Gönderen Konu: Life Hair Ankara (Şahin Bey) 2700 Greft [12.10.2018]  (Okunma sayısı 99673 defa)

Abc

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Life Hair Ankara (Şahin Bey) 2700 Greft [12.10.2018]
« Yanıtla #195 : 02 Mart 2019, 21:07:28 »
Rica ederim. Gitmişken aklıma gelince fotoğraf alayım dedim. İnşallah hepimiz doğru doğal ürünlere kavuşuruz. Teknoloji ve kozmetiğin etrafımızı sardığı bu zamanda doğal ürün bulmamız çok zorlaştı.
[/quote

Kesinlikle haklısınız :(

kiltuy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #196 : 06 Mart 2019, 15:39:09 »
Muhabbet iyi güzel gitmiş de, yeni resimler var mı?

Çünkü son atılan resimlere baktım inanılmaz bi fark var ekim öncesine göre. Ki daha 5. ay. Bariz çok iyi bi sonuç alıcaksınız bu ekimden, belli.

byata

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #197 : 08 Mart 2019, 00:06:09 »
Şampuan halkında güncelleme yapayım. Ogx cafein şampuan bende kepek yapmaya başladı. Önceki kullandığım biotin olan yapmamıştı. Bu şampuan işi gerçekten zor iş. Biotin olanadevam edicem yada yine cafein içerikli yine sls sles olmayan bir şampuan bulmam gerekecek. Yada kendim doğal birşey evde üreticem. Bende kepeklenme yapması sizdede olacak anlamına gelmez tabiki. Aslında bu şampuanlar testerlarından olsa insanlar hangisi iyi gelecek deneyebilse çok iyi olacak.

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #198 : 08 Mart 2019, 00:18:01 »
Şampuan halkında güncelleme yapayım. Ogx cafein şampuan bende kepek yapmaya başladı. Önceki kullandığım biotin olan yapmamıştı. Bu şampuan işi gerçekten zor iş. Biotin olanadevam edicem yada yine cafein içerikli yine sls sles olmayan bir şampuan bulmam gerekecek. Yada kendim doğal birşey evde üreticem. Bende kepeklenme yapması sizdede olacak anlamına gelmez tabiki. Aslında bu şampuanlar testerlarından olsa insanlar hangisi iyi gelecek deneyebilse çok iyi olacak.
Peki saçlarını yumuşattı mı? Ya da zayıflattığını falan düşünüyor musun, sadece kepek sorunu mu?

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #199 : 08 Mart 2019, 00:18:27 »
Muhabbet iyi güzel gitmiş de, yeni resimler var mı?

Çünkü son atılan resimlere baktım inanılmaz bi fark var ekim öncesine göre. Ki daha 5. ay. Bariz çok iyi bi sonuç alıcaksınız bu ekimden, belli.
2 gün daha geçsin, atıcam. 5 ay tamamen dolmuş olacak.

Abc

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #200 : 08 Mart 2019, 08:04:20 »
Şampuan halkında güncelleme yapayım. Ogx cafein şampuan bende kepek yapmaya başladı. Önceki kullandığım biotin olan yapmamıştı. Bu şampuan işi gerçekten zor iş. Biotin olanadevam edicem yada yine cafein içerikli yine sls sles olmayan bir şampuan bulmam gerekecek. Yada kendim doğael birşey evde üreticem. Bende kepeklenme yapması sizdede olacak anlamına gelmez tabiki. Aslında bu şampuanlar testerlarından olsa insanlar hangisi iyi gelecek deneyebilse çok iyi olacak.

