Gönderen Konu: Zekeriya kul sac ekimi sonucu 2580 greft  (Okunma sayısı 65186 defa)

Leo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Zekeriya kul sac ekimi sonucu 2580 greft
« : 29 Mart 2015, 19:40:25 »
Herkese selamlar arkadaslar. Ekim yapilan bölge hakkinda internette oldukca resim ve bilgi olmasina ragmen donör bölgesinin nasil olmasi ve operasyon sonrasi nasil bir gelisim göstermesi gerektigi hakkinda fazla bir bilgi yok.
Herkes sac ekiminden sonra saclari uzun tuttugu icin donör bölgesi net olarak gözükmüyor.
Site yöneticisi Reci abinin affina siginarak bu konuyu aciyorum.
@Reciproc: Foto eklemeye calisdim ama galiba macbook kullandigim icin resim ekleyemedim.
Herkese iyi pazarlar

Reciproc

• Sr. Member
Ynt: Donör bölgesi
« Yanıtla #1 : 29 Mart 2015, 22:08:37 »
Bana göre doner bölgesi çok çok iyi olan birisininden en fazla alınacak olan greft miktarı 5000 kadar olmalı,bunun üstüne çıkıldığı zaman risk doğar,en azından kişi saçlarını  kısa kestirip kullanamayabilir,buda bence hoş bir durum değil,benim iki ekimde toplam 6000 greftim gitti,şu an görünüm hiç iç açıcı değil ,umarım toparlar yakında koyacağım fotoları...
Aslında güzel bir konu açmışsın,nette doner fotoları çok aldatıcı,genelde dediğin gibi saçlar uzunken çekiliyor o fotoğraflar,yoksa kısa kesilse çoğu donerin durumu içler acısı,o fotolara aldanıp gereğinden fazla greft alınabileceğini sanıyoruz ama yanılıyoruz,üstelik yaş ilerledikçe doner bölgedeki saçlarda azalacak bunuda hiç hesaba katmıyoruz...
http://smarthairtransplant.com/hair-transplantation-before-after
Bu linkteki after fotolarındaki doner bölge görünümleri olması gerektiği gibi ama çoğu zaman böyle olmuyor...

Leo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 13 Nisan 2015, 22:30:35 »
Ekim öncesi donör fotosu
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2015, 22:53:29 Gönderen: Leo »

Leo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2015, 22:34:02 »
Ekim sonrasi 4.ay donör fotoları

« Son Düzenleme: 23 Nisan 2015, 22:53:16 Gönderen: Leo »

Leo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 13 Nisan 2015, 22:35:19 »
devami
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2015, 22:53:45 Gönderen: Leo »

Leo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 13 Nisan 2015, 22:36:20 »
...
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2015, 22:57:41 Gönderen: Leo »

Leo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 13 Nisan 2015, 22:57:33 »
Bu resimleri tam 4.ay doldugunda 3.numara sac kesiminden sonra cektirdim, kendi donör bölgemin gelisimini izlemek icin. 1.aydan sonra benim donör bölgemde herhangi bir gelisim olmadi. Yani 1.ayin sonunda ne ise, 4.ayin sonundada ayni gözüküyor. En azindan bende bu sekilde oldu, belki baskalari farkli bir sürec gecirmistir. Ben özellikle 3 numara kesilmis donör bölgesi resimlerinin gercegi yansittigina inaniyorum. Yoksa saclari uzattiktan sonra her türlü acik iyi veya kötü bir sekilde kapanir. Bence iyi alinmis bir donör bölgesi, 3 numara tras sonrasi bile iyi gözükmesi gerekir. Maalesef benim donör oldukca kötü gözüküyor. Sizce nasil? Dreamboy ve xtaz arkadaslarda donör resimlerini bu sekilde paylasabilirlerse, o zaman daha kesin bir yorum yapabilecegim, malum hepimiz ayni doktorda ekim yaptirdik.
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2015, 22:57:57 Gönderen: Leo »

Gencturkfransali

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 15 Nisan 2015, 17:56:44 »
Benimki senden daha beter kardesim ben 3 numaraya kesmeyi korkyom sonra cok belli oluyor harita gibi ondan uzun kullanyorum donor bolgeyi butun hayatim oyle kullanacam malesef

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 15 Nisan 2015, 20:16:43 »
leo arkadaşım acayip oldum senin donör bölge acayip sağlam misti yani senin donör den 10000 greft alınmış gibi duruyor ........yada harbiden 10000.greft alınmıştır çünkü okadar saglam bi donör den o foto da okadar alınmış gibi duruyor .....bide donör un dokunul mayan alan okadar saglam ki diğer taraflara müdahele edildiği için belli olmuş. .....valla bilemedim....

