Gönderen Konu: Dr Zekeriya Kul - 3500 Greft - 6 augustos 2018  (Okunma sayısı 20358 defa)

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Dr Zekeriya Kul - 3500 Greft - 6 augustos 2018
« Yanıtla #90 : 17 Mayıs 2019, 09:34:20 »
Son durum direk günese karsi. 6-7 ay oldu.

Ekilenlerin neredeyse tamamı çıkmış gibi duruyor .Tabi bu kafa için bu greft çok yetersiz . Amaç fotolarda vs saçlı çıkmaksa işinizi fazlasıyla görür . Forumda bu tip donör ve açıklığı olan hastalara 5000+ greftler ekildi ama 6 ayda bu sonucu vermedi . 12. ay fotolarında daha güzel olacaktır.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #91 : 17 Mayıs 2019, 10:15:22 »
Son mesajlara, özellikle de fotoğraf gönderdikten sonraki mesajlara baktım da, sanki insanlar bir şey demekten imtina ediyor, çekiniyor gibi. Ben onların dile getiremediği şeyi söyleyeyim. Psikolojinizi bozmak gibi olmasın ama gerçekçi olmakta yarar var, bu ekim pek olmuş diyemeyiz. Adam olacak saç 5-6 ayda kendini belli ediyor. Hem forumda başarılı sonuçlanan ekimlerden, hem de kendimden biliyorum. Bu saç en fazla 1-2 tık daha iyileşme gösterir (1.tık: 8.aya kadar bir atak daha olur, 2.tık: kalınlaşma)..

“yorum yapmak için daha erken, saçı gür birinin bile güneş altında saç dipleri gözükür, bundan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz, son durum nedir? hocam sen ne düşünüyorsun?” gibi mesajları forumda ardı ardına gördüyseniz bilin ki o ekim olmamıştır ve dediğim gibi insanlar da bunu açıkça size söylemekten kaçınıyorlardır (forumda klasikleşti). Bu kadar fazla bir açıklık, kısıtlı donör gibi durumlarda saç ekimine girmek gerçekten macera. Sakaldan, bacaktan, göğüsten vs kıl alıp saça ekmek bence oldukça egzantirik bir fantazi doktorlar için. Sizin kusurunuz var demiyorum bilmemeniz normal ama benim ekimimi geri çeviren bir doktorun böyle bir ekimin altına girmesi enteresan.

Jackie yorum yaparken bana kalırsa sadece kendi adına yorum yap. Bu yazdıkların sana ait düşünceler.
Ben bu Ekim’i ekilen-çıkan şeklinde değerlendirdiğimde BAŞARILI bir Ekim olarak değerlendiriyorum.
Son durum İçin Ekim yaptırıp keklikten kurtuldu mu? Arkadas diye sorsalar tabi ki hala kellikten muzdarip.
Ekim yapan kişi zaten 3500 greft ile ben ekerim saçlarına tarak girmez şeklimde bir vaadde bulunmamıştır .
Bu kafaya nasıl Eker anlamadım demişsiniz... Ekimciye parasını verirseniz, enseden alıp kaşa, göğüsten alıp enseye hatta yeterince ödeme yaparsanız kasıktan bile alıp Eker. Burada önemli olan Ekim’den önce hocanın hastayı nasıl yönlendirdiği.
Bu arkadasa Emin’im hoca “3500 greft ekeriz, çok beklentin olmasın , önden bakıldığında hafifi saclı olursun, en azından gölge yapsın “ diyerek bu Ekim’i yapmıştır.
Ekim başarısını değerlendirirken çokça yapılan bir yanlıştan bahsetmek istiyorum.
Ekim başarısı 3 kritere göre değerlendirilmelidir.
-ekilen-çıkan greft oranı
-doğallık ve planlama
-Ekim sonrası donörünün durumu
Her Ekim yaptıran kişi sırma saçlı olacak diye bir durum yok. 2000 lik açıklığa 5000 ektirip sonuç alan kişinin Ekim’i başarısız , bu arkadasım Ekim’inde olduğu gibi 8000 lik acıklık İçin 3500 greft ile gölge yapsın yeter şeklinde ektirmiş nitekim hala kellikten muzdarip biri olsana en azından SİLME KEL  olmayan birinin Ekim’i başarılı diye kabul edilebilir.

Senin Ekimin mesela başarısız bir Ekim. Senin ekimin başarısız ise bu sonuca başarısız demek çok Doğru olmaz. Arada ciddi fark var.