Byata hocam merhaba. Ben ekimden önce hc care kullanıyordum çok memnundum. Ama burada şampuanda kafein mutlaka olmalı gibi söylemler üzerine zigavusa yönelmiştim . Sizin  bilgilendirmeniz üzerine bıraktım ve hc ye geri döndüm. Onun da bir içeriğine bakın isterseniz. Üzerinde sls paraben kesinlikle içermemektedir diyor valla inşallah yalan değildir bu sefer 😂
  • Ekim Tarihi: 15-16.11.2021
  • Ekim Merkezi ismi Esma-Serkan Tetik
  • Greft Miktarı 3008
  • Yaşınız 36

byata

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #201 : 08 Mart 2019, 09:06:55 »
Peki saçlarını yumuşattı mı? Ya da zayıflattığını falan düşünüyor musun, sadece kepek sorunu mu?
Saçlar biraz sertleşiyor. Ancak incelme felan çok hissetmedim. Diğer biotin olan yumuşak yapıyor saçları ama ondada son zamanlarda incelme hissetmiştim. Şampuan bakmaya devam. Olmazsa kendim evde doğal birşey üretmek istiyorum.  bıttım sabunundan kafein için kahve katkılı yapayım diye düşündüm ama bazı arkadaşlar bıttım sabununçok koktuğunu ve saçlara aslında iyi gelmediğini hatta bıttım üzerine bir kaç saç teli koyun 3gün sonra tellerin erdiğinde bahsetmişler. Başka içerik bakıcam artık.

boykarus

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #202 : 08 Mart 2019, 09:13:34 »
Saçlar biraz sertleşiyor. Ancak incelme felan çok hissetmedim. Diğer biotin olan yumuşak yapıyor saçları ama ondada son zamanlarda incelme hissetmiştim. Şampuan bakmaya devam. Olmazsa kendim evde doğal birşey üretmek istiyorum.  bıttım sabunundan kafein için kahve katkılı yapayım diye düşündüm ama bazı arkadaşlar bıttım sabununçok koktuğunu ve saçlara aslında iyi gelmediğini hatta bıttım üzerine bir kaç saç teli koyun 3gün sonra tellerin erdiğinde bahsetmişler. Başka içerik bakıcam artık.

Bıttım sabunu kafayı aşırı kurutuyor hakikaten. Yıkayınca kupkuru yaptığı için saçlar kalınlaşmış gibi geliyor ama uzun vadede ben de kullanmam. Bende doğal bir şampuan arıyorum bakalım..

byata

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #203 : 08 Mart 2019, 14:00:22 »
Petal Fresh Organik , amerikan marka bir şampuan var 475ml ve 2li paketleri n11de 50-55 e bulunabiliyor. Bu şampuan içeriği %100 doğal olarak lanse edilmiş. Tabi paket içeriğini görmedim. Ama araştırmalarım sonucunda memnuniyet oranı yüksek. 
Tüm çeşitleri burada var.  https://www.nunaatturkiye.com/petal-fresh/sf/markalar_petal-fresh__fiyat-araligi_0-6890

Ancak burada fiyat yüksek alternatif sitelerde çok daha uygun fiyatlar var. Avm de bulabilirsem içeriğe bakıp fotoğraf eklerim. Yada benden önce fotoğraf ekleyen arkadaş olursada seviniriz.

İÇERİĞİNDE
SERENOA SERRULATA MEYVE ÖZÜ
Genetik saç dökülmesinin en önemli sebebi olan DHT (Di Hidro Testesteron) oluşumuna sebep olan 5 alfa redüktaz enzimini inhibe eder.

resmi sitesinde içeriği yazmışlar aşağıdaki şekilde  buna takıldım Sodyum Lauroil Metil Isetiyonat    https://petalfresh.com/product/volumizing-shampoo-rosemary-mint/

