Gönderen Konu: Esma&Serkan TETİK 2326 saç 1113 sakal 19-20Aralık2018  (Okunma sayısı 7259 defa)

sırma saç

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Esma&Serkan TETİK 2326 saç 1113 sakal 19-20Aralık2018
« Yanıtla #45 : 06 Haziran 2019, 23:40:14 »
Guncel foto rica esebilir miyiz?

Bir de bu kil koku iltihabının sac ekim uygulamasi ile ilgisini bilen var mi? Benim boyle bir sorunum normal de yoktu ama ekimden sonra kil koku iltihabi yaşadım. Ikinci bir ekim dusundugum icin aynı sorunu yasayip basari oranını dusurmek istemiyorum.

Abc

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #46 : 07 Haziran 2019, 01:08:14 »
Sakaldakilerin çoğu tekli ama tepeye tekli sakaldan alınanları eklerseniz kapatması imkansıza yakın Koray hoca tepeye hep 3 4 lü çoklu greft ler ekiyor Serkan beyin dediği tekli ekleriz bu bence mantıksız

Sakallar bonus dostum.. tekli evet ama kalın olduğu İçin kapatıcılık anlamında fayda sağlar. Özellikle saçlı bolgede aralara serpiştirme şeklinde sağlayacağı avantajı tartışmanın pek bir anlamı yok.  Zaten tercih meselesi. Zorla sakal ekmiyorLar. Ama sakal eken bir merkezde yaptırıyorsanız (herkes kullanmıyor sakalı) Bonusu kullanmakta fayda var.

Kesinlikle 👍👍
  • Ekim Tarihi: 15-16.11.2021
  • Ekim Merkezi ismi Esma-Serkan Tetik
  • Greft Miktarı 3008
  • Yaşınız 36

Abc

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #47 : 07 Haziran 2019, 01:17:07 »
Sloocer özetlemiş ama Tartışmalara bir katkım olsun diye yorum yapmak isterim.
1) Öncelikle benden bir kaç gün sonra ekim yaptıran ve otelde tanıştığımız izmirli 35 nickli bir arkadaş var onun sakaldan alım yapılmadı yani kimseyi illa sakaldan alalım diye bir zorlama olmuyor ama eğer ki tek ekim de hallolmayacak bir durum varsa veya donör zayıf ise tavsiye olarak sakal öneriliyor.
2) +1000 olayı biraz yanlış anlaşılmış. İsteseler direkt 9000 tl derler zaten kimse niye 9000 istiyorsun demez yani :)
3) kesinlikle ekim yapanlar genelde hayatları boyunca birden çok yaptırıyor. Ben 2 ekim yaptırdım ve donör yeter ise 3. Ekim için düşünmeye başladım o yüzden sakal allahın büyük bir hikmeti :)
4) Ekim alanına kamuflaj uyguluyor oraya ektirenler denmiş. Ben konu sahibi arkadaşın ekim yaptırdığı alanı çok net fotoğrafladigini  düşünüyorum. Benim konumda da özellikle sadece ekim yapılan alan fotoğrafları var ki buna çok dikkat ediyorum. Özellikle ilk günden beri farklı ışık olayı olmasın diye bütün fotoğrafları aynı yerde tam cam önünde eşime çektirdim :) Daha detaylı fotoğraf isteyen herkese de her acıdan fotoğraf atabilirim :)
5) sakal normal sac teline göre daha kalın. Evet tekli ama sac telinden yaklaşık 2 kat daha kalın. Bu yüzden kapaticılığı daha fazla. Birde merak ettiğim bir husus var sadece bende mi öyle oldu ama benim sakaldan ekilenler hemen hemen hiç şoka uğramadı. Belki de sakalin böyle bir durumu da olabilir. Sakaldan ekim yaptıran arkadaşların bu konuda yorumlarını merak ediyorum :)

« Son Düzenleme: 07 Haziran 2019, 01:32:08 Gönderen: Abc »
  • Greft Miktarı 3008
  • Yaşınız 36

