Gönderen Konu: Esma & Serkan| DHİ Ekim | 3640 Greft | Kasım 2017  (Okunma sayısı 3626 defa)

civil

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Esma & Serkan| DHİ Ekim | 3640 Greft | Kasım 2017
« : 27 Temmuz 2018, 16:08:57 »
Merhaba herkese. 27 kasımda antalyada 2 gün şeklinde esma&serkan çiftine ekim yaptırdım. Ekimden önce-ekim sonrası-son hali şeklinde fotoğrafları yükledim. Kendilerini forum sayesinde tanıdım. Orada ektiren bir çok kişiyle konuştum. Özellikle antepli çok yardımcı oldu. Teşekkür ediyorum burdan. Ekimin 1 gün öncesi antalyaya gidip otele yerleştim. ekim günü ön çizgi belirlendi. Ben şakaklara doğru bir ekim istiyordum ancak yaşın ilerlemesiyle ve mevcut saçların dökülmesiyle iler ki dönemiç in hoş bir görüntü olmayacağını söylediler. Ayırıca max. ekilebilecek sayıda ekilsin diye düşüncem vardı. ancak vertex de dökülmeyen tüyler çok fazla varmış. oraya fazla bir ekim yapılması ordaki saçların direk dökülmesine sebep verecekti. bu yüzden en uygun nasıl olacaksa öyle yapılsın diye onlara bıraktım.  Karar sonrası ekime geçildi. Kendileri çok ilgili ve nazikler. Sorularımı cevaplayarak yardımcı oldular. Ekim öğleden önce donörden alınanlar hemen ekildi. öğle arasından sonrada donörden alıma devam edildi ve aynı şekilde ekime devam edildi. bu sayade kökler dışarıda fazla bekletilmedi. bu şekilde 2 gün olmak üzere toplamda 4 seans şeklinde alım ve ekim yapıldı. ilk gün anestesi iğneleri canımı yakmadı. Ancak 2. gün vücut bağışıklık kazandığından anestesi iğneleri can yaktı. Kendileri de böyle olacağını bana söylemişlerdi ancak bu kadar beklemiyordum. Ama aman aman bir acı değil. ayrıca kişiden kişiye göre de değişiyor. özel bir klinikte yapılıyor ekim. Doktor var ancak ekime müdahil olmuyor. Herhangi bir olumsuzluk olduğunda müdahale ediyor. Ekimi esma hanım yapıyor. Serkan bey'de ara ara anestezi ve kökleri kaleme yerleştirme işlemlerinde bulunuyor.Ben çalışmalarını ve samimiyetlerini beğendim.İlk 3-4 ay  solgar biotin 1000 mg ve proscar 1/4 şeklinde kullandım.
Şuan 8. aydayım. Pek bi çıkış gözlemlemiyorum. 6 aydan sonra bir değişim yaşamadım. Çevremde beğenenlerde oldu belli oluyor diyenlerde. Belli oluyor diyenler ön çizginin nizami bir şekilde çizgi olmasından dolayı belli olduğunu söylüyorlar. Bunu söyleyen çok kişi yok ama  4-5 kişiden bu yorumu aldım. Şimdi düşünüyorumda ön çizgiyi girintili çıkıntılı yapılsaydı nasıl olurdu? Daha doğal durabilir miydi? Bu konuyu serkan beye soracağım. Memnun musunuz diye sorarsanız. bu beklentiyle alakalı. Memnun sayılırım. ancak daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum. Arka taraf seyrek kaldı. Ekimlerde görürsünüz sağ tarafta hafif şaka doğruda ekim yapıldı ama sol tarafta fazla girilmedi. Şuan sağda sorun yok memnunum ancak sol taraf şaka bölgesine doğru bi açıklık var. Ayrıca sol taraftaki yoğunluk sağa göre az. buda beni çok düşündürdü. Bunu serkan bey'e söyledim kendiside kafaya takmamam gerektiğini ve  uygun bir zamanda o bölgeye 600-700 greft gibi (yani bölgenin durumuna göre) rötuş yapabileceğini söyledi. yeni açacağı kliniğinde böyle küçük şeyleri yapacağını söyledi. Yaptığı işin arkasında duymak beni biraz rahatlattı açıkcası. Ekim sonrası da destek.veriyor. Açıkcası 3-4 arkadaşım daha ektirmeyi düşünüyor. Bir arkadaşım kendilerine gitti. Kendileri ön bi inceleme yaptı ve donörün yetersiz olduğunu ekim önermediklerini söylediler. Arkadaşımda ektirmedi. Memnuniyete önem verdiklerini düşünüyorum. eksisi ve artısını yazdım. Fotoğraflara göre sizlerde yorumunuzu yapabilirsiniz.

civil

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Esma & Serkan| DHİ Ekim | 3640 Greft | Kasım 2017
« Yanıtla #1 : 27 Temmuz 2018, 16:12:54 »
6-7 ay fotoğrafları

PagaroN

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 27 Temmuz 2018, 16:18:15 »
..
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2018, 14:08:10 Gönderen: PagaroN »

civil

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 27 Temmuz 2018, 16:22:58 »
Bu da mevcut açıklık olduğunu söylediğim alan
1- Karşıdan
2-Sağ taraf
3 ve 4- sol taraf

civil

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 27 Temmuz 2018, 16:25:21 »
üsten fotoğraf şuan bu var.

green

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 27 Temmuz 2018, 19:56:29 »
guzel calisma ama rotus gerekli arkalara kalemle... sizin memunuyetiniz daha oncelikli tabi

civil

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 10 Ağustos 2018, 12:01:17 »
ön çizgiden dolayı ekim yapıldığının belli olduğunu söyleyen bi kaç kişi daha oldu. Açıkcası moral bozuyor bu durum. Ekim iyi mi oldu kötü mü bilemiyorum.

Pardon21

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 10 Ağustos 2018, 12:07:24 »
Ön çizgide tekli greft kullanımından dolayı belli olur normaldir. Ekiminiz fena değil.

civil

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 10 Ağustos 2018, 13:19:28 »
Girintili çıkıntılı olsaydı daha mı doğal olurdu acaba? Böyle bişey sonradan yapılabilir mi? Bilgisi olan veya yaptıran varsa aydınlatırsa sevinirim.

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 10 Ağustos 2018, 14:28:50 »
Bence o kadar da belli olmuyor, fotoğraftan anladığım kadarıyla.

stigma4885

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 10 Ağustos 2018, 21:38:25 »
Civil kardeşim.sana helal olsun . Sonunda tarafsız ve güzel bir yorum yapan biri çıktı. Artisi eksisi herşeyi yazmışsın ..bende Serkan Esma düşünüyorum . Eylül ayında olacak inşallah. Ekimden 10 gün sonra kafamda Ekim olsugu belli olur mu acaba

ormangibi

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 10 Ağustos 2018, 22:20:56 »
Benim gözlemime göre, insanların doğal saç çizgisi de tek tip değil. Kiminin düz, kiminin biraz girintili çıkıntılı. Bu yüzden sizdekinin ekim olduğu bence belli olmuyor. Kaldı ki tam düz değil, biraz girintili çıkıntılı zaten. Ve bazı yeni ekimlerde olduğu gibi bebek saçı şeklinde veya kıvır kıvır bir görüntü de yok. Orada emanet gibi durmuyor yani. Ekim olduğunu bilenlere soruyor ve ısrarla bir kusur var mı gibi bir tavırla soruyorsanız, belki o nedenle öyle söylüyor olabilirler. Ekim olduğunu bilmeyenler nasıl alıgılıyor, konuşurken saçınıza bakıyorlar mı, belki o daha iyi fikir verebilir.

civil

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 11 Ağustos 2018, 08:14:36 »
Civil kardeşim.sana helal olsun . Sonunda tarafsız ve güzel bir yorum yapan biri çıktı. Artisi eksisi herşeyi yazmışsın ..bende Serkan Esma düşünüyorum . Eylül ayında olacak inşallah. Ekimden 10 gün sonra kafamda Ekim olsugu belli olur mu acaba
hocam sonuçta bu iş karşılığında bi mebla ödüyorsunuz. kolay kazanılmıyor hele bu dönemde ondanyaşadığım iyi kötü şeyleri yazmaya çalıştım. 10 gün sonra belli olur. kızarıklık kabuk vs. 2 aydan sonra normale giriyor

civil

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 11 Ağustos 2018, 08:18:08 »
Benim gözlemime göre, insanların doğal saç çizgisi de tek tip değil. Kiminin düz, kiminin biraz girintili çıkıntılı. Bu yüzden sizdekinin ekim olduğu bence belli olmuyor. Kaldı ki tam düz değil, biraz girintili çıkıntılı zaten. Ve bazı yeni ekimlerde olduğu gibi bebek saçı şeklinde veya kıvır kıvır bir görüntü de yok. Orada emanet gibi durmuyor yani. Ekim olduğunu bilenlere soruyor ve ısrarla bir kusur var mı gibi bir tavırla soruyorsanız, belki o nedenle öyle söylüyor olabilirler. Ekim olduğunu bilmeyenler nasıl alıgılıyor, konuşurken saçınıza bakıyorlar mı, belki o daha iyi fikir verebilir.
yok hocam ısrarla niye sorayım millete :) bunu özellikle konuşurken dikkatlice gözünü saçımdan ayırmamamaları üzerine farkettim. ekim olduğunu bilenler de ön çizginin nizami bir şekilde çizilmiş olmasından dolayı belli oluyor dediler. genelde bu şekilde. bi de sol şakak tarafında açıklık mevcut sağa göre. oradan şuanda memnun değilim. ayn şekilde tepele bölgesi de seyrek şuanlık.

ormangibi

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 11 Ağustos 2018, 13:01:39 »
Şu saç çizgisiyle ilgili şöyle de bir husus var. Kişinin talebi olur ya da açıklığı azdır orası ayrı. Ama genelde merkezlerin saç çizgisini öne çekmek gibi bir hevesleri var gibi. Ressam veya heykeltraş keyfi veriyor galiba. Sonra bırakıp gidiyorlar; ağır işçiliği, ekimi başkaları yapıyor nasıl olsa (burası için demiyorum). Sonra da insanlar saç çizgilerini aylarca, yıllarca kafalarına takıyorlar. Mevcut saç çizgisi yeterince önde olan özellikle açıklığı çok arkadaşların (bu konudaki arkadaşın çok değil) hem doğallık açısından, hem de o kadar grefti bunun için harcamak yerine, onları da ya daha gerideki şakakları ya da daha yukarılardaki seyrek bölgeleri sıklaştırmada kullanmaları açısından; mevcut saç çizgilerini korumalarının daha doğru olacağını düşünüyorum. Ancak merkezler sanırım bu konuda kendi fikirlerinde biraz fazla iddialı/ısrarcı oluyorlar.

Facebook Twitter Instagram