Gönderen Konu: ASMED Dr. Koray Erdogan, 3000 Grafts, KEEP Manuel, 10 Ağustos 2018  (Okunma sayısı 65378 defa)

emre-9876_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Eksik olmayın arkadaşlar,  dediğiniz gibi olacağını ümit ediyor, moral desteğiniz için de çok teşekkür ediyorum. Sağolun.

merhaba abi son durum ne şekilde süreçi burada asmede ekim yaptırmayı düşünen herkes bekliyor sonuçta belli bi birikimimizi vermeyi düşünüyoruz paylaşım yapmayı bırakmazsan ve asmed le ilgili görüşlerini paylaşırsan bizi mutlu edersen hersey gönlünce olsun kardeşim...

abysmo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
merhaba abi son durum ne şekilde süreçi burada asmede ekim yaptırmayı düşünen herkes bekliyor sonuçta belli bi birikimimizi vermeyi düşünüyoruz paylaşım yapmayı bırakmazsan ve asmed le ilgili görüşlerini paylaşırsan bizi mutlu edersen hersey gönlünce olsun kardeşim...

Daha 2-3 gün önce paylaştım zaten fotoyu, son durum aynı durum ne olacak 3 günde :)))

Eski post zannettin sanırım, iyi dileklerin için de teşekkür ederim ayrıca :)

ancumahl

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
merhaba üstad, bende ikinci ekimi yaptırdığımı söylemiştim Asmed'de,sizin saçlar mikron olarak kalın telli, şunu merak ediyorum fotolardan belli olmuyor, saç diplerinde çıkış varmı, (çok yakından bakmadımı anlaşılmıyor ve ışıkta), saç çıkışları olurken eğer baş veren saç çok ince olarak çıktıysa uzama hızı çok güzel oluyor, fakat nerdeyse ana saç teline yakın kalınlıkta başvermişse uzama hızı yavaş oluyor hemde baya yavaş ama sonuç olarak uzuyor( bende öyle oluyor en azından ) sizinde kalın telli saçınız olduğu için merak ettim, aralarda çıkışlar varmı varsada tüy gibimi yoksa, daha kalın tellimi ?

ancumahl

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
resimi tekrar incelemeye çalıştım, ufak çıkan saçlarla alakalı değilde, daha uzun ama hacime ihtiyacı olan  aralarda baya saç varmış gibi geldi bana,resmi yakınlaştırınca belli oluyor, ekim beklentilerini karşılar yada karşılamaz o işin diğer tarafı, ama tıbben bu iş daha sonuçlanmamış yolu var, o aralarda gördüğüm saçlar yeni çıkışlarla birlikte hacim kazandığı zaman birden dersinizki aa nolmuş benim saçlara,iki ekim geçirdim ve hergün insan saçın içini kontrol edermi ben ediyordum,olan saçlar hacim kazandığı zaman bile tahmin edilenden çok etkisi oluyor saçlara. ekiminizin geriden geldiği aşikar ama yolu var kendi tecrübelerime dayanarak çıkardığım sonuç bu saygılar.   

abysmo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
resimi tekrar incelemeye çalıştım, ufak çıkan saçlarla alakalı değilde, daha uzun ama hacime ihtiyacı olan  aralarda baya saç varmış gibi geldi bana,resmi yakınlaştırınca belli oluyor, ekim beklentilerini karşılar yada karşılamaz o işin diğer tarafı, ama tıbben bu iş daha sonuçlanmamış yolu var, o aralarda gördüğüm saçlar yeni çıkışlarla birlikte hacim kazandığı zaman birden dersinizki aa nolmuş benim saçlara,iki ekim geçirdim ve hergün insan saçın içini kontrol edermi ben ediyordum,olan saçlar hacim kazandığı zaman bile tahmin edilenden çok etkisi oluyor saçlara. ekiminizin geriden geldiği aşikar ama yolu var kendi tecrübelerime dayanarak çıkardığım sonuç bu saygılar.

Aslına bakarsanız ikisi de mevcut. Yani gözle görmenin son derece zor olduğu çok düşük kalınlıkta tüyden dahi ince çıkışlar da var, kalın çıkıp boyu kısa kalmış çıkışlar da (Ekteki fotoda göstermeye çalıştım). Bunlar sürecin burada kalmayacağını gösteriyor ancak ne yazık ki toplam açıklığa baktığınız zaman bunların varlığı sonucun tatmin edeceğine delalet değil. Çünkü aradaki boşluklar çok fazla. İlk ekim fotosunda ekim sıklığına baktığınızda bütün köklerin dip dibe ekildiğini ve son derece sık olduğunu görüyorsunuz. Ancak fotoya baktığınızda çıkışları dahi ekleseniz kökler arasında koca koca bulvarlar sokaklar mevcut ne yazık ki. Bu tablonun olumluya dönebilmesi için o boşluklardan ciddi sayıda çıkış görmemiz gerekiyor.

