Gönderen Konu: PRP sizce sadece bir pazarlama unsuru mu?  (Okunma sayısı 11455 defa)

melar

• Full Member
PRP sizce sadece bir pazarlama unsuru mu?
« : 09 Nisan 2019, 10:09:06 »
Merhabalar,

takip ettigim bircok yabanci sac ekim forumlarinda PRP yönteminin tamamen bir pazarlama taktigi oldugu ve saclara bir etkisinin olmadigi söyleniyor. Benim sac ekimi yaptirdigim ASMED'de de danisanim istersem PRP yapabileceklerini ancak kendilerinin normalde bunu sunmadiklarini cünkü Koray Bey'in PRP'nin bir etkisi olduguna inanmadigini söylemisti.

Gördügüm kadariyla Türkiye'de neredeyse bütün sac ekim merkezleri PRP yapiyor ya da tavsiye ediyor. Ben de sizlerin düsüncelerini merak ediyorum arkadaslar. Ne diyorsunuz buna? Saclarimiz konusundaki hassasiyetimiz bizi bence cok savunmasiz bir halde birakiyor ve bircok insanin bunu sömürdügünü baska bircok örnekten biliyoruz. PRP de öyle demiyorum ama merak etmiyor da degilim.

Saygilar,
Melar

okankaya

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: PRP sizce sadece bir pazarlama unsuru mu?
« Yanıtla #1 : 11 Nisan 2019, 07:01:54 »
prp  sac koklerini kisa suerede olsada  besler ama onun haricinde bence para tuzağı bu arada 2 kere prp yaptirdim 😁😁

Ssantana

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 11 Nisan 2019, 14:32:39 »
Aslında prp sadece saç için değil vücutta birçok yerde kullanılan bir tedavidir prpnin yan etkisi yok denecek kadar azdır çünkü kendi kanınızla yaptıkları için yan etki görülmez prp yapıldığı bölgede kan akışını hızlandırıyo içindeki vitaminlerde saçı besliyo bence uzun vadede işe yarayabilir diye düşünüyorum :)

kılıkırkyaran

• Full Member
« Yanıtla #3 : 14 Nisan 2019, 12:44:49 »
Prp faydalı ama etkisi çok uzun süreli değil saç dökülmesi için yapılmasını doğru bulmuyorum ama saç ekiminden sonra yapılması mantıklı çünkü iyileşmeyi hızlandırıyor tabi ekim kötü yapıldıysa prp de hiç bir işe  yaramaz.

Dr.hair

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 14 Nisan 2019, 13:29:13 »
Prp Sadece saç derisinde kullanılan bir uygulama değil.  Sac ekim merkezleri prp olmaz ise saçlar tutmaz diyerek   ticaretini yapmaktadır.  Ekilen kökler maximum 15 günde tutacak olanlar tutar.  1. Ay sonra  yapılan prp ölen köklerinizi tekrar canlandırmaz   .. sadece ekilen köklerin  ;biraz daha erken çıkmasına faydası vardır. . Ekimde yapılan prp nin etkisi yok denecek kadar az dır. Kafa derisine  binlerce delik açılmış ve kanama aktif hale gelmiş zaten prp nin amacı da kan dolaşımı artırmak değilmi..  iyi günler

son gohan

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 30 Nisan 2019, 04:12:57 »
ben yaptırmıştım prpde mezoterapide hiç bi faycasını görmedim ekim yaptırırken doktoruma sormuştum prp gereklimi o da faydası olmadığını söylemişti yanılmıyorsam sunu demişti oraya zarar verdiğiniz için bölge iyileştirmeyemi vs öyle demişti tam yanlış söylemiyim hatırlamıyorum günkü detaylı

melanin

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 02 Mayıs 2019, 13:52:16 »
prp yi yılda bir yapsak mevsimsel dökünmelerin önüne geçermi yılda bir faydası olurmu ki bide yaptıran varmı acıtıyormu:)

Trablons

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 06 Mayıs 2019, 17:44:59 »
prp iyileşme sürecinde çok iyi geldi bana.daha sonra yaptırmaya gerek yok finasterid kullanıp ama iyileşme sürecinde mutlaka öneriyorum prp bir ayda 4 seans yani her hafta.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 09 Mayıs 2019, 22:37:23 »
Tamamen para tuzagı

EMİNBEY

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 16 Mayıs 2019, 06:36:23 »
Bende tamamen zaman ve maddi kayıp olduğunu düşünüyorum

Kurt_Mehmet

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 04 Temmuz 2019, 16:38:55 »
Saç ekimimi yaptırdığım yer 2 seans prp hediye vermişti memnun kalırsam devamını almayı düşünüyorum ama bakalım faydası olacak mı anlattıklarına bakılırsa baya faydalı bir işlemmiş gibi duruyor. Bekleyip göreceğiz güncelleme yaparım mutlaka

YunuSedaT

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 11 Temmuz 2019, 16:51:33 »
Prp yapana çok faydalı maddi anlamda

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 12 Temmuz 2019, 21:41:32 »
Tek faydası var oda kan veriyon, bir de ülkede kumar yasak, yandan kumar gibi oluyor,genelde kasa kazanıyor
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

alanwes74@gmail.com

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 25 Kasım 2019, 17:20:08 »
PRPye o kadar para harcanması bana saçma geldi. Söylendiğine göre uygulamayı yaptırmassan saç dökülmesi devam ediyormuş. Bence gereksiz.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 25 Kasım 2019, 17:21:12 »
Prp değil de bu bilgehan aydının yaptığı igf baya etkili
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram