Gönderen Konu: Aşılı Saç Ekimi 2850 Greft/NW6 Emirali H. EsteWorld Altunizade 18 KASIM 2015  (Okunma sayısı 30730 defa)

Enes1980

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Aşılı Saç Ekimi 2850 Graft EsteWorld 18 KASIM 2015
« Yanıtla #15 : 14 Mart 2016, 12:50:15 »
Banada aynizi yaptilar görevli biri geldi sacekiminden önce 2 3 sayfa birseyler imzalatilar.Dr Kürsat cok efendi iyi birine benziyor.bende basta sandim Fatura Garantibelgesini ilk yikamadan sonra verecekler ama hic birsey vermediler ama dediler cikmaza yeniden ekim yapariz,inkar edeceklerini sanmiyorum.Senin yerinde olsam 2 ay daha beklerim ginede birsey cikmaza insallah  cikar.Dr Servet beyle de bir konusmani tercih ederim.

sees

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 14 Mart 2016, 18:18:49 »
Esteworld arada sırada illaki bişeyler çıkartıyor. Şimdi de robotik saç ekimi diye bişey çıkartıyorlar. Pazarlamanın varyasyonları yani, para tuzağı diye düşünüyorum..

burqa1

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 14 Mart 2016, 18:50:36 »
saç aşısı bilmemne kandırıyolar bana göre inandırıcı bir kurum gelmiyor bana esteworld

Enes1980

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 14 Mart 2016, 19:06:53 »
Estewolda biraz göz boyama biraz sanz isi ,hersey cok lux ve guzel bayanlar dolu ilk girdin zamman insanin gözleri boyaniyor .12 ye yakin sacekimi yapan ekipleri var iki vardiye sanzina hangi gruba duserseniz ,her grup kötu yada iyi olacak degil.sirf kanalari acan asistan dr. Yani tek hemsirelerin ellindesin.

BlackAndWhite

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 27 Mart 2016, 10:14:08 »
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği bu tarz pazarlama kandırmacaları hakkında ortak bildiri yayınlamış. Bu durumda fazladan aldıkları 5000 lira çöpe gitmiş görünüyor.

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Saç Aşısı (Ekstrasellüler Matriks), Saç Klonlama (Kopyalama) ve Saç Ekimi Hakkında Basın Bülteni

Türkiye'de Saç Çıkarmada Devrim Olarak  Tanıtılan ve  Domuz  Mesanesinden Hazırlanan Saç Aşısı’nın Saç Çıkardığını Gösteren/İspatlayan Deneysel ve Klinik Araştırmalar Yoktur..
Saç Klonlama ise Günümüzde En İleri Laboratuvarlarda Bile Yapılamamıştır. Saç Yapan Hücreleri Klonlayan Karaciğeri Kolaylıkla Klonlar..

Türkiye de son dönemde ‘sihirli toz’ ‘saç çıkarmada devrim’ olarak reklamı yapılan ve ‘Saç Aşısı’ olarak tanıtılan ürün hakkında ve ‘Saç Klonluyoruz’ açıklamaları hakkında toplumu bilgilendirme gereği doğmuştur.

Saç Aşısı (ACell) Nedir?
Saç aşısı olarak tanıtılan ürünün gerçek adı ACell’dir; domuz mesanesi/bağırsağının iç tabakasından hazırlanan ekstrasellüler matriksdir (porcine-derived extracellular matrix). İlaç değil, tıbbi cihaz kategorisindedir. Ürün, bazal membran ve kollajen içermektedir. Ekstrasellüler matriksin temel amacı yara iyileşmesini hızlandıran bir çatı (scaffold) oluşturmasıdır. Başka bir değişle bir binanın tutucu iskeleti gibi yara iyileşmesini sağlayacak hücrelere ortam oluşturmaktadır.  ACell adlı ürün tabaka/toz gibi farklı formlarda üretilmiştir. Türkiye’de ‘Saç Aşısı’ olarak pazarlanan ürün toz formu olan ACell Micromatrix’dir.

ACell Micromatrix Kullanım Alanları ve Kullanım Yöntemi:
ACell Micromatrix toz formunda olduğu için hastanın kendi kanı ile karıştırıp sıvı hale getirilip hastaların saçlı derilerine enjekte edildiği görülmektedir. Oysaki ACell’i üreten firmanın veb sitesinde toz formunun kullanım şekli; yaranın üzerine uygulama yanitopikal uygulama olarak belirtilmiş, başka bir değişle ciltaltına herhangi bir amaca yönelik enjekte edilebileceğinden bahsedilmemiştir. Kullanım alanları içinde saç çıkarma veya saçları güçlendirme yer almamaktadır. ACell’in kullanım alanı yaralardır: Kısmi ve tam katlı yaralar, bası yaraları, venöz ülserler, diabetic ülserler, cerrahi yaralar, travmaya bağlı yaralar..

