Gönderen Konu: ErenCanYıldız 5 Mart 2019 4700 greft sac ekimi  (Okunma sayısı 52122 defa)

YunuSedaT

• Hero Member
Ynt: ErenCanYıldız 5 Mart 2019 4700 greft sac ekimi
« Yanıtla #121 : 04 Mayıs 2019, 18:37:16 »
60.gun takviyelere devam süreç yavaş ilerliyor sanırım :p inşallah saçlanırız arkadaşlarım kel demiyor en azından :)

Resim flaşhlı

Patriotic

• Full Member
« Yanıtla #122 : 05 Mayıs 2019, 00:48:43 »
60.gun takviyelere devam süreç yavaş ilerliyor sanırım :p inşallah saçlanırız arkadaşlarım kel demiyor en azından :)

Resim flaşhlı
kardeşim gidişat gayet güzel kararmalar başlamış ufaktan ama bu sivilceler sıkıntı sivilcenin uzun kalması kökünüde  öldürür bunu unutma  anlaşılan ya çerez’i çok kaçırıyon yada kullandığın şampuan yanlış sana öner’im bu aralar çerez’den falan uzak dur yada azalt birde şampuan çok önemli yağlanma çok kafanda yağ dengesini düzenlemen gerekli vicy tarzı şampuan kullanman şart en kısa zamanda da merkeze göster baticon yaptır onlara

YunuSedaT

• Hero Member
« Yanıtla #123 : 05 Mayıs 2019, 10:33:57 »

Resim flaşhlı
kardeşim gidişat gayet güzel kararmalar başlamış ufaktan ama bu sivilceler sıkıntı sivilcenin uzun kalması kökünüde  öldürür bunu unutma  anlaşılan ya çerez’i çok kaçırıyon yada kullandığın şampuan yanlış sana öner’im bu aralar çerez’den falan uzak dur yada azalt birde şampuan çok önemli yağlanma çok kafanda yağ dengesini düzenlemen gerekli vicy tarzı şampuan kullanman şart en kısa zamanda da merkeze göster baticon yaptır onlara

Hocam Ekim yapan arkadaşla sureklı irtibat halindeyim. Sivilcelenme alttan gelen saçlardankaynaklandıgını , kesinlikle patlatılmaması ve batikon VS sürmememi söyledi şampuan olarakda en doğal zararsız dalin bebek şampuanı dedi halada onu kullanmaya devam ediyorum. Buyuk sivilceler de de patlatma kendi kurusun diyor. Bende buyuk sivilce bugune kadar 2 tane oldu abi digerleri kucuk kızarıklık biraz olgunlaşanları oldu duşda yıkarken Yumuşayınca kavluya silerken yok oluyor.

Sende kafamı karıştırdın abi bu köklere zarar veririm diye ama altdan kıllar deriyi ittiriyor kıl dönmesi gibi deride hafif kızarıklık iltihap yapıyor sonra geçiyor normal gibi geliyor banada yinede panik halindeyim :)
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2019, 12:55:55 Gönderen: yunusedat »

Patriotic

• Full Member
« Yanıtla #124 : 05 Mayıs 2019, 14:17:45 »

Resim flaşhlı

Hocam Ekim yapan arkadaşla sureklı irtibat halindeyim. Sivilcelenme alttan gelen saçlardankaynaklandıgını , kesinlikle patlatılmaması ve batikon VS sürmememi söyledi şampuan olarakda en doğal zararsız dalin bebek şampuanı dedi halada onu kullanmaya devam ediyorum. Buyuk sivilceler de de patlatma kendi kurusun diyor. Bende buyuk sivilce bugune kadar 2 tane oldu abi digerleri kucuk kızarıklık biraz olgunlaşanları oldu duşda yıkarken Yumuşayınca kavluya silerken yok oluyor.

Sende kafamı karıştırdın abi bu köklere zarar veririm diye ama altdan kıllar deriyi ittiriyor kıl dönmesi gibi deride hafif kızarıklık iltihap yapıyor sonra geçiyor normal gibi geliyor banada yinede panik halindeyim :)
ben panik yap diye söylemedim neden panik yapıyonki :)her kıl kökü çıkarken sivilce yapsa kafamızın heryeri sivilce olurdu ama bazıları öyle onlarda küçük sivilceler çıkar 1veya 2 gün sonra enfeksiyon oluşmadan kaybolur bazılarıda enfeksiyona maruz kalır iltihap oluşur büyür uzun süre kalır ve folikülü öldürür bu dediğim genelde yağlı ciltlerde daha yaygın olur  ben bundan bahsettim çok sivilcelenme iltihaplanma riskini artırır.bunun için önlem almanda yarar var

Patriotic

• Full Member
« Yanıtla #125 : 05 Mayıs 2019, 14:20:31 »
ekim sonrası sivilceler ve iltihapla ilgigi bir makale.              Saç Ekiminde İltihaplanma Olursa Kökler Ölür mü ?

