Gönderen Konu: greft sayısı ve planlaması nasıl olmalı?  (Okunma sayısı 2603 defa)

wyrus

• Full Member
greft sayısı ve planlaması nasıl olmalı?
« : 17 Ocak 2019, 21:00:34 »
         Arkadaşlar merhaba
Yaşım 37
Saç dökülmesi 20 li yaşlarımda başladı
Öncelikle vertex bölgesinde başladı diyebilirim en azından orası öncelikle gözüme çarpmaya başladı
Dökülmem stabil durumda artık sanki durmuş gibi hissediyorum
Hiçbir ilaç kullanmıyorum
Sigara içmiyorum,düzenli spor yapıyorum.
              Sizden ricam kaç grefte ihtiyacım olduğunu,nasıl bir planlama yapılabileceğini ve tek seansın yetip yetmeyeceğini deneyimlerinizden yola çıkarak cevaplayabilirmisiniz?Tavsiye edeceğiniz başka konular varsa da bilmek isterim. şimdiden hepinize çok teşekkür ediyorum...

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: greft sayısı ve planlaması nasıl olmalı?
« Yanıtla #1 : 17 Ocak 2019, 21:17:51 »
bence 3500 graft ön ve orta...1 sene sonra vertex 2500 graft

wyrus

• Full Member
« Yanıtla #2 : 17 Ocak 2019, 21:21:14 »
Teşekkür ederim Hublot yorum için,tek seans neden olmaz sence,çünkü bahsettiğin sayı 6000 greft ve bunu tek seansta yapabiliyorlar diye biliyorum.İki seans hem zorlu süreci tekrar yaşamak hem de iki katı masraf olmaz mı sence...

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 17 Ocak 2019, 21:38:10 »
tek seansta o kadar graft köklerin kanlanması ve tutunması için büyük risk...ayrıca verteks bölgesi kanlanmanın en az olduğu ve kafa derisinin en  kalın olduğu yer...graft zaiyatı olmaması için 2 seans daha mantıklı...ayrıca verteks ayrı bir planlama ister ...çünkü o bölge de saçların her birinin çıkış yönü birbirinden farklıdır ve ayrı bir özen gerektirir...

wyrus

• Full Member
« Yanıtla #4 : 17 Ocak 2019, 21:44:28 »
Teşekkür ediyorum ilgin için Hublot...

Kel12.02.2018

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 17 Ocak 2019, 22:38:37 »
Alın çizgisi geriden alınmak suretiyle öne 1500-2000 greft ve vertex'e 1500-2000 greft şimdilik yeterli olur. Orta bölgede hala saçlar var. İlerde orasıda dökülecek gibi görünüyor. Öyle olursa 2000 greftte oraya gerekir diye düşünüyorum. Bence dõkülmen daha sonlanmamış. Biraz daha bekle derim. 

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 17 Ocak 2019, 22:47:03 »
Çok güzel bir kellik. Katalogluk bir Ekim sonucu çıkar bence.. donör iyi, yaş ilerlemiş, önlerdeki açıklıklar en verimli bolgelerde..

wyrus

• Full Member
« Yanıtla #7 : 17 Ocak 2019, 23:04:11 »
Alın çizgisi geriden alınmak suretiyle öne 1500-2000 greft ve vertex'e 1500-2000 greft şimdilik yeterli olur. Orta bölgede hala saçlar var. İlerde orasıda dökülecek gibi görünüyor. Öyle olursa 2000 greftte oraya gerekir diye düşünüyorum. Bence dõkülmen daha sonlanmamış. Biraz daha bekle derim.
Teşekkür ederim yorum için,saçım çok yavaş dökülüyor unv. yıllarımda başladı ve son halim bu gerçi bu fotolar da 5 ay çekildi...Anladığım kadarıyla yapacaksan tek saensta 4000 greft dediğin şekilde bir planlama iş görür eğer ortalar dökülür ise ikinci bir seans gerekir diyorsun...Peki dediğin rakamlara saçın sıklığı nasıl olur tahmini gür olur mu sence...

wyrus

• Full Member
« Yanıtla #8 : 17 Ocak 2019, 23:08:09 »
Çok güzel bir kellik. Katalogluk bir Ekim sonucu çıkar bence.. donör iyi, yaş ilerlemiş, önlerdeki açıklıklar en verimli bolgelerde..
Yorum için tşk ederim öncelikle...İyi bir denek olurum diyorsun yani,bunu pazarlık esnasında kullanmalıyım bence :)
Kellik iyi görünüyor ordan da bir de bana sor :) peki greft sayısı sence ne kadar olmalı ve tek seans iş görürmü? Ayrica nasıl bir planlama yapılmalı?

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 18 Ocak 2019, 00:40:35 »
1- donör verimli
2-yaş ideal
3- Ekim alanı dar uzun
4- donör alanı çok geniş.
5-saç rengi-ten rengi uyumu ideal.

Önceliklerini bilmiyorum ama ben yerinde olsam 1. Ekimde ön çigi yapar 2500 kadar. 2. Ekimde vertex +1. Ekimin eksikliklerini giderirdim.

wyrus

• Full Member
« Yanıtla #10 : 18 Ocak 2019, 08:24:48 »
1- donör verimli
2-yaş ideal
3- Ekim alanı dar uzun
4- donör alanı çok geniş.
5-saç rengi-ten rengi uyumu ideal.

