Gönderen Konu: SAÇ EKİMİ VE FİNAS  (Okunma sayısı 3419 defa)

Betrayer

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
SAÇ EKİMİ VE FİNAS
« : 17 Kasım 2018, 13:01:23 »
Herkese merhaba.Daha önce konu açmıştım, saç ekimine karar verdim ağustos 2019 da olacagim insallah.Yas 24.Kafami 2 ay once kazitmistim fakat gecen 2 ayda sac 5 numara uzayinca bir sey fark ettim.Herkeste oluyor mu, olagan bir sey mi bilmiyorum ama kulak cevrem seyrelmis.Oradaki dokulmenin farkindaydim ama bu kadar seyrek oldugunu kisayken fark ettim.Sonra arastirma yaparken internette DUPA adi verilen bir sorunun varligindan haberdar oldum ve cok tedirginim.Fakat bende iki kulak arasi ense gayet iyi, sadece kulak ustu sorunlu.Ay sonu bir dermataloga gidip kan ve demir testi yaptiracagim.Beslenememe dikkat edip PHYTO nun urettigi sac supplementinden kullaniyorum.Baska ne yapabilirim?Daha once hintell arkadas finasterid demisti, sanirim mevcut saci kurtarmanin tek yolu bu ama cok kararsizim.Yardimci olursaniz sevinirim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: SAÇ EKİMİ VE FİNAS
« Yanıtla #1 : 17 Kasım 2018, 13:06:09 »
donördeki saçlar cok ınce sanırım kardesım çok güçlüde degil herhalde senın donör ? finasterid sana kalmıs bır durum kardesım kullanıp kullanamamak ona bısey dıyemem
Global Moderator

Betrayer

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 17 Kasım 2018, 13:23:01 »
donördeki saçlar cok ınce sanırım kardesım çok güçlüde degil herhalde senın donör ? finasterid sana kalmıs bır durum kardesım kullanıp kullanamamak ona bısey dıyemem

Sacim genel olarak ince telli evet ama iki kulak arasi bolgede herhangi bir dökülme olmamis,orasi sağlikli fakat kulak ve cevresi seyrelmis sadece.Arka taraftan ekim icin yeterli greft cikar ama yasim genc ve ileride ne olur bilmiyorum.Nasil bi süreç yürütmem gerek sizce?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 17 Kasım 2018, 14:07:22 »
Açıklıgını göstericek bir resim eklememissin ama donör zayıf ilerki zamanlar yaptırsan daha iyi gibi dökülme patantin otursun yada finasterid
Global Moderator

Betrayer

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 17 Kasım 2018, 14:23:49 »
Açıklıgını göstericek bir resim eklememissin ama donör zayıf ilerki zamanlar yaptırsan daha iyi gibi dökülme patantin otursun yada finasterid

Hocam aciklik tepeden hafif, bir sakaklarda 1 2 cm geri cekilme seklinde oldu.Yani kel degilim cok rahatsiz edici bi acikligim yok.Sacimi uzatinca o acikliklarda goze batmiyor.Beni asil endiselendiren kulak cevresi alan, ailemdede boyle bir sey yok ben de neden oldu bilmiyorum.Zaman zaman yogun stresli donemlerim oldu belki o yuzdendir.Erkek tipi dokulme oldugunu sanmiyorum en iyisi doktora gorunmek.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 17 Kasım 2018, 15:31:20 »
bıraz bekle bence kardesım belıyebılırsen
Global Moderator

Betrayer

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 17 Kasım 2018, 15:58:33 »
bıraz bekle bence kardesım belıyebılırsen

Fotalarimi yolladigim merkezler hemen ekelim cok guzel olur dedi biraz gaza geldim sanirim ama herkes parasina bakiyor tabi.En mantiklisi beklemek ve var olani korumaya calismak

Sergeant

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 17 Kasım 2018, 16:35:54 »
Saçların zayıf ama bir artısı var ten rengin ile saç rengin yakın buda kapatıcılığı olumlu yönde etkiler...

yigit10

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 17 Kasım 2018, 17:36:45 »
Finas kullanmaktan neden korkuyorsun bende başladım hiçbir sıkıntı yok çok şükür.

Betrayer

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 17 Kasım 2018, 17:52:34 »
Finas kullanmaktan neden korkuyorsun bende başladım hiçbir sıkıntı yok çok şükür.

