Gönderen Konu: Sizce bu kafaya uğraşmaya gerek var mı?  (Okunma sayısı 3294 defa)

hardcore

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Sizce bu kafaya uğraşmaya gerek var mı?
« Yanıtla #15 : 10 Eylül 2018, 00:36:38 »
açıklığımız aynı, önlere ve üstlere ekim yaptırsan güzel sonuç alırsın ama vertex açıkta kalır... bence kafandaki bütün saçları yukarıya ektir+vertexe, demek istediğim şuan varolan saçlarını dökülen alanlara ektir o zaman tatmin edici bi görüntü elde edersin

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 10 Eylül 2018, 02:01:46 »
aslında donör bölgeni bir inceletsen iyi bir doktora, ne donorler var norwood 7 sizden kötü durumdakilerde 10k greft+ alınabilme imkanı veriyor. fuede lorenzoda gördüm 12k greft, futta hasson wongda 14 k greft gördüm sizin gibi açıklıklarda, hatta 14k greft çıkan kafada kulak üstleri ve ensede seyrekti

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 10 Eylül 2018, 13:51:36 »
Fatih Terim modeli bir ekim 10 numara olur...Ayrıca yanlardaki saçların  bence kaliteli  gözüküyor. ..yalnız tek Şansın var ona göre değerlendir. ..paraya acıma A dan Z ye doktorun yaptığı bir işlemi seç. .doktorculuk oynayan diplomasızlarin yaptığı saç ekiminden uzak dur...yine de sen bilirsin...

hasanh

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 10 Eylül 2018, 21:45:10 »
O zaman bi doktor tavsiyesi rica edeyim sizden ve tüm mesaj yazanlardan. Kul soyisimli bi doktor vardı o olurmu? Benim soyisim de Kul. Belki akraba çıkarız :D

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 11 Eylül 2018, 05:28:04 »
O zaman bi doktor tavsiyesi rica edeyim sizden ve tüm mesaj yazanlardan. Kul soyisimli bi doktor vardı o olurmu? Benim soyisim de Kul. Belki akraba çıkarız :D
maddi durumun nasıl ne kadar ayırablirsin ekime, 5binden 75bine kadar çeşitli ekim yerleri mevcut ülkemizde,