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 15 Nisan 2015, 20:20:57 »
Birde bence ekimi 2....3....Seansa yaymak yani örneğin 3000.greft ekim yapılacaksa 1500....1500...greft 1 sene aralıklarla ektirmek daha mi iyi olur Diye de düşünüyorum .....

hakan09

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 15 Nisan 2015, 23:46:22 »
Kardeş bu kadar sağlam saç nasıl döküldü ekimi nasıl yaptırdın merak ettim önden çekilmiş foto varmı sitede saçların maşallah çok sağlıklı duruyor 😄

Leo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 16 Nisan 2015, 18:12:19 »
leo arkadaşım acayip oldum senin donör bölge acayip sağlam misti yani senin donör den 10000 greft alınmış gibi duruyor ........yada harbiden 10000.greft alınmıştır çünkü okadar saglam bi donör den o foto da okadar alınmış gibi duruyor .....bide donör un dokunul mayan alan okadar saglam ki diğer taraflara müdahele edildiği için belli olmuş. .....valla bilemedim....

Walla haklisiniz benim donör cok ama cok iyiydi. 2580 greft ekildi, micromotoru dr Zekeriya Kul' un kendisi kullandi. Sac köklerini asistani leyla hanim topladi. Orantisiz ve düzensiz sac aliminin sonuclari.
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2015, 22:58:28 Gönderen: Leo »

Leo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 16 Nisan 2015, 18:25:15 »
Kardeş bu kadar sağlam saç nasıl döküldü ekimi nasıl yaptırdın merak ettim önden çekilmiş foto varmı sitede saçların maşallah çok sağlıklı duruyor 😄

hakan arkadasim, bende erkek tipi sac dökülmesi var. Ön taraf ve sakaklar dökülmüstü ama aciklik o kadarda fazla degildi.Sadece sakaklara ekim yapildi ve sac cizgisi 1-2 cm öne alindi. Toplamda 2580 greft dr zekeriya kul tarafindan ekildi. Sac cizgisi zigzagli yapildigi ve coklu greftler ön sac cizgisine ekildigi icin maalesef dogal durmuyor. Sacin kökleri gözüküyor ve ekim yapildigi bariz bellii, beni tanimayan insanlar bile sac ektirdigimi anliyor, o kadar yani. Simdi tatildeyim 1 hafta sonra eve dönünce senin icin ekim öncesi, sonrasi fotolarini eklerim. Aslinda reci abiye fotolarimi yolladim, zahmet olmazsa o da ekleyebilir.
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2015, 22:58:41 Gönderen: Leo »

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 16 Nisan 2015, 23:29:48 »

hakan arkadasim, bende erkek tipi sac dökülmesi var. Ön taraf ve sakaklar dökülmüstü ama aciklik o kadarda fazla degildi.Sadece sakaklara ekim yapildi ve sac cizgisi 1-2 cm öne alindi. Toplamda 2580 greft dr zekeriya kul tarafindan ekildi. Sac cizgisi zigzagli yapildigi ve coklu greftler ön sac cizgisine ekildigi icin maalesef dogal durmuyor. Sacin kökleri gözüküyor ve ekim yapildigi bariz bellii, beni tanimayan insanlar bile sac ektirdigimi anliyor, o kadar yani. Simdi tatildeyim 1 hafta sonra eve dönünce senin icin ekim öncesi, sonrasi fotolarini eklerim. Aslinda reci abiye fotolarimi yolladim, zahmet olmazsa o da ekleyebilir.
Kardeşim mailini yeni gördüm ,fotolarını buraya ekliyorum;

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 16 Nisan 2015, 23:31:11 »
Ekim öncesi ve sonrası;

Facebook Twitter Instagram