Gönderen Konu: Dr. Özgür Nalbant (3022 greft) 7 kasım 2018  (Okunma sayısı 11209 defa)

impunity

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Dr. Özgür Nalbant (3022 greft) 7 kasım 2018
« Yanıtla #16 : 21 Aralık 2018, 16:19:03 »
45. Gün fotoğrafları:

Madde madde bi kaç tane soru soracağım, bilgisi olanlar cevaplarsa çok memnun olurum.

1. 12, 13. Günden itibaren yıkama yaparken, kabuklarla birlikte onlarca saç döktüm her yıkamada, yani her düşen kabukta saç teli mutlaka vardı. (Kabuklar zor döküldü bu arada, tamamen temizlenmesi 18. Günü buldu) Bu durum normal mi? Bunlar kırılarak dökülen teller mi?

2. 1.5 ay olmasına rağmen donör bölgemde özelikle akşamları dayanılmaz kaşıntılar oluyor, mecbur elim gidiyor ve kaşıyorum, sivilce de çıktı epey, donör toparlama aşamasında olduğu için mi durum böyle? Normal midir?

3.şok dökülmeye girmeyen bi çok saç telim var, uzamaya başladılar ama çıkış yönlerine baktığımda dik çıkıyorlar, hiç istenen yönde uzamıyorlar. İleride de böyle mi olacaklar, yoksa zamanla yönleri oturur mu?

4. Süreç tamamlandıktan sonra diyelim ki seyrek oldu ve saçlarım istediğim gürlüğe sahip olmadı. İleride verteks ekimi yaptırırken aynı seansta seyrek ekim olan bölgeye sıklaştırma yapabilir miyim? Ya da kısaca 1.5-2 yıl sonra ekim yapılan bölgedeki saçlara zarar vermeden 300 500 greftlik sıklaştırma mümkün müdür?

Bu sorulardan en az biri hakkında bilgisi olanlar cevaplarsa çok memnun olurum. Teşekkürler herkese.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 21 Aralık 2018, 16:28:32 »
1. 12, 13. Günden itibaren yıkama yaparken, kabuklarla birlikte onlarca saç döktüm her yıkamada, yani her düşen kabukta saç teli mutlaka vardı. (Kabuklar zor döküldü bu arada, tamamen temizlenmesi 18. Günü buldu) Bu durum normal mi? Bunlar kırılarak dökülen teller mi?

kabuk dökümün de sen belki korkarak yaptığın için tam alamıyla dökmen uzmıştır .. kanbuklar dökülürken kabuklara yapışmış saç telleri olur bır kısmı dökülür bu durum normal

2. 1.5 ay olmasına rağmen donör bölgemde özelikle akşamları dayanılmaz kaşıntılar oluyor, mecbur elim gidiyor ve kaşıyorum, sivilce de çıktı epey, donör toparlama aşamasında olduğu için mi durum böyle? Normal midir?

dobör bölgesinden saç alındığı için iyileşme aşaması bıraz uzaya bılır kaşıntı yapması normal

4. Süreç tamamlandıktan sonra diyelim ki seyrek oldu ve saçlarım istediğim gürlüğe sahip olmadı. İleride verteks ekimi yaptırırken aynı seansta seyrek ekim olan bölgeye sıklaştırma yapabilir miyim? Ya da kısaca 1.5-2 yıl sonra ekim yapılan bölgedeki saçlara zarar vermeden 300 500 greftlik sıklaştırma mümkün müdür?

ekim bölgesine tekrar bır sıklaştırma yapmak için en doğru süre 14 ile 16 ay arasıdır bu sürelere geldığınızde sıklaştırma ekımı yaptırabılırsınız daha önce ekilmiş ön bölgelere.

bu arada paylaştırıgınız fotolara göre 45 gün için ekımınız olması gerektiği gibi devam ediyor bır hasar yok cıld sağlıklı var olan saçlar toparlanıyor hayırlısı olsun