Kullanılmaması Gereken Alanlar (Kontraendikasyonlar):
Domuz ürünlerine allerjisi olan kişilerde
3. derece yanıklarda kesinlikle kullanılmaması gerektiği belirtilmiştir.
ACell’in Amerika Birleşik Devletleri Sağlık Bakanlığı (FDA) Onayı Yara İyileşmesi Üzerinedir. Saç Çıkarma veya Güçlendirme ile İlgili Onayı Yoktur (14 Tem 2015):
Bir ürünün ABD’de Sağlık Bakanlığı onayı alabilmesi için ürünün ilgili alanda etkinliğinin ve de güvenirliğinin ispatlanmış olması gerekmektedir. Saç ile ilgili bir etkinlik gösterilmemiştir.

ACell’in Saçları Güçlendirdiğine İlişkin  Deneysel veya Klinik Bilimsel Çalışma Mevcut Değildir:
ACell ile ilgili yapılmış bilimsel çalışmalar incelendiğinde deneysel çalışma olarak 92, klinik çalışma olarak 22 yayın olduğu görülmektedir. ACell’in saçlı deriye enjekte edilerek saç çıkarma veya mevcut saçları güçlendirme amacıyla yapılmış klinik veya deneysel bir çalışma bulunamamıştır. Sonuç olarak, ne deney hayvanlarında ne de hastalarda bir çalışma ile etkinliği saç çıkarma veya mevcut saçları güçlendirme yönünde ispatlanmamış bir ürünün hastalarda kullanılması yasal ve de etik değildir.

Saç Klonlaması (Kopyalaması):
Saç klonlaması ile kast edilen şey ise saç yapan hücrelerin ve de yapıların birebir aynısı üretmektir. Derinin ve de saç yapan dokuların bire bir aynısını üretmek karaciğeri kopyalamaktan daha zordur. Günümüzde laboratuvar koşullarında bile saç klonlama yapılamamıştır.  Bu şekilde yapılan haberler doğru değildir, pazarlama amaçlıdır. Halkımızın ‘Saç Klonluyoruz’ tarzındaki asparagas haberlere itibar etmemesini rica ediyoruz.. Buradaki amaç talep oluşturmak, mevcut talebi artırmak ya da fiyatı artırmaktır. Ülkemizde sağlık turizminin lokomotifi haline gelmiş saç ekiminin bu şekilde gerçeği yansıtmayan pazarlama yöntemleri ile gölgelenmesi Türkiye’nin yurtdışındaki güvenirliği ve imajı açısından da sakıncalıdır.

Saç Ekimi Bir Cerrahi İşlemdir:
Saç ekimi konusunda halkımızın başvurması gereken kişiler Plastik Cerrahlardır. Lütfen ameliyatınızı başka kişilere yaptırarak sağlığınızı tehlikeye atmayınız. Sağlık Bakanlığı Yetkililerini, Tabipler Birliğini, Reklam Kurulunu bu konuda inceleme yapmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla
TPRECD Yönetim Kurulu

BlackAndWhite

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 27 Mart 2016, 10:17:39 »
Esteworld arada sırada illaki bişeyler çıkartıyor. Şimdi de robotik saç ekimi diye bişey çıkartıyorlar. Pazarlamanın varyasyonları yani, para tuzağı diye düşünüyorum..

Robotik saç ekimi için seansına 40 bin lira istiyorlar. Bu kadar yüksek paraları veren zaten manuel-FUE ile çalışan (Koray hoca, HLC vs.) bir kliniğe yaptırır.

Enes1980

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 27 Mart 2016, 11:55:16 »
Kafayi yemisler 40 bin .

mutsuz

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 27 Mart 2016, 14:04:01 »
Bence robottan faydalanılabilir.Nasıl faydalanabiliriz dersek dönör bölgesinde saglıklı saçları seçer matematiksel sistem içerisinde dönör bölgesini katletmeden,yıpratmadan ve bakıldığında kusursuz görünmesinde faydalanabilir ama alım yine manuelle olacakİkinci olarak ekim alanı cm2 ye daha fazla kanal aşılabilir ve aynı anda yüzlerce iğne harekete gecer.buradaa ekim manüel olacak.ekim süresinde kısalmış olur.şimdi ne değişti  diyebilirsiniz.Bence cok şey değişti daha profesyonel ve ekimde hata oranı ortadan kalkmış olacak.Saç ekiminde zaman cok önemli

savaş11

• Full Member
« Yanıtla #23 : 31 Mart 2016, 00:23:35 »
Mutsuz ve Kuthan_S Kardesler,

Hocam Basta ekledigim resimlerde 3.resimde bugun itibari ile dediginiz gibi bir kararti var. (4.ay diyen resim). Esteworld'e guvenerek bir dostumun vesilesi ile gittim ve 1 yil beklememi soyluyorlar. Bende bekliycem. Doktor Bey'de cok hos bir insandi.

