Gönderen Konu: Estemylife - 3900 greft 1. Seans- Hiperbarik + PRP (30 Agustos 2018)  (Okunma sayısı 26940 defa)

imlefleur

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Merhabala arkadaslar. Hisar hastanesi, Estemylife sac ekim merkezinde 30 Agustosta ekimim gerceklesti. 29 yasindayim. Aciklik bolgem buyuk ve donorum cok kuvvetli degil. Sac tellerim de ince. Hasan Akil ile planlamamiza gore iki seans yapilacak. Ikinci seans icin 1 yil sonra karar verecegim. Ekimin 4. gunundeyim ve surecimi paylasmak istiyorum.

Ekim gunu,
•   8:00 da merkeze vardim. Odeme yaptim, akabinde resim cekimi ve tras oldum.
•   Lokal anestezi yapildi.
•   Donor alimi icin bir bayan geldi ve sonlara dogru bir kisi daha yardima geldi. Alinan greftleri masada oturan iki bayan temizleyip diziyordu.
•   Hasan Akil kanal acimimi yapti.
•   Son asamada ise daha once lokal anestezi ve donor aliminda calisan iki kisiye ek olarak bir kisi daha geldi ve greftleri kanallara yerlestirdiler.
•   Saat 2 gibi yemek ikrami yapildi ve ayrildim.
•   Ekim gunu PRP de yapildi ve 3 seans hiperbarik oksijen tedavisi aliyorum.

(Ekimde calisan personelin isimlerini burda yazmaktan emin olamadigim icin isim vermedim. Her personele geldiginde ozellikle sordum ne kadar zamandir burada calistiklarini. 1,5 yil ile 6 yil arasinda degisiyordu).

3 gunluk agri kesici ve sislik onleyici ilac verdiler.

Kullanmami tavsiye ettikleri diger ilaclar:
-Coraspin 3 ay
-Trichoplus Kapsul (En az 8 ay)
-Avesin sac bakim serumu (En az 8 ay)
-Avesin Sampuan

Bu gune kadar rahatsiz edici bir agri veya aci yasamadim. Ekim merkezine her gun gittim yikama ve hiperbarik icin, personelin ilgisi guzeldi.

Elestirmek istedigim iki nokta var.
•   Personelin islemlere baslamada aceleci davrandigini dusunuyorum. Biraz daha sakin bir surec olabilirdi. Ancak bir gundeki ekim sayilari cokmus, o yuzden olsa gerek.
•   Ignesiz anestezi yapiyorlar ancak tamamen ignesiz degil. Ignesiz anestezi cihaziyla kismen uyusturduklari bolgeye igne ile anestezi yapiliyor. Yani oncesinde yapilan ignesiz anestezi daha sonra yapilacak olan igneli anestezide ignenin girisinde aci hissettirmiyor. Ancak igne girdikten sonra anestezi sivisinin enjekte edilmesinde yer yer acilar hissettigimi soyleyebilirim. Ignesiz anestezi cihazi ise saniyelik bir kucuk batma hissi veriyor.

Resimlerimi ekliyorum. Surecin ileriki asamalarinda da guncelleyecegim insallah.

Hardyboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ekiminiz hayırlı olsun güzel görünüyor umarım memnun kalırsınız.

Hair-dryer

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun, güzel görünüyor umarım sonuçta öyle olur. Fiyat olarak ne ödediniz?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun umarım güzel sonuçlanır
Global Moderator

imlefleur

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Sagolun insallah guzel olur. Ekim + PRP + Hiperbarik 6000 pesin odeme.

TUNC

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hayirli olsun kardesim, insaAllah bonus kart olursun

imlefleur

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Sagolun hocam. Trichoplus kullanip faydasini goren oldu mu? Xpecia ile cok mu farkli, fiyat olarak baya yuksek de.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Sagolun hocam. Trichoplus kullanip faydasini goren oldu mu? Xpecia ile cok mu farkli, fiyat olarak baya yuksek de.

Xpeciadan daha iyi olucağını sanmıyorum
Global Moderator

Sergeant

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
PRP nin ekimden en az 15 gün sonra yapılması gerekmiyor mu?

Sergeant

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
4000 grefti 6 saat gibi kısa bir sürede ekip ikinci bir ekim alıyorlar biraz aceleci davranmaları bu yüzden olabilir.

Hmtaksz

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba sanırım 2 seans için planlama yapıldı çalışma gayet düzenli ve temiz bir çalışma hayırlı olsun diyelim, artık sabır zamanı :)
İğnesiz anestezi olayı dediğin gibi ancak o stick leri kullanmanın püf noktaları var sağlıkçı arkadaşlar daha iyi bilir ; bu stickleri üçgen olacak şekilde kullanıp ortasını da normal anestezi iğnesiyle yapınca hiç acı hissetmiyorsun ben kendi ekimimde bire bir ayna ile kontrol ettim ve bu tezi doğrulattım :)

imlefleur

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Prp yi yapmak icin en uygun zamanin nasil olacagi konusunda cok fikrim yok acikcasi. Kokleri yerlestirdijleri eanada yaptilar. Bir sonrakini de 3. ve 6. ayda yaptirmami onerdiler. Evet sabah ve ogleden sonra ekimleri olmak uzere iki seans yapiyorlar.

imlefleur

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba sanırım 2 seans için planlama yapıldı çalışma gayet düzenli ve temiz bir çalışma hayırlı olsun diyelim, artık sabır zamanı :)
İğnesiz anestezi olayı dediğin gibi ancak o stick leri kullanmanın püf noktaları var sağlıkçı arkadaşlar daha iyi bilir ; bu stickleri üçgen olacak şekilde kullanıp ortasını da normal anestezi iğnesiyle yapınca hiç acı hissetmiyorsun ben kendi ekimimde bire bir ayna ile kontrol ettim ve bu tezi doğrulattım :)

Evet kardesim 2 seans olarak planlandi. Bakalim ilk ekim sonrasi donor ne hal alacak. Insallah iyi toparlar. Anestezi esnasinda bakma imkanim olmadi. Ama arkadas anestezi mezunu oldugunu soylemisti. Bende biraz hassasim aciya ondan olsa gerek :)

kelkaldım

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
ekimin güzel neticelenirse bence ikinci senası yapmak istemezsin,estemylifeın  ekimleri genelde güzel oluyor inşallah seninkide öyle olur bakalım.

imlefleur

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
ekimin güzel neticelenirse bence ikinci senası yapmak istemezsin,estemylifeın  ekimleri genelde güzel oluyor inşallah seninkide öyle olur bakalım.

Tesekkurler hocam insallah

Facebook Twitter Instagram