Gönderen Konu: Dr. Muttalip Keser - Ankara - 14.11.2018  (Okunma sayısı 131361 defa)

derman1903

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Dr. Muttalip Keser - Ankara - 14.11.2018
« Yanıtla #375 : 17 Mart 2019, 23:18:58 »
İki resim arasında vertexxx bakınca birinde bayağı açılmış diğeri vertex saç var yoğun olmasada ya minoksilin ya da finansed vertexxi bu ölçüde kapatabilir yani enterasan bi resme bakıyorum çıkış var toparlar diyorsun diğer bir resme bakıyorum patlamış bu ekim diyorsun bu saçta agresif dökülme var ilerisi içinde norwad 6- norwad 7 için aday bir saç yapısı var gibi geliyor ilginç saç yoğunluğu vertexxte değişken.

robie_fowliver

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #376 : 17 Mart 2019, 23:19:32 »
Arkadaş forumu mahvettin ya. Hergün ayrı bir şikayetin var. Hocayla tartış abi sorunlarını, 9 aya kadar sadece fotoğraf paylaş ve ekim süreci ile ilgili tavsiye iste lütfen.  Cidden çok yorucu senin süreç. Sürekli bir agresyon sürekli bir atışma, forumda diğer arkadaşların konularına da saygısızlık oluyor. Saçların çıkmazsa birlikte hakkını savunuruz inan.

Haare2018

• Full Member
« Yanıtla #377 : 17 Mart 2019, 23:33:10 »
İlla konuşturacaksın Türkiye fue ekimini ilk defa yapan tecrübesiyle fue saç ekiminde Türkiyeyi geç dünyada sayılı doktorlar arasında bulunan keser hoca kalkıp riskli bölgeden alım yapmış diyorsun çok biliyorsan hocaya anlatsaydın ekime başlarken yani keserin geçmişi bilmesek saç ekimine yeni başlamış toy biri riskli bölgeden alım yapmış heralde diyeceğiz öyle bir anlatıyorsun ki .... Birde senin verteks bir resimde bayağı açılmış bir resimde vertex biraz seyrek anlam veremedim sen minoksil veya finansed kullandın mı yada kullanıyor musun senin saç mevsimsel döngüye giriyor belli ki agresif bir dökülme görülebilir döngüdeyken özellikle. Hem  dönurdeki saç dökülmez diye klişeleşmiş cümlede yalnış dönürdeki saçta seyrekleşebiliyor yaşa bağlı olarak güvenli dediğin  bu alanlarda da %15-%20 oranlarda dökülme olabiliyor . Saç dökülmen için bir takım tedavi ve medikal ilaç ve takviye  ile saçına uygun parabensiz ve slikonsuz şampuanlar kullanmalısın var olan şaçlarını koruman için saç döngüsünde saçını kısa tutmanda fayda var. biraz saç konusunda dökülmene ilişkin araştırma yap.

Sen şu resimlere bakarken graftlerin nerden alındığını düşünüyorsun sağlam yerden mi yoksa sağlam olmayan, seyrelmeye başlayan yerden mi alındığını düşünürsün?

Haare2018

• Full Member
« Yanıtla #378 : 17 Mart 2019, 23:36:56 »
İki resim arasında vertexxx bakınca birinde bayağı açılmış diğeri vertex saç var yoğun olmasada ya minoksilin ya da finansed vertexxi bu ölçüde kapatabilir yani enterasan bi resme bakıyorum çıkış var toparlar diyorsun diğer bir resme bakıyorum patlamış bu ekim diyorsun bu saçta agresif dökülme var ilerisi içinde norwad 6- norwad 7 için aday bir saç yapısı var gibi geliyor ilginç saç yoğunluğu vertexxte değişken.

Arkadaş zaten burda ekim yapanlarin çoğu norwod 5 norwood 6 arası. Benim vertex 1 senedir böyle zaten agresif dökülme oradaydı. Bu arada yok Finasterid kullanmıyorum. Minoxidil denedim baya kaşıntı kepek oldu bırakmak zorunda kaldım 1 sene önce

Haare2018

• Full Member
« Yanıtla #379 : 17 Mart 2019, 23:40:11 »
Hocanin cektigi, oncesi ve sonrasi resimleri paylasir misin lutfen?

