Gönderen Konu: HLC 07.09.2015 (3128 greft 2051 sac + 1077 sakal )  (Okunma sayısı 58880 defa)

burqa1

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: HLC 07.09.2015 (3128 greft 2051 sac + 1077 sakal )
« Yanıtla #60 : 12 Nisan 2016, 18:02:19 »
deinemutter, umarım Özge hanım haklıdır. Bu benim gibi ekimi düşünenler içinde, ektirenler içinde güzel bir haber. Lakin kendi tecrübemden örnek vereyim. Ben 5 yıl önce küçük çaplı boynumdaki benleri aldırdım, fazla dikkat çekmiyordu ama rahatsız olduğum için aldırdım, aldırdığım yerlerde beyaz noktalar oluştu ve hala geçmedi ne yazık ki. Şöyle bir şey var, alımın şekline de bağlı olabilir kalan izler. O da ayrıca tartışılması gereken bir konu.

Dipnot: Bu arada, "kimse yoğurdum ekşi demez."

bu konunun bir çok nedeni vardır birincisi cilt yapınla alakalı. ikincisi hassas cilt yapısına sahipsen izler olabilir tabikide.. üçüncüsü yaralandıgında yaraların cabuk iyilesen bi cilt yapın varsa ve hassas ciltli değil isen hiçbi şekilde iz kalmaz ve geçer yaz geldiği zamanda denize gidersin güneşlenirsin oralar komple esmerlesir ve kabuklar soyuldugundada gine o izler gider bukadar basit bi şekilde anlatmak istedim.. yani herkez için olan bişey değildir bu.. sakaldan greft almadan önce doktor ilk cilt yapısınada bakmalı hassasmı değilmi hassasa söylemeli iz kalabilir kücük caplı diye hasas değilse sıkıntı olmaz hiç bir şekilde diyede söyleyip bilgilendirmeli okadar büyütülcek bişe değil..

deinemutter

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #61 : 12 Nisan 2016, 19:09:39 »
özellikle 2.dk sonra iyilesme ile ilgili söylediklerine dikkat edin.hemen belirtiyim ki  bu doktor mikromotorla aliyor sac ya da sakal köklerini.

bugün üst ve tepe bölgesi hlc ye mail attim.whats up la belirttim.gördüler mesajimi ve nedense  hala cevap vermediler. eger onlar cevap vermezse  istanbulda oldugu icin  ilk görüsecegim doktor bu olacak, bu olmazsa doganay.

deinemutter

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #62 : 07 Mayıs 2016, 10:14:03 »
8.ay flassiz ve flasli resimler

FatherofSouth

• Ziyaretçi
« Yanıtla #63 : 07 Mayıs 2016, 11:42:25 »
Bazi uzman!  arkadaşların iddia ettiğinin aksine ekim sonrası saçların oturma ve doğal olarak çıkmaya başlama süresi 12. Ve 18. Aylar arasında olur. Senin daha 7. ayın.  Önler her halikarda istediğine yakın olacak. Bu konuda şimdiden mutlu olabilirsin. Fakat sanırım verteks icin 1 yil sonra falan bir çözüm düşünmen gerekebilir. Sakaldan bir 400 veya 500 cikarsa yine donör bölgesinden veya vücudunun başka yerinden bir 400 veya 500 daha alınıp 1000 greftlede olayı sonsuza kadar kapatmış olursun.

Daha cok zaman var iyileşme süreci icin. Bence h8c bir olumsuz yoruma kulak asma.

BlackAndWhite

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #64 : 07 Mayıs 2016, 13:25:38 »
Ben de olumsuz yorumlara katılmıyorum. Enkaz devralındığını unutmamak gerekir. Daha 8. ay olmasına rağmen ekim önceki çirkin görüntünün yerini derli toplu bir görüntü almış. Sakal çıkışlarının 12. ayda sonra oturacağı göz önünde bulundurulursa son göreceğimiz görüntü bundan çok daha iyi olacaktır.

Uygun saç kozmetiği ile (toppik vs.) gayet sorunsuz bir görüntü elde edilebilir toplum içerisinde.

