Gönderen Konu: ErenCanYıldız 5 Mart 2019 4700 greft sac ekimi  (Okunma sayısı 52106 defa)

YunuSedaT

• Hero Member
Ynt: ErenCanYıldız 5 Mart 2019 4700 greft sac ekimi
« Yanıtla #151 : 02 Haziran 2019, 19:11:12 »
Şoktan sonra varılan saçlarındada dokulmeler olmuş ve yeni çıkacak saçlarla beraber güzel bir görüntü olacağını düşünüyorum.

İnşallah dostum  c1garo bekliyoruz süreci

YunuSedaT

• Hero Member
« Yanıtla #152 : 03 Haziran 2019, 12:06:57 »
Arkadaşlar şimdiden bayramınız kutlu olsun. İçim rahat etmedi Tekrar özelde doktora gittim ilgilendi sağolsun.saç ekimi yaptırdım dedim önce şok dökülme sürecini sordu anlattım. Sivilceler için 6 günlük Antibiyotik yazdı arada kaşıntı oldgunu söyledim ilaç yazdı ve meşhur fucidin krem verdi sivilcelerin üstüne sürmem için. Haftaya kontrole gel dedi duruma göre tekrar ilaç yazıcak.bu doktorda Dalin e devam etmemi söyledi şampuanı değiştirme dedi xpecia günde 2 tane de alsan  1tanede alsan farketmez aynı etkiyi gösterecek fazlasını atacak vücud dedi tek e düşürdüğümü söyledim onayladı. Biotin almıcam ekstradan sivilce problemi geçene kadar. Saçlardan dolayı adapte ve çıkmaya çalıştığı için sivilce olustugunu ama sivilcenin değil aşırı kaşımanın saç köklerine zarar verdiğini söyledi o kadar emek vermişsin dikkat et dedi :) avuç içinle kafamın önden arkaya arkadan öne dokundugumu söyledim kaşımadım dedim. Duş alırken ovalıyordum Bi süre daha dikkatli olcam artık. Umarım faydası olur hem bana hem bu konuda müzdarip arkadaşlara.
Recete bana yazıldı sivilce çıktı diye aynı ilaçları tedarik ETMEYELİM

Trablons

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #153 : 03 Haziran 2019, 13:47:18 »
kremi zaten söylemiştim ben sana.doktorun fucidin tercih etmiş eh  talimatlarına uy.benim sivilceleri antibiotikli kremler geçirmediğ iiçin acnelyse kullanmıştım o yüzden onu tavsiye etmiştim.sivilcelerini patlatmadığın için iltihaplı bir durum yoktu zaten kafanda.bir şey olmaz kafana takma .

sırma saç

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #154 : 03 Haziran 2019, 14:13:18 »
Bende de çok sivilce olmuştu kesinlikle parmak uclarinizi saçlarınızda gezdirmeyin sivilce sonucu etkiliyor. Kafayı terletmeyin ve yağlanmasına izin vermeden soguk suyla yikayin

YunuSedaT

• Hero Member
« Yanıtla #155 : 03 Haziran 2019, 14:47:45 »
Bende de çok sivilce olmuştu kesinlikle parmak uclarinizi saçlarınızda gezdirmeyin sivilce sonucu etkiliyor. Kafayı terletmeyin ve yağlanmasına izin vermeden soguk suyla yikayin
Gecen hafta  konunuzu okumuştum abi sivilceleri araştırırken seni forumda tekrar görmek güzel yorumun içinde teşekkür ederim, saçlarının şimdiki halide güzel şükür kapatıcılığı var bence.

Sahada açık alanda çalışıyorum terlemeye başlayınca hemen su ile yıkıyorum terli terli kurumasına fırsat vermeden şapkayı ıslatıp  kafanın üstüne koyuyorum güneş den dolayı serin serin hava alıyor o şekilde çare buldum. Bugune kadar oynamadım Ekim yerine masaj yaparken bile dokunmuyorum holmes nickli arkadasın dediği gibi yanlardan gerdirerek yapıyorum.

