Gönderen Konu: Dr. Muttalip Keser - Ankara - 14.11.2018  (Okunma sayısı 131304 defa)

Haare2018

• Full Member
Ynt: Dr. Muttalip Keser - Ankara - 14.11.2018
« Yanıtla #345 : 17 Mart 2019, 01:02:30 »
Ben senin ekiminin başarılı sonuçlanacağını düşünmüyorum. Çünkü kafaca ekimin başarısız olacağına kendini şartlamışsın. Ekim işine giren kişi, kafaca pozitif olmalı ve kendini psikolojik olarakta iyi sonuca odaklamalı ve sabırlı olmalı. Bende ekim yaptırdım ve 8-12 ay arasında tahmini sonuç ortaya çıkar düşüncesindeydim ve sürekli pozitif düşündüm. %10 - %20 sonucu etkilediğini düşünüyorum bu düşüncemin. Sen ekimle alakalı hiçbir hazırlık ve araştırma yapmamışsın ayrıca psikolojik sorunları olan birisin. İlk planda bu sorunlarından arınıp bu işe girmeliydin. Ben Muttalip Keser'i bu konuda eleştirebilirim sadece. Seninle konuşmasında, branşı olmamasına rağmen senin psikolojik sorunları olan biri olduğunu tesbit edip, seni ekim için reddetmeliydi diye düşünüyorum. En büyük hatası bu bence. Daha 2. -3. aydan ekim başarısız olacak diyen birinin, ekiminin başarılı sonuçlanacağını düşünmüyorum. 

Ek olarakta ekim yaptıracak kişilerin ilk planda psikolojik destek almaları gerektiğini düşünmeye başladım. Çünkü hayatla alakalı tüm başarısızlıklarını, saç dökülmesine endeksleyen  kişiler olduğunu gördüm burada ki bu normal bir durum değil!

Iyi hikaye anlatmışsın. Analiz etseydin anlardın benim 3.5 aya kadar saç ekimimi takmadığımı. Şuan 17. Haftada da benim için olay bitmiş değil, hala umutluyum.

Piskolojik falan hikaye, var olan saçlarım olmazdı o zaman

Yapılamayan işe bahane aramak sadece biz türklerde var maalesef

derman1903

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #346 : 17 Mart 2019, 01:32:05 »
17. hafta resimlerinde yabancı forma atılan resimle Türk formuna atılan resim arasında çözünürlük ve kalite farkı var. Resimlerde bile Türkler farklı muameleye tabi tutuluyor bunu yapan yabancıda değil alamancı :)

Haare2018

• Full Member
« Yanıtla #347 : 17 Mart 2019, 01:39:30 »
17. hafta resimlerinde yabancı forma atılan resimle Türk formuna atılan resim arasında çözünürlük ve kalite farkı var. Resimlerde bile Türkler farklı muameleye tabi tutuluyor bunu yapan yabancıda değil alamancı :)

Mutlu olucaksan al bir tane daha, hangi foruma koyduğumu bulabilicek misin acaba

derman1903

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #348 : 17 Mart 2019, 01:52:24 »
Kusura bakmada Türk formuna attığın resimlerle yabancı forma attığın resimlerde farklılık var Türk formuna attığın resme bakınca hiç bir ilerleme yok gibi ama yabancı formuna attığın resimlerde biraz ilerleme var gibi bunu ifşa edince atmanın bi önemi yok sadece yabancılara attığın çözünürlükte güzelce çıkışın tespit edilecek biçimde at yeter. Şu yabancı forma attığın resimlere bakınca  Hiç çıkmamış diyemem çıkışlarda var gibi yoğunlık istediğin gibi olmaya bilir ama öyle yaygara çıkaracak berbat bir sonuçta çıkmayabilir 12. aya kadar gelişim sağlar gibi geldi. belki istenilen yoğunluk elde edemeyince  ufak bir revizyonla çoktada güzel olabilirdi ama doktoru karaladın demedik laf bırakmadın o fırsatıda kaçırdın yazık ettin.