Bu arada sen daha önce z.kul İçin “gittim baktım , zaten hastalar bizi seviyor, estetik işinde iyiyiz, saç Ekim’i soranda oluyor,yerimizde uygun alalım 3-5 saç Ekim’i aletide gelen boş dönmesin “ havası hissettim bu yüzden güvenip ektirmedim diye bir mesaj yazdın diye hatırlıyorum. Şimdi de seni kabul etmediğinden bahsetmişsin? Hangisi asıl olan?

tiktaalik

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #92 : 17 Mayıs 2019, 10:27:47 »
köklerin 2-3 seferde ekilmesi, günlere bölünmesi köklerin dışarda daha az süre beklemesi için mi? bunun başarı oranına bir etkisi var mı?

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #93 : 17 Mayıs 2019, 10:45:45 »
Son mesajlara, özellikle de fotoğraf gönderdikten sonraki mesajlara baktım da, sanki insanlar bir şey demekten imtina ediyor, çekiniyor gibi. Ben onların dile getiremediği şeyi söyleyeyim. Psikolojinizi bozmak gibi olmasın ama gerçekçi olmakta yarar var, bu ekim pek olmuş diyemeyiz. Adam olacak saç 5-6 ayda kendini belli ediyor. Hem forumda başarılı sonuçlanan ekimlerden, hem de kendimden biliyorum. Bu saç en fazla 1-2 tık daha iyileşme gösterir (1.tık: 8.aya kadar bir atak daha olur, 2.tık: kalınlaşma)..

“yorum yapmak için daha erken, saçı gür birinin bile güneş altında saç dipleri gözükür, bundan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz, son durum nedir? hocam sen ne düşünüyorsun?” gibi mesajları forumda ardı ardına gördüyseniz bilin ki o ekim olmamıştır ve dediğim gibi insanlar da bunu açıkça size söylemekten kaçınıyorlardır (forumda klasikleşti). Bu kadar fazla bir açıklık, kısıtlı donör gibi durumlarda saç ekimine girmek gerçekten macera. Sakaldan, bacaktan, göğüsten vs kıl alıp saça ekmek bence oldukça egzantirik bir fantazi doktorlar için. Sizin kusurunuz var demiyorum bilmemeniz normal ama benim ekimimi geri çeviren bir doktorun böyle bir ekimin altına girmesi enteresan.

Jackie yorum yaparken bana kalırsa sadece kendi adına yorum yap. Bu yazdıkların sana ait düşünceler.
Ben bu Ekim’i ekilen-çıkan şeklinde değerlendirdiğimde BAŞARILI bir Ekim olarak değerlendiriyorum.
Son durum İçin Ekim yaptırıp keklikten kurtuldu mu? Arkadas diye sorsalar tabi ki hala kellikten muzdarip.
Ekim yapan kişi zaten 3500 greft ile ben ekerim saçlarına tarak girmez şeklimde bir vaadde bulunmamıştır .
Bu kafaya nasıl Eker anlamadım demişsiniz... Ekimciye parasını verirseniz, enseden alıp kaşa, göğüsten alıp enseye hatta yeterince ödeme yaparsanız kasıktan bile alıp Eker. Burada önemli olan Ekim’den önce hocanın hastayı nasıl yönlendirdiği.
Bu arkadasa Emin’im hoca “3500 greft ekeriz, çok beklentin olmasın , önden bakıldığında hafifi saclı olursun, en azından gölge yapsın “ diyerek bu Ekim’i yapmıştır.
Ekim başarısını değerlendirirken çokça yapılan bir yanlıştan bahsetmek istiyorum.
-doğallık ve planlama
Her Ekim yaptıran kişi sırma saçlı olacak diye bir durum yok. 2000 lik açıklığa 5000 ektirip sonuç alan kişinin Ekim’i başarısız , bu arkadasım Ekim’inde olduğu gibi 8000 lik acıklık İçin 3500 greft ile gölge yapsın yeter şeklinde ektirmiş nitekim hala kellikten muzdarip biri olsana en azından SİLME KEL  olmayan birinin Ekim’i başarılı diye kabul edilebilir.

Senin Ekimin mesela başarısız bir Ekim. Senin ekimin başarısız ise bu sonuca başarısız demek çok Doğru olmaz. Arada ciddi fark var.

Bu arada sen daha önce z.kul İçin “gittim baktım , zaten hastalar bizi seviyor, estetik işinde iyiyiz, saç Ekim’i soranda oluyor,yerimizde uygun alalım 3-5 saç Ekim’i aletide gelen boş dönmesin “ havası hissettim bu yüzden güvenip ektirmedim diye bir mesaj yazdın diye hatırlıyorum. Şimdi de seni kabul etmediğinden bahsetmişsin? Hangisi asıl olan?

