Gönderen Konu: Finansterid kaynaklı unutkanlık  (Okunma sayısı 2013 defa)

prelude034

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Finansterid kaynaklı unutkanlık
« : 23 Nisan 2019, 14:30:52 »
15 ay finans kullanıp yaklaşık 1 ay önce bıraktım. Yan etki olarak hafızada zayıflama ve unutkanlık sorunu baş gösterdi.
Özellikle hafızada belirgin bir gerilemeye sebeb oldu. Sonuçta bir hormon ilacı, uzun dönem içerisinde belirti vermese bile biranda etkisini gösteriyor. Formlarda leblebiymiş gibi önerilsede bence çok tehlikeli olabilecek bir ilaç.
Benim öğrenmek istediğim, finans kullanıp hafıza ve unutkanlık sorunu yaşayanlar, ilacı bıraktıktan sonra bu sorunlardan kurtulabildilermi ve ne kadar zamanda kurtuldular veya kurtulamadıkları bilgisini paylaşmalarını rica ediyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Finansterid kaynaklı unutkanlık
« Yanıtla #1 : 23 Nisan 2019, 18:13:27 »
bende yok oyle bır problem ama bıraz balık yagı b 12 mı alsan ?
Global Moderator

prelude034

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2019, 20:40:25 »
bende yok oyle bır problem ama bıraz balık yagı b 12 mı alsan ?

Bende de 14 ay en ufak bir problem olmamıştı ama 15.ay problem çıktı. Vitaminleri kesmeden kullandım zaten, sanıyorum finans en tehlikeli yerlerden beyin fonksiyonlarınıda etkiliyor, kiminde 1,5 yılda, kiminde 3 yılda bir yerden çıkıyor. Kiminde belki 10 yıl sorun vermiyor ama görüşüm bir zamanda bir yerden patlak verdiriyor. Naçizane önerim bunun bir hormon ilacı olduğunu unutmayıp, hormanlarınızın ilaçla yönetmeye çalıştığınızı bilip kullanmak.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 23 Nisan 2019, 22:25:55 »
evet suan ıcın bende sorun yok tabı ılerıde ne olur bılemem
Global Moderator

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : 24 Nisan 2019, 02:21:39 »
Unutkanlık yapıyor finasterid ben 1 yıl önce ilk kullandığımda unutkanlık sorunu yaşadım ilacı bıraktığımda bu sorun kalmamıştı. 6 ay sonra tekrar başladığımda şu sıralar yeniden bende unutkanlık yapmaya başladı. Son aylarda proscar kullanıyordum tekrardan propecia'ya geçiş yapacağım proscar son zamanlarda sanki değişikliğe gitti kırsam da 1 mg dan fazla dozaj alıyormuş gibi hissediyorum. Unutkanlık sorununu da bıraktıktan 1 ay kadar sonra geçmişti sanırım.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

son gohan

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 25 Nisan 2019, 08:20:27 »
Unutkanlık yapıyor finasterid ben 1 yıl önce ilk kullandığımda unutkanlık sorunu yaşadım ilacı bıraktığımda bu sorun kalmamıştı. 6 ay sonra tekrar başladığımda şu sıralar yeniden bende unutkanlık yapmaya başladı. Son aylarda proscar kullanıyordum tekrardan propecia'ya geçiş yapacağım proscar son zamanlarda sanki değişikliğe gitti kırsam da 1 mg dan fazla dozaj alıyormuş gibi hissediyorum. Unutkanlık sorununu da bıraktıktan 1 ay kadar sonra geçmişti sanırım.
abi propecia proscar farklı mı? ben propecia kullanıyorum açıkcası bi unutkanlık vs olmadı suana kadar

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 26 Nisan 2019, 02:14:36 »
abi propecia proscar farklı mı? ben propecia kullanıyorum açıkcası bi unutkanlık vs olmadı suana kadar

İçerisindeki etken madde finasterid yani 1 mg finasterid aldığın sürece saçları aynı şekilde koruyor. Ben propecia bazen zor buluyorum o sıralar proscar kullanıyorum. Ama eğer ikisi de eczane de varsa propecia 1. tercihim oluyor. Dediğim gibi bu aralar proscar kullanırken sanki içerik farklı gibi geldi eskiden kullandığımda saçım dökülmezdi şimdi kullanırken saçlarım dökülüyor. Bu hızla dökülme olursa roganie kullanacağım galiba ;D. Bu tür ilaçları kullanırken sporu kesmemek lazım beyler, sporun da çok faydası var saçlara.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Facebook Twitter Instagram