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #48 : 07 Haziran 2019, 01:33:02 »
1) Öncelikle benden bir kaç gün sonra ekim yaptıran ve otelde tanıştığımız izmirli 35 nickli bir arkadaş var onun sakaldan alım yapılmadı yani kimseyi illa sakaldan alalım diye bir zorlama olmuyor ama eğer ki tek ekim de hallolmayacak bir durum varsa veya donör zayıf ise tavsiye olarak sakal öneriliyor.
2) +1000 olayı biraz yanlış anlaşılmış. İsteseler direkt 9000 tl derler zaten kimse niye 9000 istiyorsun demez yani :)
3) kesinlikle ekim yapanlar genelde hayatları boyunca birden çok yaptırıyor. Ben 2 ekim yaptırdım ve donör yeter ise 3. Ekim için düşünmeye başladım o yüzden sakal allahın büyük bir hikmeti :)
4) Ekim alanına kamuflaj uyguluyor oraya ektirenler denmiş. Ben konu sahibi arkadaşın ekim yaptırdığı alanı çok net fotoğrafladigini  düşünüyorum. Benim konumda da özellikle sadece ekim yapılan alan fotoğrafları var ki buna çok dikkat ediyorum. Özellikle ilk günden beri farklı ışık olayı olmasın diye bütün fotoğrafları aynı yerde tam cam önünde eşime çektirdim :) Daha detaylı fotoğraf isteyen herkese de her acıdan fotoğraf atabilirim :)
5) sakal normal sac teline göre daha kalın. Evet tekli ama sac telinden yaklaşık 2 kat daha kalın. Bu yüzden kapaticılığı daha fazla. Birde merak ettiğim bir husus var sadece bende mi öyle oldu ama benim sakaldan ekilenler hemen hemen hiç şoka uğramadı. Belki de sakalin böyle bir durumu da olabilir. Sakaldan ekim yaptıran arkadaşların bu konuda yorumlarını merak ediyorum :)

Bilgilendirme için teşekkürler. :)

Abc

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #49 : 07 Haziran 2019, 12:28:40 »

Bilgilendirme için teşekkürler. :)

😊🙋‍♂️
  • Greft Miktarı 3008
  • Yaşınız 36

esb1989

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #50 : 09 Haziran 2019, 00:38:25 »
Epey ileti girilmiş, elimden geldiğince cevap vereyim.
Saç ekim alanına kamuflaj uygulamak derken tam anlayamadım. nasıl fotoğraf isterseniz atarım benim için bir problem yok.
Donörden 5000 alınabilirdi diyen olmuş, muhtemelen fotoğraf sizi yanıltmıştır. Saç tellerim ince yapıda ve donör bölgemde de seyreklikler mevcuttu. Saç bölgesindeki donör kurtarsa, sakaldan hiç alım olmayacaktı. ekimden önce ve ekim esnasında bu durum bana söylendi, Esma hanım donör bölgeden alınabilecek maksimum sayıyı aldı. Attığım greft tablosunu incelerseniz tüm bu olumsuzluklara 3lü ve 4lü greftlerin azlığı da eklendi maalesef. Bu yüzden sakaldan takviye yapıldı, sakal için bir dayatma olmadı.
Kıl kökü iltihabı belirttiğim gibi saç ekiminden de önce yaşadığım bir sorundu. Antibiyotik kullanıyorum.
20 haziranda tam 180 gün olacak, o gün fotoğraf atacağım yine. En son fotoğraf attığımdan itibaren pek bir gelişme gözlemleyemedim açıkcası bu biraz moralimi bozdu.