Altına imzamı atarım . Zekeriya hoca ile 2 kez görüştüm ben kimseye hayal satmaz ,  olmaz işe olmaz der ...
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #94 : 17 Mayıs 2019, 11:58:29 »

-doğallık ve planlama

Tabiki benim kendi düşüncelerim ama burada şu var, hasta ne bekliyor? Doktor ne verebilir?..

Donör yetersizken tutup sakaldan da bir alım yapılması burada hastanın yüksek bir beklentide olduğunu, doktorun da hastanın beklentilerini karşılamak adına bu ekime girdiğini düşünüyorum.

Meslek ahlakı gerçekten çok önemli. Elinde malzeme yetersizken bunu zorlamak, çeşitli fantezilere girmek bence meslek ahlakıyla bağdaşmıyor. Doktorların bunu hastalarına büyük bir açıklıkla söylemeleri gerekiyor. Sigara ile ilgili bir kamu spotu var bilirsiniz. Doktor orada bir hastasına “çok geç, ameliyat edemem” demesi hasta için kötü ama aynı zamanda meslek ahlakını yüceltecek bir dürüstlük örneği.

Zekeriya hoca benim ilk görüştüğüm hocaydı. Plastik cerrahi alanında nişantaşı, etiler gibi semtlerden çok müdavimleri var. Kendisini de ablamın sol göz kapağını düzeltme operasyonu için gittiğimizde tanıdım. Saç ekimi için gelmiş bir hastası vardı. Saç da ektiğini orada öğrenmiştim ki bu bahsettiğim sene 2013 yılıydı ve hala saçlarım vardı.

Bakın çok iyi bir plastik cerrah olabilirsiniz -ki zekeriya hocanın asıl uzmanlığı meme şişirme, popo kaldırma gibi operasyonlardır- ve çok başarılıdır. saç ekim işine girmesi henüz yenidir. Kendisiyle görüşmeye gittiğimde sene 2014’ün sonlarıydı ve daha küçük alanlarda ekim yaptığını belirterek ekim yapamayacağını belirtti. Mesela tıp fakültesi bitirirsiniz, ardından plastik cerrahi alanında uzmanlık yaparsınız ama saç ekiminin de içine girdiği medikal estetik ya da saç cerrahisi denilen şey ayrı bir uzmanlık gerektiren bir konu. O yüzden ben, şahsi görüşüm tekrar yineliyorum, uzmanlığı meme şişirme popo kaldırma, yüz germe, karın yağı alma gibi uygulamalar olan bir doktorun saç ekim olayına girmesi daha önce de söylediğim gibi “hadi şuraya da aleti koyalım, gelen olursa ekeriz”den öte değildir “bence”.. Arabanı bile tamire götürdüğünde motorcu ayrıdır, egsozcu ayrıdır, elektrikçisi ayrıdır. Abi ben kompleciyim diyen bir ustaya nasıl ki hiçbirimiz arabamızı bırakmak istemiyorsak, ben plastik cerrahi alanında kompleciyim diyen bir doktora da şahsen kendimi emanet etmem.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #95 : 17 Mayıs 2019, 12:49:29 »
Açık kalp ameliyatı degil bu, müşteri ister, ekimci olası sonuç hakkında bilgi verir , beklentileri tartar biçer hastaya sunar. Burada eğer bu kafaya “tarak kırarsın gel yapalım” derse ve bu sonuç ile karşılaşılır ise o iş hakkında mesleki ahlak gibi bşr kelime kullanabiliriz. Aksi halde ortada ahlaksız bir durum olmaz.

Saç cerrahisi yada medikal estetik altında herhangi bir lisans yada yüksek lisans eğitimi yok. Belki 8-10 saat sertifika programları vardır uydurmasyon onuda sertifikayı veren kurumdan başka kimse tanımaz.

Bir mesajınızda sizin doktoru beğenmediğinizi digerinde ise doktorun açıklığınızı beğenmediğinden bahsetmişsiniz ? Hangisi Doğru olan?

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #96 : 17 Mayıs 2019, 13:34:26 »

-doğallık ve planlama

Tabiki benim kendi düşüncelerim ama burada şu var, hasta ne bekliyor? Doktor ne verebilir?..

Donör yetersizken tutup sakaldan da bir alım yapılması burada hastanın yüksek bir beklentide olduğunu, doktorun da hastanın beklentilerini karşılamak adına bu ekime girdiğini düşünüyorum.

