Gönderen Konu: Norwood 7. ...2 ci seans sac+sakal 2950 greft mehmet polat  (Okunma sayısı 289398 defa)

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: norwood 7 sac ekimi sureci Dr mehmet polat tarafından
« Yanıtla #180 : 07 Temmuz 2015, 03:08:14 »
Birde arkadaşlar 10.ayda bir ekimim daha olacak sakaldan 1000 greft aldirmayi da düşünüyorum bu nun için biraz cekingenligim var yani iz kalma olayı oluyor mu bu benim için önemli sakaldan alan arkadaşlar varsa aramızda bir foto ve görüşleri benim için çok önemli yardimci olursaniz sevinirim

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #181 : 08 Temmuz 2015, 20:56:53 »
Reci sen tabi bu konularda daha tecrübe sahibisin sakal alimindan sonra iz kaliyormu

savaş11

• Full Member
« Yanıtla #182 : 08 Temmuz 2015, 23:28:40 »
Saglam kardeş, öncelikle donor alanından bu kadar greft cıkmasına ragmen ( cok kısıtlı bir alan ) son ekledigin fotolarda sanki hiç alım yapılmamış gibi görünmesi senin için buyuk bir şans ve alım yapan kişininde buyuk basarısıdır bence. Gördügüm saç ekimlerinde donor alandan alımlarda sen ve recinin ekimlerinin başarılı oldugunu net söyleyebilirim. Senin vertex alanını tamamen kapatmak gibi bir düşünceyle sakın ekim yaptırma ,bunun haricinde baska bir şey söyleyen olursa da hiç inanma. Senin acıklıgında yapılan ekimlerde zaten sık bir ekim beklemek hayalden baska birşey olamaz ,şimdiki halin seni olumlu anlamda zaten degiştirmiş bulunuyor sakın ön cizgiyi öne cekmek ve dahada sıklaştırmak gibi bir düşüncen olmasın, neden dersen senin donorden max. 1000 geref almak bile riskli sonrasında ön kısımları kapatayım derken donordende olursun ve ömür boyu pişmanlıgını yaşarsın.
  Sakaldan alım olayına gelirsek , senin sakalllar cok sık burdan 1000 kök alındıgında kesinlikle sırıtacaktır malum sakaldan alımlar sadece çene altından alındıgı için belli bir bölgeye yüklenildigi zaman iz kalacaktır. Resimlerden gördüğüm kadarıyla sakal bırakan birisi oldugun içinde kafayı kapatayım derken sakaldan olacaksın. 1000 gereft riskli bence cok iyi düşün ve cok fazla hayal içerise girmeyesin diye bunları açıkca yazmak istedim arkadaşım yoksa moralini bozmak istemezdim.
     2 kez saç ektirmiş ve sakaldanda(300 greft)  alım yaptırmış birisi olarak bunları sana rahatlıkla söylüyorum. Saç ekiminde gercekten eski saçları gibi olacagını düşünen arkadaşlara şunu net olarak söyleyebilirim ; sadece şakaklara ve acıklıgı az olan kişiler dogru ekim merkezinde ekim yaptırırlarsa bu sonucu alabilirler....

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #183 : 09 Temmuz 2015, 02:22:19 »
Eyvallah savaş benim 2 ekimde amacım vertex e çok yüklemeden açıklığı 1 derece kapatmak yoksa ustteki saclar sapka gibi duruyor bu görüntüyü duzelttir mek saçı seyrelmis bir görüntüde olmak yoksa eski saçlarımı tabiki bekliye mem eski saclarim 3.numara kesil se dahi dibi görünmuyordu. ...Sakaldan ekim işine gelirsek 1 tık daha yoğun olmasi cm2 de 50 greft gibi beklentim yok zaten on çizgiye saydığım kadariyla 25....30.....greft kadar ekim olmuş diğer kisimlara 15....greft kadar ekim olmuş bu sayıyı sakal la önde 50...greft arka lara doğru 30...çıkarmak başka bir düşüncem yok eşit alınırsa donör den sanırım 2000.greft vertex için yeterli olacaktır

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #184 : 09 Temmuz 2015, 03:15:11 »
Asıl savaş arkadaşım sinek kaydı traş olduğumuzda sakal bölgesinde nokta nokta izler oluşurmu önemli olan bu bence yoksa benim sakal bölgesine 1000.greft çok seyrelt ceğini zannetmiyorum tabi hoca eşit alırsa .....hoca iz kalmaz dedi ama bunu sakaldan aldır mis birisi olarak senin söylemen benim için daha önemli ...hoca 6mm uc kullanacaz dedi ozaman iz kalmaz dedi ......burda matematik üzerinden gidersem tabi...nakadar doğru olur bilmem ama çene altı assa yukarı 150 cm2 gibi düşünürsek cm2 den assa yukarı 7 greft gibi bir alım olacak buda assa yukarı yüzde 15..20...gibi bi seyrelme olacak buda zaten çok sık olduğu için görüntüyü çok değiştirece gibi zannetmiyorum ....bunu kendimi rahatlatmak için değilde olması durumunda etkilemiyecegini düşündüğüm için söylüyorum .....benim için önemli olan şu jilet le traş sonrası alım bölgesinde nokta nokta izler kalirmi......donör bölgesi de alım eşit olduğu için çok göze batmiyor.....aslına bakılırsa hoca alım yaptıktan sonra greft lerin çok kötü geldiğini fIre nin fazla olabileceğini söylemişti oda son duruma çok şaşırdı ve sevindi ekim öncesi ve sonrasını karşılaştırdim da rakamsal olarak fre nin tek haneli rakamlar da olduğunu söyleyebilirim.....fre çok olsaydı kel ligi daha çok istiye bilirdim kafada 200 ...300 tane sac çok kötü olurdu.diye düşünüyorum

