Gönderen Konu: İnce telli saçları nasıl kalinlastiririz  (Okunma sayısı 7367 defa)

byburkay

• byburkay
  • Hero Member
Ynt: İnce telli saçları nasıl kalinlastiririz
« Yanıtla #1 : 27 Temmuz 2018, 08:48:07 »
Arkadaşlar ince telli saçları nasıl dolgun kalın saçlar yaparız varmı bi yolu

Biotinle biraz fark edebilir , Denem Amaçlı 5Mg kullanabilirsin günde.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 14 Eylül 2018, 12:06:36 »
Finasterid+biotin :)

Tabi saçının yapısı ince ise ayrı konu kalın olup inceldi ise işe yarar
Global Moderator

Madmax

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 15 Mayıs 2019, 15:32:57 »

İnce telli  Saçları  Kalınlaştırmak ve güçlendirmek

İnce saçı kalın telli  saça dönüştürmek için en iyi ipuçları ve püf noktaları.
İnce telli  Saçınızı Doğal Olarak Nasıl Kalınlaştırırsınız?
İnce telli saç klübünün bir üyesi misiniz ve tüm hayatınızı böyle geçirmek mi istediniz ya da istiyor musunuz? Başka yerde arama! Eskiden ince telli  saçlarımın kalınlığını doğal yöntemler ve faydalı ürünler kullanarak neredeyse üç katına çıkardığımı öğrenin. Saçlarınız boyayla muamele görmüş, inceltilmiş veya erkek veya kadın tipi kellik yaşıyorsanız, evinizde saç büyümsini teşvik etmek ve saç hacminizi artırmak için yapabileceğiniz tedaviler vardır.

7 Adımda Saçımı Nasıl Kalınlaştırırım?
Sağlıklı, hacimli saçlara ulaşmak için, saç derisi sağlığınızı koruyarak başlamanız gerekir. Bu nedenle, aşırı pazarlanan tüm hacimli şampuanları ve saç kremlerini atlayın ve pahalı saç ekiminden kaçının; doğal olan ve işe yarayan şeylerle devam edin. Aşağıda, yedi basit adımı izleyerek düz saçtan sağlıklı görünen saçlara nasıl geçtiğimi ayrıntılarıyla açıklayacağım.

Saçlarınızı her altı haftada bir kırılmış uçlardan kurtulmak  için düzeltin.
1. Her Altı Haftada Bir Saç Kesin
Bir tutam saç alarak, parmağınızla çevirerek ve ekstra saç parçalarını keserek ayrık uçlarınızdan kurtulun. Bunlar saç kırıklarından  kurtulmak daha sağlıklı, daha kalın saçlara yol açar. Ayrıca her altı haftada bir basit bir temizleme işlemi için düzenli bir kesim zamanlayabilirsiniz.

Saç Kesimi Nasıl Tasarruf Edilir
Uzun saçlarınız varsa ve belirli bir stile bağlı değilseniz, keskin bir kesim yapabilirsiniz.
2. Saç Dökülmesini Önlemek İçin Vitaminler Alın
Saçınızda istediğiniz kadar ürün kullanabilirsiniz, ancak sağlıklı, güçlü saçlar ancak doğru vitaminleri ve mineralleri alıyorsanız mümkündür. İnce telli  saçlarımın gerçekten kalınlaştığını hissetmemin ana sebeplerinden biri  Viviscal Maksimum  Tabletler . Viviscal saçı tam ve sağlıklı tutmaya yardımcı olan biotin, çinko ve niasin içerir, siz isterseniz içeriği benzer bir ürün kullanabilirsiniz.

Yerel süpermarketinizden çok ucuza bir vitamin ve mineral satın alabilirsiniz ve bunun da aynı etkiye sahip olması gerekir. Şahsen Viviscal'ı kullanmayı tercih ediyorum çünkü vitaminler saç büyümesini hızlandırmayı hedefliyor. Tonlarca model bu ürüne kullanıyor  ve daha kalın kirpik ve kaş gelişimi  görebilirsiniz!

Biotin Neden Saç Dökülmesini Önleyebilir?
B vitamini olan Biotin, saç dökülmesini önlediği bilinen diğer bir temel besindir. Biotin, tırnak, saç ve cildin temel bir bileşeni olan vücudun doğal keratin yapısını geliştirir. Her ne kadar biyotin saç inceltme ve saç dökülmesi konusundaki etkinliği konusunda araştırma sınırlı olsa da, birçok uzman biyotin takviyesinin yanı sıra biyotin bakımından zengin şampuanları ve tedavileri teşvik eder.
biotin ayrıca şu besinlerde bulunur;
yumurta sarısı
bakliyat
kepekli tahıllar
Fındık
et
ciğer

Saç sağlığını geliştirmek için doğal yağlar kullanılabilir. Esansiyel yağlar kafa derisi dolaşımını artırabilir.
3. Çok Sık Saçınızı Yıkamayın
Saçınızı daha az sıklıkta yıkamayı deneyin. Genellikle haftada iki kez saçlarımı yıkayabiliyorum. Bu, doğal yağların saçınızı yumuşatmasını sağlar ve kırılmayı minimumda tutar.

Saçlarınız inceltildiği için, muhtemelen yağlı da olabilir. Saçlarınızı çok sık yıkamak saç derinizi daha da fazla yağ üretmeye teşvik eder, böylece daha hızlı yağlanır. Bunu söyledikten sonra saçlarınızın çok yağlı olmasına da izin vermeyin. İnce telli  saçlarım çok kirliyse, normalden daha fazla dökülmeye başladığını biliyorum. Yani  her şey biraz dengede kalmakla ilgili. Saçınızı yıkamak için bu işlemi deneyin:

Ayçiçek yağını, biberiye yağını ve jojoba yağını birlikte karıştırın ve saçınızı bununla  ıslatın. Ayçiçeği yağı hasarlı saçlar için mükemmeldir. Ayrıca  hem biberiye hem de jojoba yağı hücre bölünmesini uyarır ve saç köklerini ve saç derisine kan akışını uyaran kan damarlarını genişletir.
Karışımı bir saat saçınızda bırakın (istenirse nemli saça uygulayabilirsiniz) ve sonra organik elma sirkesi  ile durulayın. Sirke  doğal pH seviyelerinizi dengeler ve çoğu şampuanın yapacağı gibi saç derinizi kurutmaz.  saçınızı canlandırır ve yumuşak ve parlak bırakır.
Bu içerikler herhangi bir süpermarkette veya eczanede ucuzdur ve mevcuttur.

Saç İçin Diğer Yararlı Yağlar
Hint Yağı: Hint yağı% 90 risinoleik asittir ve E vitamini ve omega-6 bakımından zengindir. Topikal olarak uygulandığında, kafa derisindeki kan dolaşımını ve sağlıklı saç büyümesini teşvik etmeye yardımcı olabilir. Hint yağı ile saça masaj yapılabilir veya nemli saça uygulanabilir ve birkaç saat maske olarak kullanılabilir. zeytinyağı: Zeytinyağı sağlıklı saçlar  oluşturmak için mükemmeldir. zeytinyağı A ve E vitaminleri bakımından zengindir, sebum birikimini gidermeye yardımcı olur (aşırı sebum saç büyümesini engeller) ve nemi sızdırmaz hale getirmek ve saçtaki keratin bileşenini korumak için çalışır.

Parabenler ve sülfatlar saça zarar verir ve vücutta hasara yol açar.
4. Folikül Uyarıcı Şampuan kullanın
Saçınızı sirke ile duruladıktan sonra, folikülü uyarıcı bir şampuan kullanın. Bu tip şampuanlar bir peptid kompleksi içerir - saç folikülünü güçlendirmeye yardımcı olan bileşenler.

Bu şampuanla yıkadıktan sonra tararken daha az saçım döküldüğünü  gördüm - aynı zamanda saçları herhangi bir saç kremi gerektirmeden (sadece ince saçları hafifletecek) çok yumuşak bıraktı.

Sülfat ve Paraben içermeyen Şampuanlar kullanın
Ayrıca uzun vadede saçlarınız için daha iyi olacak olan Sukin (Sukin "Protein" Şampuanı kırılgan saçlar için en iyisi olacak) gibi herhangi bir sülfat ve paraben içermeyen bir şampuan deneyebilirsiniz. İçerik listelerini kontrol ederek, sülfatları ve parabeni dışlayan şampuanları ve saç kremlerini arayabilirsiniz.

Sülfatlar Neden Zararlıdır?
Sülfatlar saçı kurutur ve emülsiyon haline getirmek ve yağı kesmek için suyla birleştirir. Ek olarak, sülfatlar kafa derisinden sebumu gevşetir ve kuru yağlara neden olan doğal yağları soyarlar. Sodyum lauril sülfat, sodyum lauret sülfat veya amonyum lauril sülfat (sırasıyla SLS ve ALS) içermeyen şampuanları bulun. Sülfatlar ayrıca hücre zarları üzerinde dejeneratif bir etkiye sahiptir.

