Gönderen Konu: ASMED Dr. Koray Erdogan, 3000 Grafts, KEEP Manuel, 10 Ağustos 2018  (Okunma sayısı 65355 defa)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: ASMED Dr. Koray Erdogan, 3000 Grafts, KEEP Manuel, 10 Ağustos 2018
« Yanıtla #180 : 11 Şubat 2019, 10:39:49 »
Abartılı greft lafı gerçekten çok saçma ve bilinçsizce yazılan bir kelime dökülme alanına sık ekim yaparsan daha fazla greft harcarsın  ki  tüm ekimlerinde temple, şakak altları ,geçişleri var ve saçlı alanla saçsız alan geçişleri var idarak etmek gerikir .. bunları eklersek greft sayısı yapılan işlem planlamaya göre az bile kalır. Cm2/50 greft vs saymıyorum bir kere hoca nın hedefi dökülmemiş saç sıklığına ve doğallığına en yakın görüntüye ulaşmak.. bu amac ile ekim yaparsan greft sayısı devede kulak kalır. O yüzden yorum yapılacaksa kafadan atarak laf olsun diye değil bilerek konuşmak gerek planlamara bakılarak. Senin saçına gelince kardeşim olucak hemde güzel olucak biraz sabır. Görüşmek üzere:)

tsimonoce

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #181 : 11 Şubat 2019, 11:46:20 »
abysmo lütfen paylasimlarini durdurma... sonuc ne olursa olsun forum sonucu / yani 12 ay sonundaki durumu görmek ister..... Paylasimlarin icin simdiden tsklr....

abysmo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #182 : 11 Şubat 2019, 21:24:38 »
Paylaşımlara imkan oldukça devam edicem, ama şu aşamada herhalde 8. Aya kadar beklemek daha mantıklı. Her gün üç açıdan foto çekiyordum ona da ara vericem günübirlik izlemenin bir manası yok. Hızlı ilerleyen bir süreç yok her gün tekrar tekrar inceleyip stres yapmak anlamsız, ay mertebesinde  takip etmek lazım. Öte yandan sonucun güzel olacağına dair de inancımı yitirmiş değilim. Çokça ümidim var hala, herşeye rağmen pozitif bakıyorum klinikle de yaptığïm görüşmeler neticesinde. Alınmanın gücenmenin manası yok, ekimin patladığını düşünen de açıkça kendini ifade edebilir sıkıntı yok arkadaşlar. Madem özgür bir platformda paylaşım yapıyoruz, hamama giren terleyecek n'apalım, herkes düşündüğünü söylemekte özgür :)

tsimonoce

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #183 : 12 Şubat 2019, 09:59:03 »
Paylaşımlara imkan oldukça devam edicem, ama şu aşamada herhalde 8. Aya kadar beklemek daha mantıklı. Her gün üç açıdan foto çekiyordum ona da ara vericem günübirlik izlemenin bir manası yok. Hızlı ilerleyen bir süreç yok her gün tekrar tekrar inceleyip stres yapmak anlamsız, ay mertebesinde  takip etmek lazım. Öte yandan sonucun güzel olacağına dair de inancımı yitirmiş değilim. Çokça ümidim var hala, herşeye rağmen pozitif bakıyorum klinikle de yaptığïm görüşmeler neticesinde. Alınmanın gücenmenin manası yok, ekimin patladığını düşünen de açıkça kendini ifade edebilir sıkıntı yok arkadaşlar. Madem özgür bir platformda paylaşım yapıyoruz, hamama giren terleyecek n'apalım, herkes düşündüğünü söylemekte özgür :)

Güzel özetlemissin... tebrik ederim...
Sunu ekleyeyim, sac ekiminden sonra stressiz bir dönem gecirip ve ekimi yapan kisinin tavsiyelerine uyup süreci tamamlayip 10-12 ay sonunda zaten ne oldugu ortaya cikacaktir....

duranalp

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #184 : 12 Şubat 2019, 18:35:25 »
Hocam saçınızı yakından çekip,yeni çıkışlar olup olmadığını gözlemlemişsinizdir.
Zaten Dilek hanım saçınıza bakmış ki onlar neyin ne olduğunu bizden çok daha iyi biliyorlardır.Yüzlerce ekim yaptılar sonuçta.Dilek hanım geriden geliyor dediyse vardır bildiği.Bir de siz her gün saçınıza baktığınız için değişimi net fark edemezsiniz.2-3 haftada veya ayda 1 foto atarsanız,oradan yorumcular çok daha net fikir verebilir.

abysmo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Durum bayağı bir sıkıntılı arkadaşlar, 7. Ay bitmek üzere. Herhangi bir atak yok, ufak tefek çıkışlar var. Yani bu noktadan sonra umutları korumak da ciddi manada zor. 8. Aya girerken ekilen saçın sadece 3 te 1 i çıkmışken geri kalanının 8 ay sonra birden çıkacağına inanmak ciddi manada iyimserlik gerektiriyor. İstatistiksel açıdan da kaçta birlik bir gruba girerim bilmiyorum bu durum pozitife dönebilirse.

Finasteride kullanmaya devam ediyorum, sigara kullanmıyorum, ilk günden beri tavsiye edilen şampuanla yıkayıp tembihlenen her şeyi de birebir yerine getirdim. Herhangi bir enfeksiyon ya da anormal bir reaksiyon da söz konusu değil.