Dostum vucudun hormonal dengesiyle oynamak kolay karar verilebilecek bir durum degil.Bunun ciddi yan etkileri var, hormonal durumlar degisebilir, testesteron×östrojen tahrevallisi kayabilir.Östrojen salgisi artabilir.Bende cok isterim DHT baskilansin, sac dokulmesin ama bu isler cocuk oyuncagi degil doktor gozetiminde olmali.Ay sonunda ne var ne yoksa kontrol ettiricem bir sey cikmassa kullanabilirim en azindan mevcut saci ve ilerisi icin donor alani korumak icin.Ama kisa vadede olumsuz bir sonuc gormemen ilerisi icin bi aksilik cikmayacagini garanti etmez.Ileriki yaslarinda, belki cocuklarinda ve torunlarinda sorunlar yaratabilir.Cunki vucuda zarar verme potansiyeli bulunan kimyasallarin etki sureci birbirinden farklidir.Bu ingilizcede short-term toxicity ve long-term toxicity olarak ifade edilir.Yani zarar sende kisa vadede hemen gorulebilecegi gibi cok uzun vadede, belki cocuklarinda bile gorulebilir.Evet sac kaybi çok uzen bir durum ama sac icin bu riski goze alabilir miyim bilmiyorum.

Betrayer

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 17 Kasım 2018, 17:59:29 »
Saçların zayıf ama bir artısı var ten rengin ile saç rengin yakın buda kapatıcılığı olumlu yönde etkiler...

Bu resim mayis ayinda cekildi, yani 5 6 ay oncesine ait.Sacim uzunken dedigin gibi sac dipleri gorunse bile cok belli olmuyor kellik eger iyi bi sekilde tararsam.Ileride ektirme asamasinda dusuncem soyle: on sac cizgimi olabilgince geriden baslatip V cizgi yaptiricam ve cogunu one ektiricem.O zaman asagi yukari buna yakin bi goruntu cikicaktir.O zamana kadar amacim su kulak cevresi dokulmeyi durdurmak ya da en azindan mevcudu koruyup ekim icin rezerv elde etmek.

« Son Düzenleme: 17 Kasım 2018, 18:07:20 Gönderen: Betrayer »

yigit10

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 17 Kasım 2018, 18:05:42 »
Dostum vucudun hormonal dengesiyle oynamak kolay karar verilebilecek bir durum degil.Bunun ciddi yan etkileri var, hormonal durumlar degisebilir, testesteron×östrojen tahrevallisi kayabilir.Östrojen salgisi artabilir.Bende cok isterim DHT baskilansin, sac dokulmesin ama bu isler cocuk oyuncagi degil doktor gozetiminde olmali.Ay sonunda ne var ne yoksa kontrol ettiricem bir sey cikmassa kullanabilirim en azindan mevcut saci ve ilerisi icin donor alani korumak icin.Ama kisa vadede olumsuz bir sonuc gormemen ilerisi icin bi aksilik cikmayacagini garanti etmez.Ileriki yaslarinda, belki cocuklarinda ve torunlarinda sorunlar yaratabilir.Cunki vucuda zarar verme potansiyeli bulunan kimyasallarin etki sureci birbirinden farklidir.Bu ingilizcede short-term toxicity ve long-term toxicity olarak ifade edilir.Yani zarar sende kisa vadede hemen gorulebilecegi gibi cok uzun vadede, belki cocuklarinda bile gorulebilir.Evet sac kaybi çok uzen bir durum ama sac icin bu riski goze alabilir miyim bilmiyorum.

HAKLISIN BENDE BUGÜN 5.Cİ HAPI YUTTUM.ACABA 5 HAPTA KISIR EDERMİ YA DA DEDİĞİN GİBİ ÇOCUKLARA TORUNLARA GEÇERMİ BIRAKSAM BİRDAHA HAP ATMASAM ?

Betrayer

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 17 Kasım 2018, 18:10:55 »
HAKLISIN BENDE BUGÜN 5.Cİ HAPI YUTTUM.ACABA 5 HAPTA KISIR EDERMİ YA DA DEDİĞİN GİBİ ÇOCUKLARA TORUNLARA GEÇERMİ BIRAKSAM BİRDAHA HAP ATMASAM ?

Bunun cevabini ben veremem doktor degilim.Ayrica Finas hakkinda cok bilgili biri degilim fakat bu tur ilaclarin genel amaci testosteronu baskilamaktir.Forumda daha once sperm sayisini kontrol ettirip yari yariya dustugunu soyleyen arkadaslar cikmisti.Bir doktora danisip kullan kullanacaksan, kesinlikle kafana gore kullanma.

stigma4885

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 17 Kasım 2018, 20:24:10 »
Bayadir kullanıyorum . Cinsellikte azalma olmadı. Saçlara faydası oldu . Tüylenme vs yaptı . Tepe de gözlü görülür azalma var . 6 ay kullanıp birakacam

Betrayer

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 17 Kasım 2018, 20:45:35 »
Bayadir kullanıyorum . Cinsellikte azalma olmadı. Saçlara faydası oldu . Tüylenme vs yaptı . Tepe de gözlü görülür azalma var . 6 ay kullanıp birakacam

Birakinca saclar gene dokuluyormus.Oyle olmasa bende kullanip birakabilirdim

Facebook Twitter Instagram