Parabenler Neden Zararlı?
Parabenler, östrojen hormonunun aktivitesini taklit eder. Butilparaben, metilparaben, propilparaben ve alkil parahidroksibenzoatlar olarak listelenirler. Parabenler dermatit ve rosacea ile bağlantılıdır ve cilt durumlarını kötüleştirir; ayrıca östrojen ile ilişkili bazı kanserlerin (örneğin, meme kanseri) gelişme şansını da arttırır.

Birçok kişi yani şampuan ve saç kremi tamamen atlamaya yöneldi. Bazıları temizlik ve saçları yumuşatmak için kabartma tozu kullanmaya bile yöneldi. Ancak kabartma tozu ince saçlar için iyidir ve hacim katar mı?

Kabartma Sodası Yararlı mı veya Zararlı mı?
ortalama saç derisi pH'ı 5,5'tir ve saç şaftı pH'ı 3,67'dir. Diğer yandan kabartma tozu, pH 9'a sahiptir ve alkalindir. Kabartma tozu aslında cilt tahrişine ve kırılmasına, saç folikülü hasarına, kabarma ve dermatite neden olabilir. Kabartma tozu atlayın!

Aloe, kuru bir saç derisini nemlendirmeye çok yardımcı olur.
5. Saç Çıkma için Aloe Vera Tedavisi deneyin
aloe vera hasarlı cilt hücrelerini iyileştirmeye, saç derisini nemlendirmeye ve beslemeye, uykuda olan kıl köklerini uyarmaya ve anti-fungal ve antibakteriyel yararlar sunan proteolitik enzimler içerir. İşte nasıl kullanılacağı:

Gereçler
1 su bardağı aloe vera jeli (taze)
2 yemek kaşığı hint yağı
1 duş başlığı
Talimatlar
Bir macun oluşturana kadar 1 bardak taze aloe vera jelini 2 yemek kaşığı hint yağı ile karıştırın.
Karışımı kafa derinize uygulayın. İsterseniz nemli saça uygulayabilirsiniz.
Saçınızı duş başlığıyla örtün ve üzerinde uyuyun.
Sabahları saçlarınızı soğuk suyla ve yumuşak bir şampuanla yıkayın.
6. Kafa derinize Masaj ve Rogaine
Kadınlar için Rogaine, topikal bir saç büyütme ürünüdür ve daha fazla saç kaybını önleyerek ve saç büyümesini teşvik ederek kalıtsal kadın tipi kellikleri azaltmak için tasarlanmıştır.  Rogaine'deki gizli bileşen, bir vazodilatör olan minoksidildir. Araştırmalar minoksidillerin saç folikülünün boyutunu artırdığını ve saçların aktif büyüme aşamasında daha uzun süre kalmasını teşvik ettiğini göstermektedir.

Dermatologlar ayrıca Rogaine'in genelde kadınlar için erkeklerden daha iyi çalıştığını iddia ediyorlar. Yani bu kesinlikle saç hacminizi üçe katlama misyonunuza yardımcı olacaktır.

Kadın Rogaine Nasıl Kullanılır(en fazla suyla sulandırılmış 3 fıs ,fazlası  yan etki ve baş ağrılarına neden olabilir)
Her gece yatmadan hemen önce  kadınlar  için Rogaine masajını  bir beş dakika geçirerek saç derinize geçirin.  Paketin üzerindeki talimatlara uyduğunuzdan emin olun.

7. Kalın Saçlar İçin Düzenli Olarak Kolajen Alın
İnce saçı kalınlaştırmak için en iyi öneri  düzenli olarak kollajenle beslenmenizi sağlamak.kollejen içeren vitamin alabilirsiniz.
Düzenli kollajen alımının, vücudun saç yapım proteinlerini desteklediği ve arttırdığı gösterilmiştir. Her ne kadar kollajen alımını tavsiye edilsede  normal ve sağlıklı bir diyetin yerine koymadığından emin olun. Kollajen, vitamin, mineral ve protein yönünden zengin bir diyetle birleştirildiğinde çok daha iyi çalışacaktır!