Evet iltikap köklere kadar ilerlerse ölür, bu iltihaplanma geniş alana dağılmış şekilde olursa tüm alandaki kökler ölebilir, sivilce gibi tek bir follikülde ise bu durumda o follikül ölür, sivilce çok sayıda ise arada güve yeniği görünümü olur.
Ekim yapılırken gerek alım alanında gerekse ekim alanında binlerce noktadan cilt yaralanır yani binlerce noktada mikrop girebilecek delik oluşur.
Kafa derisinin çok iyi kanlanması sebebiyle buralardan mikrop girip iltihap yapma ve bu iltihabın yayılma ihtimali çok sık bir durum değildir. Ama olduğunda da felaketle sonuçlanabilir. Bu sebeple ekim işlemi süresince steriliteye maximum dikkat gösterilmeli ve ekim sonrası temizlik yaparken mikrop kapmasına sebep olmalıdır

YunuSedaT

• Hero Member
« Yanıtla #126 : 07 Mayıs 2019, 11:06:43 »
Korkuyorum valla patriotic abi ne diyim.

Biotini bıraktım çocuk asprini ile sabah aksam xpecia alıyorum

Özellikle sağ taraf da yoğun küçük sivilcelerden sol taraf şok dan az etkilenen bölge kıllar birazdaha yoğun orada. Sağı birisi solu başka birisi ekmişti ortada buluştular anlayacağın

Ecz.Holmes

• Sr. Member
« Yanıtla #127 : 07 Mayıs 2019, 11:22:17 »
Küçük sivilcelenmeler bende de çok olmuştu. Bir sorun çıkmadı bende sizde kilerde küçük görünüyor sorun olacağını sanmıyorum. Şoktan kurtulan saçlarda var .

YunuSedaT

• Hero Member
« Yanıtla #128 : 07 Mayıs 2019, 12:36:23 »
Küçük sivilcelenmeler bende de çok olmuştu. Bir sorun çıkmadı bende sizde kilerde küçük görünüyor sorun olacağını sanmıyorum. Şoktan kurtulan saçlarda var .
Aynen kardeşim sivilce söndükten sonra bazıları iltihap olmadan gidiyor kızarıklıklar kalıyor pembe pembe. Malum oruç tutunca biotin den mi ki dedim biotin almıyorum 2 gündür. Xpecia cocuk aspirin ile devam.

Patriotic

• Full Member
« Yanıtla #129 : 07 Mayıs 2019, 19:03:07 »

Özellikle sağ taraf da yoğun küçük sivilcelerden sol taraf şok dan az etkilenen bölge kıllar birazdaha yoğun orada. Sağı birisi solu başka birisi ekmişti ortada buluştular anlayacağın
korkma kardeşim xpecia+coraspin başka birşeye gerek yok zaten ben bunları kullanıyorum şuan hiç sivilce yok mühim olan senin yediğin gıdalar kızartma türünü kuru yemişi azalt veya hiç yeme ikincisi şampuan çok önemli kardeşim yağlı saçlara özel şampuan kullanman lazım birde yıkarken sıcak su kesinlikle kullanma ılık yada soğuk su kullan unutma saçı sadece dht dökmez çok fazla yağlı cilt ve sebum dengesizliğide saçı döker

YunuSedaT

• Hero Member
« Yanıtla #130 : 07 Mayıs 2019, 19:11:52 »

korkma kardeşim xpecia+coraspin başka birşeye gerek yok zaten ben bunları kullanıyorum şuan hiç sivilce yok mühim olan senin yediğin gıdalar kızartma türünü kuru yemişi azalt veya hiç yeme ikincisi şampuan çok önemli kardeşim yağlı saçlara özel şampuan kullanman lazım birde yıkarken sıcak su kesinlikle kullanma ılık yada soğuk su kullan unutma saçı sadece dht dökmez çok fazla yağlı cilt ve sebum dengesizliğide saçı döker

Cild yağlı abi sabah aksam dalinle yıkıyorum. Ekim yapan arkadasda ısrarla dalin kullan diyor  olmazsa şampuan bakcam. Cerez fındık bıraktım yemiyorum kızartmada yemiyorum

Emruuu28

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #131 : 14 Mayıs 2019, 23:34:15 »
Kardeşim içini ferah tut hepsi cıkıcak ins. :) bizde böyle tedirgin olduk zamanında stres yaptık ama gereksiz.. bi zamanı var.. o zaman gelince sende sasırıcaksın herşey bir anda olup biticek.. snra saclarımı nasıl tarasam diye düşünür olucaksın 😊😊

YunuSedaT

• Hero Member
« Yanıtla #132 : 15 Mayıs 2019, 16:48:20 »
Kardeşim içini ferah tut hepsi cıkıcak ins. :) bizde böyle tedirgin olduk zamanında stres yaptık ama gereksiz.. bi zamanı var.. o zaman gelince sende sasırıcaksın herşey bir anda olup biticek.. snra saclarımı nasıl tarasam diye düşünür olucaksın 😊😊

İnşallah kardeşim daha 70. Gündeyim sabah arkadaşın biri  saçların neden cıkmadı para iadesi alcakmısın dedi :) mahalle baskısı var.

YunuSedaT

• Hero Member
« Yanıtla #133 : 17 Mayıs 2019, 22:08:05 »
75.Gün sabah akşam xpecia devam.

kelkaldım

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #134 : 17 Mayıs 2019, 22:28:12 »
bence bu sivilcelerden kurtulmalısın hocam istersen ekim yaptırdığın yerle bir görüş bu konuyu.

Facebook Twitter Instagram