Bu arada yine fotoda ekim çizgisinin çok altında aşırı minik bir kaç tüy gördüm. Onların saç ile alakası yok sanırsam ama niye ordalar anlayamadım :) Aklıma gelen tek şey dökülmeden önce eski saç çizgimden kalma minyatürize olmuş kökler olduğu yönünde ama öyleyse Finasteride etkisiyle güçlenmeleri gerekmez mi ? Tabi bu durumda alnımın ortasında beliren koca koca tekil saçlar ortaya çıkardı gibi bir durum çıkıyor burdan :)

Saçsız_Kral

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Aslına bakarsanız ikisi de mevcut. Yani gözle görmenin son derece zor olduğu çok düşük kalınlıkta tüyden dahi ince çıkışlar da var, kalın çıkıp boyu kısa kalmış çıkışlar da (Ekteki fotoda göstermeye çalıştım). Bunlar sürecin burada kalmayacağını gösteriyor ancak ne yazık ki toplam açıklığa baktığınız zaman bunların varlığı sonucun tatmin edeceğine delalet değil. Çünkü aradaki boşluklar çok fazla. İlk ekim fotosunda ekim sıklığına baktığınızda bütün köklerin dip dibe ekildiğini ve son derece sık olduğunu görüyorsunuz. Ancak fotoya baktığınızda çıkışları dahi ekleseniz kökler arasında koca koca bulvarlar sokaklar mevcut ne yazık ki. Bu tablonun olumluya dönebilmesi için o boşluklardan ciddi sayıda çıkış görmemiz gerekiyor.

Bu arada yine fotoda ekim çizgisinin çok altında aşırı minik bir kaç tüy gördüm. Onların saç ile alakası yok sanırsam ama niye ordalar anlayamadım :) Aklıma gelen tek şey dökülmeden önce eski saç çizgimden kalma minyatürize olmuş kökler olduğu yönünde ama öyleyse Finasteride etkisiyle güçlenmeleri gerekmez mi ? Tabi bu durumda alnımın ortasında beliren koca koca tekil saçlar ortaya çıkardı gibi bir durum çıkıyor burdan :)

Hocam çok ufak tüyler bende de çok var.Onlar finansteridin tüy formuna ulaştırdığı bizim kendi saçlarımız diye düşünüyorum.Tüy olarak kalıyor büyümüyorlar zaten.

ancumahl

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
minyatür saçların uzayıp uzamadığı önemli tabi, bendede çok ince görülmesi bile çok zor şekilde çıkıyor sonra uzuyorlar. genel bir tablo var sizde ama tabi bir atak yapması gerekiyor süreci göz önünde bulundurduğumuz zaman. ekilen alan genişliği açısından  ekilen greft miktarıda tatmin edici aslında umarım beklediğiniz atak gerçekleşir, olmaması için hiç bir sebep yok,önümüzdeki 2-3 ay belirleyici olucaktır sabretmek lazım diye düşünüyorum, Koray hoca kesinikle işin arkasında durup sorun varsada çözücektir.

tsimonoce

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
minyatür saçların uzayıp uzamadığı önemli tabi, bendede çok ince görülmesi bile çok zor şekilde çıkıyor sonra uzuyorlar. genel bir tablo var sizde ama tabi bir atak yapması gerekiyor süreci göz önünde bulundurduğumuz zaman. ekilen alan genişliği açısından  ekilen greft miktarıda tatmin edici aslında umarım beklediğiniz atak gerçekleşir, olmaması için hiç bir sebep yok,önümüzdeki 2-3 ay belirleyici olucaktır sabretmek lazım diye düşünüyorum, Koray hoca kesinikle işin arkasında durup sorun varsada çözücektir.

Sorun varsa cözecektir yazmissin. Nasil cözecek sac cikmiyorsa? 2. bir ekim mi? Cidden anlamak icin soruyorum....

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Sorun varsa cözecektir yazmissin. Nasil cözecek sac cikmiyorsa? 2. bir ekim mi? Cidden anlamak icin soruyorum....

:) gerçekten anlamadın mı?