ormangibi

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 11 Eylül 2018, 08:37:30 »
Hem sizin için, hem de benzer açıklığı olanlar için görüşlerimi yazayım.
Ben de görmüştüm Lorenzo'nun öyle ekimlerini. Bakın bu bağlantıdaki dımdızlak adama 13.371 greft (5 yılda 5 seferde tabi) ekilmiş (). Ama adamda 90 FU/cm2 donör varmış (45 micron incelikte, ama sıklık çok iyi). İlk başta 2 seferde 8000 greft planlanmış ama, donörü çok iyi iyileşiyor diye 13.371'e kadar çıkılmış (aslında sanırım burada "donör çok iyi iyileşiyor" derken; donör sıklığı 90 FU/cm2 olduğundan, donördeki beyaz nokta şeklindeki greft alım izlerinin saç kazıtılmışken bile belli olmaması kastediliyor, o yüzden kazıtılmış donör güvenle/gururla yakın çekimde gösterilmiş). Sizde bu kadar donör yok, ayrıca olsa da o kadar grefte fiyat da pahalı olur tabi (bütçenize uygun değilse), ama greftleri öldürmeden ekince sadece 4044 greftlik 1. ekimle bile dımdızlak bir adam için ön ve orta bölgede ne kadar makul bir sonuç elde edildiğini videonun 15. saniyesinde görebilirsiniz.
Ayrıca, evet, donörünüz kısıtlı olduğundan FUT da düşünebilirsiniz. FUT, Kuzey Amerika dışında (Avrupa ve Asya'da) sürekli aşağılanıyor, kafada kocaman bir iz bırakan çağ dışı iğrenç bir yöntem olarak sunuluyor. Gerçekler pek öyle değil tabi. Daha çok Avrupa FUE endüstrisinin pazarlamasıyla böyle algılanıyor, gidip başarısız olmuş en kötü FUT izlerinin fotoğraflarını koyuyorlar. Tabi Amerikalı doktorların çoğu da FUT pazarlıyor, onlar da en kötü FUE izlerinin fotoğraflarını koyuyorlar. Yine de, FUT, saç restorasyonuyla ilgili uluslararası enstitülerde hala temel yöntem olarak kabul ediliyor. Siz bakmayın öyle FUE'yle 7000-8000 greft çıkar dendiğine. Benim gördüğüme göre, bu kadar greft için az çok mutlaka güvensiz bölgeye (NW 6 bölgesine) giriliyor (hala oralarda saçı olanlar için) (FUT'da ise sadece iki kulak arası en güvenli bölgeden alım yapılıyor) ve çok iyi doktorlar hariç alınan greftlerden de mutlaka az çok fire veriliyor. Size ise FUE'yle ancak 5000 greft çıkar denir zaten muhtemelen. FUT'la ise bu sayıyı iki seferde 10000 grefte kadar çıkarabilirsiniz. Sanırım 2. alımda da kesi yine aynı yerden yapılıp ikinci bir çizgi ize engel olunuyor. Tabi Türkiye'de FUT yapan kaç yer var bilmiyorum. Bildiğim tek kişi olan Ali Emre Karadeniz'e gidip konuşun derim. Çok ekim sonucunu görmediğimden, ekim sonuçları açısından birşey söyleyemeyeceğim, ama en azından iyi fikir verecektir. Hem FUT, hem FUE teklif verdiğinden, mutlaka ikisinden birisini pazarlama yoluna gitmeyecek, ihtiyacınıza göre her ikisinin eksilerini artılarını söyleyecektir diye düşünüyorum. Ekim yaptığı FUT izlerini görmek isteyin (bazı doktorda bu ince kalem izi gibi kalırken, bazısında daha belli oluyor, saçı donörde 0-1 numara kestirmedikten sonra problem yok, ektirmeyip hiç saçsız olmaya göre ektirip donörde 0-1 numara traş olmama tercih edilir sanırım). Fiyatı da uygun. Ekim sonuçlarını da görmek isteyip karar verirsiniz. Yeter ki umutlu, ama sabırlı olun. Bir de hiç uğraşmamayım derseniz, kafa derisi mikropigmentasyonu düşünebilirsiniz. Kafayı sürekli 0 numara tutmak gerekiyor, ama döküldüğü için değil, saç modeli tercihi öyleymiş gibi algılanıyor.

hasanh

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 11 Eylül 2018, 09:50:21 »
30-40 bin tl civarı gömebilirim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 11 Eylül 2018, 11:04:03 »
 Ence uğraşma kardeşim bu kafayla bu sekılde mutu olmaya bak ha çok istersen ön bölgeye bir 4 bin attırırsın biraz kellik görüntüsü gider.
Global Moderator

hasanh

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 11 Eylül 2018, 11:24:49 »
 :) Olayı tam rafa kaldırıyorum ümit veriyolar. Sonra biri çıkıyor olmaz diyo ben paramparça. :-[ Çok sorun değil üstadım. Siz tecrübeli birisiniz zannediyorum. Ben çokda takıntılı değilim. Bikaç yılda bir gelen düşünce şeklinde bu saç olayı. O da bir haftada geçiyor. Beni operasyon olayı ve sonra ki biraz zora sokuyor. 5 dakika yerimde hareketsiz duramıyorum. Hayırlısı artık. Belki 10 yıla farklı bi teknoloji çıkarsa bakarız artık.  :)

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 11 Eylül 2018, 22:34:42 »
:) Olayı tam rafa kaldırıyorum ümit veriyolar. Sonra biri çıkıyor olmaz diyo ben paramparça. :-[ Çok sorun değil üstadım. Siz tecrübeli birisiniz zannediyorum. Ben çokda takıntılı değilim. Bikaç yılda bir gelen düşünce şeklinde bu saç olayı. O da bir haftada geçiyor. Beni operasyon olayı ve sonra ki biraz zora sokuyor. 5 dakika yerimde hareketsiz duramıyorum. Hayırlısı artık. Belki 10 yıla farklı bi teknoloji çıkarsa bakarız artık.  :)
Ama saçınızı böyle kullanmaktansa tamamen kazıtıp biraz sakal ile daha iyi/genç görüntüyse sahip olursunuz. Ve çok kafaya takmıyosanız zaten uğraşmayın çünkü yıllarınız gidecek bu işe açıklığınız fazla

Facebook Twitter Instagram