Haare2018

• Full Member
« Yanıtla #349 : 17 Mart 2019, 02:07:28 »
Kusura bakmada Türk formuna attığın resimlerle yabancı forma attığın resimlerde farklılık var Türk formuna attığın resme bakınca hiç bir ilerleme yok gibi ama yabancı formuna attığın resimlerde biraz ilerleme var gibi bunu ifşa edince atmanın bi önemi yok sadece yabancılara attığın çözünürlükte güzelce çıkışın tespit edilecek biçimde at yeter. Şu yabancı forma attığın resimlere bakınca  Hiç çıkmamış diyemem çıkışlarda var gibi yoğunlık istediğin gibi olmaya bilir ama öyle yaygara çıkaracak berbat bir sonuçta çıkmayabilir 12. aya kadar gelişim sağlar gibi geldi. belki istenilen yoğunluk elde edemeyince  ufak bir revizyonla çoktada güzel olabilirdi ama doktoru karaladın demedik laf bırakmadın o fırsatıda kaçırdın yazık ettin.

Sen neden her yere değişik resim koyduğumu anlamadın herhalde. Bak tüm resimlere benim var olan saçım tüm resimlerde hangi çözünürlükle olursa olsun aynı sıklıkta görünüyor peki ekilen bölge niye farklı ışık altında farklı görünüyor demek ki sıkıntı var ekilen bölgede. O yüzden gerçekler görülsün diye her zaman farklı resim paylaşıcam. Ben bu saçla sonuçta yaşıcam ve gittiğim yerlerde ışık farkından dolayı değişiklik oluyorsa onu da herkez görmeli.

Bu foruma attığım resimler aynı şekilde yabancı forumlara attığım resimler gibi gerçekçi dir. Çözünürlük ve ışık farkı olması demek gerçeği değiştirmez, benim var olan saçım her resimde değişmediği sürece sıkıntı çektiğim resimlerde değil ekilen bölgededir.

Bu arada resimleri konuşmaktan başka konuya girmeyelim
« Son Düzenleme: 17 Mart 2019, 02:15:35 Gönderen: Haare2018 »

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #350 : 17 Mart 2019, 08:19:48 »
Ben senin ekiminin başarılı sonuçlanacağını düşünmüyorum. Çünkü kafaca ekimin başarısız olacağına kendini şartlamışsın. Ekim işine giren kişi, kafaca pozitif olmalı ve kendini psikolojik olarakta iyi sonuca odaklamalı ve sabırlı olmalı. Bende ekim yaptırdım ve 8-12 ay arasında tahmini sonuç ortaya çıkar düşüncesindeydim ve sürekli pozitif düşündüm. %10 - %20 sonucu etkilediğini düşünüyorum bu düşüncemin. Sen ekimle alakalı hiçbir hazırlık ve araştırma yapmamışsın ayrıca psikolojik sorunları olan birisin. İlk planda bu sorunlarından arınıp bu işe girmeliydin. Ben Muttalip Keser'i bu konuda eleştirebilirim sadece. Seninle konuşmasında, branşı olmamasına rağmen senin psikolojik sorunları olan biri olduğunu tesbit edip, seni ekim için reddetmeliydi diye düşünüyorum. En büyük hatası bu bence. Daha 2. -3. aydan ekim başarısız olacak diyen birinin, ekiminin başarılı sonuçlanacağını düşünmüyorum. 

Ek olarakta ekim yaptıracak kişilerin ilk planda psikolojik destek almaları gerektiğini düşünmeye başladım. Çünkü hayatla alakalı tüm başarısızlıklarını, saç dökülmesine endeksleyen  kişiler olduğunu gördüm burada ki bu normal bir durum değil!

