Gönderen Konu: Saçımın durumu - Tavsiyeler  (Okunma sayısı 7199 defa)

cardura

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saçımın durumu - Tavsiyeler
« : 06 Mayıs 2016, 16:33:49 »
Merhabalar foruma az önce kayıt oldum. Önümüzdeki kış yılbaşına dogru ekim yaptırmayı düşünüyorum. Bu arada yaşım 29,  durumum çok kötü değil sadece saçımın ön çizgisini aşağıya çekip şakakları doldurmak istiyorum. Şuan baya cansız ön taraftaki saçlar o yüzden tarakla istediğim şekli veremiyorum. Vertex denilen kısımda da incelme ve seyrelme mevcut ama rahatsız edecek seviyede değil henüz o yüzden o kısmı bi 4-5 sene sonra iyice açılınca düşünmeye başlarım gibi geliyor. Dün akşam çektiğim fotoğrafları paylaşıcam ve tecrübeli arkadaşlardan yardım, öneri ve bilgilendirme rica ediyorum. Donör bölgesinin durumu nasıl, istediğim şekilde bir ekim için kaç greft gereklidir gibi konularda yardıma ihtiyacım var. 2.000 greft fazlasını istemiyorum çünkü ilerideki olası tepe bölge açılmalarında kullanılacak rezerv kalsın biraz. Dün akşam HLC kliniğe mail attım fotolarla birlikte ancak henüz bir geri dönüş olmadı. Koray Erdoğan da seçeneklerim arasında ama okuduğum kadarıyla ilaç kullandırmayı zorunlu kılıyor ve ben finasteride ilaçları almak istemediğim için ilk seçeneğim şimdilik HLC gibi duruyor, bakalım. Fotoların en sonuna yine HLC'nin bir İtalyan forumunda bulduğum sonucu paylaşmak istiyorum çünkü o kişiyle saç açıklığımız benziyor ve tam benim istediğim model olmuş bende saçımı o modelle kullanacağım çünkü.

cardura

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saçımın durumu - Tavsiyeler
« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2016, 16:38:52 »
Diğer fotolar:

cardura

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2016, 16:42:35 »
Yukarıda bahsettiğim tam benim istediğim sonucu alan kişideki açıklık ve sonucu:

cardura

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 09 Mayıs 2016, 02:53:48 »
Bu çizgiye getirmek istiyorum saçları. Kaç grefte ihtiyaç olur acaba bunun için? En fazla 1.500 greft yeter diye düşünüyorum az mı olur? Araştırdığıma göre bu tarz dar alan ekimlerinde Muttalip Keser baya iyiymiş ona da mail attım ama ondan da henüz geri dönüş alamadım. Son olarak yaz aylarında ekim yaptırmanın bir sakıncası var mıdır, güneş vurmasının zararı olur mu? Yoksa kış aylarında daha mı rahat olur?

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 09 Mayıs 2016, 03:52:26 »
Hocam, şuan ki saçların hepimizin hayal ettiği bir saç :) Dediğin gibi bir çizgi için evet ortalama 1500 greft yeterli olur, daha aza bile halledilebilir. Ama gerçekten çok doğal bir ekim yapılması lazım, yoksa aşırı derecede sırıtabilir, bu tarz ekimler yaptıran kişilerin yaptırdıkları ekim merkezlerini ve doğallığını araştırmalısınız.

Saç ektirmenin mevsimi yok, ekimin ilk zamanları elbette güneş ışınlarında korunmak gerekiyor.
  • Ekim Merkezi ismi Dr Kinyas Düşünmez
  • Greft Miktarı 3100

cardura

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 09 Mayıs 2016, 18:31:32 »
Hocam, şuan ki saçların hepimizin hayal ettiği bir saç :) Dediğin gibi bir çizgi için evet ortalama 1500 greft yeterli olur, daha aza bile halledilebilir. Ama gerçekten çok doğal bir ekim yapılması lazım, yoksa aşırı derecede sırıtabilir, bu tarz ekimler yaptıran kişilerin yaptırdıkları ekim merkezlerini ve doğallığını araştırmalısınız.

Saç ektirmenin mevsimi yok, ekimin ilk zamanları elbette güneş ışınlarında korunmak gerekiyor.

Evet hocam en başta dediğim gibi durumum aslında kötü değil zaten ben kellikten ziyade estetik görünüm için istiyorum ekimi şu aşamada. Kellik için olanı bir 5-6 sene sonra yani 35-36 yaşıma geldiğimde düşüneceğim iyice açılma ve seyrelme başlayınca, kısaca kafa derisi kendini göstermeye başladığında :) Mesela babamın saçı norwood 6-7 seviyesinde ve benim yaşımdayken kellik varmış onda, ben yine iyi kurtardım bu yaşa kadar. Amcam da ise 55 yaşında hala saçları var şakaklardaki seyrelme harici. Umarım amcama çekmişimdir :) Bir de ilk attığım mesajdaki donör fotosuna bakarsan orda 6-7 bin greft çıkacak kadar rezerv var mı sence? Ordaki saç tellerim ense kökünden vertexe kadar olan kısımda hem sert hem de baya kalın yani elle dokununca hissedebiliyorum. Aynı şekilde kulak üstündeki yan tarafta olan saçlarda da aynı sertlik ve kalınlık mevcut fakat ön ve tepe bölgesindeki saç daha yumuşak ve ince. Benim planım şimdi ön çizgiyi aşağı çekip şakakları doldurarak 1.300-1.500 greft harcamak. 5-6 sene sonra da tepe ve vertex bölgesine açılma olduğu taktirde 4-5 bin greftlik bir ekim daha yaptırıp saç olayını halletmek. Yani toplamda 6.000 civarı bir greft gerekecek uzun vadede, umarım donör alan yeterlidir bunun için. Bir de bu ekimcilere mail ile ulaşmak amma zormuş yahu ne Koray hoca ne HLC ne de Muttalip hocadan bir geri dönüş alamadım henüz, 3-4 gün önce hepsine maille fotoğrafları atmıştım.

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 09 Mayıs 2016, 19:30:44 »
Hocam senin dönor alandan değil 6000 greft, tüm forumu sırma saçlı yapacak kadar malzeme var :D

Her merkezin ekim yapmak için can atacağı bir saç yapınız var, ektirmek istediğiniz alanda çok az zaten..

Bazı doktorlara forumdaki üyeler konularda da ulaşamadığını belirtiyor, nasıl ulaşırsınız bilmiyorum. Oraya ekim yaptırmış kişilere sorabilirsiniz ya da internet sitelerindeki telefonlardan bir deneyin derim.
  • Ekim Merkezi ismi Dr Kinyas Düşünmez
  • Greft Miktarı 3100

Onurd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 11 Mayıs 2016, 22:17:11 »
dar alan  yanı işin zor :) doktor seçimi cok citti şekilde arastırıp karar vermelısın ... var olan saçların zarar görmemesi adına dar alana ekım yapan doktorların ekımlerını ıncele derim

cardura

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 12 Mayıs 2016, 01:47:06 »
Evet ön taraf dar alan olacak yalnız tepe bölgesindeki açılma ilk attığım fotolarda çok net belli olmamış ışık altında çekince çok seyrek gözüküyor ama normalde bu kadar rahatsız edici değil fotoğrafta niye böyle çıkıyor anlamadım canım da çok sıkıldı açıkçası tepeyi fotoda bu halde görünce. Ekliyorum mesaja. Bu arada ön taraf için Koray hocaya attığım maile bugün cevap geldi 2.700 greft ekeriz dedi ama bana çok fazla geldi.  Ufak alana 2.700 greft harcamak istemiyorum çünkü ileride tepe ve orta kısıma lazım olacak diye düşünüyorum. Sizce de ön hatta bendeki açıklık için 2.700 greft fazla değil mi? Ben maximum 1.700-1.800e bitiririm diyordum buna da ayrı canım sıkıldı.
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2016, 01:57:45 Gönderen: cardura »

cardura

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 23 Mayıs 2016, 15:58:58 »
Muttalip Keser'den de maile cevap geldi. Bir tek HLC kaldı cevap gelmeyen. Muttalip hoca ön hatta 1.000 greft belki biraz daha fazlası yeterli olur dedi. 1.200 gibi bir greftle halledebilecek sanırım. Koray hoca ise aynı bölgeye 2.700 greft dedi. Benim anlamadığım ise Türkiye'nin en iyi 2 saç ekim hocasının nasıl bu kadar farklı sayılar verdiği? Yani 1.200 nerede 2.700 nerede, 2 katından daha fazla bir fark var. Sanırım Muttalip hocayı tercih edeceğim gibi. Greft başına 3.5 euro olmasına rağmen Koray Erdoğan'dan daha az greft verdiği için hem daha uyguna gelecek hem de gelecekteki 2. bir ekim için dönor alanda daha fazla rezerv kalacak. Ne dersiniz arkadaşlar hangisini tercih etmeliyim sizce?

Onurd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 23 Mayıs 2016, 18:25:10 »
Keser cok iyi bir secim

wolfman

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 05 Şubat 2017, 13:09:31 »
yukarı da paylaştığın kişiye 2200 ekilmiş ekilmiş ve sonuç çok iyi saçı ekerken kökleri kırmadan ekilirse %95 o saçlar çıkar koray erdoğanın kullandığı DHI yöntemi şuan lateral slit başka bir ekim kullanıyor kanal açma ve kalemin içine saçı koyup manuel ittiriyor sonuclar çok iyi , görüştüğüm Institute of Hair  merkezine bunları anlattım kendileri de koray erdoğanın eski ekibi olan elif hanımda ekerken kontrol yaparak ekiyormuş 3 5 saçı çıkarıp acaba kök kırılıyor mu iye bakıyormuş  bende bu merkeze ektiricem 2500 civarı inşallah %95 çıkış sağlar bu paylaştığın arkadaş gibi görünüm olur ;)

mmk2

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 05 Şubat 2017, 20:54:16 »
Benimde durumum ayni sizinki gibi hocam  alin cizgimi bende ayni sizinverdiginiz ornekde ki gibi duzlestirmek istiyorum.

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=1333.0

isntuta of hair aklima yatiyor ama keser ne kadar ucret soyledi size, sanirim bana 2500 gredt lazim olacak.

Facebook Twitter Instagram