Aqua (Su), Sodyum Lauroil Metil Isetiyonat (Hindistan Cevizinden Elde Edilmiştir), Betain (Şeker Pancarından Elde Edilmiştir), Sodyum Cocoyl Isethionat (Hindistancevizi Yağından Elde Edildi), Amonyum Cocoyl Isethionat (Hindistancevizi Yağından Elde Edildi), Hidroksipropilselüloz (Pamuk Elyafından Elde Edildi) , * Rosmarinus Officinalis (Biberiye) Yaprak Özü, * Mentha Piperita (Nane) Yaprak Özü, Orbignya Oleifera (Babassu) Çekirdeği Yağı, Tokoksil Asetat (E Vitamini), Kaprilik / Kaprik Trigliserit (Hindistan Cevizi Yağı Elde Edilen), Pantenol (B5 Vitamini) , Gliserin (Bitkisel Yağdan Elde Edilen), * Tussilago Farfara (Coltsfoot) Çiçek Özü, * Achillea Millefolium (Civanperçemi) Özü, * Equisetum Arvense (Atkuyruğu) Özü, * Althaea Officinalis (Marshmallow) Yaprak Özü, * Chamomilla Recutita (Chamomile) Özü, * Melissa Officinalis (Limon Balsamı) Yaprağı Ekstresi, * Thymus Vulgaris (Kekik) Özü,Polisorbat-20 (Hindistan Cevizi Yağı'ndan Elde Edilen), Sitrik Asit (Narenciye Meyvesinden Elde Edilen), Dehidroasetik Asit (Şeker Kamışı'ndan Elde Edilen), Etilheksilgliserin (Bitkisel Yağdan Elde Edilen), Sodyum Klorür (Tuzdan Elde Edilen),**Koku. * Sertifikalı Organik Malzemeler. ** Uçucu Yağlar ile Doğal Koku.

« Son Düzenleme: 08 Mart 2019, 14:47:39 Gönderen: byata »

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #204 : 09 Mart 2019, 17:28:23 »
Ne şampuanmış maşallah, ekim merkezini bu kadar araştırmadık yahu. :) Şakası bir yana, tamamen objektif değerlendirme adına ekim öncesi pc'de bulduğum bazı fotoları koyuyorum. Yine söylüyorum, tamamen objektif değerlendirme adına. Ekim öncesi ön tarafta saçlarım vardı, çok ince ve güçsüz olduğundan ışıklı ortamda uzaktan çekimler de belli olmuyordu.

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #205 : 09 Mart 2019, 17:33:19 »
Yarın 5. ay bitiyor arkadaşlar. Ve durum bu şekilde, fena gitmiyor. Elime batmalar geliyor, ama sonuç nasıl olacak kestiremiyorum. İlk ekimden sonra sağ ön sola göre fazla tutmuştu ve çirkin bir görüntüsü vardı. Şimdi biraz daha eşitlendi gibi geliyor bana, ama sağ taraf hala baskın.

ilk 2 resim flaşsız, diğer 2 resim flaşlı.

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #206 : 09 Mart 2019, 17:47:33 »
Yine tamamen objektif değerlendirme adına, ilk 2 resim ışıklı ortamda flaşsız. Diğer 2 resim ışıksız ortamda flaşlı. Yarın 150. gün bitiyor.

demdem

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #207 : 09 Mart 2019, 17:55:03 »
birde cepheden bir resim alsaydik iyi olurdu.. ekilen grefte göre bende iyi sizce nasıl siz memnunmusunuz?

MMT

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #208 : 09 Mart 2019, 18:16:20 »
Madem objektif bir resim bizde objektif bir yorum yapalım. Donörün azlığı, açık alanın fazlalığı, ilk ekimin kötü olması ve gelinen günün 5. Ay olmasını baz alırsak gidişat bence olumlu. Fotoğraflar net olduğundan yakınlaştırınca çok ufak tüğcükler göze çarpıyor. Zamanla saç formunu aldıklarında, çok büyük bir beklenti içerinde olmadığını varsayarsak tatmin edici bir sonuç ortaya çıkacaktır.

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #209 : 09 Mart 2019, 18:34:11 »
Yorumlar için teşekkürler, ben şu an süreci iyi olarak nitelendiriyorum arkadaşlar ama bu ay ciddi bir atakta bekliyorum. Bu ayın sonunda daha sağlıklı bir değerlendirme yaparız diye düşünüyorum. Şahin Hocaya da atıyorum fotoları, çok iyi gayet güzel gidiyor. Aralarda kalınlar görünüyor dedi. Bu arada bu cepheden resim atmayı genelde yanılttığını düşündüğümden atmıyordum, bir ara atarım Demdem. :)

Facebook Twitter Instagram