Gönderen Konu: 11 Nisan 2016 Serkan Aydın 5700 Greft Saç Ekimi  (Okunma sayısı 101460 defa)

Burak Erkan

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 11 Nisan- Serkan Aydın & Arenamed 5700 Greft Saç Ekimi
« Yanıtla #45 : 27 Nisan 2016, 17:51:20 »
Ekimini ciddi manada takip ediyorum . Koray Erdoğan iyi ekim yapan hekimimiz ama gerçekten pahalı . Ben mail kanalı ile resimlerimi yollamıştım 13.000 Euro para istedi . Haliyle bu parayı vermemiz zor . Ekim yaptırmadım açıkcası öncesinde ekim yapılan siteleri çok takip etmediğim için yorum yapmaktanda kaçınıyorum . Umarım bıkmadan bu siteye gelişimini yazarsın . Anladığım kadarıyla yorum yapılmadığı için kızıyorsun . Takip eden emin ol fazla . Hatta en merak edilen ekim seninki olduğunu düşünüyorum . Başarı sağlanırsa o ünlü doktorların pabucu dama atılacak

FatherofSouth

• Ziyaretçi
Ynt: 11 Nisan-5700 Greft Saç Ekimi
« Yanıtla #46 : 27 Nisan 2016, 18:23:30 »
Ekimini ciddi manada takip ediyorum . Koray Erdoğan iyi ekim yapan hekimimiz ama gerçekten pahalı . Ben mail kanalı ile resimlerimi yollamıştım 13.000 Euro para istedi . Haliyle bu parayı vermemiz zor . Ekim yaptırmadım açıkcası öncesinde ekim yapılan siteleri çok takip etmediğim için yorum yapmaktanda kaçınıyorum . Umarım bıkmadan bu siteye gelişimini yazarsın . Anladığım kadarıyla yorum yapılmadığı için kızıyorsun . Takip eden emin ol fazla . Hatta en merak edilen ekim seninki olduğunu düşünüyorum . Başarı sağlanırsa o ünlü doktorların pabucu dama atılacak

Teşekkürler. Yok kızma değil, garipsedim açıkcası.

Aslında taahhüt ettiğimden fazlasını da yazıyorum. normalde 30. gün 60. gün, 3. ay, 4. ay vs. tarzı yazacaktım.

Doktorların pabucu dama atılmasın :) Parası olan aynı ekime 40 bin lira verir, parası az olan 5000 Lira. Yeter ki sonuçta ekim aşaması başarılı olsun.

Aslında biraz sonrası da bize düşüyor. Arkadaş gidip ekim yaptırıyor, 40 bin  Lira'ya ya da 5000 bin Lira'ya farketmez. Ama akabinde sigaraya ve alkole başlıyor. Neyi yapmayın ya da dikkat edin deniyorsa tam tersini yapıyor.

Ya ekim sırasından sigara içen varmış molalar isteyip. Ya da ekimden sonra alkol ve sigaraya aynı şekilde devam eden, ne bileyim fitness yapıyorsa aynı tempoda devam eden varmış. Dayanamayıp kabuklarını 4. gün soymaya çalışanından tutun da, hacı hocaya merhem yaptırıp kabuklar geçsin ve hemen saç çıksın diye kafasına sürüp ekimi mahvedenlere kadar bir sürü örnek.

Dolayısıyla en iyi ekimci bile bu tür arkadaşlara çare olamaz. Yani ben aslında sadece ekim yapan kurumları da suçlamıyorum. Ekim 8-9 saat sürüyor. Sonrasında ki 10 gün ne yapılıp ne yapılmayacağı belli. Siz her şeye dikkat ettikten sonra eğer sonuç başarısız ise işte o zaman 40 bin veren de 5 bin verende hiç farketmeden, gidip kurumun yakasına yapışmalı.

« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2016, 10:54:58 Gönderen: FatherofSouth »

FatherofSouth

• Ziyaretçi
« Yanıtla #47 : 27 Nisan 2016, 18:45:39 »
Bu arada kullandıklarıma ve kullanmadıklarıma dair bir güncelleme yapayım dedim;

Kullandiklarim :

Yves Rocher Anti-Chute. (İçinde SLS (Sodyum Laureth/Lauryl Sulfat) olan hiç bir şampuanı da kullanmayacağım artık. Sebamed i bıraktım)

1. aydan itibaren haftada 1 nizorale başlayacağım. Şimdi başlamak erkenmiş diye duyum ve uyarı aldım.

Xpecia - Sadece Biotin için başladım. Açıkcası, xpecia'nın diğer hiç bir bitkisel içeriğine ya da ekilmiş saçlara katkısı olduğuna inanmıyorum. Biotin dışında bir faydası olduğunu da düşünmüyorum. Ekim öncesi ana saçımı güçlendirmek için başladım.

Günde 3 lt su - değişmez alışkanlığım

Biotine takviye olsun, doğal yollardan almak icin ise tavuk eti ağırlıklı beslenme

Donör alan için 50 ml doğal badem yağına 2 şer ampul evigen ve bepanthen kırıp, losyon yaptım. Saç derimi hızlıca toplarlayacağına inanıyorum. 3 saat donör bölgede kalıyor, sonra yıkıyorum.

Günde 2 dakika baş aşağıya duruyorum. Bilmiyorum bir faydası olur mu ama kanı daha çok ulaştırmaya çalışıyorum kafama :)

Kullanmadiklarim

Sigara (Hiç kullanmamıştım zaten)
Alkol ( en az 6 ay boyunca kullanmayı düşünmüyorum)
Çay (Günde 1 bardak)
Tuzlu yiyecekler
Yağlı yiyecekler
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2016, 10:55:31 Gönderen: FatherofSouth »

draym

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #48 : 28 Nisan 2016, 00:36:10 »
hocam benim de bugun 12. gunum ilk 3 gun haric , sigara kullanmaya devam 3 kere de alkol aldim..hap olarak pharmaton  biotin ve balik yagi; yiyecek takviyesi olarak polen tozu zerdecal tozu corek otu beslenme sekli olarak ta 0 seker ve un princ makarnasiz beslenme..sampuan olarak 5yildir kullandigim bioxin i kullaniyorum..alkol degil ama sigara durumu braz tedrgin etmiyor degil hakkimizda hayirlisi olsun.. :)
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2016, 00:40:40 Gönderen: draym »

FatherofSouth

• Ziyaretçi
« Yanıtla #49 : 28 Nisan 2016, 22:11:20 »
Selam Arkadaşlar

Bugün 18. Gün. Bir sorum olacak. Normal midir bu durum bilmiyorum. Son 2 gündür şampuan ile yıkadıktan sonra ön tarafta saç diplerimde minik minik beyaz tabakalar oluşuyor. Acaba ilk dökülen kabuklardan sonra arta kalan ince tabaka mi bunlar?  Kepek falan değil ondan eminim. Bunu yasayan oldu mu başka?
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2016, 10:55:43 Gönderen: FatherofSouth »

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #50 : 28 Nisan 2016, 22:34:59 »
Muhtemelen kalan kabuklardır, bir haftaya zaten şok dökülme ile birlikte saç derisi tertemiz bir hal alacak. Ne saç kalacak ne kabuk :)
  • Ekim Merkezi ismi Dr Kinyas Düşünmez
  • Greft Miktarı 3100

FatherofSouth

• Ziyaretçi
« Yanıtla #51 : 30 Nisan 2016, 13:32:46 »
Selamlar

Donör alan ve yan tarafları ikinci kez kisalttim. Elimden geldiğince üst kisimla uyumlu yapmaya çalışıyorum.

Bu arada ciddi ciddi şok dökülme hizlanmaya basladi. Günde ortalama 40-50 benim gördüğüm.

Lale devri bitti bitiyor diyebiliriz :)
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2016, 10:49:51 Gönderen: FatherofSouth »

FatherofSouth

• Ziyaretçi
« Yanıtla #52 : 30 Nisan 2016, 13:43:49 »
Yukarıdakilere ek olarak 2 tane daha ön fotosu
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2016, 10:50:09 Gönderen: FatherofSouth »

Burak Erkan

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #53 : 30 Nisan 2016, 14:02:48 »
Saç çizgin çok şık duruyor.  Donör bölgende daha öncede tartışıldı sıkıntılı durmakla birlikte düzeleceğine inancımız tam . Saçım için Zaman'ında ilaç araştırırken stres yapmayın daha fazla dökersiniz demişti . Şimdi sizinde aynısı geçerli . Yapılması gerekeni zaten yaptınız saç ektirdiniz . Çıkıp çıkmaması artık sizin elinizde değil . Saçınızla oynamamak dışında . İyi ekim biraz da şana işi

mutsuz

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #54 : 30 Nisan 2016, 14:09:47 »
saç çizgin gercekten hoş duruyor.iki kaşın arasından saç çizgine  kadar ki mesafe kac cm ?

FatherofSouth

• Ziyaretçi
« Yanıtla #55 : 30 Nisan 2016, 14:15:31 »
Saç çizgin çok şık duruyor.  Donör bölgende daha öncede tartışıldı sıkıntılı durmakla birlikte düzeleceğine inancımız tam . Saçım için Zaman'ında ilaç araştırırken stres yapmayın daha fazla dökersiniz demişti . Şimdi sizinde aynısı geçerli . Yapılması gerekeni zaten yaptınız saç ektirdiniz . Çıkıp çıkmaması artık sizin elinizde değil . Saçınızla oynamamak dışında . İyi ekim biraz da şana işi
Teşekkürler Burak

Aslında donör alan göründüğünden daha iyi durumda. Ben en şeffaf an net sekilde görünsün diye özellikle bu açıdan çektim. Bir de donör bölgeyi 2 numara yaptim. Haliyle tüm açıklığı ile ortaya çıktı :)

Sık sık tıraş etme sebebim 3. Gundeyken de demiştim. Donör alandan ziyade ekiken yerler önemli benim için. Dolayısıyla ekilen yerler mutlu etsin ben bir şekilde donör alani hallederim.
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2016, 10:50:59 Gönderen: FatherofSouth »

FatherofSouth

• Ziyaretçi
« Yanıtla #56 : 30 Nisan 2016, 14:19:36 »
saç çizgin gercekten hoş duruyor.iki kaşın arasından saç çizgine  kadar ki mesafe kac cm ?

Sağol mutsuz

Aslında hiç ölçmedim. Fakat benim doğal olarak alın bölgem geniş. O yüzden daha aşağı indirmeyi kabul etmedim. Ama sağ el 4 parmağımı kas hizama koyarak yukariya doğru ölçtüğümde son parmağım saç cizgime ulaşıyor.
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2016, 10:51:29 Gönderen: FatherofSouth »

FatherofSouth

• Ziyaretçi
11 Nisan-5700 Greft Saç Ekimi - 30. Gün
« Yanıtla #57 : 09 Mayıs 2016, 01:24:01 »
Selamlar,

Normalden 1 gün önce paylaşıyorum resimlerimi. 1. ay bitince paylaşacağım demiştim. Fakat 1 gün sonra da böyle olacak :)

3. kez tıraş oldum. Bu sefer yanları neredeyse 1 numara kestim. Yukarıda ve arkada makine girdirmediğim kısımları da makas ile benim biraderin elinden geldiğince uygun kısalttırdım.

Normalde çok biçimsiz uzamıştı. Donör alanda son 5 gün fazla miktarda şok dökülme olduğundan saç kıranlar var gibi görünüyordu. Şimdi nispeten daha iyi. Seviyorum kısa saçı :)

Ben de şok dökülme 18. gün başladı ve 2 gün öncesine kadar abartmıyorum, 300er 400 er gidiyor gibi geldi bana. Aynı şekilde donör alan da da oldu bu dökülme oldu. Son 2 gündür ise sayı oldukça azaldı. Sanırım artık dökülecek bir şey kalmadı :)

Aşağıda üst, sağ, sol, verteks, arka 2 bölüm her türlü detayı içeren resimlerimi ekledim. Özellikle sorunlu görünen sağ donör alanımda boşluk yerlerde çok fazla sayıda küçük siyah saç çıkışları var. o kısım yarı yarıya saç ile kapandı. Sol taraf genel olarak şu an sorunsuz. Boşluk olan yerlerde de tüyden daha kalın küçük saç çıkışları var.

Ense ve arka bölümüm ilgili genel olarak memnunum. Hemen hemen tüm bölümlerde saç çıkışları var. Aşağı yukarı 3-4 ay sonrasını görebiliyorum.

Ense bölgemde bazı yerlerde kızarıklık ve sivilce var. Bazen kaşıntıdan parçalayasım geliyor, zor tutuyorum kendimi :)

Verteks(tepe) bölümünden çok memnunum. Şok dökülme de ilk orası gitti. Son 4 gündür oradan artık hiç dökülme yok. Bir kısmı kaldı ekilenlerin bir kısmı da küçük küçük siyah siyah uç verdi. Ve inanılmaz şekilde çabuk iyileşti o kısım. Büyütürseniz tüm resimleri detaylar daha net görünüyor.

Değerli yorumlarınızı, (olumlu - olumsuz) veya tavsiyelerinizi (ekim yaptıran arkadaşlar özellikle) bekliyorum

İyi haftalar

Kullandıklarım:

E vitamini yağı (evigen) ekim yapılan yere günde 1 kere sürüyorum - 1 kaç damla

Biotin günde 4 mg

Avene termal su içeren sprey - termak suyu günde 2 kere nemli tutmak için

Yves Rocher Anti chute şampuan - Bu şampuan ile ilgili bazı tereddütlerim var neyse 1 ay daha devam edeceğim.
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2016, 10:51:50 Gönderen: FatherofSouth »

FatherofSouth

• Ziyaretçi
11 Nisan-5700 Greft Saç Ekimi - Resimler 2. bölüm
« Yanıtla #58 : 09 Mayıs 2016, 01:26:04 »
Bunlar da diğerleri
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2016, 10:52:28 Gönderen: FatherofSouth »

FatherofSouth

• Ziyaretçi
« Yanıtla #59 : 10 Mayıs 2016, 15:09:47 »
Keşke en azından şu ense bölümünde ki sivilcelerin neden olabileceği ile alakalı yorum yapsaydınız :)

« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2016, 10:52:42 Gönderen: FatherofSouth »

Facebook Twitter Instagram