Belki ekim sabahi reddetmistir, ‘al parani git, ben sana ekmiyorum, nerede ektirirsen ektir’ demistir? 😊

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #351 : 17 Mart 2019, 09:10:37 »
Gercekten senin Ekimin Keser hoca aldatmacasına ayna tutan bir ekimmi acaba. Keser hoca aslında parayı alıyor, insanları kandırıyor ama ektiği çıkmıyor mu? Keser hocanın standartı , referans Ekimi olarak kabul edilecek Ekim seninki digerleri zaten karanlık çekilmiş ve vasat Ekimler mi acaba diye üşenmedim sitedeki 8 tane konusuna göz gezdirip, seçmece yapmadan rastgele öncesi sonrası fotolarını karşılaştırdım. Bu Ekim’lerin ortalama greft sayısı 1000-1500 arası..öyle 3000-5000 greft yok hiç birinde haliyle nw1-2 seviyelerine ekmiş.  Bak bakıyım hangisi vasat , karanlık yada beğenilmeyecek bir Ekim?
Senin kine bişy demiyorum azımdan 1 tane laf  çıkmadı farkettiysen senşn Ekimin süper olacak , saçların güzel çıkacak diye... şimdi 10 Ekim iyi 1 tanesi PATLAMIŞ ise, ben gidip patlak Ekimi referans alır isem heleki saç Ekim işinde “saç ektirecek merkez “ bulamam.
Önce sen şuna bir İnan “ açıklığın az, ektiği çıkması noktasında yüzdesi yüksek bir merkeze Ekim yaptırmışsın. Butik bir merkez olması sebebi ile ise ekimcin tamamen yaptığı işin arkasında duracaktır. Gittin tanıştında hoca ile  zaten manevi anlamda da tatmin hususuna takılan biri olmaasa bu kadar talebe rağmen 500 greft ekip bırakmaz, 3-4 ekip tutar günde 5000 greft e çıkarırdı günlük Ekim miktarını. Bildiğim teknikle olsun, hasta yorulmasın ,en az fire ile işimizi yapalım gerekirse az kazanalım diyen bir merkez”
Bu işte sürekli art niyet aramaktansa “bu adam neden özellikle bana kötü eksin ki, buradaki tecrübeli 10 larca kişi neden bu kişiye beddua küfür edilmesine karşı ki” diyip süreci beklemen, süreç sonunda hocayı ziyaret edip “neden olmadı, bundan sonraki süreçte neler yapılmalı” şeklinde konuşabileceğin bir intiba bırakman senşn İçin daha mantıklı bir çözüm.
Adam kaçmıyor, senin kafanda nekroz yok, ensenden 5000 greft almamışlar. Sac Ekiminde başarıyı getiren tek parametre EKİmci değil iken, bu kadar heyecan yapıp , kanun neZninde bile yasal olmayan hakaret vs. Gibi paylaşımlarda bulunman doğru değil.
Avatar resmin bile yasal değil... kendi yüzünü kapatmıssın, 3. Şahısın fotoğrafını izni olmadan paylaşmışsın .
Biraz saygı çerçevesinde paylaşımlarına devam et , forum sakinleride aynı çercevede yorumlasınlar. Emin ol hocada elinden gelen ne ise yapar. Bu şekilde bir Tokat forum sakinlerdinden yersin, Ekim’in patlar hoca da “git mahkemeye ver , bilirkişi saysın kaçtanesi çıkmamış ise vereyim iadesini (%20-30 fire yasal sınırlar içersinde) der, kalırsın kelinle başbaşa.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #352 : 17 Mart 2019, 09:12:00 »
..

zeus79

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #353 : 17 Mart 2019, 11:51:46 »
Muttalip keser kötü iş yapmaz.Zaten vaka seçer bol greftli taş gibi donör küçücük (40—60cm2) ekim alanı vs kötü ekmesine imkan yok.Sonucunun kötü olma ihtimali çok düşük.Muttalibe bende ektirdim.İkinci seans için gittiğimde binbir türlü nazla benim moralimi bozup randevu verdi ama nasıl verdi.senin donörün kötü buradan 1000 gref çıkmaz fln fln zaten başından savmaya çalışıyor.Serdar gökreme gittim gayet iyi saçların var ve kaliteli dedi 3700 greft aldı 2 ameliyat daha kaldırır dedi.zaten şu an 138. gündeyim donörüm ilk ekimden önceki gibi gayet sık ve ektirmeyen arkadaşlarımdan daha iyi donörüm var.Muttalip iyi ekim yapar ama kesinlikle parasını hakedecek iş yapmıyor bunu ben bir hekim olarak söylüyorum zaten davranışları etik değil.Ben grefleri de toplayamadığını zor grefleri çıkaramadığını iki doktora yaptırdığım ekimden biliyorum aradaki farkı gördüm.Daha yazacak çok şeyim var ama bu kadarı yeter :)

