Gönderen Konu: ArenaMed - Serkan Aydin 4.500 Greft (15.08.2018)  (Okunma sayısı 12516 defa)

Korhan Yeniceli

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: ArenaMed - Serkan Aydin 4.500 Greft (15.08.2018)
« Yanıtla #30 : 18 Ağustos 2018, 18:49:39 »
Net göremesemde alın bölgende şişlik okuşmuş başını arkaya doğru tut ve şiş bölgene buz uygula bence ayrıca saçın ön kısmında çok fazla siyahlık var losyonu döktükten sonra 40 dk falan kalsın iyice yedir losyonu bol kullan zaten 10.günden sonra işine yaramıyor kolau gelsin.

weissewolke

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #31 : 19 Ağustos 2018, 11:53:35 »
Kafamdaki şişlikler azalmaya başladı. Kafamı öne eğmemeye özen gösteriyorum ama enjekte edilen ilaç mutlaka deri altında aşağı kayıyor. Birkaç gün içerisinde vücuttan tamamen atılacak muhtemelen.
Yara kabukları sizde kaçıncı gün dökülmüştü üstadım ?
Köpüğü 20 dk uygulayın demişlerdi ben 30 dk uyguluyorum. Kalan günlerde 40 dk deneyeyim. Sağolun.

Net göremesemde alın bölgende şişlik okuşmuş başını arkaya doğru tut ve şiş bölgene buz uygula bence ayrıca saçın ön kısmında çok fazla siyahlık var losyonu döktükten sonra 40 dk falan kalsın iyice yedir losyonu bol kullan zaten 10.günden sonra işine yaramıyor kolau gelsin.

weissewolke

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #32 : 21 Ağustos 2018, 18:58:26 »
Öncelikle tüm arkadaşlarımızın bayramını kutluyorum.

Bugün 6. Gün

Bugün biraz sorumsuzluk yapıp kafama dokundum parmak uçlarımla. Kabuklar dökülmeye başladı dokununca. Çok hafif masaj yapar gibi parmak ucuyla dokunmuş olsam da ekime zarar vermiş olabilir miyim.
Herkes uyarmış ellemeyin diye ama irade gösteremedim ve kenar kısmını hafifçe kaşıdım.
Sanırım 5-6 greft’e de zarar verdim. Ne dersiniz bunca emek boşa mı gitmiş oldu.

kelman

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #33 : 21 Ağustos 2018, 19:09:05 »
72 saatte kökler tutuyor hocam zaten kayıp değildir sıkıntı yapma.

weissewolke

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #34 : 21 Ağustos 2018, 19:29:04 »
Sağol üstadım içimi rahatlattın. 7-8 köke zarar vermiş olabilirim. Şu andan itibaren kesinlikle dokunmayacağım.

72 saatte kökler tutuyor hocam zaten kayıp değildir sıkıntı yapma.

Moraless

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #35 : 22 Ağustos 2018, 01:24:17 »
Bephanten losyon kullanmıyormusunuz arkadaşlar kimin ekimine baksam herkeste taş gibi kabuklar var biraz yumuşasın kabuklar arkadaşlar yoksa sonradı sıkıntı benden söylemesi.

weissewolke

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #36 : 22 Ağustos 2018, 09:46:26 »
Bugün 1 hafta tamamlandı. Bana şu ana kadar losyon kullanımı konusunda bir bilgi vermedi ArenaMed. Bugün fotoğraf yolladığımda soracağım ilgilenen arkadaşa.

Ayrıca saç yıkama konusunda ArenaMed hemen ertesi gün yıkamaya çağırıyor.
Oysa okuduğum onlarca sayfada ilk 3 gün su değmesin. Yıkamaya 3. gün başlanır yazıyor.
Bunu ArenaMed bilmiyor olamaz. Uygulamada bu kadar farkların olması normal midir ?

Bephanten losyon kullanmıyormusunuz arkadaşlar kimin ekimine baksam herkeste taş gibi kabuklar var biraz yumuşasın kabuklar arkadaşlar yoksa sonradı sıkıntı benden söylemesi.

weissewolke

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #37 : 23 Ağustos 2018, 12:48:46 »
Bugün ekim işleminden sonraki 8. gün.

Saç ekim sürecinde yaşananları detaylı bir şekilde yazmanın faydalı olacağını düşünüyorum. Böylece saç ekimi yaptırmayı düşünen arkadaşlar daha bilgili ve hazırlıklı olurlar.