kado

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #185 : 09 Temmuz 2015, 16:41:17 »
Selamlar 105. Gün savaş abi seninde yorumlarını bekliyorum.vertex bölgesi için ne yapabilirm.dün kontrole gittim ekilenlerin nerdeyse hepsi çıkacak dediler ama 2.seans için ne yapabilirim bilmiyorum.

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #186 : 11 Temmuz 2015, 03:07:07 »
Senin vertex de baya açık kado benimki biraz daha kapalı vertex için sakal varsa sakaldan ekim yapan bir yer bul orda ektir derim ......üstler dede rutus gerekebilir oralar ada donör den bana göre 500......ila 1000....greft daha çıkar onlarida rutus için kullan derim....tabi bu benim görüşüm

savaş11

• Full Member
« Yanıtla #187 : 13 Temmuz 2015, 00:03:04 »
Asıl savaş arkadaşım sinek kaydı traş olduğumuzda sakal bölgesinde nokta nokta izler oluşurmu önemli olan bu bence yoksa benim sakal bölgesine 1000.greft çok seyrelt ceğini zannetmiyorum tabi hoca eşit alırsa .....hoca iz kalmaz dedi ama bunu sakaldan aldır mis birisi olarak senin söylemen benim için daha önemli ...hoca 6mm uc kullanacaz dedi ozaman iz kalmaz dedi ......burda matematik üzerinden gidersem tabi...nakadar doğru olur bilmem ama çene altı assa yukarı 150 cm2 gibi düşünürsek cm2 den assa yukarı 7 greft gibi bir alım olacak buda assa yukarı yüzde 15..20...gibi bi seyrelme olacak buda zaten çok sık olduğu için görüntüyü çok değiştirece gibi zannetmiyorum ....bunu kendimi rahatlatmak için değilde olması durumunda etkilemiyecegini düşündüğüm için söylüyorum .....benim için önemli olan şu jilet le traş sonrası alım bölgesinde nokta nokta izler kalirmi......donör bölgesi de alım eşit olduğu için çok göze batmiyor.....aslına bakılırsa hoca alım yaptıktan sonra greft lerin çok kötü geldiğini fIre nin fazla olabileceğini söylemişti oda son duruma çok şaşırdı ve sevindi ekim öncesi ve sonrasını karşılaştırdim da rakamsal olarak fre nin tek haneli rakamlar da olduğunu söyleyebilirim.....fre çok olsaydı kel ligi daha çok istiye bilirdim kafada 200 ...300 tane sac çok kötü olurdu.diye düşünüyorum
  kardeş sana açıkca söyleyebilecegim tek şey sakaldan 1000 greft aldırdıgında eskisi gibi görünmeyecegidir sakallarının. Daha önceden dr erkan demirsoyla sohbet ettigimde onada sormuştum sakaldan alım yapıldıgında olumsuz bir durum olurmu diye, onun söyledigi tek şey yaş ilerleyince sakaldan alım yapılan yerlerde nokta nokta beyazlıkların dahada belirginleşecegi.
 Bu bahsettigim durum basarılı ve homojen alım yapıddıgında ortaya cıkan olumsuz durum. Şayet düzgün alım yapılmazsa ozaman dahada kötü bir görüntü ortaya cıkacaktır. Sen bana sorduktan sonra kendi alım yerini inceledigimde traş olduktan sonra cok küçük beyaz noktacıklar azda olsa belli oluyor.
 Benim sana tavsiyem sakaldan 1000 kök aldırma kardeş sonra sakaldaki görüntüden rahatsız olup pişman olma. Benden 300 kök alındıgı için sırıtmıyor alınan yerler.  Birde sakaldan alınan kökleri bir bölgeye direk ekim yaptırma saçla sakalı homojen olarak karıştırarak ektirmen gerekli , yoksa fırca kılı gibi dururlar....