Meslek ahlakı gerçekten çok önemli. Elinde malzeme yetersizken bunu zorlamak, çeşitli fantezilere girmek bence meslek ahlakıyla bağdaşmıyor. Doktorların bunu hastalarına büyük bir açıklıkla söylemeleri gerekiyor. Sigara ile ilgili bir kamu spotu var bilirsiniz. Doktor orada bir hastasına “çok geç, ameliyat edemem” demesi hasta için kötü ama aynı zamanda meslek ahlakını yüceltecek bir dürüstlük örneği.

Zekeriya hoca benim ilk görüştüğüm hocaydı. Plastik cerrahi alanında nişantaşı, etiler gibi semtlerden çok müdavimleri var. Kendisini de ablamın sol göz kapağını düzeltme operasyonu için gittiğimizde tanıdım. Saç ekimi için gelmiş bir hastası vardı. Saç da ektiğini orada öğrenmiştim ki bu bahsettiğim sene 2013 yılıydı ve hala saçlarım vardı.

Bakın çok iyi bir plastik cerrah olabilirsiniz -ki zekeriya hocanın asıl uzmanlığı meme şişirme, popo kaldırma gibi operasyonlardır- ve çok başarılıdır. saç ekim işine girmesi henüz yenidir. Kendisiyle görüşmeye gittiğimde sene 2014’ün sonlarıydı ve daha küçük alanlarda ekim yaptığını belirterek ekim yapamayacağını belirtti. Mesela tıp fakültesi bitirirsiniz, ardından plastik cerrahi alanında uzmanlık yaparsınız ama saç ekiminin de içine girdiği medikal estetik ya da saç cerrahisi denilen şey ayrı bir uzmanlık gerektiren bir konu. O yüzden ben, şahsi görüşüm tekrar yineliyorum, uzmanlığı meme şişirme popo kaldırma, yüz germe, karın yağı alma gibi uygulamalar olan bir doktorun saç ekim olayına girmesi daha önce de söylediğim gibi “hadi şuraya da aleti koyalım, gelen olursa ekeriz”den öte değildir “bence”.. Arabanı bile tamire götürdüğünde motorcu ayrıdır, egsozcu ayrıdır, elektrikçisi ayrıdır. Abi ben kompleciyim diyen bir ustaya nasıl ki hiçbirimiz arabamızı bırakmak istemiyorsak, ben plastik cerrahi alanında kompleciyim diyen bir doktora da şahsen kendimi emanet etmem.

Bakın çok iyi bir plastik cerrah olabilirsiniz -ki zekeriya hocanın asıl uzmanlığı meme şişirme, popo kaldırma gibi operasyonlardır- ve çok başarılıdır. saç ekim işine girmesi henüz yenidir.     

Yukarıdaki cümleyi sizin mesajınızdan aldım . Öncelikle Zekeriya hoca saç ekim işinde çok eskidir. Bahsettiğiniz üzere yeni falan değildir. Kendisi öyle saç ekimi de koyalım şuraya boşlukta yaparız vs. gibi bir tüccarda değildir. Adam bildiğin plastik cerrah ve saç ekim konusunda kendisi uzmandır. Türkiyede sadece 2 doktor tarafından ekimin ( alım , kanal ve yerleştirme ) sadece doktor eliyle yapılır ve bunlardan biri Zekeriya hocadır. Bu 2 hoca aynı şekilde  iğne tekniği ( adına ne derseniz deyin stick and place diyor hoca galiba ) kullanır. Dolayısıyla saç ekim konusunda hem donanımlıdır , hem hazırlıklıdır ve dediğim gibi ahlaklı cerrahtır. Yani hayal satmaz vsvs .  Ben ilk gittiğimde 29 yaşında falandım kendisinden önce gittiğim 4 merkez hemen ekelim dedi. Doktor olmadıkları için ektirmedim .  Zekeriya hoca  doktor olduu için o dönem paramı hazırlayıp yanına gittim . Kendisi bana sana şu an saç ekimi yapamam saçların hala dökülmemiş etik olmaz şeklinde bir cümle kurdu. Aynen şu ifadeyi de kullandı " Saç ekimi kaçmıyor donör sende 5 sene sonra yaparız dedi " . 35 yaşında tekrar gittim hoca ile konuştuk . İlk gittiğimde donör için ne dediyse diğer seferde aynı şeyi söyledi . Alan genişlediği için bak ekerim ama olacak şu dedi kafama kalemle çizdi detaylı anlattı . 2. ekim için yeterli donörün yok dedi ve ekledi . Sakal kalınlığın çok kalın kafada sırıtır istersen ilk ekimi yapayım en azından fotolarda vs. ön tarafı kurtar dedi . Ama başkası mümkün değil dedi. ( İlk görüşmede de donörün tek ekime yeteceğini söyledi ) . Dolayısıyla adam tüccar değil doktor ... O dönmede euronun yükselişi vs bekleyeyim biraz dedim ama euro aldı başını gitti . Param yetse direkt ona gidecektim ama malum ülke şartları ...  Kendisi saç ekim konusunda bir çok foruma vb. yerlere katılmıştır ve eğitim vermiştir. Lütfen koskoca doktoru bu şekilde pop kaldıran vb. itham etmeyelim :)