YunuSedaT

• Hero Member
« Yanıtla #156 : 03 Haziran 2019, 14:54:15 »
kremi zaten söylemiştim ben sana.doktorun fucidin tercih etmiş eh  talimatlarına uy.benim sivilceleri antibiotikli kremler geçirmediğ iiçin acnelyse kullanmıştım o yüzden onu tavsiye etmiştim.sivilcelerini patlatmadığın için iltihaplı bir durum yoktu zaten kafanda.bir şey olmaz kafana takma .

Dediğin gibi iltihap fazla olmadı kardeşim önceki gün kocaman kızaran yer ertesi güne iniyor iltihap olursada küçücük oluyor belki oradan kurtarabilirim baya Bi araştırdım forumda sivilceler mercimek tanesi gibi büyük iltihaplı ve iltihap geçtiginde küçük kabuklu şekilde kayboluyor sa saç köklerine zararı oluyor.

besyo89

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #157 : 03 Haziran 2019, 19:04:18 »
kardesim bencede bu sivilcelerden bisey olmaz kafana takma ☺

YunuSedaT

• Hero Member
« Yanıtla #158 : 03 Haziran 2019, 21:26:12 »

İnşallah 3 ay gecti besyom bir 3 ay daha atlatsak kazasız belasız :) sen nasılsın ithal dopingli vitaminler iyimi :D

besyo89

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #159 : 03 Haziran 2019, 23:26:26 »

İnşallah 3 ay gecti besyom bir 3 ay daha atlatsak kazasız belasız :) sen nasılsın ithal dopingli vitaminler iyimi :D
[/quote
iyi iyi fenaaa :))

sırma saç

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #160 : 04 Haziran 2019, 00:52:49 »
Gecen hafta  konunuzu okumuştum abi sivilceleri araştırırken seni forumda tekrar görmek güzel yorumun içinde teşekkür ederim, saçlarının şimdiki halide güzel şükür kapatıcılığı var bence.

Sahada açık alanda çalışıyorum terlemeye başlayınca hemen su ile yıkıyorum terli terli kurumasına fırsat vermeden şapkayı ıslatıp  kafanın üstüne koyuyorum güneş den dolayı serin serin hava alıyor o şekilde çare buldum. Bugune kadar oynamadım Ekim yerine masaj yaparken bile dokunmuyorum holmes nickli arkadasın dediği gibi yanlardan gerdirerek yapıyorum.

seninkiler sivilce değil aslında saç köklerin çıkarken beyaz tenli olduğun için kızarıklık oluyor. antibiyotik kan tahlili yaparak mı verdi bilmiyorum (sen yine de doktoru dinle ama) gerekte olmayabilir.

çok dikkat edip temiz tutmama rağmen, bende kıl kökü iltihapları ve bildiğin sivilceler vardı kafa toparlayana kadar ketoral şampuan, nadixa krem ve antibiyotik kullandım. bana şu anki tecrübelerim bu iş için kafayı şişirme ve slit kullanmanın iyi bir yöntem olmadığını söylüyor. hassas cilt yapısına sahip kişilerde (benim gibi) iyi sonuç vermiyor. manuel alım ile birlikte dhi ya da perkutan denen teknik çok doğru bir yöntem ne kadar az travma ve hasar o kadar iyi sonuç.

herkerse aynı standart ile eken ekimci değil hastaya özel ekim yapabilecek deneyime sahip kişi ile çalışmak lazım. gördüğüm ekimler bana bunu bir kaç doktor dışında yapan olmadığını söylüyor. herkes tek bildiği yöntem ile bam bam saç ekiyor. bana göre başarı ortalaması yüksek olduğu halde bazı kafalarda saç çıkaramayan merkezlerinde sorunu bu yönde. ben bu işe girsem yani ekim işi yapsam kesinlikle test ekimi yapar 4 ay beklerdim. 100-200 saç transfer edip hastayı 4 ay bekletir sonra asıl ekim işini yapardım.

YunuSedaT

• Hero Member
« Yanıtla #161 : 04 Haziran 2019, 02:23:40 »

seninkiler sivilce değil aslında saç köklerin çıkarken beyaz tenli olduğun için kızarıklık oluyor. antibiyotik kan tahlili yaparak mı verdi bilmiyorum (sen yine de doktoru dinle ama) gerekte olmayabilir.

