Gönderen Konu: Forum Ahalisi Ne İş Yapıyor?  (Okunma sayısı 31984 defa)

slade23

• Hero Member
Ynt: Forum Ahalisi Ne İş Yapıyor?
« Yanıtla #330 : 27 Temmuz 2022, 22:40:04 »
Bu arada emekli başkanıma katılıyorum futbol siyaset din gibi ayrıştırıcı konularda yapıcı olamıyorsak hiç o konulara girmesek daha iyi hem karşımızdakini kırmayız hem kendimiz kırılmayız.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #331 : 27 Temmuz 2022, 22:57:08 »
Zweig kardeşim senin İslama bağlılığını biliyorum ama dinimizin batıl kitap ehline Ya da inançsıza tavrı bu değil sen benden daha iyi biliyorsun. Bu Hak dinin son peygamberinin öz amcasının birinin ayetlerle sabit lanetlendiğini birinin de iman etmeden öldüğünü biliyorsun. Efendimizin tavrını esas alalım. Mutsuz hasta kardeşimiz inanmıyor olabilir kendince sebepleri vardır biz kimsenin başına bekçi değiliz. Deist ya da ateistin vahyi reddedenin bunları arap masalı olarak düşünmesinden doğal ne olabilir ki?
Mutsuz hasta kardeşim çok basit argümanlar kulllanıyorsun elma gibi görünür bir varlık ile görünen görünmeyen her şeyin yaratıcısını aynı mantık havuzunda açıklayamazsın. Belki defalarca yapmışsındır ama sana tavsiyem aç Kuran-ı Kerim in mealini oku hepimiz hayatımız boyunca kaç tane o boyutta kitap okuyoruz yararlı yararsız. Tarafsız bir şekilde aç oku bir şey kaybetmezsin. Kafana takılan yerleri işaretle bildiğin düşündüğün birine sor. Kimi kısmını reddet ilk başta sonra dön üstüne düşününce bilene sorunca bir daha oku. İlk emri Oku olan bir dinden bahsediyoruz o yüzden hepimiz bol bol okuyalım hepimize Hidayet nasip etsin ama bazımıza hidayet eder bazımızı saptırır aynı kitap. Tıpkı kimimizin elmaya bayılıp kimimizin nefret ettiği gibi :)
Başkan mesele arkadaşın durduk yere çoğumuzun değer verdiği bir olguya çamur atması.

Ben de sadece bunun o kadar kolay olmadığını, herkesin birbirine saygı duymak zorunda olduğunu arkadaşa anlattım.

Olayın uzamasını istemezdim. Çünkü istediğim çok basit bir şeydi. Kimsenin dinine sayıp sövmemek, hatta bunları yapıp da bir de "bu benim realitem" denmesi sinir bozucu.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #332 : 27 Temmuz 2022, 23:08:16 »
Başkan mesele arkadaşın durduk yere çoğumuzun değer verdiği bir olguya çamur atması.

Ben de sadece bunun o kadar kolay olmadığını, herkesin birbirine saygı duymak zorunda olduğunu arkadaşa anlattım.

Olayın uzamasını istemezdim. Çünkü istediğim çok basit bir şeydi. Kimsenin dinine sayıp sövmemek, hatta bunları yapıp da bir de "bu benim realitem" denmesi sinir bozucu.

Haklısın kardeşim biraz sivri bir çıkış inanan bir insana göre ama kardeşimiz toprak olacağını düşünüyor her şeyin öylece hesapsız kitapsız son bulacağına inanıyor bazen ben de keşke öyle olsa o kadar basit olsa toprak olsak bitse diyorum :) sen demiyor musun Humeze yi Tekasur u Hakka yı Zilzal i okudukça?

Neyse birbirimizi üzmeyelim Mutsuz kardeşim de sözlerinin bizi üzmesinden ötürü özür dileyecek dikkat edecek olgunlukta bir insan biz de onu anlayabilecek düzeyde bilinçte müslümanlarızdır inşallah.

İnansak da inanmasak da Allah’ın tüm kullarına rahmetini en güzel ifade ettiği ayetlerinden biri olan Zümer Suresi 53. Ayeti Kerimesi ile bu tartışmayı sonlandıralım lütfen
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #333 : 27 Temmuz 2022, 23:40:19 »
 uzmanlar diyor sıcaklarda kavgalar artıyor diye.zaten bu tarz konularda tartışmalar eksik olmuyor.ama burda amacımız saç.ALLAH hepimize hiyadet versin
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #334 : 27 Temmuz 2022, 23:44:44 »
uzmanlar diyor sıcaklarda kavgalar artıyor diye.zaten bu tarz konularda tartışmalar eksik olmuyor.ama burda amacımız saç.ALLAH hepimize hiyadet versin

Başkan en temizi sauna 80-90 derece pamuk gibi oluyorsun kavga ihtimali sıfır :))

Tartışmayacak birbirimizi anlayıp kırmayacak saygı duyacak olgunlukta insanlarız. Saç kardeşliği bunu gerektirir :)

Amin
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #335 : 27 Temmuz 2022, 23:52:49 »
 :)baskan bu sabah  5 te kalktım uyku tutmadı gittim ormana gunesin doğuşunu seyretti tabiatla uğraştım uzun zaman sonra biraz stres attım tabi ormandan çıkana kadar.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #336 : 27 Temmuz 2022, 23:57:28 »
:)baskan bu sabah  5 te kalktım uyku tutmadı gittim ormana gunesin doğuşunu seyretti tabiatla uğraştım uzun zaman sonra biraz stres attım tabi ormandan çıkana kadar.

Başkan seherdeki hava günün başka hiçbir anında yok istersen otoyolda gez sen orman diyorsun toprağa uzanıp gökyüzünü seyredersin ağaçların arasından ellerinle toprağı karıştırırken :) aslında imsakta kalksak hep öğleden önce de bir saat şekerleme esas sağlıklı olan o ama dünya düzeni işte bu saatte ayaktayız ve sürekli de strese sokacak işlerle meşgulüz
avodart&minox&xpecia

tedavim

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #337 : 27 Temmuz 2022, 23:59:48 »
Benim de sana ve saçma mantığına cevap veresim gelmiyor ama vermezsem de şimdi olmaz.

Elma ile tanrıyı nasıl tek örneğe soktun anlamadım. Biri somut diğeri gayba ait. Çocuk gibisin.

Ayrıca ben tanrının varlığını istediğim dinin kaynaklarını kullanarak önüne milyon tane sebep sunabilirim. Hepsini çürütmen gerek ki bu da mümkün değil.

Ben miyim ad hominem yapan?
"ArApLaRiN MaSAlLari Moruq" diyen kimdi yahu?
Gözüne öyle geliyor ki dışına vurmuş.

1 Terbiyeli ve ahlaklı arabı 100 ahlaksız ve cahil Turke değişirim. Irkın bir önemi yok.

Doğru dururken sen insanların dinine laf at "bu benim realize bakış açım" diye bir şey uydur, tepki gelince şöyle böyle.

Ben bir şey demesem yarın 2 tık fazlaya kaçacaksın terbiyesizliğinde. Yedirmem kardeşim kimseye dinimi.

Ben hiçbir zaman terbiyesizce bir yaklaşım sergilemedim, bilip etmeden varsayım üzerinden benim adıma ahkam kesmeyin. Fark ettiyseniz ben “siz”li konuşuyorum ama terbiye abidesi olduğunuz için ”sen”li konuşuyorsun.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #338 : 28 Temmuz 2022, 00:02:15 »
Müslüman arkadaşlar kusura bakmasın, niyetim sizi kırmak değildi. Üslubu nahoş olan arkadaş hariç hepinizden özür dilerim.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #339 : 28 Temmuz 2022, 00:12:15 »
Başkan seherdeki hava günün başka hiçbir anında yok istersen otoyolda gez sen orman diyorsun toprağa uzanıp gökyüzünü seyredersin ağaçların arasından ellerinle toprağı karıştırırken :) aslında imsakta kalksak hep öğleden önce de bir saat şekerleme esas sağlıklı olan o ama dünya düzeni işte bu saatte ayaktayız ve sürekli de strese sokacak işlerle meşgulüz
yok be baskan.mezarlık orman içinde.orda sulanmayı bekleyen çiçekler var.sanki beni sula diyorlar.hani gunes doğmadan once suyu taddırıon onlara zamanla yarısıon.yeşillik her daim her yerde guzel.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #340 : 28 Temmuz 2022, 00:13:46 »
Müslüman arkadaşlar kusura bakmasın, niyetim sizi kırmak değildi. Üslubu nahoş olan arkadaş hariç hepinizden özür dilerim.
estafurullah ozurluk bişi yok.hayat devam ediyor.kimi saçlı kimi saçsız kimi bahtlı kimi bahtsız şu dht çok amansız dokuyor saçları zamansız gun gelir kafa cillop kel kalır geriye kalansız

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #341 : 28 Temmuz 2022, 00:16:19 »

Kendi adıma teşekkür ederim kardeşim olabilir inanmayabilirsin yarın belki inanırsın bizim akibetimiz de farklı olabilir amellerimiz boşa çıkabilir Allah hepimize hidayet ve afiyet nasip etsin. Zweig kardeşim de doğal olarak hassas olduğu bir durum olan inancı sebebiyle biraz sert çıktığı için senden özür dileyecektir o da seni kırmak istemez eminim bundan yanlış anlaştınız doğruda buluşun inşallah :)
avodart&minox&xpecia

tedavim

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #342 : 28 Temmuz 2022, 00:19:09 »
yok be baskan.mezarlık orman içinde.orda sulanmayı bekleyen çiçekler var.sanki beni sula diyorlar.hani gunes doğmadan once suyu taddırıon onlara zamanla yarısıon.yeşillik her daim her yerde guzel.

Dünyada torpilli mezarlıkmış Başkan cennetin içinde :) inşallah ahiretimizde cennette geçer suladığın çiçekler ağaçlar gölgelik olur sana.
avodart&minox&xpecia

tedavim

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #343 : 28 Temmuz 2022, 00:42:56 »
 :)amin baskan cümlemize

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #344 : 28 Temmuz 2022, 01:36:59 »
Kadın menejeriyim 🤓

Facebook Twitter Instagram