Esteworld ekim oncesi sabah size birkac sayfa alelacele birseyler imzalatiyor ve bir nushasini bana vermediler onun icin ne imzaladigimi bilmiyorum. Ayrica 2850 graft ektiklerine dair bir sertifika vereceklerini soylediler. Bunu da vermediler.

Hukuki olarak bir hakkim varmi acikcasi bilmiyorum ama iyi bir avukata gerekirse danisacagim.

Bazi arkadaslar 2 seans yapilacaksa 2850'nin on bolgeye ekilmesini, 2.seansta ise arka bolgeye ekilmesini onermis. Acikcasi esteworld de o sekilde yapilmis bircok hasta vardi, benimkini neden boyle yaptilar bunu tabi bilmiyorum.
Geçmiş olsun filinta , neredeki hastanede ve hangi doktor ekiminizi yaptı yazabilirmisin . Üzülerek söylüyorum ama donorünün düzelme ihtimali yok çünkü alım sırasında dengesiz ve acemi birisine denk gelmişsin kardeş. Aynı yerde aynı durumu ben ilk ekimimde yaşadım ve 1 yıl bekle muhabbetini çok iyi bilirim :) toplamda kaç para ödedin kardeş ?
 İkinci bir ekim yapalım filan muhabbetine sakın girme ve hiçbir konuda da acele etme 2-3 aya zaten net durumun ortaya cıkacaktır ...
Tekrar geçmiş olsun, gerçekten senin durumu görünce üzüldüm , aynı şeyleri yaşamış birisi olarak.

filinta

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 23 Nisan 2016, 16:02:44 »
Arkadaslar,

5 Ay 1 Haftayi Geride Biraktim. Donor Bolgemde bir miktar duzelme oldu ve makine ile forumdaki arkadaslarin onerdigi gibi dikkatli bir sekilde saclarimi kisaltiyorum.

2900 Graft ekim yapilmisti, simdilik gorunum bu.

Hem cikan saclar hemde donor bolge hakkinda goruslerinizi bekliyorum.

Herkese tekrar gecmis olsun.

Ilave: Bu asinin herhangi bir faydasi oldugunu sanmiyorum. 2900 kok ten yeniden sac cikan kok sayisi su ana kadar 2-3 kok gibi.

alice

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Aşılı Saç Ekimi 2850 Greft EsteWorld Altunizade 18 KASIM 2015
« Yanıtla #25 : 23 Nisan 2016, 16:39:30 »
Hocam üzgünüm ama ekimin başarısız olmuş gibi görünüyor esteworld sanırım değil mi gidip görüşmeni öneriyorum belki revizyon için ikna edebilirsin

mutsuz

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 23 Nisan 2016, 16:42:32 »
sakın ha revizyon felan ettirme iyi olsaydı ilk ekimde iyi olurdu.Yanlarınabile ugrama tazminat davası ac direk

zlatan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : 07 Mayıs 2016, 22:28:24 »
hocam öncelikle çok geçmiş olsun maalesef saç ekiminiz başarılı olmamış şu an ne durumdasınız mahkemeye mi vereceksiniz yoksa yeniden iletişime geçip hatalarını telafi ettirmeyi mi düşünüyorsunuz?

norvecli

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 07 Mayıs 2016, 22:38:11 »
gercekten üzülüyorum bøyle arkadaslari gørdugumde. lütfen bu ekim isine arastirip girin. komsunun oglu ektirmis, babamin halasinin oglu ektirmis güzel olmus bende ekim diye gidip ektirmeyin. yaziktir günahtir ya. bu adama suan zamani geriye alsak desek. 20.000tlye super ekim yapariz sana deseler. kabul edecek. ama suan 200.000tl versende o 2900kök haram oldu bikere. gecmis olsun tekrar abi.

ismael

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #29 : 08 Mayıs 2016, 00:03:48 »
1000 grefti bile çıkmamış ekilenlerin
bu donörden 2000-3000 çıkar gibi yine bence git sonkez kaliteli bir yere ektir

Facebook Twitter Instagram