Gönderen Konu: Saç Ekimi Öneri ve Bilgi  (Okunma sayısı 3460 defa)

mrcetin07

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Ekimi Öneri ve Bilgi
« Yanıtla #15 : 11 Ağustos 2018, 18:00:56 »
güzel kardeşim canım arkadaşım bak gel yazık etme kendine. 21 yaşımda benim senden çok saçım vardı? bekle bi 5-6 sene şimdilik ilaç takviyesi kullan dökülme varsa onu durdurmaya çalış. ön tarafa ektirip onun arkası açılmaya devam ederse daha kötü bir görüntü olur.  saçların gayet güzel. burdaki insanları senin gibi saçı olsun diye yapmıyacagı şey yok. mevcuttakileri korumaya çalış ekim sonraki iş.

Splendor

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 11 Ağustos 2018, 20:29:13 »
güzel kardeşim canım arkadaşım bak gel yazık etme kendine. 21 yaşımda benim senden çok saçım vardı? bekle bi 5-6 sene şimdilik ilaç takviyesi kullan dökülme varsa onu durdurmaya çalış. ön tarafa ektirip onun arkası açılmaya devam ederse daha kötü bir görüntü olur.  saçların gayet güzel. burdaki insanları senin gibi saçı olsun diye yapmıyacagı şey yok. mevcuttakileri korumaya çalış ekim sonraki iş.

Teşekkür ederim hocam yorumunuz için. Ne kullanacağım konusunda öneriniz var mı?

Splendor

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 11 Ağustos 2018, 20:32:41 »

Hocam bu yaşlarda saçımın olması taraftarıyım   :( peki sizin dediğiniz gibü olsa ek bir ekim yaptıramaz mıyım ?

Mert35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 11 Ağustos 2018, 22:07:35 »
Ankarada muttalip keser var başka bir yere gitmeyi düşünmeyin illa gidecekseniz bu işte en iyilerden biridir :)

Splendor

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 11 Ağustos 2018, 22:49:33 »
Ankarada muttalip keser var başka bir yere gitmeyi düşünmeyin illa gidecekseniz bu işte en iyilerden biridir :)

Hocam fiyatları nasıl bilginiz var mı? Ben Şahin Çelik hocanın ekimlerini de beğeniyorum Ankara’da. Fiyatları da uygun açıkçası.

Mert35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 12 Ağustos 2018, 15:24:36 »
Muttalip beyde 1 greft 3.5 euro.Bu piyasadaki en pahalı ekimci odur herhalde.Ama patlamış 1 tane ekimini bu forum daha görmedi.Özenle kendi eliyle tek tek alıp ekiyor.

Splendor

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 12 Ağustos 2018, 17:16:26 »
Muttalip beyde 1 greft 3.5 euro.Bu piyasadaki en pahalı ekimci odur herhalde.Ama patlamış 1 tane ekimini bu forum daha görmedi.Özenle kendi eliyle tek tek alıp ekiyor.

Oo çok pahalı hocam böyle bir dönemde

dr.ferhadyildiz

• Jr. Member
  • **
  • Saç olur, sağlık olsun...
    • Dr. Ferhad YILDIZ
« Yanıtla #22 : 14 Ağustos 2018, 23:14:25 »
Merhabalar,

Ön saç çizgisi yaş ile geriye doğru gitmeye başlar, bu anatomik ve fizyolojik bir gerçektir. Gördüğüm kadarı ile ön saç çizginin yeri doğal ve gayet şık duruyor.

Saç ekimi yaptırdığını düşünelim, ön çizgiye ekilecek olan yaklaşık 1 parmaklık alan ömrün boyunca dökülmeyecek, bir arka sıradaki saçlar yaş ile beraber uzun yıllar içerisinde dökülecek. Ön hat ve bir arka sıra arasında boşluk olacak ve ortaya hiç hoş olmayan bir görüntü çıkacak.

Kısa vadede bir diğer açıdan düşünecek olursak, ekim saçı hiçbir zaman dökülme öncesi kadar sık olamayacağından ekilen bölgeyi bir arka sıra ile kıyaslayıp saçlarının seyrek olduğu kanısında olacaksın ve beklentinin karşılanması zor olacak.

Tavsiyem gerekli ise saç tedavileri uygulayarak mevcut saçını koruyup, dökülmesini yavaşlatmak.

Saygılarımla...
Yazmış olduğum yorumlarda / yanıtlarda kişisel görüşlerimi, tecrübelerimi belirtmekteyim. Bilgiler tavsiye niteliği taşımaz. Sağlık ile ilgili her durum branş uzman hekim danışmanlığı gerektirir.

Splendor

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 15 Ağustos 2018, 03:41:05 »
Merhabalar,

Ön saç çizgisi yaş ile geriye doğru gitmeye başlar, bu anatomik ve fizyolojik bir gerçektir. Gördüğüm kadarı ile ön saç çizginin yeri doğal ve gayet şık duruyor.

Saç ekimi yaptırdığını düşünelim, ön çizgiye ekilecek olan yaklaşık 1 parmaklık alan ömrün boyunca dökülmeyecek, bir arka sıradaki saçlar yaş ile beraber uzun yıllar içerisinde dökülecek. Ön hat ve bir arka sıra arasında boşluk olacak ve ortaya hiç hoş olmayan bir görüntü çıkacak.

