Gönderen Konu: HLC 07.09.2015 (3128 greft 2051 sac + 1077 sakal )  (Okunma sayısı 58865 defa)

Onurd

• Ziyaretçi
Ynt: HLC 07.09.2015 (3128 greft 2051 sac + 1077 sakal )
« Yanıtla #90 : 11 Mayıs 2016, 17:57:14 »
yalniz bu doktor  motorised punch kullaniyor.o yüzden senin manuel alim kriterini karsilamiyor.su videoda nedeni acikliyor, ama emin degilim seni ikna edip edememiyecegini.umarim görüsürsün ve izlenimlerini paylasirsin.bende biraktigi izlenim cünkü gayet olumlu.

onu konustum zaten ama bilgi almak icinde konusabilirim mikro istemiorum hic bi sekilde evet ama basarili biri ve en onemlisi durust  zaten kendisi herkese fut onermiyor gerekli kisilere oneriyo ama yaptigi futlarda fue ye gore daha az iz  oluyormus   hem fut hemde fue calisabilmek citti uzmanlik ister ben gayet olumlu dusunuyorum senin acindan citti sekilde ilgilenicektir seninle cunki tamamen butik calisiyor  bence dogru bir karar verdin

BlackAndWhite

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #91 : 11 Mayıs 2016, 18:04:45 »
Motorized punch ve manuel punch arasındaki tartışmalar çoğu yerde süre duruyor. Bu konuyu farklı kaynaklardan çok fazla okudum. Kendi şahsi düşüncemi söylüyorum:

Motorun dönüş hızı (RPM) düşük seviyelerde tutulduğu ve cerrah tarafından bu iş çok itinalı bir şekilde yapılıyorsa, manuel punch arasında bir fark yoktur. Erkan Demirsoy, Zekeriya Kul, AEK motorlu punch'ı itinalı kullananlara örnek verilebilir.

Ancak motorlu punch suistimale çok açıktır. Deneyimsiz her teknisyen hemşire bu aleti eline alıp greft çıkarmaktadır. Manuel punch suistimal edilemiyor. Öğrenmesi ve kullanması kolay değil. O nedenle manuel punch kullanan klinikler için (ASMED, HLC vs.) doğal olarak bir güven algısı oluşuyor.

Donör bölgesinden doku çıkarma işini cerrah hissederek gerçekleştirmelidir. Özenli bir doku çıkarma işlemi doğal olarak daha fazla zaman almaktadır. Bu nedenle bir günde 4000-5000 greft çıkarmaya çalışan kliniklerde bu işlem çok çok hızlı ve özensiz bir şekilde yapılmaktadır. Çoğu kliniklerin yüksek fire oranlarıyla çalışma nedeni bence budur. Ülkemize ait bir kaç kliniğin videosunda gördüklerim korkunç. Bir girişi neredeyse 1 saniyede gerçekleştiriyor ve kökleri cımbızla tek tek alması gerekirken, hunharca toplu bir şekilde adeta "yola yola" alıyorlardı. Manuel punch ile çalışan kliniklerde bu manzaralara mecburen raslamıyoruz.

Onurd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #92 : 11 Mayıs 2016, 18:09:19 »
Motorized punch ve manuel punch arasındaki tartışmalar çoğu yerde süre duruyor. Bu konuyu farklı kaynaklardan çok fazla okudum. Kendi şahsi düşüncemi söylüyorum:

Motorun dönüş hızı (RPM) düşük seviyelerde tutulduğu ve cerrah tarafından bu iş çok itinalı bir şekilde yapılıyorsa, manuel punch arasında bir fark yoktur. Erkan Demirsoy, Zekeriya Kul, AEK motorlu punch'ı itinalı kullananlara örnek verilebilir.

Ancak motorlu punch suistimale çok açıktır. Deneyimsiz her teknisyen hemşire bu aleti eline alıp greft çıkarmaktadır. Manuel punch suistimal edilemiyor. Öğrenmesi ve kullanması kolay değil. O nedenle manuel punch kullanan klinikler için (ASMED, HLC vs.) doğal olarak bir güven algısı oluşuyor.