Bu arada sloocer'ın sorduğu soruya cevap vermenizi rica edeceğim  . İyi forumlar ...
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

makusla06

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #97 : 17 Mayıs 2019, 14:38:41 »
Bukadar olsa benim kide yeter bana :)

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #98 : 17 Mayıs 2019, 15:45:36 »
Açık kalp ameliyatı degil bu, müşteri ister, ekimci olası sonuç hakkında bilgi verir , beklentileri tartar biçer hastaya sunar. Burada eğer bu kafaya “tarak kırarsın gel yapalım” derse ve bu sonuç ile karşılaşılır ise o iş hakkında mesleki ahlak gibi bşr kelime kullanabiliriz. Aksi halde ortada ahlaksız bir durum olmaz.

Saç cerrahisi yada medikal estetik altında herhangi bir lisans yada yüksek lisans eğitimi yok. Belki 8-10 saat sertifika programları vardır uydurmasyon onuda sertifikayı veren kurumdan başka kimse tanımaz.

Bir mesajınızda sizin doktoru beğenmediğinizi digerinde ise doktorun açıklığınızı beğenmediğinden bahsetmişsiniz ? Hangisi Doğru olan?

doktor açıklığımı beğenmedi değil, sadece bu ekimin altına giremeyeceğini söyleyip uğurladı. bakın şunu da söyleyeyim, zekeriya hoca haftada 5-6 operasyon yapıyorsa bunun belki 1 tanesi saç ekim operasyonudur. Çünkü adam saç ekiminden para kazanmıyor. Girin instagramına, 500’e yakın paylaşımından ya 30 tanesi saç ile ilgildir ya da değildir.

Mesela meslek hayatı boyunca zekeriya hoca kaç tane saç ekim konferansına katılmıştır? Kaçına katkıda bulunmuştur? Bu konuda ödülleri var mıdır? Bakın altını çizerek söylüyorum zekeriya kul kanımca saç ekimine çok da meraklı değildir. Bir doktor, heleki plastik cerrah, saç ekimi operasyonu yapabilme yetkisine sahipse, bundan para da kazanabileceğini düşünüyorsa, bu konuda çok da hasta (ya da müşteri ne derseniz) beklentisi yoksa, portföyündeki ve network’ündeki hastalara tutar saç da ekebilir. Ona giden 100 hastanın 90’ı “aaa zekeriya hoca çok güzel yaptı burnumu” derken, bunun sadece 1-2’si saçımı zekeriya hoca ekti der. Bunun zekeriya hocanın fiyat politikasıyla ilgisi yok, zira diğer operasyonları da dudak uçuklatır.

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #99 : 17 Mayıs 2019, 15:51:35 »
bir doktorun böyle bir ekime kalkışması kabul edilebilir bir şey değil boşuna savunmayın arkadaşlar.
popo meme olayı çok yoktu boş anına denk geldi heralde.

dent.58

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #100 : 04 Haziran 2019, 15:52:20 »
son paylaşımdan baya zaman geçmiş son durumu paylaşabılırmısın hocam

c1garo

• Full Member
« Yanıtla #101 : 05 Haziran 2019, 19:16:28 »
Bu saça ne kadar greft gider tamamına bilmiyorum. .Sac çizgisini biraz daha geriden ekip daha sık bir görünüm elde edilebilirdi diye düşünüyorum.   
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2019, 19:27:56 Gönderen: c1garo »

Madking

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #102 : 16 Haziran 2019, 10:00:31 »

Arkadaşlar 2016 yılında ekim yapmıştım Zekeriya hocaya video yeni son hali kaç yıl geçti ekim olduğunu ailemden başka kimse anlamadı bide berberim tabi :) 2500 kök ekilmişti hocamız gerçekten çok kıymetli benim için hayatımı değiştirdi kendime güvenim hayatla barıştım sayesinde kaç yıl geçti hala minnettarım

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #103 : 16 Haziran 2019, 10:08:46 »
Eklediğin resim çıkmamış dostum?
Global Moderator

Xserez

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #104 : 16 Haziran 2019, 12:23:22 »
Olmamış olmasıda mümkün deil bu rarz bir açıklık bu sayı ile yarı alan dahi olsa iyi sonuç vermez

Facebook Twitter Instagram