Gönderen Konu: Esteworld- Alaaddin Karabacak- 13.08.2018- 2800 Greft  (Okunma sayısı 11008 defa)

arc

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Esteworld- Alaaddin Karabacak- 13.08.2018- 2800 Greft
« : 18 Ağustos 2018, 16:10:08 »
Arkadaşlar merhaba;

1-2 senedir ciddi düşündüğüm saç ekimini 13.08.2018 Pazartesi tarihinde sonunda yaptırdım. Esteworld'de yaptırıp  bayağı memnun olan arkadaşımı baz alarak bende forumdaki kötü yorumlara rağmen orada karar kıldım. Umarım pişman olmam.

Süreç şu şekilde işledi; ekim günü klasik foto saç kesiminden sonra sedasyon aldım. Böylece vurulan iğneleri de hiç hissetmedim. Uyandığımda Alaaddin Hoca tepemde kanal açıyordu. Yalnız sedasyon ile ilgili uyarayım yarı narkoz gibi birşey ve kendinizde olmuyorsunuz, o sırada saçma sapan küfürlü vs. bilinçaltınızda ne varsa açığa vuruyorsunuz  ;D

Ondan sonra hemşireler/teknisyenler greft toplama ve o kanallara ekim yapıyorlar.
İşlem sabah 10.00 gibi başlayıp 17.00 gibi bitti (15-20 dk öğle yemeği arası dahil)

arc

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Esteworld- Alaaddin Karabacak- 13.08.2018- 2800 Greft
« Yanıtla #1 : 18 Ağustos 2018, 16:14:11 »
Ekimin sabahında gece basınçtan ötürü kafamdaki sıvı aktı ve baloncuk gibi kabuklar oluşturdu. Doktorlar normal olduğunu belirttiler.

Donör 5.gün toparladı gibi hafif kızarıklık kaldı. Yalnız tepedeki kanlanma ve kabuklar biraz can sıkıyor.

Yıkamalardan sonra kafamda boşluklar oluştu (deri geriliminden ötürü) ama bu da normal birşeymiş. Şuan 5. gündeyim ve donör bölgem hala uyuşuk ve az hisli.

İlaç olarak ilk Sef Antibiyotik ve Prednol kortizon ilacı kullandım. Kortioznu 4 gün içip bıraktım ama antibiyotik ilaç bitene kadar kullanılacak.

Kendi ürünleri Curegen Capsule ve Curegen şampuan ile yıkıyorum. Bepantol Losyon ile kremliyorum yıkamadan. Yıkamadan sonra kafamda sanki menthol ile yıkamışım gibi bir uyuşma geliyor. Bazende kafamda karınca yürüyormuş gibi hisler oluyor.
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2018, 16:20:37 Gönderen: arc »

Heptwo

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 18 Ağustos 2018, 16:42:25 »
Ekimin hayırlı olsun her şey yolunda gibi görünüyor.
Sedasyonla ilgili yazdıklarına çok güldüm  :) harbiden dediğin gibi ama bende bir kaç defa aldım 70 lik bir şişe içmiş gibi oluyor insan  :D

arc

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 19 Ağustos 2018, 13:48:35 »
Bugün yıkama esnasında banyoda şöyle bir greft buldum;

Sizce koparak mı düşen yoksa köküyle zayi olan bir greft mi ?

Ayrıca yıkama sonrasında kovayla kafama su döküyorum ama yine de o losyon yüzde yüz kafadan arınmıyor. Arıtabilen var mıdır acaba ?  :)

arc

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 23 Ağustos 2018, 16:39:22 »
10.gün kabuk dökümünü evde kendim yaptım.

banyo sırasında ıslak gazlı bez ile arkadan öne doğru hafif bastırarak süpürme hareketi ile temizledim. ön-orta tarafta (burunun hizasında) bazı teller kabuğa yapışıktı, kabuk ile birlikte onlarda geldi.

Enesx59

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 23 Ağustos 2018, 17:01:16 »
ekim güzel görüküyor iyigünlerde kullanın

arc

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 23 Ağustos 2018, 17:20:41 »
ekim güzel görüküyor iyigünlerde kullanın

teşekkürler.