Donör bölgesinden doku çıkarma işini cerrah hissederek gerçekleştirmelidir. Özenli bir doku çıkarma işlemi doğal olarak daha fazla zaman almaktadır. Bu nedenle bir günde 4000-5000 greft çıkarmaya çalışan kliniklerde bu işlem çok çok hızlı ve özensiz bir şekilde yapılmaktadır. Çoğu kliniklerin yüksek fire oranlarıyla çalışma nedeni bence budur. Ülkemize ait bir kaç kliniğin videosunda gördüklerim korkunç. Bir girişi neredeyse 1 saniyede gerçekleştiriyor ve kökleri cımbızla tek tek alması gerekirken, hunharca toplu bir şekilde adeta "yola yola" alıyorlardı. Manuel punch ile çalışan kliniklerde bu manzaralara mecburen raslamıyoruz.
hocam evet bu soyledigine katilabilirim .. mikromotor dediginiz alet cesit cesit 10 bin devir le 90 bin devir arasinda bir guc uretebiliyor  marka marka cesit cesit  benim kulandigim mikro  kavo marka kendi isimde  diş için .. fiyati 4500 ero  bunun yaninda cin mali mikrolar var devirleri kafasina gore calisan Ve ekim yerlerinde gordugum tum mikrolar bu çin mali aletler 600 700 ero luk dandik aletler 10 devir en dusugu sen 10 devire alirsin o kafasina gore devir koyar .. 2 frezler yani uclari kalite kalite degisir ..  ama genede ben mikro motorun gucunu bildigim icin  arkasinda cok estetik bir durum ve zarar vermeden yapilicagina inanmiorum    . Kendi meslegimde kullandigin mikro ile sac icin kullanilan mikro lar ayni yani bu sac ekimi icin uretilmis bi cihaz degil diş sektörü icin uretilmis bir alettir  daha sonra ekim merkezleride bunu kullanmaya basladi fue cikinca  bu aletin en dusuk deviri 10 yani 10bin emin ol hicde ole dusuk bi devir degil 10bim agzindaki disin yarisini 4 saniyede keser atar . Yani oyuzden aksana kadar elinde mikro motorla calisan biri olarak benim gibi sizde olsaniz cok guvenmessiniz
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2016, 18:28:14 Gönderen: Onurd »

deinemutter

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #93 : 12 Mayıs 2016, 10:20:22 »

hocam evet bu soyledigine katilabilirim .. mikromotor dediginiz alet cesit cesit 10 bin devir le 90 bin devir arasinda bir guc uretebiliyor  marka marka cesit cesit  benim kulandigim mikro  kavo marka kendi isimde  diş için .. fiyati 4500 ero  bunun yaninda cin mali mikrolar var devirleri kafasina gore calisan Ve ekim yerlerinde gordugum tum mikrolar bu çin mali aletler 600 700 ero luk dandik aletler 10 devir en dusugu sen 10 devire alirsin o kafasina gore devir koyar .. 2 frezler yani uclari kalite kalite degisir ..  ama genede ben mikro motorun gucunu bildigim icin  arkasinda cok estetik bir durum ve zarar vermeden yapilicagina inanmiorum    . Kendi meslegimde kullandigin mikro ile sac icin kullanilan mikro lar ayni yani bu sac ekimi icin uretilmis bi cihaz degil diş sektörü icin uretilmis bir alettir  daha sonra ekim merkezleride bunu kullanmaya basladi fue cikinca  bu aletin en dusuk deviri 10 yani 10bin emin ol hicde ole dusuk bi devir degil 10bim agzindaki disin yarisini 4 saniyede keser atar . Yani oyuzden aksana kadar elinde mikro motorla calisan biri olarak benim gibi sizde olsaniz cok guvenmessiniz

dün aksam dr ali emre karadeniz ile yaklasik 20dk konustum ve senin burada yazdiklarini sordum.doktor kendi mikromotorunun kore mali oldugunu ve simdiye kadar devir konusunda sorun cikarmadigini, zaten en düsük devirle calistigini ve bunun gözle görülebildigini söyledi.senin kullandiginin pahali olmasini disci olmana bagladi ve disi delmek ile deriyi delmenin ayni olmadigini ,derinin dise göre herhangi bir direnme göstermedigini söyledi.

