Gönderen Konu: Hlc clinic 2000 greft  (Okunma sayısı 43904 defa)

huseyn06

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Hlc clinic 2000 greft
« Yanıtla #15 : 17 Şubat 2015, 00:02:11 »
bu fotoları şimdi çektim. benim saçım normalde seyrek ince ve zayıf bir saç olduğu için şekil almıyor,doğru düzgün taranmıyor,yumuşak yün gibi bir şey. bu tarzda saçlar bence ekime uygun olmayan saç türü. öyle olmasına rağmen çıkan saçlar ile mevcut saçlar ayırt edilemiyor. benim normal saçımında mt2 de enfazla 60 falandır heralde.

bikkembergs

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 17 Şubat 2015, 00:05:09 »
bu fotoları şimdi çektim. benim saçım normalde seyrek ince ve zayıf bir saç olduğu için şekil almıyor,doğru düzgün taranmıyor,yumuşak yün gibi bir şey. bu tarzda saçlar bence ekime uygun olmayan saç türü. öyle olmasına rağmen çıkan saçlar ile mevcut saçlar ayırt edilemiyor. benim normal saçımında mt2 de enfazla 60 falandır heralde.
huseyin bence proscara basla. saci da vur 5 e. Yanlar 2. Bence hic saci dokulmemis imaji olur

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #17 : 17 Şubat 2015, 00:09:41 »
hüseyin bunlar yeni fotolarınmı eğer öyleyse ilk koyduğun fotolara göre çok çok iyi,epey gelişme olmuş bunlara bakılırsa....
reci bizim ejderin ekimiyle kiyaslarmisin

ejderin 60cm kare alanına karşılık hüseyinde 35 cm gibi bir alan var,dolayısıyla cm karedeki miktar daha fazla hüseyinde,birinde 2000 greft diğerinde 3000,nerdeyse iki katı bir alan,tabi koray saçlı alanada çok girdi ejderde o alanlardaki greft miktarını biraz az tuttu önlere göre ama genede huseyinin skorundan geri kadlığını düşünüyorum,huseyinin son durumuna bakılırsa aslında aralarında çok benzer bir durum var,sanki çok az huseyin daha önde :)genede ejderin son halini görmek lazım....

huseyn06

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 17 Şubat 2015, 00:11:12 »
evet bende hep senin dediğin gibi yapıyorum çokta hoş duruyor. proscar ve minoxil kullanıyorum. ama sanki ekim olmayan bölgede seyrelme var gibi. geçen muayeneye gittim. bana dediki ekim yapmadan önce ekim olmayan bölgede saçın daha çok vardı,proscar kullan dedi. acaba bu proscar ters etki mi yaptı ne anlamadım kullanmadan önce saha çok saç vardı.

bikkembergs

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 17 Şubat 2015, 00:15:51 »
evet bende hep senin dediğin gibi yapıyorum çokta hoş duruyor. proscar ve minoxil kullanıyorum. ama sanki ekim olmayan bölgede seyrelme var gibi. geçen muayeneye gittim. bana dediki ekim yapmadan önce ekim olmayan bölgede saçın daha çok vardı,proscar kullan dedi. acaba bu proscar ters etki mi yaptı ne anlamadım kullanmadan önce saha çok saç vardı.
minoxidile yeni basladiysan o baslarda dokulme yapar. Proscar da kimilerinde ilk 3 ay yapior. Sonra sac kalitesi artiuyor. Bence tedaviye devam. guzel gidior surec.

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #20 : 17 Şubat 2015, 00:16:21 »
ejderin şu saydığım alanıyla huseyinin yukarda saydığım alanlarının ne kadar benzer olduğuna bak istersen,ikisindede cm karede 50 greft var yaklaşık olarak,bunu adı dense packing bu ekim merkezleri bunu baz olarak ekim yapıyorlar,ejderin huseyinden farklı olarak önlerin gerisinde greft sayısı cm karede daha düşük....

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #21 : 17 Şubat 2015, 00:20:32 »
saç ekimi dökülmeyi hızlandırıyor,tabi eğer o bölgelerede çok azda ekim olsaydı olan saçın güçlenirdi,ben buna dermaroller etkisi diyorum :) oralara ekim olmadığı için bu etki meydana gelmedi ama kafayı şişirmek için kullandıkları adrenalinli serum bu travmayı veriyor doğal saçlara,ben bunu çoğu kişide gözlemledim ama saç ekimciler bunu asla kabul etmezler....

bikkembergs

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 17 Şubat 2015, 00:23:10 »
Abi peki, huseyinin son fotolariyla beraber hlc yi degerlendirir misin?
ejderin şu saydığım alanıyla huseyinin yukarda saydığım alanlarının ne kadar benzer olduğuna bak istersen,ikisindede cm karede 50 greft var yaklaşık olarak,bunu adı dense packing bu ekim merkezleri bunu baz olarak ekim yapıyorlar,ejderin huseyinden farklı olarak önlerin gerisinde greft sayısı cm karede daha düşük....

huseyn06

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 17 Şubat 2015, 00:25:11 »
Aslında bana orta kısma siklastirma yapalım dediler ben kabul etmedim para yüzünden. Ama şu on saç çizgisi canımı sıkıyor çok önde gibi başta hoşuma gitmişti ama onun yerine yanlara daha fazla ekim yapilabilirdi.

huseyn06

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 17 Şubat 2015, 00:27:05 »
Ejderin saçı da aynı benim gibi yanlar boş ekim yapılmamış. Ben sırf bu yüzden ikinci ekim düşünüyorum.