Enesx59

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 23 Ağustos 2018, 17:25:43 »
Su sac ekimi çok teferruatlı oldukca zor zaman alan biseydir bakımlarınızı ilaclarınızı düzenli sekilde yapın 2.ye gereg kalmasın sacı ektiri saldım bayıra mevlam kayıra olmasın asırı derece onem gösterin destekleyici ilac prp ne gerekirse 1. 1.5 sene destekleyin. ben ektirdim menmunnm suan tekrar sıkıntılı surece girdim sanki

arc

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 23 Ağustos 2018, 17:48:16 »
Su sac ekimi çok teferruatlı oldukca zor zaman alan biseydir bakımlarınızı ilaclarınızı düzenli sekilde yapın 2.ye gereg kalmasın sacı ektiri saldım bayıra mevlam kayıra olmasın asırı derece onem gösterin destekleyici ilac prp ne gerekirse 1. 1.5 sene destekleyin. ben ektirdim menmunnm suan tekrar sıkıntılı surece girdim sanki

şimdiden 6 aylık şampuan ve ilaç stoğumu yaptım ;D  Esteworld'ün kendi ürünü var Curegen, her sabah bir kapsül ve her gün Curegen şampuan ile yıkama yapıyorum, şimdilik faydalı veya faydasız diyemem yeni kabuk döktüm, ilave B7 vitamini veya Biotin almayı düşünüyorum.

PRP için ise forumda faydasız bir uygulama olduğunu söylüyorlar. 

arc

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 30 Ağustos 2018, 12:46:01 »
Arkadaşlar merhaba;

16.güne dair flaşsız ve flaşlı fotoları ekliyorum. ışık altındayken çok seyrek duruyor sanki hafif bir topic dökülmüş gibi. saçlarım ince telli olduğu için kapatıcılık 0. acaba şimdi güçsüz olduğu için mi böyle ya da kabuk dökerken kırılan saçlardan ötürü mü güçsüz duruyor ? ekimden sonra daha sık gözüküyordu. yorumlarınızı bekliyorum.

ayrıca 16 gün oldu bundan sonra tişört giysem, abartmadan alkol içsem saçlara zararı olur mu ?

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 30 Ağustos 2018, 13:04:04 »
Arkadaşlar merhaba;

16.güne dair flaşsız ve flaşlı fotoları ekliyorum. ışık altındayken çok seyrek duruyor sanki hafif bir topic dökülmüş gibi. saçlarım ince telli olduğu için kapatıcılık 0. acaba şimdi güçsüz olduğu için mi böyle ya da kabuk dökerken kırılan saçlardan ötürü mü güçsüz duruyor ? ekimden sonra daha sık gözüküyordu. yorumlarınızı bekliyorum.

ayrıca 16 gün oldu bundan sonra tişört giysem, abartmadan alkol içsem saçlara zararı olur mu ?

Hayırlı olsun. Kabuk dökümünden sonra tşört giyebilirsiniz. Ama gene de dikkatli olun, yavaş giyinin. Alkol saça birşey yapmaz, hatta kanı sulandırır, damarları genişletir. Ama yine de vucuda zararlıdır. Abartmamak lazım.

arc

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 30 Ağustos 2018, 14:04:37 »
Hayırlı olsun. Kabuk dökümünden sonra tşört giyebilirsiniz. Ama gene de dikkatli olun, yavaş giyinin. Alkol saça birşey yapmaz, hatta kanı sulandırır, damarları genişletir. Ama yine de vucuda zararlıdır. Abartmamak lazım.

yorumun için teşekkürler hocam. sence seyreklik durumu nasıl ? ekimdeki sık görüntü kabuk dökümünden sonra kaybolmuş gibi geldi bana.

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 30 Ağustos 2018, 14:23:18 »
Sıklık normal görünüyor, saçlar sanırım ince telli, doğal durur. Gayet temiz bir ekim gibi duruyor bence.

arc

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 10 Eylül 2018, 22:15:34 »
arkadaşlar merhaba;

neredeyse 30 gün oldu ama herhangi bir şok dökülme başlamadı, tek tük 2-3 tel dışında dökülme yok gibi.
ayrıca ekilen saçlar, mevcut saçlara göre yavaş uzuyor gibi duruyor. hatta ön tarafta kabuklanma sırasında üstünde kabuk olan saçlar daha da az uzamış gibi. bazen kafamda karınca yürüyor gibi hissediyorum.

sizce şok dökülmenin bu kadar gecikmesi hayra alamet mi  ? 30 gün için durumu nasıl değerlendiriyorsunuz.

yorumlarınızı bekliyorum

arc

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 10 Eylül 2018, 22:17:02 »
arkadaşlar merhaba;

neredeyse 30 gün oldu ama herhangi bir şok dökülme başlamadı, tek tük 2-3 tel dışında dökülme yok gibi.
ayrıca ekilen saçlar, mevcut saçlara göre yavaş uzuyor gibi duruyor. hatta ön tarafta kabuklanma sırasında üstünde kabuk olan saçlar daha da az uzamış gibi. bazen kafamda karınca yürüyor gibi hissediyorum.

yarından itibaren curegen spreye başlıyorum (%5 procapil içeriyor)

sizce şok dökülmenin bu kadar gecikmesi hayra alamet mi  ? 30 gün için durumu nasıl değerlendiriyorsunuz.

yorumlarınızı bekliyorum

Facebook Twitter Instagram