bu arada manuel punclarin fiyatinin 50 euro oldugunu  ve öyle sac kökünün hissetmek gibi bir durumu olmadigini kendi tecrübelerine dayanarak belirtti.ona göre manuel alim marketing den baska bir sey degil ve her hangi bir avantaj saglamasinin bilimsel bir dayanagi yok.

BlackAndWhite

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #94 : 12 Mayıs 2016, 12:12:30 »
Teşekkürler deinemutter. Ben de bir videoda motorized punch ın dönüşünün gözle görülebilir olduğunu farketmiştim. Gördüğümü doğruluyor.

Onurd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #95 : 12 Mayıs 2016, 12:26:35 »

hocam evet bu soyledigine katilabilirim .. mikromotor dediginiz alet cesit cesit 10 bin devir le 90 bin devir arasinda bir guc uretebiliyor  marka marka cesit cesit  benim kulandigim mikro  kavo marka kendi isimde  diş için .. fiyati 4500 ero  bunun yaninda cin mali mikrolar var devirleri kafasina gore calisan Ve ekim yerlerinde gordugum tum mikrolar bu çin mali aletler 600 700 ero luk dandik aletler 10 devir en dusugu sen 10 devire alirsin o kafasina gore devir koyar .. 2 frezler yani uclari kalite kalite degisir ..  ama genede ben mikro motorun gucunu bildigim icin  arkasinda cok estetik bir durum ve zarar vermeden yapilicagina inanmiorum    . Kendi meslegimde kullandigin mikro ile sac icin kullanilan mikro lar ayni yani bu sac ekimi icin uretilmis bi cihaz degil diş sektörü icin uretilmis bir alettir  daha sonra ekim merkezleride bunu kullanmaya basladi fue cikinca  bu aletin en dusuk deviri 10 yani 10bin emin ol hicde ole dusuk bi devir degil 10bim agzindaki disin yarisini 4 saniyede keser atar . Yani oyuzden aksana kadar elinde mikro motorla calisan biri olarak benim gibi sizde olsaniz cok guvenmessiniz ve suda var sitede mikro ve manuel alimla aradaki farki ve iylesme sureclerini takip ediyoruz aradaki fark gozle gorulur oranda farkli

dün aksam dr ali emre karadeniz ile yaklasik 20dk konustum ve senin burada yazdiklarini sordum.doktor kendi mikromotorunun kore mali oldugunu ve simdiye kadar devir konusunda sorun cikarmadigini, zaten en düsük devirle calistigini ve bunun gözle görülebildigini söyledi.senin kullandiginin pahali olmasini disci olmana bagladi ve disi delmek ile deriyi delmenin ayni olmadigini ,derinin dise göre herhangi bir direnme göstermedigini söyledi.