Öncesi Resimleri istedim yolladığı an koyucam buraya

derman1903

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #380 : 17 Mart 2019, 23:54:34 »
Sen şu resimlere bakarken graftlerin nerden alındığını düşünüyorsun sağlam yerden mi yoksa sağlam olmayan, seyrelmeye başlayan yerden mi alındığını düşünürsün?
Ben senin resimlere baktığımda gayet homejen alım yapılmış bir donör görüyorum. Ayrıca  işaretlediğin alandan 1700 greft içinde çokta ekim sonucuna ekti edecek bir sayıda veya  o bölgeye zarar verecek sayıda greft alınmış görmüyorum. Birde keser hocanın en önemli özelliklerinden biri donör alandan alınacak grefti en güçlü kalın ve çoklu greften seçerek az greftle daha çok alanda yoğunluk sağlaması ve donördeki güçlü greftlerin alınmasının ilerde ekilen saçın dökülme olasılığını sıfırladığını düşünmekteyim . Yani donör alandan çok seçici bir şekilde alım yapıyor bu yüzden günlük 500 greft gibi ekim yaparak günlere bölüyor. Titiz bir çalışma yaptığı ve bu işteki tecrübesiyle zaten greft başı 3,5 euro ile fiyatlandırıyor. Hocanın başarısının donör bölgesindeki seçiciliğin katkısı olduğunu düşünüyorum sen öbelki öyle düşünmesende gerçek bu.

Haare2018

• Full Member
« Yanıtla #381 : 17 Mart 2019, 23:58:29 »
Ben senin resimlere baktığımda gayet homejen alım yapılmış bir donör görüyorum. Ayrıca  işaretlediğin alandan 1700 greft içinde çokta ekim sonucuna ekti edecek bir sayıda veya  o bölgeye zarar verecek sayıda greft alınmış görmüyorum. Birde keser hocanın en önemli özelliklerinden biri donör alandan alınacak grefti en güçlü kalın ve çoklu greften seçerek az greftle daha çok alanda yoğunluk sağlaması ve donördeki güçlü greftlerin alınmasının ilerde ekilen saçın dökülme olasılığını sıfırladığını düşünmekteyim . Yani donör alandan çok seçici bir şekilde alım yapıyor bu yüzden günlük 500 greft gibi ekim yaparak günlere bölüyor. Titiz bir çalışma yaptığı ve bu işteki tecrübesiyle zaten greft başı 3,5 euro ile fiyatlandırıyor. Hocanın başarısının donör bölgesindeki seçiciliğin katkısı olduğunu düşünüyorum sen öbelki öyle düşünmesende gerçek bu.

Bana diyordu graftlerin iyi sonuç güzel olucak. Hadi hayırlısı.

Vertex açık kalsa umrumda değil. Yeter ki ön bölge iyi olsun

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #382 : 18 Mart 2019, 00:13:57 »
Bana diyordu graftlerin iyi sonuç güzel olucak. Hadi hayırlısı.

Vertex açık kalsa umrumda değil. Yeter ki ön bölge iyi olsun

Vertexine ikinci bir ekim gerekecek 1500 kok civarinda (orada olanlar dokulmedigi takdirde) Kalanlar da dokukurse 2000 civari kok gerekir.

Devamli kullandigin bir ilac var mi?

Haare2018

• Full Member
« Yanıtla #383 : 18 Mart 2019, 00:19:06 »
Vertexine ikinci bir ekim gerekecek 1500 kok civarinda (orada olanlar dokulmedigi takdirde) Kalanlar da dokukurse 2000 civari kok gerekir.

Devamli kullandigin bir ilac var mi?

Kullandığım bir ilaç yok şuan. Dediğim gibi daha 1 sene önce minoxidil köpüğü kullandım kepek ve kaşıntı olunca bırakmak zorunda kaldım. Vertexe ekim yapmayı önümüzde ki dönemde düşünmüyorum çünkü önde var olan saçlarım dökülürse oraya graft kalsın diye. Ön bölge istedigim gibi olsun da vertex açık kalmış hiç umrumda degil zaten şuan seyrek vallah gram takmıyorum

Eray85

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #384 : 18 Mart 2019, 00:22:59 »
Dostum sac ektireli daha 4 ay olmus biraz sabirli ol negatif düsünme bu kadar. Diger ekim süreclerinin fotograflarini incelersen 4 ay sonunda kimsede dogru düzgün sac olmadigini görürsün zaten. Bir yil disini sikacaksin sadece.
Dr. Özgür Nalbant / 2903 Greft / 28.08.2020
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15827.msg323183#msg323183

Kellik bir varış değil, bir yoldur..