Önceliklerini bilmiyorum ama ben yerinde olsam 1. Ekimde ön çigi yapar 2500 kadar. 2. Ekimde vertex +1. Ekimin eksikliklerini giderirdim.
Olumlu fikirlerin inancımı ve isteğimi arttırdı bilmeni isterim...Önceliğim tabi ki bu kellikten kurtulmak ve donör bölgeye yakın bir saça sahip olmak ve mümkün olursa hem zaman açısından,hem tekrar o zor süreci yasamamak açısından ve ekonomik açıdan tek seansta işi olabildiğince bitirmek...Bu mümkün mü,tek seans iş görürmü ve tek sean olursa bu görüntüye en az kaç greft gerekir sence, bunu bilmek isterim...
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2019, 08:46:06 Gönderen: wyrus »

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 18 Ocak 2019, 09:58:42 »
Olumlu fikirlerin inancımı ve isteğimi arttırdı bilmeni isterim...Önceliğim tabi ki bu kellikten kurtulmak ve donör bölgeye yakın bir saça sahip olmak ve mümkün olursa hem zaman açısından,hem tekrar o zor süreci yasamamak açısından ve ekonomik açıdan tek seansta işi olabildiğince bitirmek...Bu mümkün mü,tek seans iş görürmü ve tek sean olursa bu görüntüye en az kaç greft gerekir sence, bunu bilmek isterim...

Mümkün değil. Donör bölge yoğunluğuna yakın sıklıkta bir saç çok çok komik bir beklenti olur.
Bu işin matematiği şu şekilde .... donör bölge alanındaki saçların max%15-20 alınarak diğer tarafa transfer edilir.
Donör alanın 10br olsun
Açıklık alanın 7br olsun.
10 br den alacağın 2br lik grefti 7br lik alana yayacaksın. Ama hedefin 8br lik yoğunluk olacak. Yani matematiğe aykırı.
Saç transferinde asla Anne saçı yoğunluğuna yada doğallığına ulaşmak mümkün degildir.
Ama kafa yapınız sac Ekim’ine uygun. Vertex sıkıntı biraz ama ön çizgide boş gözüken alanlarınız Ekim’in en iyi sonuç verdiği bölgeler

Kel12.02.2018

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 18 Ocak 2019, 11:50:52 »
Bence 3 güne yayılacak şekilde 1500-1500-1000 greft ektirmelisin. Üstünü aşan greft ekimlerinde, kendini riske edersin. Ekimi ucuza halletmeyi düşünüyorsan, açıkçası başarı oranıda o derece düşer. Dediğim şekilde ektirirsen ekilen alanlar büyük ölçüde kapanır ama donör bölge seviyesinde bir yoğunlukta bekleme. Bu mümkün değil ne yazıkki.

wyrus

• Full Member
« Yanıtla #13 : 18 Ocak 2019, 13:10:45 »
Bence 3 güne yayılacak şekilde 1500-1500-1000 greft ektirmelisin. Üstünü aşan greft ekimlerinde, kendini riske edersin. Ekimi ucuza halletmeyi düşünüyorsan, açıkçası başarı oranıda o derece düşer. Dediğim şekilde ektirirsen ekilen alanlar büyük ölçüde kapanır ama donör bölge seviyesinde bir yoğunlukta bekleme. Bu mümkün değil ne yazıkki.
Öncelikle asla ucuz olsun da nasıl olursa olsun düşüncesinde değilim,bu büyük bir hata olur farkındayım,önceliğim ucuzluk olursa çok düşük fiyatlar aldım ama aklımdan bile geçirmedim o fiyat veren yerleri...3 günden kastın tek seferde  3 gün  arka arkaya mı yoksa 3 ayrı seans mı? tek sefer de merkezler bunu nasıl karşılıyor...
Ayrıca donör bölgeye yakından kastım şu uzaktan bakıldığında saç derisi gorunmesin belirgin bir sekilde ve orantılı olsun, bir yerde saç var bir yerde yok olmasın şuan ki gibi,seyrek olacaksa da orantılı olsun...dediginiz gibi donör bölgem iyi ve bende merkezlerin beni farklı yönlendirmelerini istemiyorum o yüzden sizin fikirleriniz önemli...

wyrus

• Full Member
« Yanıtla #14 : 18 Ocak 2019, 13:16:45 »
Mümkün değil. Donör bölge yoğunluğuna yakın sıklıkta bir saç çok çok komik bir beklenti olur.
Bu işin matematiği şu şekilde .... donör bölge alanındaki saçların max%15-20 alınarak diğer tarafa transfer edilir.
Donör alanın 10br olsun
Açıklık alanın 7br olsun.
10 br den alacağın 2br lik grefti 7br lik alana yayacaksın. Ama hedefin 8br lik yoğunluk olacak. Yani matematiğe aykırı.
Saç transferinde asla Anne saçı yoğunluğuna yada doğallığına ulaşmak mümkün degildir.
Ama kafa yapınız sac Ekim’ine uygun. Vertex sıkıntı biraz ama ön çizgide boş gözüken alanlarınız Ekim’in en iyi sonuç verdiği bölgeler
Aslında beklenti konudunda sanırım yanlış ifade ettim,dediğin gibi donör bölge iyi ve bende orantılı olsun istiyorum.Saç derimde uzaktan bakıldığında görünmezse fena olmaz hani,ama önceliğim orantı,seyrek olsun ama orantılı olsun saçım seyrek dersin olur biter.kafanın bir kısmında saç yoğun,bir kısmında yok nerdeyse bu rahatsız edici,anlatabildim umarım...Donör bölgeye yakın olması ne yazık ki çok istesem de olmaz bunun farkındayım...Ama insanoğlu oyle olsa ne iyi olur da demiyor değil hani :)

Facebook Twitter Instagram