Gönderen Konu: Zekeriya kul sac ekimi sonucu 2580 greft  (Okunma sayısı 65156 defa)

Leo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Zekeriya kul sac ekimi sonucu 2580 greft
« Yanıtla #31 : 25 Nisan 2015, 13:26:33 »
Bu fotolarin tamamini 160.gün cektim. Daha önce ekledigim cepheden cekilmis fotoda ayni gün cekildi. Sac ektirecek arkadaslarin sadece cepheden cekilmis fotolara kanmamalari, kesinlikle gün isiginda yada flasli üstten cekilmis fotolarida görmeleri gerekir. Bence paylasimda bulunan arkadaslarinda paylasimlarini bu sekilde yapmalari lazim yoksa yaniltici oluyor.

Leo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #32 : 25 Nisan 2015, 13:42:47 »
Aynıı durum bendede var ve bi daha ekim yaptırmalıyım bilmiyorum 22 yasındayım 30 kadar ekim yaptırmam çok riskli ama bilmiyorum bana 1000 saçtan 500 vücuttan alacak cok kaliteli bi hekim lazım ve iyi bildiğimiz bi doktordan bu sonucu alınca bütün bilgi birikimimi sorgulamaya basladım ama son zamanlarda bölgesel saç protezine yogunlastım sizce nasıl olur? Bunu tabi tr de yapabilirlermi bilmiyorum  tr deki kaliteli olabilecegini sandıgım bir merkeze bunu yapabilirlermi bunu soracagım

Dreamboy kardesim senin yasin cok genc, daha 22 yasinda 2.ekimi yaptirmak cok risklidir. Ben 30 üstü olmama ragmen ben bile simdi ikinci ekime cesaret edemem, malum sac dökülmesi 40 yasina kadar yogun bir sekilde gerceklesebilir. Ayrica sen iki aydan beri paylasimda bulunmadin, bir gelisme var mi yokmu göremedik, senden donör bölgenin fotolarini rica etmistim, yüklemek zorunda degilsin tabi ama yüklersen iyi olur :).  En son subat ayinda ekledigin fotolarina bakarak saclarinin oldukca cansiz gözüktügünü söyleyebilirim. Saclarini mümkün oldugu kadar kisa kestir, saclarin güclenince uzatirsin.

Leo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Donör bölgesi
« Yanıtla #33 : 25 Nisan 2015, 18:01:42 »
Ben açıkçası bu fotoları görünce şaşırdım doğrusu şikayerlerinden kötü bir sonuç bekliyordum,sıklık olarak güzel bir sonuç çıkmış ortaya ama dediğin zikzaklı çizgi konusunda haklısın,ben şahsen bu zikzak olayından nefret ediyorum,kendi ekimimdede istemedim ve çok hafif belli belirsiz zikzak yaptılar...
Bahsettiğin saç çıkmayan yerden bu saatten sonra saç çıkacağını sanmam ama çok sorun olacak bir durumda değil,sonuçta belli bile olmuyor..
Yalnız doner bölgen iyi değil 2600 greft değilde sanki 5000 greft alınmış gibi ,bu yözden başarısız bir ekim olmuş,aslında zekeriya kul beş aylık sonuç diye konu açarsak iyi olurdu leo,kendin yapamazsan senin yerine açarız ama sen açsan daha iyi olur...

Reci abi simdi siklik konusunda iyi demissin, sence burda 2580 greft var mi? Malum ekim yapilan bölge 40 cm2 civari anca var, cm2 de dedigi kadar ektiyse cm2 de 60 üstü greft olmasi lazim, özellikle ön orta bölgenin biraz daha seyrek ekildigide dikkate alinirsa sanki o kadar yok gibi. Senin düsüncelerin nelerdir? Sence cm2 ye kac greft ekilmis, ön ve arka taraflarin farkli yogunlukta ekilme sebebi ne olabilir? Yorumlarin icin simdiden tesekkürler

vincenzo234

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : 26 Nisan 2015, 01:21:40 »
Leo selamlar, senin donör bölge bayağı bir kıyıma uğramış, sanırım Zekeriya Kul'da bakıyor donör çok sağlam iyice işçiliği elden bırakıyor, hemşiresi olsa ona pay çıkaracağım ama bütün ekimi de kendi yapıyor, bir de anlatıldığına göre ukalalık yapıyormuş yok işte benim işimi bana öğretmeyin falan diyormuş hasta yorum yapınca o yüzden kendisini pek tercih etmiyorum ama bir gerçek var hiç değilse ektiği saçlar çıkıyor başkaları gibi değil tabi şunu da unutmamak lazım ona göre de ücret oluyor, senin ekimin özelinde de tam eski halinin net fotolarını göremedim ama şakaklar şu an da iyi gözüküyor açıkçası tabi sen daha iyi bilirsin tam durum ne ama hiç değilse ekilen saçın çıkmaması durumu yok sen nasıl değerlendiriyrosun zekeriya kul ekimini ? 10 üzerinden kaç verirsin mesela nerelerden puan kırarsın hocaya?