melanin

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #51 : 09 Haziran 2019, 00:48:01 »
Epey ileti girilmiş, elimden geldiğince cevap vereyim.
Saç ekim alanına kamuflaj uygulamak derken tam anlayamadım. nasıl fotoğraf isterseniz atarım benim için bir problem yok.
Donörden 5000 alınabilirdi diyen olmuş, muhtemelen fotoğraf sizi yanıltmıştır. Saç tellerim ince yapıda ve donör bölgemde de seyreklikler mevcuttu. Saç bölgesindeki donör kurtarsa, sakaldan hiç alım olmayacaktı. ekimden önce ve ekim esnasında bu durum bana söylendi, Esma hanım donör bölgeden alınabilecek maksimum sayıyı aldı. Attığım greft tablosunu incelerseniz tüm bu olumsuzluklara 3lü ve 4lü greftlerin azlığı da eklendi maalesef. Bu yüzden sakaldan takviye yapıldı, sakal için bir dayatma olmadı.
Kıl kökü iltihabı belirttiğim gibi saç ekiminden de önce yaşadığım bir sorundu. Antibiyotik kullanıyorum.
20 haziranda tam 180 gün olacak, o gün fotoğraf atacağım yine. En son fotoğraf attığımdan itibaren pek bir gelişme gözlemleyemedim açıkcası bu biraz moralimi bozdu.
valla bende kamuflaj görmedim gayet net fotolarin

corosman

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #52 : 08 Eylül 2019, 13:22:21 »
son durum nedir?

konyalim

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #53 : 13 Eylül 2019, 21:41:46 »
son durum nedir acaba

esb1989

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #54 : 15 Ocak 2020, 21:15:42 »
Uzun bir aradan sonra yeniden herkese merhabalar. Saç ektireli yaklaşık 1 yıl 1 ay oldu. Özel hayatımdaki bazı sebeplerden dolayı uzun süredir foto atamadım. Bundan 15 gün önce berbere gidip traş olduktan sonra bir kaç fotoğraf çekindim. Onları paylaşmak istiyorum. Bu saç ekimi süreciyle ilgili kendi yorumum açıkçası eski halime göre kıyasladığım zaman çok olumlu bir değişim mevcut. Çevremdeki insanların tamamından duyduğum söz, hiç ekim yapıldığının belli olmadığı ve çok doğal göründüğü yönünde.  Karşıdan ve yandan bakıldığı zaman  saçlarım çok dolgun görünüyor ancak fotoğraflarda da göreceğiniz gibi özellikle üstten bakıldığında seyreklikler mevcut. O seyreklik çok canımı sıksa da, 2. bir ekimi şu an için düşünmüyorum. Yorumlarınızı bekliyorum  :)

hyperKel

• Hero Member
« Yanıtla #55 : 15 Ocak 2020, 21:29:36 »
dostum 3500 greftin hakkı bu olmasada sonuç idare eder ne çok iyi nede çok kötü.

Beta

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #56 : 15 Ocak 2020, 22:38:43 »
Ön taraftan dediğin gibi muhteşem görünüyor ancak yukarıdan seyrek kalması biraz can sıkıcı olmuş. Orta kısımda verim biraz düşük. Güle güle tara dostum.

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #57 : 15 Ocak 2020, 23:59:08 »
Dönör bölgen yeterliymiş aslında o açıklıga çok daha fazla greft ekilebilrmiş ön cizgi zayıf orta bölge zayıf gözüküyor  ben planlamayı dogru bulmadım saçsız alanda 1 cm2 basına 30 greft var yada yok cılız bir ekim olmus saç tellerin ince 5000 grefte kadar ekilebilrmiş birde finasterid kullanmıssın yani kuklanmasan nasıl bir sonuc ortaya cıkardı kim bilir  esma serkan çiftinin ekimleri genelde hosum gider ama  :-X bu ekim üzmezde memnunda etmez yinede hayırlı olsun
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2020, 00:23:16 Gönderen: LaTenT »

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #58 : 16 Ocak 2020, 00:48:32 »
Sloceer'ın dediği gibi pis bir açıklık bu. Buna rağmen sonucun başarılı bence, 1 sıkılaştırma ekimiyle beraber saç mevzusunu komple kapatırsın.

Facebook Twitter Instagram