Gönderen Konu: Hangi Ekim Merkezi  (Okunma sayısı 90716 defa)

savaş11

• Full Member
Ynt: Hangi Ekim Merkezi
« Yanıtla #16 : 01 Mart 2015, 15:50:41 »
Hayır o değil artık topik te kesmemeye başladı.. Belli oluyor..
topikle bu görüntüyü herkez yakalayamaz , gercekten cok degiştirmiş kafanızı lakin topikli görüntünüzü saç ekimiyle saglamanız mümkün degil bu beklentiyle saç ekimi yaptırmak hayal kırıklıgı yaşamanıza sebep olur. Saç ekimi başarısı kişinin beklentisiyle de orantılı, senin açıklıgında ekim yaptıracak kişilerin ( bende dahil) cok sık ekim beklentisinde olmaması lazım...

sacsiz33

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 02 Mart 2015, 17:12:01 »
Birde şunu sormak istiyorum..

İlaçlara karşı bir on yargım vardı.. Fakat konusmalarınızdan anladığım kadarıyla ilaçların saça etkisi azımsanmayacak derecede cok.. Onceleri ilaçların bu denli etkili olabileceğini dusunmezdim.. Zaman kaybı diye dusunurdum..

BEN ekim işlemimi 2016 haziran gibi düşünüyorum işlerim gereği. Acaba o zamana kadar kullanmamı tavsiye edeceğiniz ilaçlar var mıdır? Ekimi olumlu yönde etkileyebilecek türden. Birde yanılmıyorsam bu ilaçlar kullanıldığı surece  etkili değil mi? Bırakıldığında eskiye donus başlıyor sanırım.. Şimdiden teşekkürler ilgilenen arkadaşlara..

Hatırlatayım; yaşım 33

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #18 : 02 Mart 2015, 21:30:11 »
topikle çok iyi durumu toparlıyorsun gerçekten :) ama şu var topik ön çizgi yapmıyor insana o yüzden saçın pozitif etkisi pek olmuyor pek dış görünüşe yani yoğunluk değil tek sorun..
Ayrıca saç ekimiyle topikli fotodaki görüntü pek mümkün değil dostum savaş11 e doğru söylemiş bu konuda,hatta ilaçları sormuşsunuz finansterin ve minoxil ikilisi bile saç uzun dönemde saç ekimine kıyasla  daha iyi sonuç almanızı sağlar tabi kullanıp kullanmamak size kalmış,yanetkileri tartışmaya açık bir konu...
Yalnız size daha önce fut yapılmış yani ne kadarı kendi saçınız belli değil ,medikal tedavinin futtan kalanlara faydası olmaz..ayrıca bu ilaçları bırakınca saçlarınız tekrar dökülür,sürekli kullanım gerektiren ilaçlar bunlar....
« Son Düzenleme: 02 Mart 2015, 21:33:06 Gönderen: Reciproc »

sacsiz33

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 02 Mart 2015, 22:29:15 »
8 yıldır kullanıyorum bu topik illetini , Acun bile bilmiyordu ben kullanırken.. her turlu pisliğini hilesini bilirim:) Dediğiniz gibi ön çizgi de sorun çıktı çıkalı topik işe yaramamaya başladı.. Ama bi kere basladın mı bırakman zor.. Eroin gibi bir illet bu:).. Keşke hiç tanımasaydım onu simdi herkes sacsiz halime alişmiş olacaktı.. Neyse.. İlaçlara yoğunlaşalım.. Yan etkiler nedir bi link falan varsa size anlattırmayayım.. Dediğim gibi sizce kullanmalımıyım ekim zamanına kadar.. Doktoru yanıltmayalım sonra vs.

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #20 : 02 Mart 2015, 22:41:11 »
sitemizde finasterid ile ilgili kategori var oraya bakın ,saç dökülmesi sebeplari ve medikal tedaviler bölümü var oraları okuyun ,Google çeviri linklerini koydum İngilizce bilmeyenler için,bence çeviri  yeterince anlaşılır durumda,yalnız finasterid yan etkileri konusunda en sivri dilli kaynakları koydum gözünüz korkmasın :) bunları inceleyin detaylı olarak sonra sorunuz olursa konuşuruz..
haziranda ekim yaptıracaksanız bence başlamanızn avantajı olur ekimden sonra zaten tavsiye ediyoruz üç beş ay kullanımını,bu açıdan bakılınca sizde üç beş ay erken başlamış olursunuz,doktoru yanıltmazsınız bence en iyi ekim sonuçlarıda finasterid kullananlarda oluyor bunuda söyleyelim...

sacsiz33

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 02 Mart 2015, 23:03:09 »
2016 haziran yalniz.. yani  1 yildan fazla var.. yinede kullanmali miyim peki?

sacsiz33

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 03 Mart 2015, 11:53:39 »
biraz tebessüm :)

saç dökülmesi nedir?

elin kolun bağlandığı, gücün varolan duruma alışmak dışında hiçbir anlamının kalmadığı, beynin geçmişe dönüp bolca ‘keşke’ sarfettiği elim durum. insanın bir şeyi çok isteyip elde edememesi, hiçbirşey yapamaması durumunda bünyede ortaya çıkan kemirgenimsi vaziyet. umutsuzluğun bayram ettiği, hayatın omuz başlarına çöktüğü, sol yanına koskoca boşluğun gelip yerleştiği an. ne yapsan olmaz. bir çeşit karada boğulma hissi. içindeki boşluğu dolduramayıp o boşlukta kaybolmak. hangi yöne gideceğini bilemeden bir çıkmazın ortasında öylece kalakalmak. an gelir, bütün söyleyeceklerin ve yapacakların bir tüy kadar hafif kalır karşı terazide. bir mucizeye bağlarsın umutlarını. çare arayan düşüncelerin yetersizliğiyle küçülür beynin. ihtimallerin tükendiği, harıl harıl çalışan beynin ve bünyenin hiçbir işe yarayamadığı an… insanı çocukluktan çıkarıp büyüten, özgürlüğü müebbet hapis cezasına çarptıran durum. iç hesaplaşma, kendi kendini yine kendi vicdanının insafına bırakıp tekrar tekrar kendine acıma, kendine acıdığın için de kendine acıma, bu kadar güçsüz olabileceğine inanmadığın tablo. bir umut bekler durursun. insanın zınk diye kaldığı an…. çaresizlikten bahsediyoruz. şu olayları düzeltmek adına yapacak birşey bulamama durumu. bütün yolların kapalı olması ya da kapalı olduğunu sanmak. herşeye rağmen: ‘yaşamaya değerdi’ diyebilen kurtulabilir ancak. çareyi herşeye rağmen devam eden, kimseyi dinlemeden akıp giden hayatında arayarak. bir şeyi takıntı haline getirecek kadar çok istemekle başlar. belki de en güzeli ‘akışına bırakmaktır.’ ne demişler: su akar, yolunu bulur. biraz sakin ol, akışına bırak. zira çaresizlik bazen en iyi çarenin habercisidir. bazı durumlarda kişinin en güçlü olduğu anı tanımlar, bazen de haddimizi öğrendiğimiz andır.