Mr.Dreamboy

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #35 : 26 Nisan 2015, 03:53:10 »
Yalnız o ekilen saç çıkma olayı da bitti arkadasında gördüğündün gibi sadece önler çıkmıs geriler çıkmamıs yani 2500 greft lik durmuyor ekim bemimde 2200 ekildi ve sadece önler tuttu sadece benim alanım daha küçük ve arkada saçım oldugundan uzattıgında kapatıyor kısacsı bu arkadasında benimde saçlarımız sadece ömde çıktı ve kesinlikle basarılı bir ekim değil ikimizinde ama arkadasın daha bir 6 7 ayı var tam 12. Ayda ne olur bilinmez zekeriya kul son 3 5 ekimiyle sınıfta kaldı donor planlaması yapmıyor saç köklerini aletle incelemiyor fox testi yapmıyor cetvel alet kullanmıyor bunları yapması lazım

Leo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #36 : 26 Nisan 2015, 11:18:37 »
Leo selamlar, senin donör bölge bayağı bir kıyıma uğramış, sanırım Zekeriya Kul'da bakıyor donör çok sağlam iyice işçiliği elden bırakıyor, hemşiresi olsa ona pay çıkaracağım ama bütün ekimi de kendi yapıyor, bir de anlatıldığına göre ukalalık yapıyormuş yok işte benim işimi bana öğretmeyin falan diyormuş hasta yorum yapınca o yüzden kendisini pek tercih etmiyorum ama bir gerçek var hiç değilse ektiği saçlar çıkıyor başkaları gibi değil tabi şunu da unutmamak lazım ona göre de ücret oluyor, senin ekimin özelinde de tam eski halinin net fotolarını göremedim ama şakaklar şu an da iyi gözüküyor açıkçası tabi sen daha iyi bilirsin tam durum ne ama hiç değilse ekilen saçın çıkmaması durumu yok sen nasıl değerlendiriyrosun zekeriya kul ekimini ? 10 üzerinden kaç verirsin mesela nerelerden puan kırarsın hocaya?

Selamlar Vincenzo,  ekim öncesi ve sonrasi fotolari zaten konuda mevcut. Daha önce degerlendirmelerimi yazmistim, ama senin icin buraya kopyalayim daha önceki yazdiklarimi, zaten hala ayni düsüncedeyim:

Olumlu yönleri: Saç'ın açısı, yönü ve ektiği saçların çıkması ( 5.5 ayda yüzde 40% civari sac cikti)

Olumsuz yönleri: Donör bölgesinden orantısız sac alımı, sac çizgisini zig-zaglı yapması ve saç ön cizgisine coklu greftler ekmesi.
Ayrıca operasyondan önce herhangi bir test yapılmıyor, saç kalınlığı yada donör bölgesinde ne kadar rezerv greft oldugu falan hesaplanmıyor. Ekim yapılacak alanın büyüklüğü, cm2 de ne kadar saç ekilmesi gerektiği ve normalde diğer saç olan bölgelerde cm2 de ne kadar saç olduğu falan hesaplanmıyor.

Sac cizigisini düz olarak ciziyor, sonra operasyon sirasinda degistiriyor. Ben mesela sac cizgisinin degistirildigini kafaya narkozuda yiyince pek farkedemedim. Ancak eve gidince fark ettim. Operasyonun ikinci günü sac cizgisini düzeltmesini istedigimde, eger düzeltirse dogal gözükmeyecegini o nedenle böyle olmasi gerektigini söyledi, bende doktordan daha iyi bilecek halim yok diye birsey demedim ama sonuc ortada. Asagida ekledigim OP öncesi fotoya bak, en asagidaki kahverengi kalemle cizilen sac cizgisi benim kendimin cizdigi, sonrasinda kendisi hakli olarak sac cizgisinin o kadar asagida olmamasi gerektigini söylerek, silik halde gözüken mavi düz cizgiyi cizdi, sonrasinda operasyon sirasinda ise onun hemen biraz üstüne o zigzagli cizgiyi cizmis.

Leo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #37 : 26 Nisan 2015, 11:31:25 »
Ayrica yukaridaki resimde görecegin gibi sol taraftaki zigzaglar daha derin ve sag taraftakiler ise daha yatay, bu nedenle sac cizgiside  aslinda hafif yamuk duruyor, ama cok dikkatli bakmadigin sürece belli olmuyor. Senin icin ekimden bir ay önce cekilmis fotoyuda ekliyorum. Sonuc olarak fotolar bunlar, bu sitede kul a ekim yaptiran 4 kisi daha var, hepsine bak kararini kendin ver.

Leo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #38 : 26 Nisan 2015, 11:33:16 »
...