çok dikkat edip temiz tutmama rağmen, bende kıl kökü iltihapları ve bildiğin sivilceler vardı kafa toparlayana kadar ketoral şampuan, nadixa krem ve antibiyotik kullandım. bana şu anki tecrübelerim bu iş için kafayı şişirme ve slit kullanmanın iyi bir yöntem olmadığını söylüyor. hassas cilt yapısına sahip kişilerde (benim gibi) iyi sonuç vermiyor. manuel alım ile birlikte dhi ya da perkutan denen teknik çok doğru bir yöntem ne kadar az travma ve hasar o kadar iyi sonuç.

herkerse aynı standart ile eken ekimci değil hastaya özel ekim yapabilecek deneyime sahip kişi ile çalışmak lazım. gördüğüm ekimler bana bunu bir kaç doktor dışında yapan olmadığını söylüyor. herkes tek bildiği yöntem ile bam bam saç ekiyor. bana göre başarı ortalaması yüksek olduğu halde bazı kafalarda saç çıkaramayan merkezlerinde sorunu bu yönde. ben bu işe girsem yani ekim işi yapsam kesinlikle test ekimi yapar 4 ay beklerdim. 100-200 saç transfer edip hastayı 4 ay bekletir sonra asıl ekim işini yapardım.

Çok azı iltihap oldu abi kızarıklıkların bazılarında saç görüyorum bazılarında ise sivilce izi var sadece gelen saç yok onlardan şüphelerim var yolun başındayız umarım sorun olmaz.

Kan testi yapmadı ilk fırsatta detaylıca kan hormon testleri yaptırcam senin konunda mühendis bi arkadaş güzel telkinlerde yönlendirmelerde bulunmuş oradan yola çıkarak ne denli önemli olduğunu gördüm kafadaki ampul Bi şekilde yanıyor :)

İnsanlar deneyimledikten sonra öğreniyor haklısınız ben 3 aylık sürecdeyim Ekim yapan arkadas dhı da yapıyordu neden o ekimi seçmedim bilmiyorum acemilikmi acelecilikmi  tecrübesizlikmi.

Keşke her Ekim yeri senin gibi düşünse, ekim öncesi sonrası en ince ayrıntısına kadar  tetkikleri zorunlu yapsa yada heryer devlet kontrolunde olsa prosedurları olsa denetlense. Klasik laf burası Türkiye diyoruz

YunuSedaT

• Hero Member
« Yanıtla #162 : 10 Haziran 2019, 12:26:59 »
Arkadaşlar doktora kontrole gittim 1-2tane sivilce cıktı 6 günlük antibiyotik verdi deri altındaki sivilcelerin temizlendiğini söyledi kesinlikle oynamamam gerektiğini sonuçta cerrahi Bi işlem oldugunu tam anlamıyla bazı cildlerde sivilceye engel olunamadıgını söyledi eski sivilcelerin saç köküne zararı olup olmadıgını zamanla görücez dedi.kremi ihmal etme çıkan yere sür düzenli dedi bu kadar şimdilik.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #163 : 10 Haziran 2019, 18:31:09 »
Genelde ciddi sivilceler saçlar çıkmaya çalışıp çıkamadığı zaman oluyor. Resım paylaş istersen çok mu büyük sivilceler ?

İğne ucunu batırıp sıkmadan kendi haline bırakırsan da olabilir .
Global Moderator

YunuSedaT

• Hero Member
« Yanıtla #164 : 12 Haziran 2019, 08:00:45 »
Genelde ciddi sivilceler saçlar çıkmaya çalışıp çıkamadığı zaman oluyor. Resım paylaş istersen çok mu büyük sivilceler ?

İğne ucunu batırıp sıkmadan kendi haline bırakırsan da olabilir .

97. Gün

Çok azı Olgunlaşıyor onlarında Bi kac tanesine iğne yaptım abi diğerleri ya ertesi güne yada birkaç gün sonrasında kayboluyor.

Facebook Twitter Instagram