Lakin 7. Ayın sonu itibariyle sonuç bu  :(

prelude034

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Öncelikle geçmiş olsun. Önümüzdeki dönemde mutlaka gelişme olacaktır ama bir mucize beklentisi içerisine girip sonradan daha çok üzülmemek gerekir diye düşünüyorum. 1 yıl dolduğunda mutlaka Koray hoca ekimin arkasında duracak ve ne gerekiyorsa gereğini yapacaktır.

YUNUSEMRE

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Geçmiş olsun. 1 yaşıma daha girdim. Koray Hoca'nın başarısız sonucunu göreceğim hiç aklıma gelmezdi.
Her ne kadar bazı arkadaşlar sürecin daha yarısı olduğunu söylese de her zaman derim, 4. ayda ekimin nereye gideceği belli oluyor.
Umarım 12 ay sonunda bir mucize olur ben de bu mesajı yutmuş olurum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
7 ay sürecin yarısı umuyorum ilerleyen süreçde saçların güzel olucak sabırla beklemek gerek.
Global Moderator

MMT

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hep aynı şeyleri söylüyoruz lakin halen erken. Evet 7. Aya göre geriden geliyor. Fakat bu çıkmayacağı anlamına gelmez. Umudu hep korumak gerek. Saçların çok kaliteli, ekime çok uygunsun, eken hoca iyi fakat geriden gelmesi nedendir bilemeyiz, biyolojik yada fizyolojik bir durum olabilir. Bunu da testler ve ölçümler söyleyecektir. Bizim fotoğraflara bakarak söyleyebileceklerimiz moral vermeden öteye gidemez. 10. Ayda inanıyorum ki güzel bir değişim yaşayacaksın. Çünkü bunları gördük. Görmesek veryansın yapardık. Lakin 10. Ayda atak yapan çok ekim gördük. Biraz daha sabır.

ortega

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Dosttum geçmiş olsun..şu ana kadar yaptığım yorumlarda çok umutlu olmaman gerektiğini söyledim.. hatta çoğunluk bekle bile diyordu sana ..7.ay diyorsun ..malesef olmamış.. hacim falan kazanmaz çünkü hacim kazanması için saçların çıkması lazım. Bence zor ...koray hoca ile iletişime geçmelisin fikrini almalisin..tekrardan geçmiş olsun

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Durum bayağı bir sıkıntılı arkadaşlar, 7. Ay bitmek üzere. Herhangi bir atak yok, ufak tefek çıkışlar var. Yani bu noktadan sonra umutları korumak da ciddi manada zor. 8. Aya girerken ekilen saçın sadece 3 te 1 i çıkmışken geri kalanının 8 ay sonra birden çıkacağına inanmak ciddi manada iyimserlik gerektiriyor. İstatistiksel açıdan da kaçta birlik bir gruba girerim bilmiyorum bu durum pozitife dönebilirse.

Finasteride kullanmaya devam ediyorum, sigara kullanmıyorum, ilk günden beri tavsiye edilen şampuanla yıkayıp tembihlenen her şeyi de birebir yerine getirdim. Herhangi bir enfeksiyon ya da anormal bir reaksiyon da söz konusu değil.

Lakin 7. Ayın sonu itibariyle sonuç bu  :(

Bu ekim olmamis bu saaatten sonrada olmasini beklemek sureci sizin acinizdan zorlastirir. "umuda bel baglamamak" bundan sonraki adimlar icin plan yapmak kafa yormak  daha iyi bir cozum sizin icin.
Koray hoca ekti, Donorun iyiydi, aciklik avantajli idi, enfeksiyoon  yok... diye kafaya takmayin lutfen. Maalesef bahsi gecen parametreler tabiki onemli ama burada sayamayacagimiz kadar cok faktor var ki, zaten bu sebeple sac ekim isinde %100 basari sozkonusu degil henuz.
Asmedde ektirdim sonuca bu mudur? seklinde asla dusunmeyin.Turkiyenin en iyi en prestijli ekim merkezini secmek bu isin kaskosu aslinda .. tamda bu yasadiklariniz ile karsilasmaniz durumunda sagliyacagi avantaj cok daha onemli bence.
Merkeziniz donorunuzu zaten yipratmadan alim planlama yapti, yaptiklari isin herzaman arkadasinda duran prstijli bir merkez, 7-8 ay lik sancili bir surec yasadiniz evet ama en azindan telefi etmeye hazir bir merkez var arkanizda revizyon ekiminiz ile eminim cok daha mutlu kapatirsiniz sureci.2.ekim psikolojik olarak ilki kadar yorucu olmuyor fikrimce. 3-4 aylik bir surec belki kaybiniz.
BIrde bu ekimi   X merkezde yaptirdiginizi dusunun? ense hasat, muhattap yok, birde ustune  "gayet guzel sonuc sikinti yok" diyip , " gel ozaman sana maliyetine bir ekim daha yapalim fazla para almayiz " dediklerini dusunun.. Trajikomik ama maalesef sik yasanilan durumlar bu  yazdiklarim.
Sonuc olumlu degil ama problem yok. Asmed arkanizda ikiletmeden telefi edecektir bu ekimi

tsimonoce

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Gecmis olsun.... umarim hepsi cikar ama pek umutlu olamayacagini kendin yazmissin....
Lüften sonuna kadar paylas ve sonunda ne oldugunu görelim...

abysmo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Kıymetli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Elimden geldiğince paylaşımlara devam etmeye çalışacağım.

oklkvn

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Kıymetli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Elimden geldiğince paylaşımlara devam etmeye çalışacağım.

merhaba merkez ile görüştünüz mü?
ne diyorlar?

Facebook Twitter Instagram