Gönderen Konu: Norwood 7. ...2 ci seans sac+sakal 2950 greft mehmet polat  (Okunma sayısı 289393 defa)

kado

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: norwood 7 sac ekimi sureci Dr mehmet polat tarafından
« Yanıtla #46 : 24 Mart 2015, 23:05:44 »
Sagol saglam.2.seansta 1500 greft alsalar 1000de gogusten veya sakaldan alsalar yeter bence arkasi icin.fazlainda gozum yok.zaten 1. Seansta 4500 greft aldilar.donor bolgesi perisan olmasin..peki makineyle ne zaman tras olabilirim.kacinci ayda?

kado

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #47 : 24 Mart 2015, 23:07:02 »
102.gun gayet iyi.insallah benimkide seninki gibi olur.

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #48 : 25 Mart 2015, 00:05:17 »
Eğer senin ekilen saclar başarılı ekildi ise iyi bir sonuç alırsın on çizgi sık ekilmış güzelde olur gibi geliyor tabi bu sadece ekilen saclarin sağlam bir şekilde kanala konulmasından geçiyor tek faktör eken kişinin tecrübesi bana göre.....saçların 50 gün içerisinde acayip bir şekilde dokulecek önce moralini bozma sonra her geçen gün ufak ufak çıkacak tekrar inşaallah ben 90.güne kadar 3 defa traş oldum çünkü kötü görünüyor 90.günden sonra gözle görülür bir artış başlıyor alttaki resim 50.gününden bir resim

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #49 : 25 Mart 2015, 00:26:50 »
Ben yanılmıyorsam 35.gün saçlarımı 2.numaraya vurdum kendi makinem var onla ara ara tıraş oluyorum norwood 7 kafası olunca kendi makine mi almıştım.berbere gitmeyi de unutmuşum...😎

kado

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #50 : 27 Mart 2015, 13:56:34 »
Arkadaslar 9.gün.merak ettigin donor bolgesi hep boyle mi kalacak?Kotu bi goruntu cunku.

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #51 : 27 Mart 2015, 17:19:00 »
Kado dediğim gibi senin donör u iyi zorlamislar benim görüşüm biraz fazla almışlar....senin donör den başka sac da çıkmaz 1000 de çıkmaz zaten benim ekimim den de sık olmuş hepsi tutarsa iyi sonuç alırsın....ama arkayi kapatacam diye de donör e de bence daha fazla dokunma......benim ekimi m de donör bukadar açık alan yokdu iyileşme süreci senin 4 ayı bulur gibi geliyor zaman...gerek senin donör e benim donör 1 ayda toparladi benim ekim den sonraki donör bölgesinin fotoları assa gonderiyom bir bak...ama çok sıkılma  zamanla iyileşir

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #52 : 27 Mart 2015, 21:51:06 »
Donör arkadan

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #53 : 27 Mart 2015, 23:30:51 »
Beyler norwood 7 olmak zor zanaat   :) ekimleriniz iyi ama daha çok çekeceğiniz var, şaka bir yana bende norwood 7 ye doğru ilerliyorum,ilerde bizleri ne bekliyor düşünmek bile istemiyorum...
Kado senin doner şu an kötü gözüksede öyle kalması mümkün değil,telaş etmene gerek yok,şu an donerdeki saçlar ekim esnasında şiddetli travmaya uğradı,kendilerini toparlamaları bir iki ayı bulur,ekim olduğu anlaşılmaz bile,yalnız sen artık donerden aldırma,başka bir ekimi daha kaldırmaz,kendine sakaldan alım yapacak düzgün bir yer bakmaya başla şimdiden,bana kalırsa çok fazla beklemeden tekrar ekim yaptırabilirsin ....

kado

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #54 : 28 Mart 2015, 14:15:58 »
Tesekkurler reci.Sakaldan alim yapan iyi bir yer buldugumda hemen yaptiricam.ama donerden 700-800 aldiririrsam sakalla karisik olur daha iyi durur gibime geliyor.olmassa sadece sakaldan aldiririm.ayrica disari ciktigimda sapka takiyorum sikinti olur mu?