Sorun var ise (yani parasını ödedin ve sac Ekim’i yaptırdın  ama sac çıkışı  olmadı) Koray hoca çözecektir ( sorun ödemesi ve  operasyonun yapılmasına rağmen sac cıkmaması ise çözümü o bölge de saç çıkartmak (revize bir Ekim) yada müşteri talebi doğrultusunda para iadesi. Fiziyoterapi , lokal medikal tedaviler vs. Bu konuda kalıcı bir çözüm alınmadığına göre arkadaşın donörü de gayet iyi olduğuna göre ilk akla yatan çözüm revize . Yada süreçten yorulan devam etmek istemeyen hasta ile maddi manevi olarak helalleşmek para iadesi vs.
Şartlar ne olursa olsun her operasyon aynı derecede başarı sağlamaz. Bu işi iyi yapan merkezler zaten iyi paralar kazanır bu tip olası olumsuz durumlarda revize dir, iadedir , yol konaklama vs. Maddi manevi ne gerekir ise yapmaktan kaçınmaz. Müşteri yada hasta nasıl isimlendiriyor iseniz artık sürecin sonucunda “ben memnunum” diye noktalar konusunu.
Bu nokta çok önemli “saçlarım çıktı yada çıkmadı değil, BEN MEMNUNUM..” çünkü saçın Çıkması gerçekten sadece merkezin kalitesi ile kontrol edilebilir bir durum degil ama müşteri memnuniyeti kesinlikle Merkezin elinde.
Bu arkadaşımız 3-5 bin tl verip bir x bir merkezde Ekim yaptırmış ve bu süreci yaşıyor olsa idi sürecin sıkıntı ve baskısının Yanında “aldığı parayı iade etmek istemeyen, revize İçin tekrar ücret talep eden, basarızlıklarına “gayet iyi süreç, eskisinden iyi en azından” şeklinde yorumları ile tüy diken hatta “sen sigara içmişsin o yüzden saçların çıkmamış “ gibi saçma sapan bahaneler ile de ayrıca üzülecekti.
A+ merkezlere ödeme yaptığınız da Ekim yaptırmanın dışında +kasko da yaptırmış oluyorsunuz .
Abysmo nun bu Ekimi iyi sonuclanmadı evet ama allahtan Asmed gibi bir yerde yaptırdı da gece rahat uyur en azından biliyor ki bu sıkıntılar geçici. asmed gibi Türkiye’nin en iyi merkezi arkasında ve revize ihtiyacı sozkonusu olur ise bu ekip yapılabilecek en iyi operasyonu kendisi için planlahacak .

abysmo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
:) gerçekten anlamadın mı?

Sorun var ise (yani parasını ödedin ve sac Ekim’i yaptırdın  ama sac çıkışı  olmadı) Koray hoca çözecektir ( sorun ödemesi ve  operasyonun yapılmasına rağmen sac cıkmaması ise çözümü o bölge de saç çıkartmak (revize bir Ekim) yada müşteri talebi doğrultusunda para iadesi. Fiziyoterapi , lokal medikal tedaviler vs. Bu konuda kalıcı bir çözüm alınmadığına göre arkadaşın donörü de gayet iyi olduğuna göre ilk akla yatan çözüm revize . Yada süreçten yorulan devam etmek istemeyen hasta ile maddi manevi olarak helalleşmek para iadesi vs.
Şartlar ne olursa olsun her operasyon aynı derecede başarı sağlamaz. Bu işi iyi yapan merkezler zaten iyi paralar kazanır bu tip olası olumsuz durumlarda revize dir, iadedir , yol konaklama vs. Maddi manevi ne gerekir ise yapmaktan kaçınmaz. Müşteri yada hasta nasıl isimlendiriyor iseniz artık sürecin sonucunda “ben memnunum” diye noktalar konusunu.
Bu nokta çok önemli “saçlarım çıktı yada çıkmadı değil, BEN MEMNUNUM..” çünkü saçın Çıkması gerçekten sadece merkezin kalitesi ile kontrol edilebilir bir durum degil ama müşteri memnuniyeti kesinlikle Merkezin elinde.
Bu arkadaşımız 3-5 bin tl verip bir x bir merkezde Ekim yaptırmış ve bu süreci yaşıyor olsa idi sürecin sıkıntı ve baskısının Yanında “aldığı parayı iade etmek istemeyen, revize İçin tekrar ücret talep eden, basarızlıklarına “gayet iyi süreç, eskisinden iyi en azından” şeklinde yorumları ile tüy diken hatta “sen sigara içmişsin o yüzden saçların çıkmamış “ gibi saçma sapan bahaneler ile de ayrıca üzülecekti.
A+ merkezlere ödeme yaptığınız da Ekim yaptırmanın dışında +kasko da yaptırmış oluyorsunuz .
Abysmo nun bu Ekimi iyi sonuclanmadı evet ama allahtan Asmed gibi bir yerde yaptırdı da gece rahat uyur en azından biliyor ki bu sıkıntılar geçici. asmed gibi Türkiye’nin en iyi merkezi arkasında ve revize ihtiyacı sozkonusu olur ise bu ekip yapılabilecek en iyi operasyonu kendisi için planlahacak .

