Gönderen Konu: Forum Ahalisi Ne İş Yapıyor?  (Okunma sayısı 31966 defa)

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Forum Ahalisi Ne İş Yapıyor?
« Yanıtla #315 : 25 Temmuz 2022, 00:02:29 »
 dinimizde hırsızlığa hırsıza karsı onlem alcak sistemi kurmayı emrediyor bize ama malesef bu devirde dinde hersey gibi kullanıldığı için artık hesaplar oteki tarafa kalıyor bence.sitede dolandırılan arkadaslar var saç ekiminde ama haklarını arayamıyor çünki kılıfına uydurmuşlar çakma adresler falan ama kurallar doğru uygulansa kılıfına uydurmaya cesaret edemiceklerdi.

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #316 : 25 Temmuz 2022, 00:03:17 »
Benim tanıdığım bi hurdacı var,demir topluyor satıyor daha çok,çocuğunu okuttu,evini yaptırdı,çocuğun düğününü yaptı sade hurdacılıkla,acaba dedim hurdacılıkla mı yaptı,gizli bi gömü falan mı buldu naptı,ben inşaat mühendisliği yaptım 1 dikili ağaç alamadım mesela şahsi olarak.
Ben yalan demem hocam çünkü ciddi anlamda çok para var mesela geçen sene malını mülkünü bakıra bassaydın şu an malını mülkünü 2 ye katlamıştın ama altına bassaydın 2 ye katlamış olmicaktın tabi bu biraz saçma bir örnek ama her şeyin değeri düşer ama hurdanın değeri asla

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #317 : 25 Temmuz 2022, 00:05:53 »
  hurdada para olmazmı.birde parayı kazanmak değil tutmak marifet.zengin olup parasınla araba tutturup pazarlarda seyyar gezdirip servetini katlayan don parasından kodaman olan var.işten geleni her zaman işe aktarcan
 bir abi var arsası 3 trilyon baska gayrimenkulleride var aileden kalma hepsi yevmiye hamballık işlere gidio parasına para katıo.gerci biraz kafadada var ama bir çok zengin batarken har vurup harman savururken o malına mal kattı.hurda hamballık bunlarda para var
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #318 : 25 Temmuz 2022, 00:10:16 »
Hurdacılar genelde Niğde asbuzulu ya da Nevşehir kurugöllü olur :)
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #319 : 25 Temmuz 2022, 00:13:28 »
İnançlı insanları da böyle kandırıyorlar. Keşke öteki dünya diye bir yer olsa... Çoğu arap masalı maalesef.
bu dunyadaki adaletsizliklerin haksızlıkların hesabının sorulduğu bir yer elbet olcak.tabi biz haksızlığa susmamalı onlem almalıyız.
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2022, 00:29:00 Gönderen: emekli kel »
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #320 : 25 Temmuz 2022, 00:13:53 »
aynen

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #321 : 25 Temmuz 2022, 00:29:58 »
Ve balalı

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #322 : 26 Temmuz 2022, 20:05:43 »
Birbirimizi ayrıştıran konulara girmeyelim.
Ben müslümanım ve bulunduğum yerde dinime saygısızlık yapanın kalbini kırarım.

Senin dinin sana benimki bana.
Dinin yoksa da bu kimsenin umrunda değil.
Sadece saygı duy lütfen.

Sizin dediğiniz şeylere kalbim kırılmaz, zira dogmatik düşüncelerim yok. Ayrıca, saygısızlık ifadesi olarak söylemedim, kendi nezdimdeki realiteden bahsettim.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #323 : 26 Temmuz 2022, 20:14:50 »
Sizin dediğiniz şeylere kalbim kırılmaz, zira dogmatik düşüncelerim yok. Ayrıca, saygısızlık ifadesi olarak söylemedim, kendi nezdimdeki realiteden bahsettim.
Dogmatik düşüncenin en üst seviyesine sahipsin.
Tanrının olmadığına iman ediyorsun.

Halbuki tanrının olmadığına dair elinde bir kanıt yok, varsayım ve teori var. Kötülük problemi falan.

Kendi nezlindeki realite beni rahatsız ediyor dinime dokunduğu için. Değer verdiğim bir şey.

Senin değer verdiğin şeye "kendi nezlimde realite" olarak istediğim şeyi söyleyeyim o zaman, böyle bir mantık yok.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #324 : 26 Temmuz 2022, 21:15:48 »
 baz tartışmalar var sonu yok dini siyasi maç tartışmaları gecmişte çok banlandıkta fenerbahçe için genctik alevliydik.en iyisi tartışmaya neden olucak konulara girmemek.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #325 : 26 Temmuz 2022, 21:52:45 »
baz tartışmalar var sonu yok dini siyasi maç tartışmaları gecmişte çok banlandıkta fenerbahçe için genctik alevliydik.en iyisi tartışmaya neden olucak konulara girmemek.
Kendisine söylüyorum ama alimcilik oynamak istiyor.

Doğru dururken sataşmasa gayet güzel geçineceğiz.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #326 : 26 Temmuz 2022, 22:56:53 »
 konu saç.saçlanmak adına burdayız.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #327 : 27 Temmuz 2022, 19:57:44 »
Dogmatik düşüncenin en üst seviyesine sahipsin.
Tanrının olmadığına iman ediyorsun.

Halbuki tanrının olmadığına dair elinde bir kanıt yok, varsayım ve teori var. Kötülük problemi falan.

Kendi nezlindeki realite beni rahatsız ediyor dinime dokunduğu için. Değer verdiğim bir şey.

Senin değer verdiğin şeye "kendi nezlimde realite" olarak istediğim şeyi söyleyeyim o zaman, böyle bir mantık yok.

Alimcilik oynamıyorum, üslubunuz hoş değil. Ayrıca, öyle saçma bir argümanla konuşuyorsunuz ki inanın cevap vermek dahi gelmiyor içimden. Şimdi şöyle söyleyeyim size: İki çocuk konuşuyor, biri boş masanın üzerinde elma olduğunu söylüyor, diğeri ise olmadığını söylüyor. Burada, boş masada elma olduğunu söyleyen çocuk mu masada elma olduğunu kanıtlamalı, yoksa boş masada elma olmadığını söyleyen çocuk mu kanıtlamalı? Elbette boş masada elma olduğunu iddia eden çocuk kanıtlamalı. Var olduğunu söyleyen siz olduğunuz için bunu kanıtlamak görevi size düşer, bu saçma ad hominem argümanınızı gözden geçirmeniz gerekiyor. Şimdi işin felsefi boyutuna, din boyutuna da girerim ama buna ne hâlim var ne de fayda getirir. Emekli Kel adlı arkadaş da kusura bakmasın, niyetim kimseyi kırmak değil.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #328 : 27 Temmuz 2022, 21:12:24 »

Alimcilik oynamıyorum, üslubunuz hoş değil. Ayrıca, öyle saçma bir argümanla konuşuyorsunuz ki inanın cevap vermek dahi gelmiyor içimden. Şimdi şöyle söyleyeyim size: İki çocuk konuşuyor, biri boş masanın üzerinde elma olduğunu söylüyor, diğeri ise olmadığını söylüyor. Burada, boş masada elma olduğunu söyleyen çocuk mu masada elma olduğunu kanıtlamalı, yoksa boş masada elma olmadığını söyleyen çocuk mu kanıtlamalı? Elbette boş masada elma olduğunu iddia eden çocuk kanıtlamalı. Var olduğunu söyleyen siz olduğunuz için bunu kanıtlamak görevi size düşer, bu saçma ad hominem argümanınızı gözden geçirmeniz gerekiyor. Şimdi işin felsefi boyutuna, din boyutuna da girerim ama buna ne hâlim var ne de fayda getirir. Emekli Kel adlı arkadaş da kusura bakmasın, niyetim kimseyi kırmak değil.
Benim de sana ve saçma mantığına cevap veresim gelmiyor ama vermezsem de şimdi olmaz.

Elma ile tanrıyı nasıl tek örneğe soktun anlamadım. Biri somut diğeri gayba ait. Çocuk gibisin.

Ayrıca ben tanrının varlığını istediğim dinin kaynaklarını kullanarak önüne milyon tane sebep sunabilirim. Hepsini çürütmen gerek ki bu da mümkün değil.

Ben miyim ad hominem yapan?
"ArApLaRiN MaSAlLari Moruq" diyen kimdi yahu?
Gözüne öyle geliyor ki dışına vurmuş.

1 Terbiyeli ve ahlaklı arabı 100 ahlaksız ve cahil Turke değişirim. Irkın bir önemi yok.

Doğru dururken sen insanların dinine laf at "bu benim realize bakış açım" diye bir şey uydur, tepki gelince şöyle böyle.

Ben bir şey demesem yarın 2 tık fazlaya kaçacaksın terbiyesizliğinde. Yedirmem kardeşim kimseye dinimi.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #329 : 27 Temmuz 2022, 22:27:53 »
Zweig kardeşim senin İslama bağlılığını biliyorum ama dinimizin batıl kitap ehline Ya da inançsıza tavrı bu değil sen benden daha iyi biliyorsun. Bu Hak dinin son peygamberinin öz amcasının birinin ayetlerle sabit lanetlendiğini birinin de iman etmeden öldüğünü biliyorsun. Efendimizin tavrını esas alalım. Mutsuz hasta kardeşimiz inanmıyor olabilir kendince sebepleri vardır biz kimsenin başına bekçi değiliz. Deist ya da ateistin vahyi reddedenin bunları arap masalı olarak düşünmesinden doğal ne olabilir ki?
Mutsuz hasta kardeşim çok basit argümanlar kulllanıyorsun elma gibi görünür bir varlık ile görünen görünmeyen her şeyin yaratıcısını aynı mantık havuzunda açıklayamazsın. Belki defalarca yapmışsındır ama sana tavsiyem aç Kuran-ı Kerim in mealini oku hepimiz hayatımız boyunca kaç tane o boyutta kitap okuyoruz yararlı yararsız. Tarafsız bir şekilde aç oku bir şey kaybetmezsin. Kafana takılan yerleri işaretle bildiğin düşündüğün birine sor. Kimi kısmını reddet ilk başta sonra dön üstüne düşününce bilene sorunca bir daha oku. İlk emri Oku olan bir dinden bahsediyoruz o yüzden hepimiz bol bol okuyalım hepimize Hidayet nasip etsin ama bazımıza hidayet eder bazımızı saptırır aynı kitap. Tıpkı kimimizin elmaya bayılıp kimimizin nefret ettiği gibi :)
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Facebook Twitter Instagram