BlackAndWhite

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #65 : 07 Mayıs 2016, 13:28:48 »
Sakaldaki iğne izlerinin ileride kötü bir hal alacağı konusu hakkında.. ben estetik cerrahların yalancısıyım. Yüz dokusu izleri kapatma ve iyileşme konusunda vücudun en verimli bölgesidir ve iyileşme karakteri çok iyidir. İzlerin zamanla daha da artacağına hiç ihtimal vermiyorum.

deinemutter

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #66 : 07 Mayıs 2016, 14:12:40 »
Bazi uzman!  arkadaşların iddia ettiğinin aksine ekim sonrası saçların oturma ve doğal olarak çıkmaya başlama süresi 12. Ve 18. Aylar arasında olur. Senin daha 7. ayın.  Önler her halikarda istediğine yakın olacak. Bu konuda şimdiden mutlu olabilirsin. Fakat sanırım verteks icin 1 yil sonra falan bir çözüm düşünmen gerekebilir. Sakaldan bir 400 veya 500 cikarsa yine donör bölgesinden veya vücudunun başka yerinden bir 400 veya 500 daha alınıp 1000 greftlede olayı sonsuza kadar kapatmış olursun.

Daha cok zaman var iyileşme süreci icin. Bence h8c bir olumsuz yoruma kulak asma.

benim bildigim verteks ekimlerinde sonuc 12-18 ay arasi degistigi.ön ve üstler icinse 6 ayda yüzde 70 sonra ki 6 ayda ise kalan yüzde 30 un ciktigi.Belki yanlis biliyorumdur.

simdiye kadar üstler ve verteks kapanmasi icin 3 yerle görüstüm.

1.si hlc idi haliyle. fakat onlarin inanilmaz istekli tutumlari ve gayri ticari yaklasimlari beni onlardan soguttu.biktim bu duygusalliklarindan!!! ve bu yüzden  daha az profesyonel  ve cokca ticari yerlere yönlendim !!!

2.konustugum yer Zekerriya Kul du. Kapatilacak toplam alanin 6000 greft oldugunu ve bunun 2-3 operasyonla ancak yapilabilecegini ve bu yüzden vazgecmem gerektigini söyledi.

3.yer aek klinik , ali emre karadeniz. fut yaparak üstleri kapatilabilcegini söyledi,sakal takviyesi ile verteksin kapanmasini ben istedim, onun aklinda yoktu ama bht de yaptigi icin olabilir dedi ve onunla anlastim.eylülde 3,ekimim onda.sonuclari paylasirim sizlerle zaman icinde.sunuda ilave ediyim ben sadece bht ve fue istiyordum basta ,o buna yapilabilir ama ticari sebeplerden olur dedi.eger ona birakip fut olursa isin hair restoration olacaginin söyledi.ben dediklerine itibar ettim.sonucta futdan 2500-3000 arasi greft cikmasi bekleniyor, sakaldan ise yanaklar ile birlikte 2000 greft yani toplamdda 4500-5000 greft le bu isi bitirecegim.

Phoenix

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #67 : 07 Mayıs 2016, 20:01:59 »
Duygusallık derken hlc vertex'e ekim yapmayı kabul etmedi mi?

deinemutter

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #68 : 08 Mayıs 2016, 14:21:56 »

orasini bilmiyorum,ama bence hlc herkese eker. cünkü hasta degerlendirme prosedürleri koray erdoganla filan karsilastirinca acaip profesyonellik disi, ki sunuda ilave ediyim ekimleri bunun aksine cokca profesyonel.

diger yandan kendilerine ulasmak ayri bir sorun.ariyorum ariyorum telefonu mesgüle alip "toplantidayim en kisa sürede dönücem" diyor hanimefendi.daha baska seylerde olduda onlari yazmiyim.neyse iste en son bht 3,5 euro mu oldu diye msj attim,(cünkü ingilizce olan sitelerinin price kisminda öyle yaziyordu) ona da cevap gelmedi.görüyor cevap yazmiyor.bende hlc defterini kapadim.yani daha önce 7800 euro aldiklari bir müsteriye bu kadar umarsamaz davranmalari hosuma gitmedi.biktirdilar beni , bende onlardan vazgectim.bu kadar basit.