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #25 : 17 Şubat 2015, 00:29:15 »
Ben hlc yi bu kadar başarılı beklemiyordum doğrusu ama genede yorum yapmak için erken ,husayine çok dar bir alana 2000 greft ekildi sonucu çok başarılı olacak gibi görünüyor ,lafı uzatmadan şöyle desek aslında yanlış olmaz gibime geliyor,hlc dar alanlarda yani şakak açılması gibi sorunu olanlarda kolaylıkla tercih edilebilcek bir yer gibi görünüyor,eğer ejder kadar açıklığın varsa gene tercih edebilirsin,birde hlc yi değerlendirirken şunuda unutmamak lazım özgür Öztan ve özerk beyi ayrı tutmak lazım,bence özerk için liedholmü biraz beklemek lazım,en azından bir kaç hafta,çoğu kişiye bir kaç hafta saçma gelebilir ama hlc tarzında ekim yapan bir yer için ikinci aydaki durum bile bizim gibi bu işe hakim birilerine çok fikir verir...

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #26 : 17 Şubat 2015, 00:30:20 »
bikkembergs sen aslında bir fotonu koysan buraya ,biraz hesap yapardık :)

bikkembergs

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 17 Şubat 2015, 00:33:12 »
Beim mevcut durum huseyinin ekim oncesi halinden biraz daha ii.
huseyin sac cizgisini biraz yukarda tutmus. Ben kendi hesaabima gore 50 cm2 lik alani kapatinca lise yillarima donuorm
2500 greft benim icin gerekli miktar
Ben hlc yi bu kadar başarılı beklemiyordum doğrusu ama genede yorum yapmak için erken ,husayine çok dar bir alana 2000 greft ekildi sonucu çok başarılı olacak gibi görünüyor ,lafı uzatmadan şöyle desek aslında yanlış olmaz gibime geliyor,hlc dar alanlarda yani şakak açılması gibi sorunu olanlarda kolaylıkla tercih edilebilcek bir yer gibi görünüyor,eğer ejder kadar açıklığın varsa gene tercih edebilirsin,birde hlc yi değerlendirirken şunuda unutmamak lazım özgür Öztan ve özerk beyi ayrı tutmak lazım,bence özerk için liedholmü biraz beklemek lazım,en azından bir kaç hafta,çoğu kişiye bir kaç hafta saçma gelebilir ama hlc tarzında ekim yapan bir yer için ikinci aydaki durum bile bizim gibi bu işe hakim birilerine çok fikir verir...

huseyn06

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 17 Şubat 2015, 00:35:38 »
Ya kardeş emin misin saç çizgisi bana sanki çok aşağıda gibi geldi.Bugün herkesin saç çizgisine baktım adamlar deli muamelesi yaptılar :)

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #29 : 17 Şubat 2015, 00:41:51 »
Ya kardeş emin misin saç çizgisi bana sanki çok aşağıda gibi geldi.Bugün herkesin saç çizgisine baktım adamlar deli muamelesi yaptılar :)
bikkembergs doğru söylüyor hüseyin ,bu saç çizgisi olayı çok kafa karıştırıcı bir mevzu :)senin ça çizgin çok değil ama geride,bencede daha önde olması gerekirdi ,saç çizgisiyle ilgili çok doğru işler çıkaran Amerikalı bir doktor var,vakit olursa ondan örnek koyunca ne demek istediğimi anlarsınız..
saç çizgisi olayı biraz göz alışkanlığı,örneğin yarım cm daha önde olsaydı saç çizgin ve seni bir günde şu haline döndürselerdi bunalıma girerdin belkide :) saç çizgisinin önde olmasının çok büyük avantajları var ama dediğim gibi bu göz alışkanlığı olayından dolayı onu hayal etmek zor..
yalnız bikkembergs çizgiyi çok öne aldırmak her zaman çok riskli bir iş,çıplak alana yapılacak sık bir ekim bile sırıtabilir yani seyrek görünebilir ,ekimin çok başarılı netice vermesi gerekir,hani hüseyinin hemen arkada kendi saçı var onlarla kombine edip kamuflaj sağlayabilir,sen bunu yapabilecekmisin....

Facebook Twitter Instagram