Global Moderator

impunity

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 21 Aralık 2018, 16:54:55 »

kabuk dökümün de sen belki korkarak yaptığın için tam alamıyla dökmen uzmıştır .. kanbuklar dökülürken kabuklara yapışmış saç telleri olur bır kısmı dökülür bu durum normal

dobör bölgesinden saç alındığı için iyileşme aşaması bıraz uzaya bılır kaşıntı yapması normal

ekim bölgesine tekrar bır sıklaştırma yapmak için en doğru süre 14 ile 16 ay arasıdır bu sürelere geldığınızde sıklaştırma ekımı yaptırabılırsınız daha önce ekilmiş ön bölgelere.

bu arada paylaştırıgınız fotolara göre 45 gün için ekımınız olması gerektiği gibi devam ediyor bır hasar yok cıld sağlıklı var olan saçlar toparlanıyor hayırlısı olsun

Çok teşekkürler hintell hocam.

"ekim bölgesine tekrar bır sıklaştırma yapmak için en doğru süre 14 ile 16 ay arasıdır"

Yani bu bahsettiğiniz aralıktan daha geç olursa verim düşecek midir? Mesela 24 ay sonra yapılsa, yoksa en az mı 14-16 ay demek istediniz?

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 21 Aralık 2018, 17:21:05 »
Özelden mesaj yolladım bakar mısınız?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 21 Aralık 2018, 20:44:20 »
Çok teşekkürler hintell hocam.

"ekim bölgesine tekrar bır sıklaştırma yapmak için en doğru süre 14 ile 16 ay arasıdır"

Yani bu bahsettiğiniz aralıktan daha geç olursa verim düşecek midir? Mesela 24 ay sonra yapılsa, yoksa en az mı 14-16 ay demek istediniz?

hocam en erken dedim geç olmasının bır önemi yok :)
Global Moderator

Trablons

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 22 Aralık 2018, 06:01:10 »
dostum 45. günde çıkışlar başlamış , hadi hayırlı olsun olacak gibi görünüyor bu ekim .ay  ay gelişmeleri atarsın.

impunity

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 22 Aralık 2018, 15:13:08 »
dostum 45. günde çıkışlar başlamış , hadi hayırlı olsun olacak gibi görünüyor bu ekim .ay  ay gelişmeleri atarsın.

Teşekkürler hocam, paylaşımlara devam edeceğim.

Akadian

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 22 Aralık 2018, 20:11:19 »
Teşekkürler hocam, paylaşımlara devam edeceğim.

Hayırlı olsun. Takipteyiz. Teşekkürler

Mehmetmelih

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #24 : 23 Aralık 2018, 14:10:58 »
Hayirli olsun bende ozgur nalbanta yaptirdim gecen eylul 3.5 ay dayim eski fotograflara gore simdiden fark var

impunity

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #25 : 23 Aralık 2018, 17:11:31 »
Hayirli olsun bende ozgur nalbanta yaptirdim gecen eylul 3.5 ay dayim eski fotograflara gore simdiden fark var

Sizin de hayırlı olsun. Konunuz var mı? Görmek isterim 3.5 sonraki halini.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 23 Aralık 2018, 23:17:16 »
 Direk foruma yüklememiş ondan kaynaklanıyor lütfen foruma yükleyin bundan sonra
Global Moderator

kelboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 24 Aralık 2018, 00:35:02 »
Ekim başarısız olursa yani istenilen sıklıkta sonuçlanmayıp seyrek olursa sıklaştırma ekimleri hep riskli oluyor hocam ,benim gözlemlerim hep o yünden o yüzden bu ekiminizde umarım istediğiniz sonucu alırsınız ve ikinci bir ekime gerek kalmaz.

impunity

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 28 Aralık 2018, 13:30:27 »
52. Gün. İlk kez tıraş oldum demin.
Bir de donördeki sivilce epey çokmuş, tıraş olunca fark ettim. Ama kaşıntı azalmaya başladı son üç beş gündür.

walkerx

• Full Member
« Yanıtla #29 : 22 Ocak 2019, 02:00:13 »
Hayırlı olsun hocam. Sizden yaklaşık 1 ay sonra da ben ektirdim Özgür hoca'da, umarım sonuçlar güzel olur.

2.5 ayı doldurmuşsunuz güncel fotoğraf yükleyebilir misiniz? Bu arada fotoğraflarınız bende de görünmüyor

Facebook Twitter Instagram