Gönderen Konu: Saç ekim sonrası denize girmek  (Okunma sayısı 2243 defa)

c.canbay

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekim sonrası denize girmek
« : 11 Ağustos 2018, 17:33:23 »
Ekimden 40 gün sonra ekim merkezine de danışarak denize girdim. Hatta dalış bile yaptım.Bir sorun olmayacağını söylediler. Hergün denize girdikten sonra saçlarımı yıkasam da tuzlu suyun saçımı kötü etkileyip etkilemeyeceğini merak ediyorum. Çok güneşte kalmamaya çalıştım ama haliyle güneşe maruz kalınıyor. Şapka takarak etkiyi azaltmaya çalıştım. Sonucu ne kadar etkiler bilmiyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

c.canbay

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekim sonrası denize girmek
« Yanıtla #1 : 13 Ağustos 2018, 13:10:53 »
Yorum yapabilecek kimse yok mu arkadaşlar?

dr.ferhadyildiz

• Jr. Member
  • **
  • Saç olur, sağlık olsun...
    • Dr. Ferhad YILDIZ
« Yanıtla #2 : 14 Ağustos 2018, 23:00:53 »
Merhabalar,

Ben yorum yapayım :)

Saç ekimi operasyonundan 2 hafta sonra denize girmek dalış yapmak mümkündür. Tuzlu veya klorlu sudan çıktıktan sonra saçlarınızı normal su ile durulamanız ekim saçı için değil tüm saçlar için daha sağlıklıdır. Saç ekimini takip eden ilk yaz ayında hastalardan ricam genelde saçlı derilerinin güneşe çok maruz kalıp yakmamaları oluyor. Örnek verecek olursak omzunuzun yanıp soyulması gibi saçlı derimizi yakmamız faydamıza olacaktır.

Saygılarımla...
Yazmış olduğum yorumlarda / yanıtlarda kişisel görüşlerimi, tecrübelerimi belirtmekteyim. Bilgiler tavsiye niteliği taşımaz. Sağlık ile ilgili her durum branş uzman hekim danışmanlığı gerektirir.

c.canbay

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 16 Ağustos 2018, 13:49:12 »
Merhabalar,

Ben yorum yapayım :)

Saç ekimi operasyonundan 2 hafta sonra denize girmek dalış yapmak mümkündür. Tuzlu veya klorlu sudan çıktıktan sonra saçlarınızı normal su ile durulamanız ekim saçı için değil tüm saçlar için daha sağlıklıdır. Saç ekimini takip eden ilk yaz ayında hastalardan ricam genelde saçlı derilerinin güneşe çok maruz kalıp yakmamaları oluyor. Örnek verecek olursak omzunuzun yanıp soyulması gibi saçlı derimizi yakmamız faydamıza olacaktır.

Saygılarımla...

Teşekkür ederim yorumunuz için. Kaygılarımı gideren bir yorum oldu :)

DrTahsin

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 17 Ağustos 2018, 16:21:54 »
Ekimden 15 gün sonra denize girilmesinde bir problem yoktur zaten siz bu sürenizi tamamlamışsınız. Ancak güneş ışınlarına çok maruz kalmamak gerekir, şapka da kullandım diyorsunuz muhtemelen graftlerniz bu yüzden bir zarar görmemiştir.

Facebook Twitter Instagram