Gönderen Konu: Xpecia ve Folik Asit? Önemli konu  (Okunma sayısı 3450 defa)

Ghost89

• Yeni üye
  • *
Xpecia ve Folik Asit? Önemli konu
« : 16 Aralık 2018, 13:03:00 »
Ben folik asit fazlalığının bir zararı yoktu diye biliyorum ama googlede biraz detaylı araştırma yapınca fazlalığının önemli tehlikelerini olduğunu gördüm yanlış araştırmadıysam
Size 3 ay önceki folik asit değerimi yazacağım ve o günden bugüne Xpecia kullanmaya da devam ediyorum aksatmadan. Yani bu işin sonu nereye kadar gidecek?

Şuanda 6. ay xpecia kullanıyorum, aynı şekilde 6. ay yani 6. kutu hairforte ama neyse sprey konumuz değil şimdi
Xpecia'yı tek doza düşürme kararı almıştım çünkü hiç dökülmem yok ama tepe bölgesinde hala uzamayan bazı saçlar olduğu için sonra düşündüm xpecia'yı 2 doz şekilde 9. aya kadar kullansam mı diye düşündüm ama folik asit nolacak? Mesela b12 değerini b12 hapları ala ala 130dan 305'e çıkarabildim

Folik asit değerim 3 ay önce = >24,0  (5,9-24,8)  gördüğünüz gibi xpecia kullana kullana tam sınıra gelmiş ve 3 ay önceki değer bu şimdi geçmiştir belki

bu işin sonu nereye kadar gitcek? demekki xpecia ömür boyu'yu bırak, uzun senelerce de kullanılcak bir hap değil mi ozaman?

bunun üst sınırını aşıp sakata gelmeyelim ne diyorsunuz, özellikle uzun süre xpecia kullananlar yorumunuzu merak ediyorum

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Xpecia ve Folik Asit? Önemli konu
« Yanıtla #1 : 16 Aralık 2018, 15:33:35 »
Güzel bir konu bu değerler üst sınıra gelir ise vucut ne gibi tepkiler verir bu tepkileri yaşayan var mı öncelikle bunu sorgulayıp zarar kar hesaplaması yapabiliriz deneyimlerden.
Global Moderator

Ghost89

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 16 Aralık 2018, 15:48:10 »
Güzel bir konu bu değerler üst sınıra gelir ise vucut ne gibi tepkiler verir bu tepkileri yaşayan var mı öncelikle bunu sorgulayıp zarar kar hesaplaması yapabiliriz deneyimlerden.

hintel hocam sanki bu konuya net bir cevap bulamayacağız gibime geliyor ama bilmiyorum. senin tanıdığın forumdan birileri varsa söylermisin baksalar bu konuya bir

kesinlikle bu konuyu netleştirmem lazım, üst değeri geçtim belkide ama nereye kadar gidecek bu?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 16 Aralık 2018, 17:07:58 »
Hemen hemen herkes kullanıyor ama sorun olmadı kimseye zaten sadece vitamin Anladığım kadarı ile sen biraz ehhamlısın :) takıyorsan kafana kullanma dostum kafan rahatlasın.
Global Moderator

Ghost89

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 16 Aralık 2018, 17:14:34 »
Hemen hemen herkes kullanıyor ama sorun olmadı kimseye zaten sadece vitamin Anladığım kadarı ile sen biraz ehhamlısın :) takıyorsan kafana kullanma dostum kafan rahatlasın.

hocam evlenene kadar saç ürünleri kullanmak istiyorum. ondan sonra dökülürsede ektirim olur biter

hairforteden daha iyi bir sprey var mı onu araştırıyorum bir yandan

xpeciadanda bir yanetki görmedim ama google baksana folik asit fazlalığı neler yazıyor. ben bu kan testini dahiliye bölümünde 3 ay önce yapmıştım. kesin sınırı geçmiştir suanda

yani niye bukadar fazla folik asit koymuşlarsa, koysana %100 işte :D

ortega

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 16 Aralık 2018, 17:46:43 »
bende bildiğim tecrübe ettigim şeyleri yazabilirim..ilk başta folik asit ile ilgili şunu diyebilirim., folik asit fazlalisigi kalp kapacciklari ve kalpteki damarlarla ilgili sorunlara yol acabiliyor , bir dönem b 12 ve folik asit kullanmistim.daha sonra göğsünde bazı ağrılara hissetmeye başladım doktora sorduğumda ve olcum yaptigimda folik asit fazlasının yol açabileceğini öğrendim.ve bıraktım sadece b 12 kullanmaya devam ettin..folik asit günlük alınması gereken dozun üstüne çıkılırsa sorunlara yol açılabilir.o yüzden günde bir tane xpecia atıyorum iki tane atarsan xpecia nin içinde bulunan vitaminlerinin günlük dozunu biotin dışında aşmış oluyoruz, mesala icin de keratin var normal şartlar altında keratin yüksekliği böbreklerde sorun olduğuna işaret eder böbreklere de aşırı doz zarar verme ihtimali var diye okudum..mesala bazı arkadaşlar demir içeren maddelerde kullanıyor ancak demir vücuttan atılan bir madde değil ve karaciğerde yağlanma olan insanların demir takviyesi alması aldıkları demirin direk karaciğere giderek karaciğer rahatsızlıklarına yol açmasına sebep olabiliyor...işin açıkçası herşeyi dikkatli bir şekilde kullanmak gerekiyor..benden bu kadar😊

Ghost89

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 16 Aralık 2018, 19:12:30 »
@ortega hocam lakin 1 kere de alsan yine günlük dozdan fazla almış oluyorsun. 1 xpecia %150 folik asit içeriyor. 1 ay yerine 2 ay da 1 kutu bitince sonuçta yine aynı doz almış oluyorsun ama. sadece süreç 1den 2 ay'a yayılıyor

senin bir süren varmı, bukadar süre kullanıp bırakacam hapı diye?

ortega

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 16 Aralık 2018, 21:34:38 »
Hayirndossttum yanlısın var, xpecia daki miktarlar günde 2 kullanımlık miktarlar 2500 mg mitoin yok bir tablette mesala , 1.25 mg var

Ghost89

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 16 Aralık 2018, 22:12:12 »
evet biliyorum işte. günde 2 kere alınca xpeciayı aldığın folik asit miktarı %300 oluyor

tek doz da alsan yine %100'ü geçiyorsun, alman gerekenden fazla alıyorsun hertürlü

ki xpecia'yı ilk 3 ay 2 doz kullanmalısın benim bildiğim kadarıyla. sonra doz azaltılıyor

Sergeant

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 16 Aralık 2018, 22:15:33 »
evet biliyorum işte. günde 2 kere alınca xpeciayı aldığın folik asit miktarı %300 oluyor

tek doz da alsan yine %100'ü geçiyorsun, alman gerekenden fazla alıyorsun hertürlü

ki xpecia'yı ilk 3 ay 2 doz kullanmalısın benim bildiğim kadarıyla. sonra doz azaltılıyor
Peki bunu xpecia yı üreten firma düşünmemiş mi ? En az 6 ay kullanın diyen firma bunu düşünmeden bu vitamini nasıl piyasa sürer hadi sürdü sağlık bakanlığı buna nasıl onay verir?

Ghost89

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 16 Aralık 2018, 22:20:20 »
Peki bunu xpecia yı üreten firma düşünmemiş mi ? En az 6 ay kullanın diyen firma bunu düşünmeden bu vitamini nasıl piyasa sürer hadi sürdü sağlık bakanlığı buna nasıl onay verir?

orasını bilmiyorum ama çok var buna benzer mulvitamin

özellikle b vitaminlerde, %1000 %5000 vs gibi. ama folik asit benim şahsen sınıra dayandı ki 3 ay önceki sonuç o şimdi geçmiştir sanırım

hapı bırakmak zorundayım. sırf folik asit yüzünden. yukardaki arkadaş keratindende bahsetmişti diğer konumda ama bunun hakkında fikrim yok. kan testimde keratine benzer birşey yazıyor ama tam keratin yazmıyor

ortega

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 17 Aralık 2018, 04:28:56 »

ya dosttum günlük alınması gereken folik asit miktarı 400 mcg ..yani bir tane xpecia atarsin 300 mcg alıyorsun, bir sorun yok yani .alman gerekenin  altında alıyorsun çünkü.. ama 2 tane alırsan orta ve uzun vadede sorun olabilir

Facebook Twitter Instagram