Gönderen Konu: ALKOL KULLANIMIN SAÇLARA ETKİSİ  (Okunma sayısı 5678 defa)

burak2893

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
ALKOL KULLANIMIN SAÇLARA ETKİSİ
« : 27 Ağustos 2018, 00:22:19 »
Saç ekiminden kaç gün sonra alkol kullanmaya başlayabiliriz ?

Benim bugün 57 günüm artık icmede sorun olur mu ?

asensio

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: ALKOL KULLANIMI
« Yanıtla #1 : 27 Ağustos 2018, 00:44:41 »
Sorun olmaz dostum kullan bence epey bir zaman geçmiş .

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 27 Ağustos 2018, 18:25:25 »
Olmaz da alkol vucuduna zararlı.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 28 Ağustos 2018, 00:22:05 »
Bence 6 ay uzak durmanda fayda var.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 28 Ağustos 2018, 00:59:47 »
Alkol kullanımı sırasında vucuttaki kan şekeri düşer ve alkoldeki glikojenler hızlı bir şekilde glikoza dönüşür.bu madde kan basıncını ve nabzı artırır .isviçrede yapılan araştırmalara göre alkol kullanımı ile artan nabız ve kan basınçı kafatasında bulunan kılcalların genişleterek adeta natural minoxidil etkisi göstererek ve saçta %82 kere varan kazanımla sağladığını ortaya koymaktadır. Ayrıca Karaciger fonksiyonları ve troid fonksiyonlarının yavaşlamasına bağlı olarak tsh-fh gibi değerler düşüş eğilimine girip testesteron miktarında anlık düşüşler meydana getirmek sureti ile vücutta dengeyi sağlamaya çalışan testesteron miktarı Dhi dönüşümüne ara vermek zorunda kalır.butün bu bahsi geçen reaksiyonlar saç  dökülmesine sebebiyet veren kafa derisi yağlanmalarını %44 oranında azaltarak Yen'i saç çıkışları sağlar.
Yani alkol  kullanan ve erkek tipi saç dökülmesi yaşayan 1000 kişinin%100 ünde saç dökülmesinin durduğu,   %94 ise Yen'i saç kazanımları gözlenmiştir.

Hatta Hep kıskandıgımız saçlara sahip olan köprü altı şarapcılarının saclarınının zımba gibi olmasının asıl sebebi Budur..

(Şaka gençler Alkol bagımlılıgı kötüdür , çok tüketmeyin. Mümkünse haftada 1 kere kafidir. Özellikle sürekli ayna karşısında acaba sac çıktımı çıkacakmı diye stres yapan arkadaşlar en azında bir kaç saat saçlarını düşünmeden rahat keyifli zaman geçirmesini sağlar. Saç dökmez, çıkmasını engellemez. Ama bokunu çıkartmayın haftada 1 , imkan var ise 2 de olabilir:):) )

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 28 Ağustos 2018, 01:02:10 »
:)

TheSaint

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 19 Aralık 2019, 19:01:17 »
Alkol kullanımı sırasında vucuttaki kan şekeri düşer ve alkoldeki glikojenler hızlı bir şekilde glikoza dönüşür.bu madde kan basıncını ve nabzı artırır .isviçrede yapılan araştırmalara göre alkol kullanımı ile artan nabız ve kan basınçı kafatasında bulunan kılcalların genişleterek adeta natural minoxidil etkisi göstererek ve saçta %82 kere varan kazanımla sağladığını ortaya koymaktadır. Ayrıca Karaciger fonksiyonları ve troid fonksiyonlarının yavaşlamasına bağlı olarak tsh-fh gibi değerler düşüş eğilimine girip testesteron miktarında anlık düşüşler meydana getirmek sureti ile vücutta dengeyi sağlamaya çalışan testesteron miktarı Dhi dönüşümüne ara vermek zorunda kalır.butün bu bahsi geçen reaksiyonlar saç  dökülmesine sebebiyet veren kafa derisi yağlanmalarını %44 oranında azaltarak Yen'i saç çıkışları sağlar.
Yani alkol  kullanan ve erkek tipi saç dökülmesi yaşayan 1000 kişinin%100 ünde saç dökülmesinin durduğu,   %94 ise Yen'i saç kazanımları gözlenmiştir.

Hatta Hep kıskandıgımız saçlara sahip olan köprü altı şarapcılarının saclarınının zımba gibi olmasının asıl sebebi Budur..

(Şaka gençler Alkol bagımlılıgı kötüdür , çok tüketmeyin. Mümkünse haftada 1 kere kafidir. Özellikle sürekli ayna karşısında acaba sac çıktımı çıkacakmı diye stres yapan arkadaşlar en azında bir kaç saat saçlarını düşünmeden rahat keyifli zaman geçirmesini sağlar. Saç dökmez, çıkmasını engellemez. Ama bokunu çıkartmayın haftada 1 , imkan var ise 2 de olabilir:):) )

"Imkan varsa iki de olabilir"

Hahahahahaha

Mert060444

• Full Member
« Yanıtla #7 : 19 Aralık 2019, 20:03:32 »
17. Günde alkol içmeye başladım ilk 10 gün yasak sadece saç ekiminde kan dolaşımı iyi olması lazım ve alkolde kan dolaşımını hızlandırır ilk 10 gün yasak olmasının nedeni kafada uyuşukluk  iyileşme süreci normal ilerlesin diye ve kullandıgımız ilaçlarla birlikte zararlı olabilir diye 10 gün yasak sonrası kullanmaya devam ama bokunu çıkartmayın ☺

Woper

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 31 Aralık 2019, 03:50:29 »

Bu sarapci ornegi beni ikna etti  :D :D

TheSaint

• Sr. Member
Ynt: ALKOL KULLANIMIN SAÇLARA ETKİSİ
« Yanıtla #9 : 31 Aralık 2019, 09:26:31 »
Evet bugun yilbasi!!

Icmeden olmaz :)

Herkese yeni yilda bol saclar!!!!! :)

thekooks

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 31 Aralık 2019, 11:33:01 »
Az için, zararı olmaz.   :D

Cihandoğan

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 31 Aralık 2019, 12:44:50 »
Bu gün sorun olmaz :)

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #12 : 31 Aralık 2019, 12:58:24 »
Ben 6 ay diye yazmışımda kulağımda yaşadığım problemden dolayı 1 aydır alkol içmiyorum (ilaç kullandığım için) patlamak üzereyim :D. Zor iş içmeyenler varsa gerçekten tebrik ediyorum :D.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 31 Aralık 2019, 14:04:08 »
Ben alkolün 10.günden sonra saçlara fayda sağladığını duymuştum.

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 31 Aralık 2019, 14:56:06 »
Alkol ve sigara uçan KUŞ a zararlı...

Facebook Twitter Instagram