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #55 : 29 Mart 2015, 00:19:39 »
Sapka çok sikmasin 15.gün dikkat et 15.günde tutuyor saclar 

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #56 : 29 Mart 2015, 00:55:02 »
Saçlarım ev ortamında güzel görünüyor daha çıkan dipler de baya da sac teli foto larda bariz görünüyor ...ama güneşli günlerde seyrek lik de bariz belli ediyor ama su tespiti m var şu anda kel değilim kellik den su durumda kurtuldum güneşli günlerde seyrek lik bariz belli olmaması için biraz daha sac cikisi olupta saclar biraz hacım kazanınca biraz daha seyrek lik güneşli günlerde min.düzeye inecek tir diye düşünüyorum....bana göre norwod 7.olan birisi minUmum 6000.greft ektirme si gerekiyor assa si kurtarmaz yani seyrek de olsa olur derse 4000.de idare eder ben alın çizgisini ve sakak üstlerin i ve vertex se sac ektirme më rağmen 4000.greft bu alana ancak yetti ona rağmen 3.5 ayimda  bu kadar kapatti tabi ilerleyen zamanda çıkışlar la beraber hacım kazanması yla nekadar kapatıcı olacak beraber göreceğiz ben 2.ekimim de alın çizgisini 1.5 cm assa indirerek sakak üstlerin i biraz daha doldurarak vertex se çok yuklenmemekle beraber kararacak kadar 2000.donör den 1000.sakaldan aldirarak 1000.grefti on hatta 1000.sakalı orta alan siklastirma 1000.gfret Tide vertex se ektirmeyi planlıyorum bu arada reci bu düşüncem için yorumlarını bekliyorum ....bide reci sayfa nda yeni bi foto paylasirsan iyi olacak ben son halini merak ediyorum

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #57 : 29 Mart 2015, 22:25:59 »
Bahsettiğin güneşli günlerde  :) çok cılız gözükür saçlar şu an,saçların hacim kazanması için üç dört ay daha beklemen lazım..
3 bin greft daha ektirmeyi planlıyorsun ama bence yanlış düşünüyorsun,donerden iki bin greft daha alsan bu seferdede o bölgede kelliği yaşama ihtimalin doğar,ordan iki bin greft daha çıkma olasılığı bence yok..
Ön çizgide 2 cm daha inmez aşağıya,öyle bir işlem yapabilmek için sadece oraya üç bin greft ektirmen gerekir,o bölge seyrekliği kaldırmaz..
Bence senin şu halin iyi olacak bu işi çok fazla zorlama derim...

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #58 : 29 Mart 2015, 23:34:29 »
Tesekkurler reci.Sakaldan alim yapan iyi bir yer buldugumda hemen yaptiricam.ama donerden 700-800 aldiririrsam sakalla karisik olur daha iyi durur gibime geliyor.olmassa sadece sakaldan aldiririm.ayrica disari ciktigimda sapka takiyorum sikinti olur mu?
Bence donerden alımı unut,800 greft alsan bile donere yapılacak her işlem vereceği travmadan dolayı o bölgedeki saçlara zarar verir daha fazla hırpalama derim...
Şapka çok sıkmıyorsaa ve ekilenlere sürtmüyorsa takabilirssin bence bir sakıncası olmaz..
Birde kado ekimi nerde yaptırdın,şu ana kadar hiç yazmadın sanırım...

Leo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #59 : 30 Mart 2015, 00:09:20 »
Kado selamlar, moralini bozmak gibi olmasin ama maalesef donor bölgesinde 1.aydan sonra cok fazla düzelme olmuyor. Nerden biliyorsun diyorsan kendimden biliyorum. Bende 4.aydayim ve 1.ayin sonundaki durumla ayni.  Umarim senin yanlardaki seyrekligin nedenlerindende biride sok dökülmedir. Ama gercegi söylemek gerekirse sok dökülme gibide durmuyor daha cok zaten seyrek olan bir donör bölgesinden yogun sac alimi yapilmis gibi duruyor. Insallah düzelir.

Facebook Twitter Instagram