Öncelikle sizi buyur edip bir takım belgeler imzalatıyorlar. Sanırım birşeyler ters giderse hastanın olabilecekler konusunda bilgilendirildiğini belgeleyip hukuki dayanak oluşturma amaçlı. Haklarıdır. Sonuçta bu bir cerrahi müdahale ve süreç içerisinde birşeylerin ters gitme olasılığı her zaman var.

Sonra kafanıza ekim yapılacak alanı belirlemek amaçlı çizim yapıyorlar. Ön çizgi konusunda sizin de fikrinizi soruyorlar ama ben tamamen onların takdirine bıraktım. Çizgi çekildikten sonra sizi operasyonu yapacak ekibe teslim ediyorlar.
Önce makine ile saçlarınız sıfıra vuruluyor. Artık operasyona hazırsınız.

Operasyonun en zor aşaması Lokal Anestesi.
Kafanıza enjekte edilen ilaç sinir uçlarını yakıyor. Her iğne yapıldığında kafanıza demir pençeli bir aslanın vurduğunu hissediyorsunuz. Bu işlem önce kafanızın arka bölgesi için yapılıyor ve yaklaşık 3-4 dk sürüyor. Daha sonra ön bölge için tekrarlanacağını öğrendiğimde baya strese girdiğimi söyleyebilirim.

Kafanız uyuştu ve beton gibisiniz artık. Kafaya silahla ateş etseler hissetmeyeceksiniz gibi sanki.
İkinci işlem kafaya jel gibi bir sıvının enjekte edilmesi. Kafa derisini yumuşatıyormuş ve çalışmayı kolaylaştırıyormuş. Ama bu jel deri altında hareket etme özelliğine sahip. Ekim işlemi bittikten sonra kafanızı öne veya yana eğerseniz sıvı o bölgeye akıp yüzünüzde gözünüzde şişliklere sebep olabiliyormuş. Ben dikkat ettim ve böyle bir sorun yaşamadım.

Artık donör alma ve toplama işlemi aşamasına geçtiniz.

Yüzüstü yatıp kafanızda mermer kesici gibi aletin sesini işitiyorsunuz. Saç köklerini alabilmek için donör bölgenizde kesikler açıyorlar.Bu kesikler sayesinde saç kökleri bir aletle çekilip alınarak hazırlanmış olan gazlı bezlerin üzerine biriktiriliyor. Bana verilen bilgiye göre her gazlı bezin üzerinde 100 adet kök biriktiriyorlarmış. Benden 4.500 greft alındı. 45 tane gazlı bez üzerinde kök toplanmış olması lazım. Bunu sayıp teyit etme şansınız yok. Çünkü hareketsiz bir şekilde saatlerce yüzüstü yatıp beklemek zorundasınız.

Benim kafa derimin çok sert olduğu ve adete mermerde çalışıyor gibi zorlandığını belirtti ilgili arkadaş. Kafa deriniz sert ise operasyon süresi uzuyor.
Yaklaşık 5 saat sürdü donör alanındaki greft toplama işlemi.
3 veya 4. saatte Serkan Aydın yanında bir bayan ile gelip kontrolleri yaptı hal hatır sordu. Kafaya bakıp ne kadar kanal açılacağı konusunu anlattı. Bana 40 rakamı telaffuz edildi. Bu ekim alanına 40 kanal açılması anlamına geliyormuş. Keskin bir aletle ekim yapılacak alan kesildi ve greftlerin ekilebilmesi için yarıklar açıldı. Oldukça kanlı bir işlem.

Sonra greft alma işlemine devam edildi ve 5 saatin sonunda nihayet bitti.

Yorulmuş ve acıkmıştık. Yemek molası verildi. Sigara içmediğim için sigara molası ihtiyacım olmadı ve sigarasızlık stresi yaşamadım. Tiryaki arkadaşlar için bu süreç daha stresli ve zor olacaktır. Kendinizi buna hazırlayın.

Sonraki aşama greftlerin ekilmesi aşaması. Ve korkulan an geldi. Kafanın ön kısmına lokal anestezi. Yine aynı şiddetli acı. Dayanmak oldukça zor. Ama yiğitliği de bok sürdürmemek lazım bir taraftan. Katlanıyoruz. Bu aşamadan sonra vazgeçecek halimiz yok.

Ve ekim işlemi başladı. 2 arkadaş dikkatlice kökleri açılan kanallara ekiyorlar. Ben her 30 dk da bir ne kadar kaldı diye soruyorum. Neyseki ekim işlemi bu sefer sırtüstü yatılarak yapılıyor. Yüzüstü yatmaya göre daha konforlu diyebilirim.

Yaklaşık 4 saat süren ekim işlemi de sona erdi ve artık bandaj yapılıp otele gitmek üzere hazırlanıyorsunuz.

İlk gece çok dikkatli yatmak gerekiyor. Sırtüstü ve kafanızı sağa sola çevirmeden uyumak zorundasınız. 15'er dakikalık uyku hali diyelim. Sürekli tedirgin. Uyuyamıyorsunuz kısacası. Bu arada kafanızın donör bölgesi sürekli kanıyor. Yastığı çarşafı kan yapmamak için size verilen ped'i dikkatli kullanmalısınız.

ArenaMed sizi ertesi gün yıkama işlemi için davet ediyor. Ben ertesi gün burnumdan operasyon geçireceğim için yıkamaya gitmedim.
Yıkama işlemi bende 2. güne kaldı. Sonra okuduğum hemen hemen her yerde 2-3 gün sonra ilk yıkamanın yapılması gerektiğini gördüm.
Eğer olması gereken buysa neden ertesi gün yıkama yapıyorlar. Eğer ertesi gün yıkamanın sakıncası yok ise neden her yerde 2-3 gün sonra ilk yıkama yapılmalıdır yazıyor. Kafamda deli sorular.

İlk yıkama için 2 gün sonra oradayım. Kafama bir köpük sıkıp 20 dk beklettiler ve durulama yaptılar. Bu işlemi 10 gün boyunca yapmam gerektiğini öğrendim.

Bugün 8. gün ve biraz da el yordamıyla kabukları temizledim. Şu an kafamdaki uyuşukluk hali de hemen hemen yok olmuş gibi. Kendimi iyi hissediyorum. Biraz suçluluk duygusu dışında diyelim. Kafanıza ve kabuklara dokunmayın dediler ama ben dayanamayıp çok dikkatli bir şekilde 6. günden itibaren dokundum. Parmak uçlarıyla ovarak dikkatli bir şekilde kabukları temizledim. Kanama falan olmadı. Çok hafif kızarıklık var kafamda.
Kabuklarla birlikte saç kılları da döküldü ama bu normalmiş. Kafa derisinin 5 mm altına ekilen saç kökleri önemli olan. Bu kökler zarar görmediği sürece ekim işleminizin başarılı sonuç verme olasılığı yüksek.

Şu an kendimi iyi hissediyorum. Sürecin zorlu kısmını atlattığım için memnunum.

Bundan sonra ekim yaptıracak arkadaşlara kolaylıklar diliyorum. Umarım herkesin gönlüne göre olur. Saygılar.
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2018, 14:11:07 Gönderen: weissewolke »

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #38 : 23 Ağustos 2018, 13:52:20 »
Ekiminiz hayırlı olsun, temiz duruyor. Verdiğiniz detaylı bilgiler için de teşekkürler.

weissewolke

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #39 : 23 Ağustos 2018, 14:10:29 »
Ekin işleminden sonra 8. Gün

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #40 : 24 Ağustos 2018, 12:52:36 »
Temizlemissin kabukları hayırlı olsun insallah güzel bir sonuç olur
Global Moderator

weissewolke

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #41 : 24 Ağustos 2018, 12:58:57 »
Teşekkür ederim. Bundan sonraki süreç daha kolay olacak inş.

Temizlemissin kabukları hayırlı olsun insallah güzel bir sonuç olur

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #42 : 24 Ağustos 2018, 13:07:05 »
İnsalllah sakin sakin bir süreç geçir stres yapma
Global Moderator

weissewolke

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #43 : 04 Eylül 2018, 10:47:25 »
Merhaba Arkadaşlar,

Bugün operasyon yapılalı 20 gün oldu.
Özellikle şakak kısımlarındaki ekilen saçlar döküldü. Sanırım bu normal süreç.
Kızarıklık henüz geçmedi.
Kafamın son halini paylaşıyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #44 : 04 Eylül 2018, 10:57:16 »
Hızlı olmuş şok dökülme hızlı dökülen hızlı çıkar:)

İnşallah sonuç güzel olur donörde toparlar zamanla
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram