Gönderen Konu: Yaş 23 bu yaz saç ektirmeyi düşünüyorum önerileriniz neler  (Okunma sayısı 2382 defa)

Bozukpskoloji

• Yeni üye
  • *
Saçlarım baya seyreklesti 3 4 sene içinde böyle oldu ve bende 6 yaş büyük abim var 29 yaşlarında onun baya döküldü saçı ekim felan da yaptırmadı çok kafaya takan bir yapısı yok ama ben ciddi ciddi kafaya takıyorum üzülüyorum bu yüzden bu yaz ekim yaptırmayı düşünüyorum benim gibi erken yaşta seyrek saça ektirenler varsa önerilerini bekliyorum bide yaklaşık 2 aydır bu forumu takip ediyorum kafam çok karışık lütfen yardım edin , şuan ki halimden 2 fotoğraf saçları yanları ve arkaları 2 numaraya vurdum yaklaşık 2 3 gün oldu on ve arkasını da kısalttim

emretasdemir

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bende 23 yaşında ektirdim bencede ektir gitsin zaman kaybının boşa uzulmenin bı anlamı yok ama güzel araştır benim konuyu da incele bilgi sahibi ol yine sorun olursa sorabilirsin

Bozukpskoloji

• Yeni üye
  • *
Çok teşekkür ederim emre konunu incelicem

EMİNBEY

• Hero Member
Kardeşim bende 24 yaşındayım ekim araştırması yapıyorum. Fiyat performans anlamında Ankaranin en iyisi Şahin Çelik dir. İstersen git bi görüş. Ama saç tellerin çok zayıf duruyor. Ekim öncesi ilaç takviyesi alman gerekebilir. Sana tavsiyem de vaktin ve maddi imkânın varsa hiç bekleme git ektir.

Bozukpskoloji

• Yeni üye
  • *
Kardeşim öncelikle yorumun için çok teşekkür ederim , saçım 2 numara olduğu için yanıltıcı olabilir ama ön bölgeler gerçekten çok zayıf doktor ilaç tedavisi önerse bile 1 2 ay önce başlamam gerekir demi bunun hakkında bilgim olmadığı için soruyorum şuana kadar herhangi kimyasal bir ilaç kullanmadım , 8 bin e kadar bütcem var , fiyat olarak uygun gelirse oraya gitmek isterim tabiki

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Bu saça ekim yaptırmadan önce dermatoloğa gidip medikal tedaviler uygulamanı tavsiye ederim. Varolan saçlar cansız gidici gibi duruyor ne kadar yanetkileri de olsa doktor kontrolünde finasterid + biotin kullanıp varolan saçları güçlendirebilirsiniz. Saçlar döküldüğü için üzülmeyin demeyeceğim çünkü gerçekten herkes üzülüyor ki böyle bir forum var ancak bunu takıltı haline getirmeye de gerek yok. Ayrıca finasterid kullandığım bir konum var isterseniz ona da bakabilirsiniz. Tedavi + ekim ile sorununuzun ben çözüleceğini düşünüyorum. Bütçenizle alakalı doktor olarak İlhan Serdaroğlu, Özgür Nalbant'ı önerebilirim. Özellikle Özgür Hocanın ekimlerini beğeniyorum ben. Tabi bu iki doktor da mikromotor kullanarak saç köklerini alıyorlar.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Bozukpskoloji

• Yeni üye
  • *
Öncelikle yorumun ve önerilerin için gerçekten çok teşekkür ediyorum,  evet mevcut saçlarım gidici veya zayıf bunu gözlemliyorum hergün yastığım üzerinde 15 tel saç gözlemliyorum takıntılı olmasam bile bunu görünce ister istemez etkileniyor insan morali bozuluyor,  şuan sehır dışında üniversite okuduğum için bursaya gidince bir doktora gorunücem inş 3 ay da çok farketmez her geçen gün kötüye gidiyor , inşallah benim de yüzüm güler ya burda yapılan güzel ekimleri görünce kendimin gibi seviniyorum inşallah allah bana da nasip eder

onizuka eikichi

• Hero Member
Öncelikle yorumun ve önerilerin için gerçekten çok teşekkür ediyorum,  evet mevcut saçlarım gidici veya zayıf bunu gözlemliyorum hergün yastığım üzerinde 15 tel saç gözlemliyorum takıntılı olmasam bile bunu görünce ister istemez etkileniyor insan morali bozuluyor,  şuan sehır dışında üniversite okuduğum için bursaya gidince bir doktora gorunücem inş 3 ay da çok farketmez her geçen gün kötüye gidiyor , inşallah benim de yüzüm güler ya burda yapılan güzel ekimleri görünce kendimin gibi seviniyorum inşallah allah bana da nasip eder