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #23 : 04 Mart 2015, 00:26:40 »
Bu yazılanlar tabiki anlatımda  mubalağa sanatının bir örneği  ama gerçekten kelliği çok fazla takanlar var gereğinden çok fazla,yirmili yaşların başında kellik gerçekten çok kötü bir şey,bu yazıda anlatılanları bazen yaşıyor olabilirler belki ama bu hayatta dış görünüş her şey demek değil,özellikle saç insanın dış görünüşünde tek başına bunalım yapmaya sebebiyet verecek bir eksiklik değil kesinlikle...
Yazının sonundaki cümle çok hoşuma gitti;  zira çaresizlik bazen en iyi çarenin habercisidir. bazı durumlarda kişinin en güçlü olduğu anı tanımlar,bazen de haddimizi öğrendiğimiz andır.
''Haddimizi öğrendiğimiz an''  burası çok önemli ,gerçekten bu hayatta bazı şeylerin çaresi olmadığını idrak edip ona göre çoğu zaman yol haritası çizmek lazım,olmayacak duaya amin dememek lazım ,özellikle konumuzla ilgili olarak insanın dış görünüşüyle ilgili estetik girişimlere pek bel bağlamamak lazım,saç ekimide onlardan biri ,henüz insanoğlu teknolojide çok ilerlemiş olsada söz konusu insan vücudu olunca çoğu uygulamada tıp yetersiz ve aciz kalınmaktadır ,tıp ilminin günümüzde geldiği nokta bu teknolojik gelişmelerle sanki paralel ilerliyormuş gibi toplumda bir algı yaratılmakta ve kişiler büyük beklentiler içerisinde çeşitli vaatlerle kandırılarak paralarına göz dikilmektedir ,bu hayatımızın her alanında var,kozmetik ürünlerin yüzde 99 u bu düşünceyle pazarlanmaktadır ,hatta Tr de bu işin mafyası var,oturup düşünüyorlar bu sene hangi ürünü  reklamlar eşliğinde piyasaya sürüp insanları  kandırabiliriz diye,fikir hoşlarına giderse önce reklamları hazırlıyorlar sonra ürünü hazırlayıp piyasaya sürüyorlar :)
Bu yazıyı okuyunca o ruh halindeki insanların ne kadar kolay kandırıldıklarını anlamak zor değil,bir umut deyip kandırıldıklarını bile bile alıyorlar o ürünleri,yazık gerçekten....

kampey

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 21 Mart 2015, 23:39:19 »
Arkadaşlar merhaba,

Saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum. Bugün Altunizade'de esteworld'e gittim. Bölümdeki yetkili Dilek hn. beni gayet iyi karşıladı. Çok etkileyici bir konuşma yaptı. PRP ile birlikte saç ekimi yapıyorlarmış. Saçıma bakarak iki seans gelmeniz gerekebilir dedi. Sonra bir seanstan sonra ikinci seansı istemezsiniz merak etmeyin yeterli gelir dedi.  Donör alanı biraz seyrek dedi ama sonra yeterli olur dedi. Kaç greft gerekli dedim. 2 bin dedi 4 bin dedi anlamadım. Bir seans 7-8 saat sürüyor ve maksimum ekim yapılıyor dedi. Kan tahlili yapacaklarını söyledi. Belki ekime uygun değilsiniz dedi. Hemen ekim için kapora alarak rezervasyon yapmaya çalıştı. Belirsiz greft sayısından ve aceleye getirmesinden şüphelendim ve düşüneceğimi söyledim. Bir seansın 7000 TL olduğunu söyledi ve 1000 TL indirim yaptı.

Seans bazında yaklaşımına, PRP olayına ve fiyata ne dersiniz?

Reciproc resimlerime bakarak nasıl bir değerlendirme yapar mısın? Greft sayıs, ön çizgi vs.
« Son Düzenleme: 23 Mart 2015, 23:10:57 Gönderen: admin »

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #25 : 23 Mart 2015, 00:45:13 »
Arkadaşlar merhaba,

Saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum. Bugün Altunizade'de esteworld'e gittim. Bölümdeki yetkili Dilek hn. beni gayet iyi karşıladı. Çok etkileyici bir konuşma yaptı. PRP ile birlikte saç ekimi yapıyorlarmış. Saçıma bakarak iki seans gelmeniz gerekebilir dedi. Sonra bir seanstan sonra ikinci seansı istemezsiniz merak etmeyin yeterli gelir dedi.  Donör alanı biraz seyrek dedi ama sonra yeterli olur dedi. Kaç greft gerekli dedim. 2 bin dedi 4 bin dedi anlamadım. Bir seans 7-8 saat sürüyor ve maksimum ekim yapılıyor dedi. Kan tahlili yapacaklarını söyledi. Belki ekime uygun değilsiniz dedi. Hemen ekim için kapora alarak rezervasyon yapmaya çalıştı. Belirsiz greft sayısından ve aceleye getirmesinden şüphelendim ve düşüneceğimi söyledim. Bir seansın 7000 TL olduğunu söyledi ve 1000 TL indirim yaptı.

Buradan ve şikayet sitelerinden esteworld'un iyi bir klinik olmadığına karar verdim. Seans bazında yaklaşımına, PRP olayına ve fiyata ne dersiniz?

Reciproc resimlerime bakarak nasıl bir değerlendirme yapar mısın? Greft sayıs, ön çizgi vs.

Öngörüşmelerde bulunurken size söylenenler kafanıza yatsa bile kesinlikle randevu almayınız,biraz düşünmek istediğinizi söyleyip ordan ayrılınız,sizde o konuda en doprusunu yapmışsınız...
Prp yi çok doğru bulmuyoruz,söylendiği gibi faydalı bir uygulama değil,dünyanın önde gelen bu işi hakkıyla yapan hiç bir ekim merkezinde prp yapılmıyor,bilimsel olarak saç ekimine faydalı olduğu kanıtlanmamış bir uygulama...
Sizin açıklığınız oldukça fazla,dört bin veya beş binli rakamlar gerekecek gibi ,doner çok zayıf görünüyor ,gereken rakamlar çıkar ama bu işi çok çok iyi yapacak bir yer gerekecek,donerde iz kalma riski var,kesinlikle donerden greft alırken extra hemen yanındaki saçlara zarar verilmemesi gerekir,malesef çoğu ekim merkezi bunu beceremiyor,yoksa bu donerden rahat dört bin greft çıkar aslında,işiniz zor ama olmayacak diye bir şeyde yok,yeterki bu işi hakkıyla yapacak bir yer bulun,en zor meselede bu :)

selman

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 23 Mart 2015, 01:40:35 »
Merhaba arkadaslar,fotomu attim ve size sorum su  hangi ekim merkezi olmali?fotograf isik altinda ve islak sekilde  cekilmistir

savaş11

• Full Member
« Yanıtla #27 : 23 Mart 2015, 03:29:43 »
Yaşınızı bilmiyorum ama sizin açıklıgınız saç ekiminde en güzel sonucun alınabilecegi bir dökülme alanı. Saçınız kalın ve kaliteli görünüyor ,malum saç ekiminde başarının ilk basamagı iyi doktora denk gelmeniz sonrasında da kaliteli saç köklerine sahib olmanız. Benim şahsi düşüncem örneklerini gördüğünüz ve kafanıza yatan ekim merkezlerinin hepsiyle görüşerek aceleye getirmeden karar vermeniz .Görüşmek için zamanım yada fırsatım yok diyorsanız ,bence fırsat bulana kadar bekleyin derim yoksa bu iş için keşke yada pişmanlıgın hiçbir faydası yok. Tecrübeye istinaden söylüyorum kardeşim :)

selman

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 23 Mart 2015, 13:42:09 »
Savas11 ,kardesim yasim 28 saclarim kalin degil ince telli ama donor bolgemden baya bir greft cikar,,

1-i.serdaroglu 1800-2200 greft dedi,fiyat 2750 tl
2-transmed 2000 greft dedi fiyat kredi karti 7500 nakit 7000(kanal acma kok sokum takim doctor tarafindan)
3-REpair estetik sac ekim merkezi 3000 greft 3000 tl alper tuncel
4-Asmed koray erdogan 3600 greft 9000 euro

ne diyorsun hlc ile de goruseyim mi sence,

Reciproc nerde yorumun?

sactedavileri

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #29 : 23 Mart 2015, 21:44:27 »
Selman bey merhaba,
Saçlarınız donör alımına çok müsait gözüküyor,ensenin üst tarafını da fotoğraflayıp gönderebilirseniz eğer daha net bilgi verebilirim.
Ön çizginiz güzel olabileceği kanaatindeyim çünkü alnınız doğal olarak geniş ve ekim yaparak tamamen kapatmaya zorlamanın kökleri gereksiz kullanmaya gereği yok.
Almış olduğun fiyatlar bana biraz yüksek geldi ama bu operasyon sağlıklı şekilde 1 sefer yapılması gerektiği için ucuz olanı seçmek yanlış olacaktır.En önemlisi operasyon yapan kliniğin ,çalışanlarının bundan önceki ekim sonuçları ve personelin ekim anında ve sonrasında sizinle olan iletişimleri.Ekimin sonrasında da ekim yapan merkeze düzeltme operasyonları için ihtiyacınız olabilir.
Eğer düşünürseniz özelden bana mesaj gönderebilirsiniz aklınızdaki bütün soruları cevaplayabilirim.

Facebook Twitter Instagram