Gönderen Konu: Saç ekimi ve spor  (Okunma sayısı 4646 defa)

aviator

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi ve spor
« : 30 Mart 2015, 21:50:14 »
Saç ekiminden sonra bir süre spor (kardiyo) yapılmaması gerektiğini hekim arkadaşlardan duydum. Sizce bu süre ne kadar olmalı? 1 ay yeterli midir?

Reciproc

• Sr. Member
Ynt: Saç ekimi ve spor
« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2015, 19:53:04 »
Saç ekiminden sonra bir süre spor (kardiyo) yapılmaması gerektiğini hekim arkadaşlardan duydum. Sizce bu süre ne kadar olmalı? 1 ay yeterli midir?
Kardio yapmak scalpa yani saç derisine giden kanın azalmasına neden olur daha çok kaslara kan gider diye düşünüyor doktorlar,haklı olma olasılıkları yüksek,benimde bu konudaki bilgim ekimden sonra bir ay kadar kardio yada ağırlık çalışmları gibi sporların yapılmaması gerektiği ,kendimde buna uyup bir ay dolunca spora başlayacağım...

aviator

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2015, 21:29:23 »
Kardio yapmak scalpa yani saç derisine giden kanın azalmasına neden olur daha çok kaslara kan gider diye düşünüyor doktorlar,haklı olma olasılıkları yüksek,benimde bu konudaki bilgim ekimden sonra bir ay kadar kardio yada ağırlık çalışmları gibi sporların yapılmaması gerektiği ,kendimde buna uyup bir ay dolunca spora başlayacağım...

@Reciproc

Ekimde ilk ayı tamamladım, şok dökülme bitmek üzere. Bundan sonra sorun olmayacağını düşünmekle birlikte spora başlamak için 10-15 gün daha bekleme taraftarıyım. Garanti olsun. :)

Prinsipal

• Yeni üye
  • *
  • Carpe Diem
« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2016, 14:23:07 »
hayırlı olsun kardeşim... Spor yapma süreni ve yoğunluğun yavaştan başlatırsan senin için daha iyi olur. Zaten garanti olsun diye ek süre koymuşsun ancak yine de bu kadar önem verdiğimiz bir şeyin zarar görmesini istemeyiz seni terleten çok yoran sporlardan bir süre daha kaçınmanı tavsiye ederim. Ekim ile alakalı herhangi birşeyi riske atmak iyi olmaz sonuçta...

Sporunu sadece koruyucu amaçlı (vücut durumunu koruma, sporsuz kalmama amaçlı hafif antramanlar) şeklinde devam ettirsen daha iyi olacaktır.

Facebook Twitter Instagram