Nhympex

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #385 : 18 Mart 2019, 00:26:30 »
Arkadaş forumu mahvettin ya. Hergün ayrı bir şikayetin var. Hocayla tartış abi sorunlarını, 9 aya kadar sadece fotoğraf paylaş ve ekim süreci ile ilgili tavsiye iste lütfen.  Cidden çok yorucu senin süreç. Sürekli bir agresyon sürekli bir atışma, forumda diğer arkadaşların konularına da saygısızlık oluyor. Saçların çıkmazsa birlikte hakkını savunuruz inan.

katılıyorum başka konularda var Haksızlık oluyor

Roni

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #386 : 18 Mart 2019, 01:05:25 »
Bence bu arkadaşı forumdan atmalı hatta pasaportunu da iptal edip ülkeye girişini yasaklamali ülke de de sorun çıkarabilir o potansiyel var soyluceklerim bu kadar umarım yaniliyomdur

Akif tanyer

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #387 : 18 Mart 2019, 04:40:28 »
Bence bu arkadaşı forumdan atmalı hatta pasaportunu da iptal edip ülkeye girişini yasaklamali ülke de de sorun çıkarabilir o potansiyel var soyluceklerim bu kadar umarım yaniliyomdur
Kardeş senin konunuda okudum. Sende ham gibi konum olmasada ben gibi saça fazlasıyla onem veren birisin. Saç gerçekten insanı bambaşka biri yapıyor
 Ben 15 yaşında zihinsel engelli biri yüzünden kaybettim. Yaşadığım psikolojiyi tarif etmem olanaksız. Sen ektirmişin cokta guzel olmus inşallah bende asmedde ektirecegim( memur olursam) ham ın psikolojisi şu sekilde 5-6 binlik ek yaptıranlarda sonuc seyrek, Zekeriya hocada mukemmel olmasada kellikten kurtulma seviyesinde ama muttalip hoca en yuksek ucreti istiyor. Diğer yerlerin ekim ucretlerinin kat kat fazlasını alıyor  demekki bu adam onlardan cok daha iyi performans sergiliyor. Adam almanci parasi cok veya az bilemeyiz. Adamın derdide para degil zaten sacinin kaya abi gibi musab abi gibi olmasini istiyor bu ise girerken beklentisi bu yondeydi. Yanlışları var ekimin üzerinden 6 ay gecmeden hemen basariz deyip  beddua etmesi yanlış çünkü muttalip hoca. Diger konulardan anladigim kadariyla ozensiz calisan ekerim cikarsa cikar cikmazsada kısmeti yokmus tarzinda bir adam degil. Bu ekimdede kaya biye ne kadar özen gösterdiyse aynisini gosterdigine eminim. fotograflara bakimca muttalip hocanin diger ekimleri bh zamanlarda daha iyi bu aşikar. Ama bu ekimin nihai sonucunu göstermez. Ham tedirgin kaygılı. Başlarda yanlis cümleler kurmus o kaygili psikolijide ama şuan dikkat ederseniz kirici tarzada konusmayanlara gayet efendi cevaplar veriyor. Bu forum yardım amaçlı biribirimize kötü konuşmayalım

Mert35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #388 : 18 Mart 2019, 09:04:27 »
Muttalip beye saç ekimi yaptırırken güvenli bölge olayını sormuştum.Bana her insanın saç yapısınun farklı olduğunu ve kendisi bizzat saçlara bakıp ileride dökülmeye meyilli olmayan güçlü duran saçları aldığını söyledi.Yani demem oki güçsüz zayıf saçları almıyor

whypic06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #389 : 18 Mart 2019, 09:21:18 »
Admin ne zaman girsem şu gereksizleşen sayfa hep en üstte, belliki arkadaşın psikolojik sorunları var. Bu adam yüzünden diğer sayfa açanlara haksızlık oluyor, bir el atsan sana zahmet

Facebook Twitter Instagram