savaş11

• Full Member
« Yanıtla #188 : 13 Temmuz 2015, 00:16:43 »
Selamlar 105. Gün savaş abi seninde yorumlarını bekliyorum.vertex bölgesi için ne yapabilirm.dün kontrole gittim ekilenlerin nerdeyse hepsi çıkacak dediler ama 2.seans için ne yapabilirim bilmiyorum.
kado kardeş , vertex olayına fazla takılma bence neden dersen senin açıklık dip noktada ve o bölgeye yapılacak ekim isteristemez seyrek olacak hepsi cıksa bile. Vertexteki seyrek görüntü emaneten durmuş fırca kıllı gibi duruyor canlı olarak gördüğüm bir kişide cok yapay ve itici duruyor.
 Senin acıklıga enaz 4000-5000 greft olacakki birşeye benzesin yoksa öylesine tektük ekeyim diye olursa şimdikinden cok daha kötü görüntü olacaktır ... Bu konuda bana güven , benim vertex açıklıgı cok az olmasına ragmen tam olarak ekim için karar veremiyorum . Kado ve saglam kardeşler , vertexe cok fazla takılmayın arkaya yaptıracagınız ekim hiç dogal durmayacaktır ve daha cok dikkat cekecektir ( olumsuzluk olarak ) . Şuanki ekim cizginizden geriye dogru biraz gidebilirsiniz lakin arka taraftaki saçlı cizgiye dogru yaptıracagınız ekim emanet olacaktır. Şuanki saçlı halinizin kıymetini bilin...

burqa1

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #189 : 13 Temmuz 2015, 00:36:01 »
bence hiç gerek yok senin saç ekimine kaderine kabullenmen gerekli bence yoktan var bişey elde edemezsinki zaten yok yani ense bitti bitecek en fazla o enseden nekadar alıcaksınki bu sefer ense felaket sırıtacak bence hiç gerek yok aynaya önden bakıyon arkayı bos ver arka bölümü unut hiç aklına getirme derim ben tavsiye

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #190 : 13 Temmuz 2015, 21:30:18 »
Savas öncelikle bilgilendirme n için teşekkür ederim 10.ayda inşallah hayırlı bir sonuç olur...heralde ekim günü biraz son karar olacak gibi görünüyor ........Bu gün biraz söyle biraz araştırma yaptım doğal saclar la alakali. Doğal sac da dökülme şekli üstler de önce ön çizgi geriye doğru gidiyor ve seyrekles më önce önden başlıyor ....vertex bölgesinde ise önce basın tan dip noktasından basliyalim one ve ense ye doğru ilerliyor .......Bu durumdan yola çıkarak ekim bence on çizgiyi çok sık yerine on hattın daha gerisini sık ekilmesi ve vertex in dip noktası daha seyrek on tarafa ve ense ye doğru inen bölgeyi daha sık ekmekle daha dogal bir görüntü olacağı kanaatindeyim. ....tabi bu söyledikleri m bizim gibi açıklığı olan arkadaşlar için geçerli

kado

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #191 : 27 Temmuz 2015, 23:31:30 »
Sağlam selam.Ne durumda saçlar? 2 ayrı doktora gittim istabulda donörden 1500 greft çıkar dediler fazla olmazmış.geri kalnını göğüs ve sakaldan alırız dediler..donör bölgesi daha iyi durumda.ama 1 seneyi tamamlamadan 2. Ekim yapmıyorlar.

kado

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #192 : 03 Ağustos 2015, 00:38:00 »
Merhaba arkadaşlar bugün 4 ay oldu.Fotoğrafları atıyorum.kısa tutuyorum saçı uzun tutunca görüntü kötü oluyor.yorumlarsanız sevinirm.

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #193 : 03 Ağustos 2015, 18:18:11 »
durum iyi gidiyor gibi kado artık yavaş yavaş başlıcak çıkışlar beklemeye devam benim son halım assa atıyorum artık saç çıkışı yok sadece form kazanma olayı var 10 ayda 2. ekim için masaya oturacam benim ense iyi durumda hoca 3000 greft rahatlıkla alabieceğini söyledi ben bu işi bitirecem insallah bu sene 3000 saç 800 sakaldan aldırıp vertex se biraz alt kısımlarını ektieip tepeye dogro belki hiç ektirmeyip kalan 2500 greftle sıkılastırma ve on çizgiyi ve sakakları 1.cm one aldıracam hesaplamalarıma göre ön çizgide 50 greft sonuça ulaşmam için 1.cm çizgi boyunca 1000 greft gidiyor kalan 1500 greft le saçla sakal karışık suanki mevcut 2.5 cm ön çizgide assa yukarı 30 greft var arkalara dogru 12 ...15 greft arasına düşüyor bu 15. greftlik bölümü 30 çıkartmak 1300 grefti de vertek bölgesine enseye doğru inen açıklıgı birazdaha yogun tepeye dogru olan bölgeyi birazdaha seyrek ektirmek vakit bulabilirsem çizerek paylaşacam görüşlerinizide alacam

kado

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #194 : 03 Ağustos 2015, 21:38:20 »
Ben senin yerinde olsaydım ön tarafa hiç dokunmazdım ama tabi sen bilirsin hayırlısı olsun.donör bölgeni görmek istiyorum.Foto atabilirmisin.bende 1500 greft ektirsem boş kalan bölgeye bana yeter biraz kararsın kâfi.

Facebook Twitter Instagram