Gönderen Konu: 10.ay da ekilen saçlarda dökülme  (Okunma sayısı 8011 defa)

hscagri

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
10.ay da ekilen saçlarda dökülme
« : 06 Eylül 2018, 19:21:16 »
Arkadaşlar saç ekimin de 10. Aydayım ekilen saçların ön tarafların da biraz dökülme var gibi ayrıca bazen elimle oynadığım zaman bazen elime saçlar geliyor ekilen saçlar ekim merkezine söylediğim de beslenmeden stresten vs. Sebeplerle olabilir yeniden tekrar çıkar dediler

ahmet67

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 10.ay da ekilen saçlarda dökülme
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2018, 19:25:16 »
Arkadaşlar saç ekimin de 10. Aydayım ekilen saçların ön tarafların da biraz dökülme var gibi ayrıca bazen elimle oynadığım zaman bazen elime saçlar geliyor ekilen saçlar ekim merkezine söylediğim de beslenmeden stresten vs. Sebeplerle olabilir yeniden tekrar çıkar dediler
ekimden önceki sonraki fotolarınızı paylaşırsanız daha sağlıklı yorum yapılabilir.

hscagri

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2018, 21:03:02 »
Böyle birşey normal mi dökülüp tekrar çıkabilir mi

mrcetin07

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2018, 22:06:12 »

yaşayıp gördüğüm bişey değil sadece mantığıma dayanarak cvp veriyorum.
ekilen saçta canlı bir saç yani iplik değil yapay değil, dökülmesi gayet normal. dert etmeyin yerine çıkacaktır.

ahmet67

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 07 Eylül 2018, 12:53:12 »
Dökülmemeye kodlu bölgeden transfer ettikleri için dökülse bile çıkacaktır diye düşünüyorum.önceki orjinal saçlarınızda kayıp yaşamış olabilirsiniz veya ekilen saçlar incelmiş olabilir.

hscagri

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 07 Eylül 2018, 13:15:15 »
ekilen saçların ön kısımların da incelme de mevcut zaten ektirmesen önce de varolan saçlarım ince telliydi biotin tablet kullanmaya başladım

hscagri

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 08 Eylül 2018, 17:39:20 »
Arkadaşlar attığım Fotoğraflar birisi ekimden önce birisi 7.ay işaretli fotoğraf ise 10.ay maalesef tüylenmezler oluştu inceldi saçlar 🙄 açıkçası ekim merkezim senin beslenmen vs ona bağlıyor sadece Mezoterapi yaptır iyi gelir diyor zaten çok başarılı bi ekim olmadı sıkılaştırma Ekimi düşünüyorum ileride böyle bi durunla hiç karşılaşan duyan olmadı mı
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2018, 10:27:28 Gönderen: hscagri »

hscagri

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 10 Eylül 2018, 11:34:25 »
Arkadaşlar düşüncesi olan varsa yardımcı olursa çok mutlu olurum

prelude034

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 10 Eylül 2018, 13:13:17 »
Hem mevcut saçlar, hemde ekilen saçlar dökülmüş görünüyor. 3 ay içerinde olması normal değil. Dökülen bölgede devam eden bir his kaybı sözkonusumu, değil ise döngüsel bir dökülmede olabilir, tahminimce yerine gelecektir.

hscagri

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 10 Eylül 2018, 13:24:52 »
His kaybı mevcut değil yorumun için teşekkür ederim kökler duruyor umarım dediğin gibi yerine gelir

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 11 Eylül 2018, 12:37:21 »
İnan o bendede oldu ozellikle sol bolgede 3 5 tel çıkanlar onlar da inceldi bayağı aceba ekilen saclar da dht ye duyarlimi sorusu geldi aklima aralarinda bayağı incelmiş kendi mevcut saclarimda vardi simdi onları göremiyirum dökülmüsler.psikolojik degil gercekten ekilenler inceliyor sağ bölgede yok ama incelen solda var

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 11 Eylül 2018, 12:39:17 »
İlac kullaniyormusun finas veya minox

Uzm.Dr.Yusuf Topal

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 11 Eylül 2018, 14:07:03 »
Ekilen alandaki saçlarınızda minyatürizasyon (küçülme) var. Ekime bağlı strese bağlı vb.. birçok şey denebilir ama mevcut durumu değiştirmez.. Mevcut durumunuzu değiştirmek için hemen hamle yapmalısınız. Şunu bilmeniz gerek saçlar anagen katagen ve telogen denilen yani büyüme, duraklama, dökülme evrelerinden geçer sonra saç kökü tekrar yeni saç verir...Bu döngüye girmiş olsada saçların incelmesi sıkıntı.. Doğrusu önerim saç mezoterapisine hızlıca başlamanız.. 8 seans düzenli yaptırmanız.. Eğer bu tedavi saçlarınızı düzeltmezse o zaman ikinci ekimi araştırmaya başlarsınız
Geçmiş olsun..Şimdiden bol şifalar..

hscagri

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 11 Eylül 2018, 14:13:05 »
İlac kullaniyormusun finas veya minox

kullanmıyorum ya sadece biotin tablet kullanıyorum finas filan kullanmayı bırakınca tekrar eski haline getiriyor diye biliyorum

hscagri

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 11 Eylül 2018, 15:13:10 »
Ekilen alandaki saçlarınızda minyatürizasyon (küçülme) var. Ekime bağlı strese bağlı vb.. birçok şey denebilir ama mevcut durumu değiştirmez.. Mevcut durumunuzu değiştirmek için hemen hamle yapmalısınız. Şunu bilmeniz gerek saçlar anagen katagen ve telogen denilen yani büyüme, duraklama, dökülme evrelerinden geçer sonra saç kökü tekrar yeni saç verir...Bu döngüye girmiş olsada saçların incelmesi sıkıntı.. Doğrusu önerim saç mezoterapisine hızlıca başlamanız.. 8 seans düzenli yaptırmanız.. Eğer bu tedavi saçlarınızı düzeltmezse o zaman ikinci ekimi araştırmaya başlarsınız
Geçmiş olsun..Şimdiden bol şifalar..
ben de mezoterapi düşünüyorum doktor bey biraz araştırdım dediğiniz fazlar a benzettim 2-4 hafta da geri dönebilirmiş inşallah dönüş olur tekrar saçlarım da teşekkür ederim.

Facebook Twitter Instagram