Gönderen Konu: Tanrının genç erkekleri kelleştirmesindeki amacı ?  (Okunma sayısı 3504 defa)

tsimonoce

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Tanrının genç erkekleri kelleştirmesindeki amacı ?
« Yanıtla #15 : 21 Kasım 2018, 11:48:12 »
Doğru... kondomsuz hayat kadını ile olan ilişkimden sonra hayatı farklı algılamaya başladım biz depresif insanlar ciddi bir olayla karşılaştığımız zaman depresifliğin ne kadar boş bir şey olduğunu anlıyoruz.Baya stres yapmıştım hıv mı oldum diye o zamanlar aklıma hiç bir şey gelmiyordu çok korkmuştum

Konunun baska yerlere gidecegini söylemistim :)

janeiro_46

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 21 Kasım 2018, 13:13:26 »
Biraz abartmamışmısın intihar etmek falan ,evrim teorisine inanıyorsan eğer ki ben inanıyorum dinsiz olmakla kesinlikle alakası yok ama evrimi inkar etmekte pek mantıklı bir iş değil.
Neyse konumuza geçelim bilim adamları diyorki genç erkekler kendilerinden daha büyük karşı cinslerine hitap edebilsinler diye erken yaşta saç dökülmesi yaşıyorlarmış çünkü kadınlar kendilerinden büyük erkeklerden hoşlanıyorlar ve kellik olan erkekler yaşça daha büyük gösteriyorlarmış falan filan böylede bir teori var .ne kadar doğru artık bilemeyeceğim.
Ama şuda var zamanla toplumda kellik artıyor aslında kel erkek daha çekici olabilir ama bu günümüzde geçerli olmayabilir .belki gelecekte dökülme dağınık değilde total olarak tüm saçlarda baş gösterecek ve tüm erkekler saçını kazıtmış kişiler gibi olacak ,belki o zaman kazara saçlı biri dek gelse o zamanın insanı bu görüntü karşısında midesi  bulanacak,kim bilebilir.

mantikli theori bence.

janeiro_46

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 21 Kasım 2018, 15:36:25 »
canqi kel erkek cekici olabilir yazmissin buna katiliyorum ama bizim türk milletine yakismiyor. Yüz yapimiz, boyumuz hicbisey genetik yapimiz berbat :) the rock gibi degiliz ki yakissin.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 21 Kasım 2018, 17:26:30 »
kısaca bu durumun adı dismorfofobi vucudundaki herhangi bir organin şeklini şemalini fazlaca kafaya takip at the mountains of madness in doruklarinda dolasma olaraktan aciklanabilir saç dkülmesi de buna dahil.
olmayan bi sorunu(bazen de cidden olan)buyuttukce buyutursun kafanda ve bi tek o vardir senin icin artik; kepçe kulakliysan ya da sivilceliysen ya da çilliysen ya da carpik bacakliysan ya da küçük goguslu ya da tipsiz ya da kisa boylu yada kel artik sen busundur baska hic bi sey degilsindir senin acindan ve diger herkesin seni bu sekilde yargiladigini düşünürsün,ne eksik ne fazla kendini hep boyle tanimlarsin.
bazen bu sorun cidden olmasa bile,dinlemezsin hic kimseyi.seni uzmemek icin yalan söylediklerini hatta bazen seni umursamadiklari icin boyle davrandiklarini dusunur kizarsin onlara.

bir psikiyatristin gizli defteri adlı kitapta karşılaştığım çok enteresan bir hastalık. belli ki daha önce nip tuck'da da izlemişim ama hatırlamıyorum. kitapta okuduğumdan beri düşünmeden edemiyorum. gerçekten çok enteresan bir hastalık. kişi, misal, sol kolunu sevmiyor ve sürekli onu incitiyor ya da t-shirt'ünün içinde saklıyor, arkada tutuyor falan çogumuz da kellik konusunda böyleyiz

hayata guzel bakabilmenin yolu, sizden daha kotu olanlari dusunmeyle degil, hayatin zaten guzel oldugunu kabullenmekle olur. acilar, kotulukler, "ama ama nasil olur" diye haykirmaniza neden olacak olaylar her zaman olacaktir. ama hayat guzeldir, cunku alternatifinden * daha iyidir. gelip gecici sikintilar ne kadar buyuk olsalarda hayatin bir parcasidir, baskalarinin hayatiyla karsilastirma yerine, hayatin kendisinin asilligine konsantre olmak yeterlidir
Global Moderator

ahmet67

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 21 Kasım 2018, 17:39:24 »
Hocam ben nimetleri fark edelim hayatımızın kıymetini bilmeyelim demiyorum kellikteki amaç ne olabilir diyorum ? Kellik neden var yüce yaratıcı neden erkekleri kelleştiriyor  buradaki amaç nedir ?  Kuran da kelliğin geçmemesi ilginç demekki arap toplumunda o zaman kellik yokmuş
kuran;Allahı tanıtan,insanların dünyaya geliş gayesini,nereden gelip nereye gideceğimizi bildiren,emir ve yasakların olduğu bir kitaptır.bilimsel veya fiziyolojik bir kitap değil ki sana kellikten bahsetsin.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 21 Kasım 2018, 18:00:03 »
Saçlarını dökerek genç erkeklerin momentumunu düşürüp onları intihara sürüklemesi mi ? Üstelik yarattığı dht öyle bir şey ki çözümü için cinsel kimliğinizi değiştirmek gerekiyor. Yani yaratıcı diyorki kaybedeceksin seni erkek yapan her şeyini kaybeceksin.Nedir bundaki amaç her zaman derim bu hayatta bir erkeğe yapılabilecek en kötü şey cinsel organını kesmek ya da kel bırakmak biz bunları hak etmiyoruz.

Acilen tanrı tarafından bu hata düzeltilip yeni bir update yüklenmeli dünyaya :)  Şaka tabi Allah başka dert vermesin arkadaşlar güzelce yazmışlar yukarıda ..
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Baldingat18

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 21 Kasım 2018, 19:09:35 »
kuran;Allahı tanıtan,insanların dünyaya geliş gayesini,nereden gelip nereye gideceğimizi bildiren,emir ve yasakların olduğu bir kitaptır.bilimsel veya fiziyolojik bir kitap değil ki sana kellikten bahsetsin.
Isteseydi bahsedebilirdi.Muhtemelen o dönemde araplarda kellik nadirdi  başka bir açıklamasj olamaz zira kuran 6 yy arap toplumunun a dan z sine kadar her olayına değinmiş bir kelliği pas geçmiş : ( neyse ben gideyimde kelliğe övgü kitabını okuyayım

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 21 Kasım 2018, 19:48:00 »
Isteseydi bahsedebilirdi.Muhtemelen o dönemde araplarda kellik nadirdi  başka bir açıklamasj olamaz zira kuran 6 yy arap toplumunun a dan z sine kadar her olayına değinmiş bir kelliği pas geçmiş : ( neyse ben gideyimde kelliğe övgü kitabını okuyayım

hz ali keldi kaldeşim :) anlatımlar da öyle gecer  kellik her zaman vardır
Global Moderator

ahmet67

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 21 Kasım 2018, 20:31:49 »
Kuran arap toplumu nezdinde evrensel olup bütün insanlığa hitap eder.ayrıca kuranda geçmemesi o dönemde kelliğin olmadığını da göstermiyor zira Rasulullahın peruğu yasakladığı rivayetler de mevcuttur. müslüman olarak bizim tek kaynağımız kuran değil bize kadar sahih delillerle ulaşmış hadislerde vardır.

robie_fowliver

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 21 Kasım 2018, 22:22:36 »
Sarper efsane adamsın Ahahahaha. Kelliğin ontolojik ve teolojik tarifine kadar inmişsin:)

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #25 : 21 Kasım 2018, 23:53:40 »
Kellik o dönemlerde vardı, hatta ilk peruklar hayvan postundan yapılırdı ve pis kokardı (hoş şimdide hoş kokmuyorlar)
Bir hadiste kullanmanın mekruh olduğundan bahsedildiğinide duymuştum.
Bu arada yeri gelmişken yorum yapmak istedim, konu ileri derecede anlamsız bunuda belirtmek isterim. Hiçbir din veya inanış iÇin; Tanrı-ve kafa bölgesinde biten saç kıllarının çokkuğu-azlığı gibi konuların bir cümle içersinde geçiyor olması olması kabul edilebilir değil. Hele ki, bunca insan içecek su bulamıyor açlıktan ölüyor , imkaansızlıklar sebebi ile ölümcül hastalıklar ile hayatını kaybediyor, engelli dünyaya geliyor yada hayatını o şekilde sürdürmek zorunda kalıyor iken böyle bir tartışma yersiz gereksiz saygı çerçevesinin dışında olmuş gibime geliyor. Şahsi fikrimdir bu..

stigma4885

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 22 Kasım 2018, 11:25:27 »
Çocukluğumdan beri çok araştırıp okuyan biriydim ve zamanla dinden uzaklastim. Din benim aradığım cevapları veremiyordu. Dinden uzaklaşınca depresyona girdim . Artik benim için  hayatın  bir anlamı  yoktu. Sonuçta  hepimiz  ölüp gidecez  bu telaş koşturmaca neden diye düşünüyorum . Saç hayatımın büyük kısmında benim için sorun yarattı . Çünkü her yerde aniden dalga konusu olabiliyordu. Herkes insanlarin zayıf noktasına saldırıyor. Kimse acimiyor. Özellikle büyük özgüven sorunu yaşatıyor. Türler her zaman en güçlü ve güzel olani eş olarak ister . Karşı cinste sizi eksik görüyor.

DieAnotherDay

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 22 Kasım 2018, 11:55:18 »
bence öz güven çok önemli zeka da o şekil de karşı cins bunlardan daha çok etkileniyor kendinizi eksik  görmeyin kendinizi önemli görün beğenin ki bunu karşı taraf hissetsin

Baldingat18

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 22 Kasım 2018, 14:05:16 »
Çocukluğumdan beri çok araştırıp okuyan biriydim ve zamanla dinden uzaklastim. Din benim aradığım cevapları veremiyordu. Dinden uzaklaşınca depresyona girdim . Artik benim için  hayatın  bir anlamı  yoktu. Sonuçta  hepimiz  ölüp gidecez  bu telaş koşturmaca neden diye düşünüyorum . Saç hayatımın büyük kısmında benim için sorun yarattı . Çünkü her yerde aniden dalga konusu olabiliyordu. Herkes insanlarin zayıf noktasına saldırıyor. Kimse acimiyor. Özellikle büyük özgüven sorunu yaşatıyor. Türler her zaman en güçlü ve güzel olani eş olarak ister . Karşı cinste sizi eksik görüyor.
Aynen öyle kellik bizi bitiriyor şansımızı yok ediyor adeta görünmez  ya da dalga konusu oluyoruz.Birde evrimsel açıdan bakarsak aşşağılık yaratıklarız kellik nedir abi okuduğum bir metinde saçı dökülen aslanların dişiler tarafından terk edildiği yazıyordu böyle bir şey olamaz.Sokakta norwood 0 60 yaş üstü insanlar birde benim gibi 20 yaş norwood 3 insanlar (buna da şükür lanet olsun beterin beteri var)

saçlıkel

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #29 : 22 Kasım 2018, 14:05:52 »
Sakin olun beyler, unutmayın KELLER HER G.TÜ ELLER

Facebook Twitter Instagram