İnceltme saç ve saçsız çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ve sadece kalıtsal değildir.
Saçlarım Neden Zayıflıyor?
Eğer saçları inceltmek bir süredir sizin için büyük bir endişe kaynağı olmuşsa ve diğer sağlık sorunları ile birleştiğinde, doktorunuzla hormon dengesizliklerini, beslenme yetersizliklerini ve ele alınması gereken diğer koşulları ekarte etmek en iyisidir.

jaleunsal

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 16 Mayıs 2019, 20:23:00 »
Arkadaşımında ince telli saçları vardı. Q-clinic saç serumu kullandı ve çok memnun. Tavsiye ederim bende, bizzat gözlemledim onda.

http://www.q-clinicsacsakalserumu.com

byflamingo

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 26 Haziran 2019, 19:25:54 »
başlığı görünce şaşıp kaldım gerçekten mümkünmü böyle bir şey,ince telli saçlar bakımla kalınlaşabilirmi.bir ara biotin kullanmıştım uzunca bir süre bana kalınlaşmış gibi gelmişti saç tellerim ama bana öyle geliyor galiba diye düşünmüştüm.
şimdi başlığı görünce tekrar başlayasım geldi  :)

kaperezza

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 05 Temmuz 2019, 22:59:19 »
Dermmatch yada kmax :)

idiamin93

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 27 Ağustos 2019, 21:16:57 »
Finasterid+biotin :)

Tabi saçının yapısı ince ise ayrı konu kalın olup inceldi ise işe yarar
Hocam selam. Forumu bir süredir takip ediyorum. Geçen hafta saç ektirdim, sonuçları bir kaç gün içinde buraya atıp; yorum rica edeceğim. Çünkü; forumun çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Bunun da görüldüğüm kadarıyla en büyük sebebi sizsiniz. Hemen her gönderiye faydalı yorumlarda bulunarak insanlara yardımcı oluyorsunuz. Allah razı olsun. Ama anlamadığım bir şey var; ağrı kesici önerir gibi finasterid önermek biraz tehlikeli olmaz mı ? Ben bu finasteridi üreten Biofarma firmasında laboratuvar analisti olarak çalıştım bir süre. Gerçekten ciddi yan etkileri olan bir ilaç. Yan etkisini geçtim; Finasterid DHT baskılıyor ve DHT, testesteronun en verimli hali. Tamam saç döküyor ama erkeklikle ilgili pek çok şeyi de o yapıyor. Hatta kas inşaasından bile sorumlu olan hormon DHT. Siz tecrübeli ve bilgili bir insan olduğunuz için insanlar hiç araştırmadan direk sizin sözünüze bakarak bu ürünü alabilir. Naçizhane görüşüm; en azından Finasterid yazarken yanına (hormon ilacı) diye bir ibare düşersek sanki daha sağlıklı olacak gibi. Hayırlı forumlar dilerim..

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 30 Ağustos 2019, 14:26:58 »
Hocam selam. Forumu bir süredir takip ediyorum. Geçen hafta saç ektirdim, sonuçları bir kaç gün içinde buraya atıp; yorum rica edeceğim. Çünkü; forumun çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Bunun da görüldüğüm kadarıyla en büyük sebebi sizsiniz. Hemen her gönderiye faydalı yorumlarda bulunarak insanlara yardımcı oluyorsunuz. Allah razı olsun. Ama anlamadığım bir şey var; ağrı kesici önerir gibi finasterid önermek biraz tehlikeli olmaz mı ? Ben bu finasteridi üreten Biofarma firmasında laboratuvar analisti olarak çalıştım bir süre. Gerçekten ciddi yan etkileri olan bir ilaç. Yan etkisini geçtim; Finasterid DHT baskılıyor ve DHT, testesteronun en verimli hali. Tamam saç döküyor ama erkeklikle ilgili pek çok şeyi de o yapıyor. Hatta kas inşaasından bile sorumlu olan hormon DHT. Siz tecrübeli ve bilgili bir insan olduğunuz için insanlar hiç araştırmadan direk sizin sözünüze bakarak bu ürünü alabilir. Naçizhane görüşüm; en azından Finasterid yazarken yanına (hormon ilacı) diye bir ibare düşersek sanki daha sağlıklı olacak gibi. Hayırlı forumlar dilerim..

Bazı kişilerde yan etki olabiliceğini yazıyorum evet hormon ilacı ama saç bu hormondan döküldüğü için ekilen saçların daha sağlıklı cıkması dht marus kalmaması ve donör güçlenmesi içinde 1 sene gerekiyor
Keşke kullanmak zorunda olmasak ayrı konu.
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram