Gönderen Konu: Forum Ahalisi Ne İş Yapıyor?  (Okunma sayısı 31995 defa)

Greengoblin

• Full Member
Ynt: Forum Ahalisi Ne İş Yapıyor?
« Yanıtla #256 : 19 Temmuz 2020, 01:46:11 »

Benim yerimi alır, öğretmeyeyim diye değil aslında bi yabanilik var yenilere karşı. Şirketlerde gruplaşma da var, maalesef sana vakit ayırmak istememişler bence.
Finans alanına gelince, pek hoşlandığım bi alan değil ama muhasebeni iyi geliştirmen gerekli. Bunun için Logo, Eta, ERP falan orta düzeyde bilirsen iş başvuru şartlarında bu programları bilenleri aradıkları için seçilme şansın artar. Askerlik problemi biraz sıkıntılı iş bulmada, bu sebeple uzun süre ilerleyemezsin, terfi alamazsın bir işe girsen bile.
Ama sana tavsiyem, kamu sektörüne yönelmen olur.  Eylül KPSS sınavına girsen iyi olurdu

Valla kaç zamandır içimde ben de gelem :)
Usta tavsiyeler için sağol. Devlete atanabileceğimi sanmıyorum. Onun için oturup adam akıllı bir yıl çalışman lazım. KPSS seti aldım ama yüzünü actıgım yok. ERP de dediğim gibi sap eğitimi aldım 5modülde. Logo ve cortex düşünüyorum şimdi De. Umarım iibf herkes hakettiği yerlere gelir.

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #257 : 19 Temmuz 2020, 02:07:39 »
Rakı balık yapalım o zaman:)

Estefirullah 😡

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #258 : 19 Temmuz 2020, 12:29:37 »
Estefirullah 😡

ne oldu dinodin rakı içmezmisin sen :)
Global Moderator

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #259 : 19 Temmuz 2020, 18:58:55 »

Neeee
Haşaaa
Üzerimi toprakla örtün yanaşırsam🙄

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #260 : 20 Temmuz 2020, 04:31:15 »

Ben içerim başkan ama herhalde 3 ay rakı yerine su içeceğim öyle görünüyor :D
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #261 : 20 Temmuz 2020, 13:01:16 »
Ben içerim başkan ama herhalde 3 ay rakı yerine su içeceğim öyle görünüyor :D

Her konuda HİNTELL'e rabet et ama bu konuda sakın örnek alma.
Dua ediyorum oda bıraksın
Su hem masrafsız hem de çok sağlıklı
Sakın yanlış hareket yapma he

bakalim

• Sr. Member
« Yanıtla #262 : 20 Temmuz 2020, 13:34:52 »

Abi çok haklısın, ama alkolü devamlı içmek yani bağımlısı olmak kötü. Onun haricinde keyif verici olarak ayda bir kullanmanın zararı yok.
Bi de profil resmindeki Kurt Cobain kokain bağımlısıydı :) Maalesef intihar etti gencecik yaşında.
Ülkemizde bu zararlı şeyler çok yaygın, keşke fiyatlarını arttırmak yerine düzgünce mücadele edilebilse.

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #263 : 20 Temmuz 2020, 14:27:31 »
Abi çok haklısın, ama alkolü devamlı içmek yani bağımlısı olmak kötü. Onun haricinde keyif verici olarak ayda bir kullanmanın zararı yok.
Bi de profil resmindeki Kurt Cobain kokain bağımlısıydı :) Maalesef intihar etti gencecik yaşında.
Ülkemizde bu zararlı şeyler çok yaygın, keşke fiyatlarını arttırmak yerine düzgünce mücadele edilebilse.

Çok haklısın ☺️
Belki bir gün iki ayda bir içersin böylece az zararı olanın çok zararından uzaklaşmış olursun. Ben müslüman olduğum için içmiyorum yoksa günde bir varil indiririm.

Zararını düşünmem bazı şeylerin
Seninde dediğin gibi zevk ve keyif için dalardım  ancak Allah'ıma bir sözüm var.
İçenlere saygım sonsuz, onlarda dinleri için değil sağlıkları için içmeseler iyi olur.

Allah o gence de Rahmet eylesin.