bu arada manuel punclarin fiyatinin 50 euro oldugunu  ve öyle sac kökünün hissetmek gibi bir durumu olmadigini kendi tecrübelerine dayanarak belirtti.ona göre manuel alim marketing den baska bir sey degil ve her hangi bir avantaj saglamasinin bilimsel bir dayanagi yok.
emre beyin soylediklerini tartisamam sonucda adam cerrah  ben sadece kendi deneyimlerimi soyledim emre beyin kullandigi mikro mutlaka iyidir zaten onu kastederek soylemedim genel ekim merkezlerinde gorduklerimi aktardim  sonucta mikro dan mikroya fark var tepkisi titremesi devri gucu  manuel le daha yavas calisdigi icin daha homojen bir alim gerceklese bkliyor mutlaka basarili bir cerrah bunu mikro ilede yapabilir emre beyle bu konuyu bende konustum kendisi mikro motorla alimin daha saglikli oldugunu banada soyledi ama ben genede  manuel alimi tercih edicem bu arada emre beyin durust ve basarili biri oldugunu dusundugumude tekrar edeyim  henuz manuel alimla yapilmis mahmedilmis bir doner gormedim  bunun nedenide cok iyi doktorlarin bunu tercih etmesi olabilir  ama ben manuel kullanmalarin nedenlerini sorunca bana greftlerin daha saglikli ve fre oraninin daha dusuk oldugunu ve doner bolgesinde cok daha homojen bir goruntu biraktiklarini soylediler zaten sende bunu deneyim olarak hlc de yasadin  ama korayin manueli ile emre beyin mikro motoru arasinda bir fark olucagini sanmiyorum  adam isini cok onemsiyor belli  zaten  ve koray da hemsire  emrebeyde kendisi yani cerrah alim yapio tartismaya bile gerek yok
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2016, 12:48:59 Gönderen: Onurd »

cardura

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #96 : 18 Mayıs 2016, 11:24:22 »
HLC'nin güncel whatsapp numarasına nereden ulaşabilirim? Bilen varsa buradan ya da özelden bana yollayabilirse çok sevinirim, maille ulaşamadım onlara 10 gündür.

_OKTAY

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #97 : 18 Mayıs 2016, 12:00:16 »
özelden gönderdim başkan ...

deinemutter

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #98 : 08 Haziran 2016, 16:14:32 »
9.ay.bir degisiklik yok ve bence ekilen saclarin  yüzde altmis,yetmisi cikti.ben bundan sonra her hangi bir fark olacagini zannetmiyorum.

_OKTAY

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #99 : 08 Haziran 2016, 16:25:50 »
hlc ile konuştunuz mu . onlar ne diyor ?

burqa1

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #100 : 08 Haziran 2016, 23:52:37 »
ekilen saçın %40 ila 50 si cıkmıs bence.. %60 %70 cok cok zor ekilirken çok fire verilmiş kökler zarar görmüş sanırsam

aydinclk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #101 : 09 Haziran 2016, 00:16:45 »
Acikcasi bana o kadar da kotu gelmedi biraz daha sıklasabilirdi o kadar sacsiz alaniniz genis once ekimde baya baya seyrekmis

deinemutter

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #102 : 09 Haziran 2016, 14:53:13 »
ekilen saçın %40 ila 50 si cıkmıs bence.. %60 %70 cok cok zor ekilirken çok fire verilmiş kökler zarar görmüş sanırsam

yapma yaa, o kadar kötü mü diyorsun ? ben bir sene oldugunda bütün fotograflari gönderip duruma göre hareket edicegim.sakal biraz gec cikiyormus ya ondan beklemedeyim hala.

burqa1

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #103 : 09 Haziran 2016, 16:39:36 »

yapma yaa, o kadar kötü mü diyorsun ? ben bir sene oldugunda bütün fotograflari gönderip duruma göre hareket edicegim.sakal biraz gec cikiyormus ya ondan beklemedeyim hala.

9 ay olmuş yani az uz bir zaman dilimi değil o ekilen bölgeye dikkatli baktım çok fire verilmiş bana göre 4 yldır forumlardayım az çok anlıyosun fire verilip verilmediğini zatenn

deinemutter

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #104 : 20 Temmuz 2016, 10:23:39 »
Arkadaslar sizden bir sey rica ediyorum.Lütfen bu iletiyi okuyanlar asagidaki iki resmi karsilastirip bana ekilen saclarin asagi yukari ne kadarinin ya da yüzde kacinin ciktigini söyliyebilir mi ? Ilk resim ekimden bir hafta sonra , 2 resim gecen hafta cekildi yani ekimden 10 ay sonra.

Facebook Twitter Instagram