Gönderen Konu: Estemylife Hasan Akil 4450 greft  (Okunma sayısı 5409 defa)

Xrayman

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Estemylife Hasan Akil 4450 greft
« : 06 Eylül 2018, 23:37:59 »
Merhaba arkadaşlar 32 yaşındayım radyoloji teknikeriyim.

Burda ekim öncesi konu açmıştım ==> https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=5349.0

3 Eylül Pazartesi günü kararımı verip prp yaptırdım ve bugün ekimim tamamlandı. Size birtakım olumlu ve olumsuz gözlemlerimi aktarmak  istiyorum..
    Bu sabah ekim için gittiğimde ilk gidişimdeki gibi ilgili ve güler yüzlü karşılandım. Buna ihtiyacı oluyor insanın gerçekten. Özellikle ödeme öncesinde ;D
    İşleme başladık donör bölgeye anestezi uygulanırken başta tabanca gibi hafif acıtan iğnesiz bir cihazla cilde sıvı sertçe çarptırmak suretiyle cildin hafif uyuşması sağlandı. Sonrasında anestezi enjeksiyonuna geçildi. İşin bu kısmı en acılı olan kısmı. Lokal anestezinin yan etkisi olarak titreme görüldü. Ekimi iptal etmeyi bile düşündüm o sıralar hatta “ben yapamayacağım sanırım” dediğimi hatırlıyorum. Ahmet bey  beni teskin etti ve rahatlattı. Sonrasında adrenalin enjekte edilerek kafa derisinin şişmesi sağlandı bu sayede greftler daha net seçilebiliyormuş. Adrenalinin yan etkisi ise 100-110rpm civarı makul bir taşikardi oldu. Bu noktada bile Ahmet beyin acil müdahale için gerekli  tedbirleri aldığını farkettim.  Gerçekten tıbbi anlamda yeterli bir ekibe ve tam teşekküllü bir hastaneye kesinlikle ihtiyaç var
   Greft alımı için Ahmet bey hazırdı fakat yan etkilerin geçmesi beklendi.
Greft alımının sonlarına doğru Ahmet beyin şakak üstlerine girdiğini hissettim (halbuki anestezinin etkisiyle tamamen yanlış hissetmişim sonradan farkettim ki o bölgeye zaten hiç dokunmamış. İşi bilene bırakmak lazım) ve biraz gergin bir şekilde belirttim o ise aldığı bölgenin potansiyelinin epey yüksek olduğunu belirterek alıma devam etti. Gerçekten profesyonel bir hareket.
    Hasan bey geldi, ön çizgiyi belirledi ve kanal açma işlemine başladı. Bu sırada alınan greftler ayrılıp sayılıyordu kanal açılmaya başlandığında greftin çoğu sayılmıştı 4000 üstüydü. Sıklaştırma bölgesinin kanal açımına Ahmet bey devam etti.
    Ekim işlemine Ayşegül hanım ve Eyüp bey başladılar ve 2.5 saat civarı sürdüğü için sıkıldım. Ekim sırasında farklı bir ekimci gelerek işlemi takip etti ve farkettiği bir eksiklik için önlem aldılar. Ekim işlemi bitti ve yemeğimi yerken Eyüp bey işlem sonrası dikkat edilecek hususlardan bahsetti ve ilaçlarımı teslim etti.
   Ve Bir detay da yattığım yer başta rahat gibi hissettirdi fakat toplamda 6saatlik operasyonun sonunda belim çok ağrıyordu. Evde Dikloron jel sürerek masaj yaptırdım ve şu an biraz rahatladım. Gene olarak iyiyim ama önemli olan sonuç nasıl olacak sizinle gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğim. Siz de değerli yorumlarınızı esirgemeyin.

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Estemylife Hasan Akil 4450 greft
« Yanıtla #1 : 07 Eylül 2018, 00:07:27 »
Hayırlı olsun, umarım istediğin sonucu alırsın dostum.
O zaman iğnesiz ağrısız anestezi yoktur diyebilirmiyiz, bu teknik sadece iğne öncesi yapılan hafif bir müdahale ve iğneler halen daha acıtıyor sanırım.

Xrayman

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 07 Eylül 2018, 00:29:03 »
Çok teşekkür ederim. Evet iğne şart gerçekten tam uyuşma için. İğnesiz olanın pek etkisini görmedim donör bölgede.  Fakat ekim bölgesinde bir nebze rahatlatmıştı. Bu durumda üç ihtimal aklıma geliyor   
Ya uygulamada  teknik bir detayı olabilir. Donör ve ekim için Anestezist farklıydı.(iğnesizin uygulandığı aynı noktadan iğneliyle giriş yapmak mesela),
ya donör bölge ekim bölgesine göre çok hassas,
Ya da donör bölgeye uygulanan anestezi etkisini ön tarafta da biraz göstermişti.
Ya da little little in to the middle :)

Chiquita

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 07 Eylül 2018, 08:43:40 »
Bende aynı yerde ekim yaptırdım ama sizin bahsettiğiniz gibi bir acı çekmedim açıkcası :) 4 sene öncede bir ekim yaptırdım aynı yerde ama o zaman inanılmaz bir acı çekmiştim demek siz o zaman yaptırsaydınız ruhunuzu teslim ederdiniz :))) iki ayrı acıyı karşılaştırdığımda şimdi yaptırdıgım hiç bişey kalıyor o yüzden beterin beteri var bence bu zamanlarda ektirenler şanslı :) Ekiminizde hayırlı olsun açıklığınıza göre fazla greft ekilmiş kendi saçlarınızda zaten olduğu için gayet iyi bir sonuç alacağınızı düşünüyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 07 Eylül 2018, 12:22:31 »
Geçmiş olsunn :) hayırlı olmasını diliyorum ekiminiz gayet güzel duruyor iğnelere değmiş:)
Global Moderator

Asot

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 07 Eylül 2018, 12:33:32 »
Geçmiş olsun umarım güzel sonuçlar alırsınız sabırlı bir bekleme dönemi artık

imlefleur

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 07 Eylül 2018, 14:36:44 »
Bende sizden 5 gun once ektirdim. Insallah guzel sonuclanir

Xrayman

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 08 Eylül 2018, 13:26:35 »
Sağolun değerli yorumlarınız ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim:) yeni ekim yapılan arkadaşlar inşallah sizler de istediğiniz sonuçları elde edersiniz.
      Dün sargı çıkarıldı ve ilk yıkama yapıldı. Ense durumu fena gözükmüyor. Hiperbarik oksijen tedavisinden sonra şampuan ve losyonumu teslim aldım. Gece bir greft dokusu üste çıkmış serbest haldeydi inşallah daha çok kayıp meydana gelmez. Bugün 2. Kez hiperbarik oksijen tedavisi aldım Ardından 2. Yıkama tamamlandı.
      Sekreter arkadaşlara işleme dair fatura ya da fiş verilmediğini belirttim onlar da ödeme belgesi verdiler. 20.günden itibaren başlanacak ilaçları gösterdiler (foto ekledim) ama araştırmadan almak istemedim. Bu konuda önerileriniz varsa bekliyorum.
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2018, 15:02:53 Gönderen: Xrayman »

Sergeant

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 08 Eylül 2018, 14:21:01 »
tablet Xpecia nın muadili ama neden 20 gün sonra kullanmanı önerdiler onu anlamadım genelde tablete ekimden hemen sonra başlamayı öneriyorlar diye biliyorum... çünkü  içeriği sayesinde damarları genişletip kanlanmayı arttırıyor ve biotin içerikli olduğu için şok dökülmenin etkisini aza indirip hızlı uzama sağlıyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin...

Xrayman

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 08 Eylül 2018, 14:23:54 »
Evet 20. Gün serum ve tablet başlanacakmış

stigma4885

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 08 Eylül 2018, 14:35:52 »
Merhaba kardeşim ne zaman ekim yaptirdin bende orada yaptırdım 2 gün önce

stigma4885

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 12 Eylül 2018, 12:48:40 »
Merhaba arkadaşlar ekim den hemen sonra biotin kullanan kişilerin şok dökülmesinin az veya hiç olmadığını okudum . Benim 6. Gün Ekim'de acaba hisarın verdikleri bu kapsüle başlasak mı ?

robie_fowliver

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 12 Eylül 2018, 16:09:47 »
Merhaba arkadaşlar ekim den hemen sonra biotin kullanan kişilerin şok dökülmesinin az veya hiç olmadığını okudum . Benim 6. Gün Ekim'de acaba hisarın verdikleri bu kapsüle başlasak mı ?

Hocam biotin, çinko vb. destekleyici gıdaların şok dökülmesi üzerine herhangi bir etkisi yok bildiğim kadarıyla bu süreç tamamiyle kişinin biyoloji yapısıyla paralel ilerliyor.

stigma4885

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 14 Eylül 2018, 22:28:25 »
Bende senden 3 gün sonra Ekim yaptirmisim kardeşim aynı yerde 🙂🙂 senden maşallah 4400 Greft alınmış

Ağabey

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 14 Eylül 2018, 23:45:58 »

Hiç alakası yok ciddiye alma dostum ,biotin öyle aman aman bir ilaç değil.söylenenler uydurma şeyler.

Facebook Twitter Instagram