Gönderen Konu: Donör bölgem nasıl?  (Okunma sayısı 1802 defa)

ilysbyrm

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Donör bölgem nasıl?
« : 09 Ocak 2019, 17:37:05 »
Merhaba donör bölge ve açıklığın fotoğraflarını paylaşıyorum. Ekimden iyi sonuç alma ihtimalim nedir?

Insyder

• Full Member
Ynt: Donör bölgem nasıl?
« Yanıtla #1 : 09 Ocak 2019, 17:42:48 »
Saçlar kalın görünüyo, donör de sık. Başarılı yapılmış sık bir ekimle güzel kapanır. Vertex'de açılma var mı?
LifeHair Ankara - Şahin Çelik | 4350 Greft | 07.11.2019 | Yaş:27:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=11661.0

robie_fowliver

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 09 Ocak 2019, 17:52:31 »
Merhaba donör bölge ve açıklığın fotoğraflarını paylaşıyorum. Ekimden iyi sonuç alma ihtimalim nedir?

Arkadaşlar lütfen forumu biraz kurcalayın.

) yaş
2) saç dökülmesi ne zaman başladı
3) saç dökülme tipi (agresif ya da yavaş - stabil)
4) saç dökülmesi nereden başladı? (vertex, crown, ön bölge vs.)
5) ilaç kullanılıyor mu? etkisi nedir?
6) ailede genetik yatkınlık vs.

Yukarda sıralı bilgileri yazarsanız daha iyi yardımda bulunulabilir. Örneğin 20 li yaşlarda iseniz dönorunuz hakkında çok kesin birşey söyleyemeyiz. Ama 30-40 lı yaşlarda iseniz elbette kaliteli duruyor fotoğraflardan diyebiliriz...

ilysbyrm

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 09 Ocak 2019, 20:27:20 »
Saçlar kalın görünüyo, donör de sık. Başarılı yapılmış sık bir ekimle güzel kapanır. Vertex'de açılma var mı?

Alın açıklığı bu kadar bariz olmasa da kendimi bildim bileli açıkktı, ama 24'ten sonra iyice açıldı.
Dökülme yavaşladı.
Dökülme önlerden başladı.
yaklaşık 3 ay önce solgar biotin kullanmaya başladım şu an xpecia devam ediyorum.
baba ve dayı tarafında saç dökülmesi var.

robie_fowliver

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 09 Ocak 2019, 20:37:57 »
Hocam öncelikle hoşgeldiniz foruma.

Dönor şu an için gayet iyi ve dökülmemiş saçlarınız oldukça kaliteli. Bu büyük sans sizin için. Artı dökülmenin yavaşlamış olması da agresif dönemi atlatmışsınız gibi bir izlenim oluşturdu bende. Tâbi saç dökülmesi o kadar komplex bir biyolojik tepkime ki insan hicbir zaman kendinden emin ifadeler kullanamıyor maalesef.  Şayet saç ekimini şu aşamada düşünuyorsaniz sadece on hatta yüksek greftlere çıkmadan ve çizgiyi öne almadan gayet tatmin edici bir ekim yaptırabilirsiniz. Vertex kısmına zaten şu an bulaşmak çok mantıksız. AGA muzdaribi genç yaşta  ekim yaptıracak bireyler ileride bir ekim daha yaptıracağını bilmeliler.

ilysbyrm

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 09 Ocak 2019, 20:42:11 »
Hocam öncelikle hoşgeldiniz foruma.

Dönor şu an için gayet iyi ve dökülmemiş saçlarınız oldukça kaliteli. Bu büyük sans sizin için. Artı dökülmenin yavaşlamış olması da agresif dönemi atlatmışsınız gibi bir izlenim oluşturdu bende. Tâbi saç dökülmesi o kadar komplex bir biyolojik tepkime ki insan hicbir zaman kendinden emin ifadeler kullanamıyor maalesef.  Şayet saç ekimini şu aşamada düşünuyorsaniz sadece on hatta yüksek greftlere çıkmadan ve çizgiyi öne almadan gayet tatmin edici bir ekim yaptırabilirsiniz. Vertex kısmına zaten şu an bulaşmak çok mantıksız. AGA muzdaribi genç yaşta  ekim yaptıracak bireyler ileride bir ekim daha yaptıracağını bilmeliler.
Teşekkürler. Ben de sizin söylediğiniz gibi ön tarafa 2300 - 2800 arası ekim düşünüyorum. ikinci ekimi de düşünürsek bu sayılar normal mi fazlamı acaba?

robie_fowliver

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 09 Ocak 2019, 20:52:54 »
Hocam alan bazlı bakınca gayet yeterli. Ama tabi ki uzman değerlendirmesi sizin için daha mantıklı olacaktır.

saçınıkaybedenadam

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 09 Ocak 2019, 22:52:02 »
Doner çok iyi açıklıkta saç ekimi ile yüzgüldürücü sonuç almak için en ideal dökülme tipi.geç bile kalmışsınız bence iyi bir yer bulun ve ektirin ama greft sayısını yüksek tutmayınız.

Duyarli

• Full Member
« Yanıtla #8 : 10 Ocak 2019, 05:24:32 »
Hocam kahin değilim ama kalan saçlarınızda bir minyatürize göremiyorum sanki agresif bir dökülme daha yaşamayacakmışsınız gibi düşünüyorum. ön tarafa biraz daha sık ektirmeyi düşünebilirsiniz 3000-3500 gibi ki dönorunuz ikinci ekimi kaldırır gibi duruyor:)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 10 Ocak 2019, 12:51:53 »
Harika kalıteli bir donör bölgen var.
Global Moderator

asensio

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 10 Ocak 2019, 15:47:58 »
Hocam kahin değilim ama kalan saçlarınızda bir minyatürize göremiyorum sanki agresif bir dökülme daha yaşamayacakmışsınız gibi düşünüyorum. ön tarafa biraz daha sık ektirmeyi düşünebilirsiniz 3000-3500 gibi ki dönorunuz ikinci ekimi kaldırır gibi duruyor:)

ben agresif olduğunu sanmıyorum en az 5,6 sene bu görüntüye  yakın devam eder ama tabi ekim olan saçını olumsuz etkilermi oda bir ihtimal.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 10 Ocak 2019, 16:25:52 »
Bencede agrasif bir dökülmesi yok arkadaşın yavaş yavaş.
Global Moderator

Duyarli

• Full Member
« Yanıtla #12 : 11 Ocak 2019, 04:19:12 »
ben agresif olduğunu sanmıyorum en az 5,6 sene bu görüntüye  yakın devam eder ama tabi ekim olan saçını olumsuz etkilermi oda bir ihtimal.
aynen hocam ama düşük bir ihtimal diyebiliriz çünkü aralara cok fazla girilmeyecek gibi..

ilysbyrm

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 11 Ocak 2019, 21:54:40 »
Peki ekimde öndeki saçların arasına girilmeli mi yoksa sadece yanlar ve ön çizgi mi ekilmeli?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 12 Ocak 2019, 15:16:46 »
Peki ekimde öndeki saçların arasına girilmeli mi yoksa sadece yanlar ve ön çizgi mi ekilmeli?

Seyrek alanlar varsa sıklaştırma yapılabilinir.
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram