Gönderen Konu: Xpecia, proscar, finasteride vs. şart mı?  (Okunma sayısı 5587 defa)

srcn90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Xpecia, proscar, finasteride vs. şart mı?
« : 14 Kasım 2018, 00:28:35 »
Bunları kullanmadan o bakarken imrendiğimiz sonuçları görmek hayal mi? Yan etki vs tartışmak için açmadım başlığı arkadaşlar yanlış anlamayın, sadece bu tür ilaç/takviye adı her neyse dht bloker görevi gören tabletleri kullanmadan da (hadi o fevkaladenin fevkinde sonuçları da geçtim) standart bir sonuç alamaz mıyız eğer güzel bir ekim yapıldıysa kafamıza? Xpecia bir nebze hadi kullanabilirim biraz daha araştırıp ama finasteride no no no! :)
  • Ekim Tarihi: 23.08.2021
  • Ekim Merkezi ismi DR. Serkan AYGIN - https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23569.0
  • Greft Miktarı 4520
  • Yaşınız 31
  • Medikal Tedavi AGA-K günde 2 tablet (4. kutuda günde teke düştüm) - 6 Ay dolunca bıraktım her şeyi. Sadece Sebamed Dökülme Karşıtı Şampuan kullanıyorum.
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

srcn90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Xpecia, proscar, finasteride vs. şart mı?
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2018, 00:29:42 »
Burda başlık açan o güzel sonuçları arkadaşların hepsi bu dht blokerları kullanan kişiler mi arkadaşlar? Kullanmadan güzel sonuç alabilen gördünüz mü?
  • Ekim Merkezi ismi DR. Serkan AYGIN - https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23569.0
  • Greft Miktarı 4520
  • Yaşınız 31
  • Medikal Tedavi AGA-K günde 2 tablet (4. kutuda günde teke düştüm) - 6 Ay dolunca bıraktım her şeyi. Sadece Sebamed Dökülme Karşıtı Şampuan kullanıyorum.

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2018, 08:32:05 »
Şart değil dostum, kullanmadan da tabiki çok iyi sonuçlar alanlar var. Bu ilaçların ekilen saça etkisi yok zaten, sadece mevcut saçı korur.

Sergeant

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 14 Kasım 2018, 10:25:15 »
Takviyeler bence sadece süreci hızlandırıyor...

srcn90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 14 Kasım 2018, 10:55:13 »
Şart değil dostum, kullanmadan da tabiki çok iyi sonuçlar alanlar var. Bu ilaçların ekilen saça etkisi yok zaten, sadece mevcut saçı korur.

İşte aradığım cvp buydu.. çok teşekkürler
  • Greft Miktarı 4520
  • Yaşınız 31

srcn90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 14 Kasım 2018, 10:56:02 »
Takviyeler bence sadece süreci hızlandırıyor...

Geç olsun güç olmasın ama ilaçsız olsun diyelim o zaman :)
  • Greft Miktarı 4520
  • Yaşınız 31

ozandemir

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 14 Kasım 2018, 11:50:21 »
Genelde forumda genç kişilere finasteridi tavsiye etmiyorlar fakat genç kişilerin kullanması daha mantıklı olmaz mı sonuçta 20-25 yaş arasındaki kişilerde dökülme devam ediyor. Hintell hocam bir yorum yapsa bu konu hakkında aslında :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 14 Kasım 2018, 12:56:27 »
Genelde forumda genç kişilere finasteridi tavsiye etmiyorlar fakat genç kişilerin kullanması daha mantıklı olmaz mı sonuçta 20-25 yaş arasındaki kişilerde dökülme devam ediyor. Hintell hocam bir yorum yapsa bu konu hakkında aslında :)

Faydası olur dostum ama 20 yaşında bir çocugunda kullanması ne kadar doğru bilemiyorum 25 olsa tamam kullan derim.
Global Moderator

yigit10

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 14 Kasım 2018, 22:44:26 »
Faydası olur dostum ama 20 yaşında bir çocugunda kullanması ne kadar doğru bilemiyorum 25 olsa tamam kullan derim.

23 olurmu benim bugün 2.günüm propeciaya.askerde almazlarsa ne yapacam o zamana kadar kullanıp bırakacammı yani ? 5 aralıkta başlıyor askerlik.

srcn90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 14 Kasım 2018, 23:33:56 »
23 olurmu benim bugün 2.günüm propeciaya.askerde almazlarsa ne yapacam o zamana kadar kullanıp bırakacammı yani ? 5 aralıkta başlıyor askerlik.

askerliğini yapacağın yere göre değişmekle beraber büyük ihtimalle sokarsın içeri ama saklayarak, üstünde olsun üstünü aramazlar ama çantanı xray den geçirirler. ya da mümkünse bi üroloji doktorunla görüş sana reçete etmesini rica et reçeteyle birlikte git askere hiç bişey yapamazlar. reçete alamazsan beyan etme girişte sorucaklar sana kullandığın ilaç var mı yanında getirdin mi falan diye, yok dersin. gerçi askeriyede dht hormonunu bloke edebilcek şap falan var diyolar da belki o da işini görür :p
  • Greft Miktarı 4520
  • Yaşınız 31

yigit10

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 14 Kasım 2018, 23:40:16 »
askerliğini yapacağın yere göre değişmekle beraber büyük ihtimalle sokarsın içeri ama saklayarak, üstünde olsun üstünü aramazlar ama çantanı xray den geçirirler. ya da mümkünse bi üroloji doktorunla görüş sana reçete etmesini rica et reçeteyle birlikte git askere hiç bişey yapamazlar. reçete alamazsan beyan etme girişte sorucaklar sana kullandığın ilaç var mı yanında getirdin mi falan diye, yok dersin. gerçi askeriyede dht hormonunu bloke edebilcek şap falan var diyolar da belki o da işini görür :p

o nedir abi şap ? birde bişey soracam olaki içeri sokamadık ben askere gidene kadar kullandım askerdede kullanamadım ve tedavi kısa sürdü.ne gibi birşeyle karşılaşırım erken kestiğim için.tekrar askerden dönünce başlasam bir başla bir bırak zararı daha mı fazla olur.birde sence askere gidene kadar kullanıp askere götürmesem boşa mı başlamış olurum.bunları yanıtlayabılırsen sevınırım abi.sağol

srcn90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 15 Kasım 2018, 01:51:42 »
o nedir abi şap ? birde bişey soracam olaki içeri sokamadık ben askere gidene kadar kullandım askerdede kullanamadım ve tedavi kısa sürdü.ne gibi birşeyle karşılaşırım erken kestiğim için.tekrar askerden dönünce başlasam bir başla bir bırak zararı daha mı fazla olur.birde sence askere gidene kadar kullanıp askere götürmesem boşa mı başlamış olurum.bunları yanıtlayabılırsen sevınırım abi.sağol

dostum ben o kadar bilgi sahibi değilim o ilaç hakkında. ama her türlü ilaçta antibiyotikte dahi süreklilik esastır, doktor sana 1 kutu yazdıysa iyileşsen bile bitirmelisin onu. bu tarz ilaçlar da 3 kutu öneriliyosa mesela peşpeşe alıp ara vermeden kullanmalısındır heralde.. dediğim gibi bak bilgi sahibi değilim yanlış yönlendirmeyeyim sadece fikir yürüttüm. şap a gelirsek o işin esprisi. hani askerde yemeklerde şap varmış derler, yiyince kuş ötmez falan.
  • Greft Miktarı 4520
  • Yaşınız 31

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 15 Kasım 2018, 03:08:01 »
Nizamiyeden adım atınca sağlı sollu 2 hemşire iğne yapıyo 15 gün hissetmiyosun var mı yok mu belli değil 10cu gün lan buna ne oldu diye piskolojin bozuluyor zaten :))  neyse askerde karısıcaklarını sanmıyorum bir şeyin arasına sar gir nizamiyeden
Global Moderator

Sergeant

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 15 Kasım 2018, 04:49:28 »
Şap şehir efsanesidir öyle bir şey yok arkadaşlar şakası bile kötü aman...

srcn90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 15 Kasım 2018, 12:26:30 »
Şap şehir efsanesidir öyle bir şey yok arkadaşlar şakası bile kötü aman...

Yemekhanede tuz ve limonla testini yapmıştık çorbaya ve sonuç pozitif çıktı. Tabi test ne kadar doğrudur bilemem o amda bi arkadaş söylemişti :)
  • Greft Miktarı 4520
  • Yaşınız 31

Facebook Twitter Instagram