Hz. Osman (r.a)’dan rivayet edildiğine göre, Rasulullah (asm)’ın şöyle demiştir:

“İçkiden uzak durun! Çünkü içki, kötülüklerin anasıdır."

"Sizden önce yaşamış bir adam, insanlardan uzaklaşıp bir yerde uzlete çekilerek Allah’a ibadet etmekteydi. Fakat, fahişe bir kadın ona aşık oldu.  Bu fahişe kadın, cariyesini ona gördererek bir meselede şahitlik yapması için evine çağırttı."

"Adam, kadının çağrısına icabet ederek cariye ile birlikte çağrıldığı eve gitti. Adam eve girince geçtiği her kapı, cariye tarafından arkadan kapatılıyordu. Nihayet güzel bir kadının yanına vardı. Kadının yanında bir çocuk ve bir içki şişesi bulunmaktaydı. Kadın, adama şöyle dedi:"

'Vallahi! Ben seni, şahitlik yapman için çağırmadım. Ben senden; benimle cima yapmanı veya bu çocuğu öldürmeni ya da şu içkiyi içmeni istiyorum. Zira sen, bunlardan birini yapmak mecburiyetindesin.'

Bu durum üzerine adam içki içmeyi seçti ve sarhoş oluncaya kadar içti. Sarhoş olunca kadınla zina yaptı ve yaptığı bu çirkin amelleri kimseye söylemesin diye çocuğu da öldürdü."

"Siz, içkiden uzak durun! Çünkü o, imanla bir arada asla bulunmaz. Muhakkak onlardan biri, diğerini çıkartır.”

DİKKAT edilmesi gereken şey
Alkol ve içki gibi maddeler direk beyni etkisi altına alıyor. Ondan sonra kişi ne yapıyorsa haberi yok. İntihar bunun en belirgin şekli, yani aklı başında biri ne günah işler ne hata ne intihar.  Gel gör ki içki, rakı vb bunlar direk aklı alıyor, böylece insan savunmasız kalıyor.

SONRA haberlerde niye yaptın diyor
Aklım başımda değildi
Alkollüydüm diyor
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2020, 14:47:28 Gönderen: dinodin11 »

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #264 : 20 Temmuz 2020, 15:30:57 »

Yok dinodin hocam yanlış anlama günahı Hintell'in boynuna :)
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #265 : 20 Temmuz 2020, 16:13:47 »
Neeee
Haşaaa
Üzerimi toprakla örtün yanaşırsam🙄

Dinodin keşlerin resmini profil fotosu yapmıssın uyandırayım:)

Sen bir dene vazgeçemezsin bir daha :) günahı bana
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2020, 16:20:06 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #266 : 20 Temmuz 2020, 16:48:09 »
Dinodin keşlerin resmini profil fotosu yapmıssın uyandırayım:)

Sen bir dene vazgeçemezsin bir daha :) günahı bana

Estefirullah canım benim
Ben tüm günahlarını alırım sırtıma
Sen iç ama bensiz olsun

Bak vallaha  kendime ait profil yapacaktım ama bir türlü kabul etmiyor. Bir hatadan bahsediyor pek anlamadım. Bende bu avatarı seçtim. Tamamen tesadüf ya i olaylarla kişilerle uzaktan yakından alakam olduysa kel kalayim

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #267 : 20 Temmuz 2020, 16:50:50 »
Yok dinodin hocam yanlış anlama günahı Hintell'in boynuna :)
O mu söyledi bunu:)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #268 : 20 Temmuz 2020, 17:10:04 »
Estefirullah canım benim
Ben tüm günahlarını alırım sırtıma
Sen iç ama bensiz olsun

Bak vallaha  kendime ait profil yapacaktım ama bir türlü kabul etmiyor. Bir hatadan bahsediyor pek anlamadım. Bende bu avatarı seçtim. Tamamen tesadüf ya i olaylarla kişilerle uzaktan yakından alakam olduysa kel kalayim

:))) iyi tamam dınodin öyle olsun
Global Moderator

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #269 : 20 Temmuz 2020, 18:52:00 »
O mu söyledi bunu:)

O söylese içecek miyiz yani? :)

Facebook Twitter Instagram