Gönderen Konu: Ekimin 11.günü  (Okunma sayısı 6854 defa)

Eternity

• Yeni üye
  • *
Ynt: Ekimin 11.günü
« Yanıtla #16 : 27 Ocak 2019, 23:36:19 »
Çıkarttığınız zaman belli olur herşey eğer kabuksa sıkıntı yok.
Nekroz olup olmadığını nasıl anlarız ki?

Trablons

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 28 Ocak 2019, 00:09:40 »
dostum sakin ol.nekroz gibi görünen bölgeler sayı olarak çok gibi görünsede çapları çok küçük.revizyona ihtiyaç da duymayabilirsin eğer öndekileri uzatıp geriye atarsan.hayırlısı olsun,temizliğini ve bakımını bir gün eksik etme.

Eternity

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #18 : 28 Ocak 2019, 00:17:41 »
Dostum  nekroz maalesef. Neyseki küçük küçük ayrık ayrık...hernekadar kabul etmesede nekroz olduğu kesin. İlk 3-5. Gün fotoları İçin “mı acaba?” Denir ama 11.gün fotosu bu bilgiyi kesinleştiriyor, doğruluyor.
Nerde yaptırdınız Ekim’inizi?

size cevap verdiğimi sanarak, başka bir mesajı alıntılamışım. Ekimi, Derindere hastanesinde çalışan sağlıkçı arkadaşımın tavsiyesi üzerine, ekimlerini orada yapan EsteCom Estetik Merkezi-Murat Çelik'e yaptırdım. Daha önceden herhangi bir araştırma yapmadım ekim konusunda. Ekim için arkadaşımı arayıp, hemen ektirdim.

Genel olarak ekim nasıl görünüyor acaba, bilenler değerlendirse sevinirim.

Trablons

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 28 Ocak 2019, 00:24:20 »
edit:ben de bana cevap verdiğini saranarak olaya dalmışım sanırım :)
ön taraflar güzel görünüyor.ama şimdi bu ekilenler uzayacak sonra dökülecek ve hemen bitecek bir süreç değil bu.nekroz konusuna gelince,nekroz ise eğer o bölge ,oraya yeniden saç ekilebiliyor ve saç çıkabiliyor o nekrozlu bölgeden o yüzden çok korkma bu nekroz kelimesinden.
dediğim gibi bekleyip,saç bakımını eksik etmiyeceksin.sabır duyman gereken bir sürece girdin.

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 28 Ocak 2019, 01:35:45 »
Kardeşim canını sıkmak istemem ama baya baya nekroz bu. Tartışmaya açık bir tarafı yok bunun. Doktorun muhtemelen, bu süreçte psikolojin etkilenmesin diye yalan söyledi.

Nhympex

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 28 Ocak 2019, 09:39:56 »
Israrla nekroz olmadığını savunan o doktor bey girsin foruma burdaki arkadaşlardan biraz ders alsın bence bariz nekoz ama küçük küçük.

Umarım sorunsuz sekilde atlatırsın hocam çok etkilemez saç ekimi sonucunu inşallah.

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 28 Ocak 2019, 11:47:21 »
Israrla nekroz olmadığını savunan o doktor bey girsin foruma burdaki arkadaşlardan biraz ders alsın bence bariz nekoz ama küçük küçük.

Umarım sorunsuz sekilde atlatırsın hocam çok etkilemez saç ekimi sonucunu inşallah.
Dağınık ve küçük olduğu için, büyük kayıba yol açmayabilir. Sen moralini bozmadan sürecine devam et.

Eternity

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #23 : 28 Ocak 2019, 15:59:47 »
Öncelikle vakit ayırıp, görüşlerini belirtenlere teşekkür ederim. İki şeyi merak ediyorum, bilenler lütfen cevaplayabilir mi?

1. Ekimin genel görüntüsü nasıl? 4000 greft alındı ve ekim sonucunda greftlerin kalın ve çoklu olmasından ötürü çok iyi ve doğal bir sonuç olacağı söylendi. Şuanki görünüm itibariyle 6 ay/1 yıl sonrası için ekim amacına ulaşır mı? Genel olarak sizce ekim iyi mi kötü mü? (Lüfen "söylediklerim canını sıkar/üzer" şeklinde düşünmeden yorum yapın. Ben de bu yorumlara istinaden ekiple görüşeceğim)

2. Nekroz denilen bölgenin içinde, yani kabukların içinde saç telleri var. O saç telleri çıkar mı? Yoksa nekrozlu alan içindeki var olan saçlar -görünse de- tutmaz, dökülür mü?

( @Hintell nickli arkadaşım da vakit ayırıp görüşlerini yazarsa sevinirim)
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2019, 16:10:42 Gönderen: Eternity »

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 28 Ocak 2019, 17:02:36 »
Bu 2 sorunun da şu aşamada cevabı yok bence. Sürecin kendisi gösterecek bunu.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #25 : 28 Ocak 2019, 22:07:05 »
Öncelikle vakit ayırıp, görüşlerini belirtenlere teşekkür ederim. İki şeyi merak ediyorum, bilenler lütfen cevaplayabilir mi?

1. Ekimin genel görüntüsü nasıl? 4000 greft alındı ve ekim sonucunda greftlerin kalın ve çoklu olmasından ötürü çok iyi ve doğal bir sonuç olacağı söylendi. Şuanki görünüm itibariyle 6 ay/1 yıl sonrası için ekim amacına ulaşır mı? Genel olarak sizce ekim iyi mi kötü mü? (Lüfen "söylediklerim canını sıkar/üzer" şeklinde düşünmeden yorum yapın. Ben de bu yorumlara istinaden ekiple görüşeceğim)

2. Nekroz denilen bölgenin içinde, yani kabukların içinde saç telleri var. O saç telleri çıkar mı? Yoksa nekrozlu alan içindeki var olan saçlar -görünse de- tutmaz, dökülür mü?

( @Hintell nickli arkadaşım da vakit ayırıp görüşlerini yazarsa sevinirim)

Multigreft yoğunluğu çok iyi
 Sac tipin çok iyi
 Donör Saglıgı çok iyi...
 Kıvırcık olması ciddi avantaj...
 Geriye sadece eken ekimcinin mehareti kalıyor başarıya ulaşmak İçin. Sonucun Hakkında nasıl olur konusunda birsryler söylemek için çok erken. Ama olması gereken süper bir sonuç.

2.sorun İçin maalesef o kökler tutmayacaktır.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 28 Ocak 2019, 22:32:41 »
Bilgili ve deneyimli arkadaşlarımızın yorumlarına katılıyorum

Öncelikle ekiminin hayırlı olmasını ve güzel bir sonuç almaı diliyorum

Saç yapın kaliteli dalgalı çıkış bakımından fresiz olur ise kapatıcılık bakımından çok iyi olur saç yapısı

Ön zigin biraz ileride gibi geldi bunun nedeni fotograf çekme açın olabılır başını eğip çektiğin için sana zamet  ön profilden cameraya direk düz bi şekilde bakarak ön cizgini görmemizi sağlayacak bir foto istiyorum.

Onun dışında nekroz olma ihtimali var ama ciddi bir nekroz degil ufak bölgeler ileride o noktalar boş kalırsa biraz greftle halledilir az. Kafana takma sakin sekılde sürecini geçir dostum inşallah güzel olucak senin için herşey.
Global Moderator

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 28 Ocak 2019, 23:03:54 »
Moralini bozmak istemem ama bazı arkadaslar nekroz bölgesi sorun olmaz revizyon gerekmeye bilir demişler ama ufak ufak ta olsa nekroz olan yerlerden saç cıkmadığı için ara ara boşluklar genel bir seyrek görüntüsü oluşturuyor birde cok seyrek ekim olmuş ama moralini bozma saç kaliten cok cok iyi alan dar tekrar ekim yaptırma şansın cok yüksek hayırlisi olur ama sana tavsiyem ücret iadesi al başka yere 1 sene sonra tekrar ekim yaptır.Para en son planda tabiki ama ekim olmadığı zaman da acayip moral bozucu oluyor.geçmis olsun

Eternity

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #28 : 29 Ocak 2019, 01:42:49 »
Bilgili ve deneyimli arkadaşlarımızın yorumlarına katılıyorum

Öncelikle ekiminin hayırlı olmasını ve güzel bir sonuç almaı diliyorum

Saç yapın kaliteli dalgalı çıkış bakımından fresiz olur ise kapatıcılık bakımından çok iyi olur saç yapısı

Ön zigin biraz ileride gibi geldi bunun nedeni fotograf çekme açın olabılır başını eğip çektiğin için sana zamet  ön profilden cameraya direk düz bi şekilde bakarak ön cizgini görmemizi sağlayacak bir foto istiyorum.

Onun dışında nekroz olma ihtimali var ama ciddi bir nekroz degil ufak bölgeler ileride o noktalar boş kalırsa biraz greftle halledilir az. Kafana takma sakin sekılde sürecini geçir dostum inşallah güzel olucak senin için herşey.

Bu geceye (ekimden sonraki 12.gün) ait yıkamadan sonraki resimler. Söylediğin şekilde ön çizginin göründüğü resmi de ekledim. Yaralı bölgeye bugün Furacin pomat (Furacin %0,2 Merhem) sürmem söylendi. Onu sürmeye başladım...

bir de aklıma şu takılıyor. nekroz falan nedir zaten bilmiyordum, burada yazılanları okuyana kadar. Burada başka yazılanları da okudum. Aklımdaki soru şu: yaralı bölgedeki kabukların içinde saçlar var, çıkmış. Nekrozlu bölgede saç olur mu? Eğer ki olmazsa belki nekroz değildir, bunun için soruyorum. Bir de bir arkadaşım yazdığı yorumunda "çok seyrek ekim" olduğunu belirtmiş. (kendisine teşekkür ederim değerlendirdiği için) sizce de ekim çok mu seyrek acaba? Nasıl oluyor ayrıca anlamadım, 400-4100 greft aldıklarını söylediler. Oradaki ekim yapan bayanlar köklerin iyi olduğunu en az 2,5 ile çarpmam gerektiği söylediler. Yani en az 10.000 (on bin) saç demek. Nere gitti öyleyse bu saçlar. Her yazılanla daha çok şaşırıyorum doğrusu.
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2019, 23:54:37 Gönderen: Eternity »

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #29 : 29 Ocak 2019, 02:26:55 »
Bu geceye (ekimden sonraki 12.gün) ait yıkamadan sonraki resimler. Söylediğin şekilde ön çizginin göründüğü resmi de ekledim. Yaralı bölgeye bugün Furacin pomat (Furacin %0,2 Merhem) sürmem söylendi. Onu sürmeye başladım...

bir de aklıma şu takılıyor. nekroz falan nedir zaten bilmiyordum, burada yazılanları okuyana kadar. Burada başka yazılanları da okudum. Aklımdaki soru şu: yaralı bölgedeki kabukların içinde saçlar var, çıkmış. Nekrozlu bölgede saç olur mu? Eğer ki olmazsa belki nekroz değildir, bunun için soruyorum. Bir de bir arkadaşım yazdığı yorumunda "çok seyrek ekim" olduğunu belirtmiş. (kendisine teşekkür ederim değerlendirdiği için) sizce de ekim çok mu seyrek acaba? Nasıl oluyor ayrıca anlamadım, 400-4100 greft aldıklarını söylediler. Oradaki ekim yapan bayanlar köklerin iyi olduğunu en az 2,5 ile çarpmam gerektiği söylediler. Yani en az 10.000 (on bin) saç demek. Nere gitti öyleyse bu saçlar. Her yazılanla daha çok şaşırıyorum doğrusu.
İlk gün foton çok net değil. 11. gün fotosu koymuşsun, ki onu koyana kadar bazı kökler şokta gitti bence. İlk gün çekilmiş başka fotoların varsa, ekim sıklığı daha iyi değerlendirilir. Nekroz değildir kısmına gelince, kökün orada duruyor olması saçın çıkacağı anlamına gelmez. Tabi çıkmayacağı anlamına da gelmez, ufak ufak şekilde nekroz olması bir nebze daha iyi. Büyük bir problemin yok, bu kadar stres yapmaman senin için daha iyi olur. Nekrozlu bölgelerden hiç saç çıkmasa bile, ufak bir operasyonla hallolur oralar. Genel gidişat daha önem arz ediyor, bu süreç için daha pozitif olman senin hayrına.

Facebook Twitter Instagram