Kısa vadede bir diğer açıdan düşünecek olursak, ekim saçı hiçbir zaman dökülme öncesi kadar sık olamayacağından ekilen bölgeyi bir arka sıra ile kıyaslayıp saçlarının seyrek olduğu kanısında olacaksın ve beklentinin karşılanması zor olacak.

Tavsiyem gerekli ise saç tedavileri uygulayarak mevcut saçını koruyup, dökülmesini yavaşlatmak.

Saygılarımla...

Merhaba hocam, yorumunuz için teşekkür ederim. Aslında benim kayda değer bir dökülmem yok iletide belirttiğim gibi alnım küçüklüğümde de açıktı fakat artık taramakta sıkıntı çekmeye başladım orta çizgi şakaklarla orantısız duruyor. Saçlı deride sivilce illeti yüzünden Roacutane denilen ağır ilacı 7 ay kadar kullanmak zorunda kaldım vücudumu kuruttu saçlarımı çok yıprattı. Yıpranan saçlarda mecbur seyrelip dökülüyor.. Bu ilacı 7 aylık süreden önce yine 5-6 ay kadar kullanmıştım..

Benim istediğim sadece ön çizgiyi özellikle şakakları hafif 1-1,5 cm kadar öne alıp donörü çok zorlamadan sıkılaştırma yapmak ve ilaçla saçlarımı korumak. İlerde dökülme devam ederse bir daha ekim düşünebilirim. Bu yaşlarda saçsız kalmaktansa  :-X

Splendor

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 17 Ağustos 2018, 08:08:33 »
Merhabalar,

Saygılarımla...

Hocam saç tedavisi konusunda önerilerinizi alabilir miyim Lütfen neler yapabilirim? Ve birde donör bölgem nasıl sizce?

emretasdemir

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #25 : 17 Ağustos 2018, 08:24:16 »
Bu arkadaş anlamayacak belli.Bak arkadaşım başlığı önce bı değiştir sen buraya saç ekimi ile ilgili öneri değil doktorla ilgili öneri almaya gelmişsin.Sen zaten kafaya koymussun kuruntu yapmissin ekimi.Cunku onca insan sana yaptırma diyor vitamin değerine baktır diyor pisman olursun diyor sen takmissin hangi doktor da hangi doktor bunu da yaşına veriyorum.Sen bence ekim sonuclarina geç direkt olarak ordan araştır bulursun doktor korkma.Burdaki insanlar da boş yere cirpinmasin.Zamaninda birisi daha yaptı bunu iyi niyetli olmadığı ortaya çıktı,sonu hoş olmadı.

Splendor

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 17 Ağustos 2018, 09:32:24 »
Bu arkadaş anlamayacak belli.Bak arkadaşım başlığı önce bı değiştir sen buraya saç ekimi ile ilgili öneri değil doktorla ilgili öneri almaya gelmişsin.Sen zaten kafaya koymussun kuruntu yapmissin ekimi.Cunku onca insan sana yaptırma diyor vitamin değerine baktır diyor pisman olursun diyor sen takmissin hangi doktor da hangi doktor bunu da yaşına veriyorum.Sen bence ekim sonuclarina geç direkt olarak ordan araştır bulursun doktor korkma.Burdaki insanlar da boş yere cirpinmasin.Zamaninda birisi daha yaptı bunu iyi niyetli olmadığı ortaya çıktı,sonu hoş olmadı.

Öncelikle üslubuna dikkat et Lütfen. Yaşına veriyorum tarzı sokak ağzıyla konuşma yeri değil burası. Doktor da doktor mu? Bir kere sormuşum sadece şaka falan mısın, sen bence iyi oku anla. Burda konuşulanlardan bunları nasıl çıkarmayı becerdin gülünç geldi doğrusu. Ayrıca eğer hatalı bir şey varsa başlıkta yada başlık yerinde yönetici arkadaşlar gerekeni yapardı zaten bu kadar ilgilenmene gerek yok. Ben tartışmaya değil burdaki tecrübeli arkadaşların fikirlerinden yaranlanmaya geldim. İyi günler sana  :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 17 Ağustos 2018, 09:58:27 »
Çok istiyorsan ön bölgeye 1500 greft attıra bilir kendine yeni bir cizgi olusturabilirsin
Ama senın için doğru olan saçlarını ilaçlara koruyup ileride ekim yaptırmak olacaktır toparlayabilirsin ön bölgeyi.
Global Moderator

Splendor

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 17 Ağustos 2018, 10:03:04 »
Çok istiyorsan ön bölgeye 1500 greft attıra bilir kendine yeni bir cizgi olusturabilirsin
Ama senın için doğru olan saçlarını ilaçlara koruyup ileride ekim yaptırmak olacaktır toparlayabilirsin ön bölgeyi.

Teşekkür ederim hocam  :) İlaç tedavisi konusunda ne gibi önerileriniz var öğrenebilir miyim Lütfen. Fin + Min uygun mudur?

Facebook Twitter Instagram