Reciproc

• Sr. Member
Ynt: Donör bölgesi
« Yanıtla #39 : 27 Nisan 2015, 18:05:59 »
Ben açıkçası bu fotoları görünce şaşırdım doğrusu şikayerlerinden kötü bir sonuç bekliyordum,sıklık olarak güzel bir sonuç çıkmış ortaya ama dediğin zikzaklı çizgi konusunda haklısın,ben şahsen bu zikzak olayından nefret ediyorum,kendi ekimimdede istemedim ve çok hafif belli belirsiz zikzak yaptılar...
Bahsettiğin saç çıkmayan yerden bu saatten sonra saç çıkacağını sanmam ama çok sorun olacak bir durumda değil,sonuçta belli bile olmuyor..
Yalnız doner bölgen iyi değil 2600 greft değilde sanki 5000 greft alınmış gibi ,bu yözden başarısız bir ekim olmuş,aslında zekeriya kul beş aylık sonuç diye konu açarsak iyi olurdu leo,kendin yapamazsan senin yerine açarız ama sen açsan daha iyi olur...

Reci abi simdi siklik konusunda iyi demissin, sence burda 2580 greft var mi? Malum ekim yapilan bölge 40 cm2 civari anca var, cm2 de dedigi kadar ektiyse cm2 de 60 üstü greft olmasi lazim, özellikle ön orta bölgenin biraz daha seyrek ekildigide dikkate alinirsa sanki o kadar yok gibi. Senin düsüncelerin nelerdir? Sence cm2 ye kac greft ekilmis, ön ve arka taraflarin farkli yogunlukta ekilme sebebi ne olabilir? Yorumlarin icin simdiden tesekkürler

Şu son fotolarına bakılınca başarısız bir ekim olmuş seninkisi ,dediğin gibi öndeki saçın çıkmış ama geride pek bir şey çıkmamış,2580 greftin hakkı bu değil kesinlikle ,bu saç ekimi mevzu harbiden mantıksızlıklarla dolu ,bahsi geçen greft sayısının yarısı çıksa şu an müthiş sık bir görüntün olurdu,sonuçta kendi saçlarında epey varmış ,bence gereksiz yere dar bir alana çok sayıda greft ekilmiş ,saç ekimi yapan kişilerin Zekeriya kul olsun veyahut başkası olsun maddi kaygılarlar yada günü doldurup boş geçirmeme  düşüncelerinden vazgeçip gerekirse az sayıda greft ekip kendilerindende fedakarlık yapmaları lazım..
Senin başına gelenin bir benzerininde benim başıma geldiğini düşünüyorum şu an,benim ekimim dede önden başlayıp 3cm geriye gitmesi gereken sınırlar korunmamış ekim esnasında,çizilen çizgilere riayet edilmemiş,bunu kafamdaki şişlik indikten sonra farkettim,ekim alanı oldukça dar bir alana dönüştü ,önden geriye anca 1.5 cm kadar gidilmiş gözüküyor yani dar bir alana oldukça sık bir ekim olmuş oldu,hepsi çıksa doğal saç sıklığının yakalanması gerekir nerdeyse çünkü öncedende nerden bakarsanız cm karede 30 greft vardı ama şu an ektiklerinin yarısının bile çıkacağından şüpheliyim  ,umarım yanılırım ama şu an gerçekten karamsarım..

Leo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #40 : 30 Nisan 2015, 22:11:48 »
Abi senin karamsar olman icin bi neden yok, moralini bozma bosuna. Sac cizginde, ekim sikliginda cok güzel oldu senin. Insallah hepsi tutar.

sinco

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #41 : 03 Mayıs 2015, 19:56:44 »
evet dostum senın doner bolgen bıraz kotu duruyo allah ıcın sımdı cunkı orantısız alınmıs gıbı

Mr.Dreamboy

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #42 : 11 Mayıs 2015, 11:54:49 »
Leo sende açıklık bile yokmuski.s

Leo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #43 : 11 Mayıs 2015, 21:36:55 »
Kardesim aciklik olmaz mi, sakaklar bostu yoksa niye ektiriyim. Gerci sonucun böyle olacagini bilsem kesinlikle ektirmezdim.

Leo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #44 : 11 Mayıs 2015, 21:43:41 »
Sac ektirecek arkadaslara bir kac tavsiyede de ben bulunuyum.

Öncellikle arkadaslar genel olarak saciniz seyrekse bu ise sakin girmeyin, yada en iyi yere gidip 10bin euroyu gözden cikarmaniz lazim, yani bence en zor sac ekimi seyrek saca yapilan sac ekimidir.

Bir diger hususta, doktorlarin kendilerinin yayinladiklari yada youtube`a koyduklari resimlere sakin itimat etmeyin. Adamlar senede en azindan 150 hastaya ekim yapiyorlar, koyduklari en iyi 2-3 tanesi.

Facebook Twitter Instagram