Bu arada hocam biraz daha sabret bazılarında gelişim geç oluyor moralini boma aklını başka şeylere ver kafana takma inşallah iyi bir sonuç olur ve mutlu olursun

Kel12.02.2018

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #354 : 17 Mart 2019, 12:35:54 »
Muttalip keser kötü iş yapmaz.Zaten vaka seçer bol greftli taş gibi donör küçücük (40—60cm2) ekim alanı vs kötü ekmesine imkan yok.Sonucunun kötü olma ihtimali çok düşük.Muttalibe bende ektirdim.İkinci seans için gittiğimde binbir türlü nazla benim moralimi bozup randevu verdi ama nasıl verdi.senin donörün kötü buradan 1000 gref çıkmaz fln fln zaten başından savmaya çalışıyor.Serdar gökreme gittim gayet iyi saçların var ve kaliteli dedi 3700 greft aldı 2 ameliyat daha kaldırır dedi.zaten şu an 138. gündeyim donörüm ilk ekimden önceki gibi gayet sık ve ektirmeyen arkadaşlarımdan daha iyi donörüm var.Muttalip iyi ekim yapar ama kesinlikle parasını hakedecek iş yapmıyor bunu ben bir hekim olarak söylüyorum zaten davranışları etik değil.Ben grefleri de toplayamadığını zor grefleri çıkaramadığını iki doktora yaptırdığım ekimden biliyorum aradaki farkı gördüm.Daha yazacak çok şeyim var ama bu kadarı yeter :)

Bu arada hocam biraz daha sabret bazılarında gelişim geç oluyor moralini boma aklını başka şeylere ver kafana takma inşallah iyi bir sonuç olur ve mutlu olursun
Ben Serdar Gökrem'e de gittim, Muttalip Keser'e de. Serdar'a gittiğimde, bana 3500'den aşağı ekmem demişti. 5-6 yıl önce vertex'im açıktı ve 1500 greft yeterliydi. Alan küçük(35cm2) nasıl ekeceksiniz dediğimde, biz her ameliyatta en az bu kadar ekeriz demişti. Uzatmıyım,  avucuma 3500 greft ek desem ekerdi para için. Bu nedenle ondan soğumuştum.Lakin fiyat performans açısından, özellikle geniş alanda boşlukları olanlar için başarılı denebilecek bir ekimci.

Muttalip Keser ile 2-3 ay önce görüştüm. Bana da sizin dediğinize yakın şeyler söyledi. 2.ekiminiz, iyi greftler alınmıştır diye. Doğruları söylemesi kötü birşey mi? Ben şahsen buna bozulmadım. Denildiği gibi ilk ekimde her zaman en iyi greftler seçilir ekimciler tarafından. Siz 3700 greft ektirdiğinize göre açıklığınız çok fazla, bu nedenle de bu işe girmek istememesi bence doğru olmuş. Size 6 gününü ayırması gerekecekti ki, bir insan aynı dikkatle 6 gün bu işi yapamaz. Kayıplar çok olurdu. Ekiminizi paylaşırsanız burada, daha net yorumlarda yapabiliriz tabii ki.

Çoklu greftlerin farklı yönlerde olanları çıkarmadığını, çıkarken alınan bölgeyede, ekilen bölgeyede yerleştirmede sıkıntı olduğunu söylemişti. Bu nedenle ekeceği greftleri seçerken, aynı yònde büyüyen greftleri çıkardığınî söylemiş ve ektiği kişilerin fotolarında göstermişti bana. Bu konuda riske girmemesi, hasta içinde iyi birşey.  Kesin başarı sağlayacağı greftleri çıkartıyor. Donör bölgeye zarar vermiyor. Daha ne olsun! Bu kötü birşey mi?  Ayrıca bana söylediği birşeh daha vardı. O da cm2 başına 80  greft ekebiliyorum demişti ama bunun için donör bölgenin sağlam ve istediği greft yapısınada sahip olması gerektiğini anladım. Dağınık yönlü greftleri olan ve ciltleri yağlı olanlarda başarı oranının düşük olduğunuda söylemişti. Nedeni ekim yaparken, 1 grefti ekerken diğer ekilen greft yerinden çıkabiliyormuş. Adam garantici, bu bence iyi birşey. Yapabileceği ve yapamayacağını bilmek ve söylemek iyi bir özellik. Ben en azından bu tip insanlarî severim.
« Son Düzenleme: 17 Mart 2019, 12:50:44 Gönderen: Kel12.02.2018 »

Hardyboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #355 : 17 Mart 2019, 13:31:58 »
Keser hocanın geniş alan Ekimi olamaz ki.. adam zaten günde 500 greft ekiyor.  Max 3 bilemedin 4 gün Eker oda 2000 greft , üzeri açıklıklarla  zaten ilgilenmiyor .
Ben şahsen daha iyi sonuçları olan Fazla ekimci tanımıyorum . Sizin örnek vereceğiniz varsa daha iyi sonuçları olan Ekimciler isimlerini paylaşın forum ahalisi olarak faydalanalım.
Haare2018 referans alınacak ortalama bir sonuç değil emin ol. Ortalama altı bir sonuç

Şu daha iyidir demek doğru değil çünkü dünya kadar ekimci var ama şunu söyleyebilirim bir hlc yada bir zekeriya kulun muttalip keserden daha kötü ekim yaptığına en ufak ihtimal dahi vermiyorum .bunlar teknik olarak aynı ekim yöntemini uyguluyorlar birbirlerinin fotokopisi yani sadece muttalip keser bunlara göre açıklığı aşırı derecede az kişilere ekiyor ve çizgiyi bunlara göre biraz daha sık ekiyor tek artısının bu olduğunu düşünüyorum başkada bir üstünlüğünün olduğunu düşünmüyorum .

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #356 : 17 Mart 2019, 14:06:27 »
Şu daha iyidir demek doğru değil çünkü dünya kadar ekimci var ama şunu söyleyebilirim bir hlc yada bir zekeriya kulun muttalip keserden daha kötü ekim yaptığına en ufak ihtimal dahi vermiyorum .bunlar teknik olarak aynı ekim yöntemini uyguluyorlar birbirlerinin fotokopisi yani sadece muttalip keser bunlara göre açıklığı aşırı derecede az kişilere ekiyor ve çizgiyi bunlara göre biraz daha sık ekiyor tek artısının bu olduğunu düşünüyorum başkada bir üstünlüğünün olduğunu düşünmüyorum .

Kötümü yani z.kul HLC ? Bu merkezler zaten ilk 5 te olan merkezler. Z.kul hlc ve kesere nazaran 1 günde daha çok greft çalışan , alımı ise mikro ile yalan bir hoca.
Binlerce Ekim merkezi arasından ilk 5 te olan merkezler bu saydıkların.
Keseri başarısız buluyorsan, bu saydığın merkezlerinde birbirinden üstün olduğunu düşünmüyor isen  sana göre bu merkezlerin hepsi başarısız? Dogru mu anladım?
Bu bahsi geçen merkezler + Asmed Türkiye’nin A+ diye tabir edilen başarı yüzdesi Yüksek merkezler. Hepsininde patlayan Ekim’leri var forumda ama yinede hepsi BAŞTACI dır..

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #357 : 17 Mart 2019, 16:00:39 »
Çözünürlük gayet net 4 aya göre çıkışlarımda normal.
Global Moderator

Haare2018

• Full Member
« Yanıtla #358 : 17 Mart 2019, 16:02:21 »
Çözünürlük gayet net 4 aya göre çıkışlarımda normal.

Inşallah Hintell dostum
« Son Düzenleme: 17 Mart 2019, 16:45:35 Gönderen: Haare2018 »

BJKKARA

• Hero Member
« Yanıtla #359 : 17 Mart 2019, 16:09:53 »
Çözünürlükler aynı fark yok resımler arasında gayet net çıkıyor forumda resimler 4 aya göre gelişme güzel 7 ay gibi memnun kalırsın.

Facebook Twitter Instagram