Sevgili sloocer, öncelikle detaylı analizlerin ve yorumların için teşekkürler. Gerek moral anlamında gerekse olayı anlamaya çalışma noktasında son derece yararlı oluyor. Şu noktada "revize" kelimesi dahi henüz içselleştiremediğim ve bu aşamada beni son derece ürküten birşey. Açıkçası mantık işin oraya doğru gittiğini gösterse de gönlüm ister istemez mucizelere inanmaya doğru meylediyor. Kabullenmek kolay değil bazı şeyleri.

Tekrar tekrar fotolara bakıyorum ve 6. aydan bugüne birşey değişmediğini gördükçe sinirlerim bozuluyor ama ben kafamda olayı bitirsem dahi önce bu işin olmadığı ve olmayacağı noktasında klinikle bir fikir birliğine varmam gerek. Şu anda fotolarda görünen tablo bir yana kliniğin son beyanı "herşeyin kesinlikle normal ilerlediği" yönünde.

Ben saç ekimi gerçekleştikten sonra bu 7 aylık süreçte yıkamalarda geçerken görme durumları haricinde Koray Hoca'yla birebir hiç görüşmedim. İlla görüşmek gibi bir talebim de olmadı zira üzerinde uzlaşılan süre bitene kadar onun yönlendirmesi doğrultusunda ekibinin dediğine tabi kalmaya elimden geldiğince özen göstereceğim. Temennim "problem yok" dedikleri sürece bunu yürekten inanarak söylüyor olmaları ve bunun böyle olmadığını anladıkları bir noktaya gelirlerse de bunu gerekçeleriyle birlikte açıkça ve dürüstçe ifade etmeleri. Bunun da böyle olacağına inanıyorum. Elimden geldiğince de forumu gelişmelere ilişkin bilgilendirmeye çalışacağım ve olay o noktaya varırsa revize vb konularındaki fikrimi o vakit paylaşarak sizlerden yine değerli yorumlarınızı bekliyor olacağım.

ancumahl

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
sloocer hocam olayı özetlemiş sanırım, üstüne cevap yazmaya gerek yok.

Gastamonulu

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: ASMED Dr. Koray Erdogan, 3000 Grafts, KEEP Manuel, 10 Ağustos 2018
« Yanıtla #221 : 12 Nisan 2019, 18:35:25 »
hocam oncelikle hayirli olsun ekimin. Bence senin sureci yavaslatan sivilcelerin normalden fazla olmasi diye dusunuyorum. Ama zor olan sureci atlatmissin.umarim cikislarinda 12. Aya kadar yuzde 90 lari bulur. Sende mutlu olursun bizde. Morali yuksek tut ve bekle sadece :)

Cem

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #222 : 12 Nisan 2019, 21:54:20 »
Hocam oncelikle moralinizi yuksek tutun.koray hocanin instagramda canli yayinini izlemistim.sunu dedi bazi hastalarda 10 .ya da 11 .ayda atak yaptigi ve sonuclarim mukemmel oldugunu soylemisti.belki sizinde oyle olur sonucta herkesin bunyesi farkli bu sozude hic sevmiorum ama beklemek tek cozum suan.ben iyi olcagini dusunuorum.

ömercemal

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #223 : 13 Nisan 2019, 20:58:15 »
Bu ekim asmedde  nerdeyse hiç rastlanmayan bir hızda yavaş seyrediyor ama onlara inancım var nedense birşeyler olucak ve sonlara doğru yüzünü güldürücek miş gibi geliyor bana inş

Sacimsekil

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #224 : 15 Nisan 2019, 01:57:13 »
Merhaba, ekiminizi takip ediyorum inşallah önümüzdeki aylarda seri çikişlar başlar. Ben de asmed de ekim yaptırdım umarım saç ektiren herkez dilediği saçlara kavuşur.

Facebook Twitter Instagram