Yaşadığın yerde de dermatoloğa görünebilirsin ufak tefek testler yapar ücreti her yerde aynıdır pahalı değil yani. Medikal tedavi işe yararsa varolan saçlarını daha uzun kullanabileceğini düşünüyorum. İnan benim her gün dökülen saçların haddi hesabı yok açtığım konuyu takip edersen finasteridin bana yaptığı etkiyi daha iyi anlayabilirsin. Agresif dökülme devam ediyorsa ciddi anlamda frenler finasterid.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Jeu

• Hero Member
Yaşadığın yerde de dermatoloğa görünebilirsin ufak tefek testler yapar ücreti her yerde aynıdır pahalı değil yani. Medikal tedavi işe yararsa varolan saçlarını daha uzun kullanabileceğini düşünüyorum. İnan benim her gün dökülen saçların haddi hesabı yok açtığım konuyu takip edersen finasteridin bana yaptığı etkiyi daha iyi anlayabilirsin. Agresif dökülme devam ediyorsa ciddi anlamda frenler finasterid.
Bu finasterid dediğiniz şey proscar veya xpecia mı araştırıyorum finasterid diye çıkmıyor net bişey

onizuka eikichi

• Hero Member
Bu finasterid dediğiniz şey proscar veya xpecia mı araştırıyorum finasterid diye çıkmıyor net bişey

Dostum finasterid ilacın içeriğindeki etken madde propecia ve proscar ilaçlarında bulunuyor. Dht hormonunu baskıladığı için 1 mg alınması gerekiyor. Proscar olanını kullanılacaksa 4 ya da 5'e bölünerek kullanılması gerekli. Bu arada proscar normalde prostat ilacı ve bu nedenle daha propecia ilacına oranla oldukça ucuz. Ben her iki ilacı da kullandım ben de etkisi aynı oldu.

Bozukpskoloji

• Yeni üye
  • *
aynen haziran gibi dönünce testler yaptırıcam inşallah,  benim saçlarım şuan baya baya dökülüyor normal değil yani o ilaç belki iyi gelebilir ama bi doktor görüşü almam lazım onun etkileri epey fazla

Bozukpskoloji

• Yeni üye
  • *
Dostum finasterid ilacın içeriğindeki etken madde propecia ve proscar ilaçlarında bulunuyor. Dht hormonunu baskıladığı için 1 mg alınması gerekiyor. Proscar olanını kullanılacaksa 4 ya da 5'e bölünerek kullanılması gerekli. Bu arada proscar normalde prostat ilacı ve bu nedenle daha propecia ilacına oranla oldukça ucuz. Ben her iki ilacı da kullandım ben de etkisi aynı oldu.
dostum sende de çok mu dökülme vardı sen de ne gibi yan etkisi oldu

Jeu

• Hero Member
Sen hangisini kullanmamı önerirsin  bi tane kullanıcam proscar mı xpecia mı

son gohan

• Hero Member
açılığımız senle aynıymıs bende 22yaşında ektirmiştim eğer rahatsız ediyorsa düşünme ektir gitsin ama öncesinde finas kullansan iyi olur ben bilmiyordum finası 3-4aydır kullanıyorum faydasınıda gördüm

onizuka eikichi

• Hero Member
dostum sende de çok mu dökülme vardı sen de ne gibi yan etkisi oldu

Ben dökülme başladığı dönemde bu takviyeleri alıp dökülme azaldığını düşündüğümde ilaçları bırakarak kullandım sıkıntılı bir yanetki yaşamadım. Tabi bünyeden bünyeye fark gösterebilir bu ilaçlar doktor kontrolünde kullanmak lazım. Ben bu ilaçları kesersem kel kalırım ailemde herkes kel genetik yani bu nedenle kullanmaya bir sorun yaşadıkça devam edeceğim. Eğer dökülme şiddetini arttırırsa nanadoxil de kullanabilirim ek takviye olarak.

Sen hangisini kullanmamı önerirsin  bi tane kullanıcam proscar mı xpecia mı

Xpecia vitamin gibi bir takviye proscar ise dht hormonunu ciddi anlamda baskılayan bir ilaç bu nedenle karşılaştırma yapmak doğru olmaz. Ben xpecia vitaminini biotin ile kıyaslarım ve tercihim benim biotin olur. Kendim 1 yıldır Natures Bounty markasının 5 mg olan biotini kullanıyorum. Dökülmeyi durduran ilaç ise proscar, ancak dediğim gibi ciddi yanetkileri olabilecek bir ilaç kullanırken iyi araştırmak gerekir. Yaşınız çok genç ise kullanmanızı önermem.

Facebook Twitter Instagram