FFCC

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #69 : 08 Mayıs 2016, 14:30:03 »

orasini bilmiyorum,ama bence hlc herkese eker. cünkü hasta degerlendirme prosedürleri koray erdoganla filan karsilastirinca acaip profesyonellik disi, ki sunuda ilave ediyim ekimleri bunun aksine cokca profesyonel.

diger yandan kendilerine ulasmak ayri bir sorun.ariyorum ariyorum telefonu mesgüle alip "toplantidayim en kisa sürede dönücem" diyor hanimefendi.daha baska seylerde olduda onlari yazmiyim.neyse iste en son bht 3,5 euro mu oldu diye msj attim,(cünkü ingilizce olan sitelerinin price kisminda öyle yaziyordu) ona da cevap gelmedi.görüyor cevap yazmiyor.bende hlc defterini kapadim.yani daha önce 7800 euro aldiklari bir müsteriye bu kadar umarsamaz davranmalari hosuma gitmedi.biktirdilar beni , bende onlardan vazgectim.bu kadar basit.

Dostum vazgeçtim diye bir şey yok.. Bence hakkını aramaya devam et. Başka yolları dene.. Ama bu arada şunu söylemek istiyorum. Olumsuz yorumlara katılmıyorum ve daha çok erken. Ayrıca sakaldan da ekim yapıldığını düşünmek gerekir. Bu tarz ekimlerde erken konuşmak yerine beklemek lazım. Ama baktın 2-3 ay daha bir şey olmuyor hakkını başka yollar ile ara.

ismael

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #70 : 10 Mayıs 2016, 14:58:53 »
hemen hemen her insandan ortalama ilk seferde 3000 den fazla gref alınabilir
2. ekim içinde 1500 cıkarsa dahi sakalıda eklediğimizde 5000 yakın gref demek
buda kellik gibi sorundan uzaklaşma anlamına gelir seyrek olabilir ama kimse kel demez size

tabi bu 5000 grefti nerde ekeceğinize bağlı donor alanı sağlam olmayan paraya kıyıp iyi doktorları tercih
etmek zorunda

deinemutter

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #71 : 10 Mayıs 2016, 17:04:22 »
arkadaslar doktor ali emre karadeniz plastik cerrah ve simdiye kadar 1000 den fazla hastanin sac ekim isini bizzat yapmis.ben kendisine hairlossexperiences ve hairlssnetwork sitelerindeki paylasimlari sayesinde ulastim ve görüsmeye karar verdim.

benim onunla ön görüsmem 1 saatten fazla sürdü , ve beni yeni bir fut a o ikna etti.sunu da ilave etti sonuc "coverage" olacak yani su anki den farkli olarak üst ve tepede daha fazla sacin olacak normal gözükecek ve disaridan bakanlar anlamiyacak ekim oldugunu ama yinede coverage olacak. yani öyle yogun bir sac degil. benim aklimda  bht vardi  2 ya da 3 session daha,  ama bu kadar zamanda artik harcamak istemiyorum.biktim bu sac ekimi isinden ve eylül ayinda büyük bir ihtimalle 4500-5000 arasi greft ( greft basi 1,5euro) ekilerek sac ekimi mevzusunu hayatimdan cikaracagim.

son olarak sunu da ilave ediyim,eger bu ekim patlarsa doktor a listemin en basina gelir.ama bende dr karadeniz in biraktigi izlenim  "bu isi gercekten bilen" biri oldugu yönünde o yüzden ümitsiz degilim.

deinemutter

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #72 : 10 Mayıs 2016, 19:29:58 »
yani zaten daha eylüle 4 ay var ve sonucta diger ekimin üzerinden 1 yil gectiginde 3.ekim gerceklesecek. bir de fut olayinda neden bu kadar tepkilisiniz anlamiyorum.dünyanin en prestijli ekim merkezleri hem fut hemde fue ile eker.mesela bunlardan bir tanesi hasson and wong

http://www.hairlossexperiences.com/view_topic.php?id=7489&forum_id=3

fue ile böyle bir sonuc almaniz bu derece kel bir kafaya mümkün degil.

diger yandan normal de fut 1,5 bht 2,5 euro aek klinikte doktoru hepsini 1,5 euroya yapmaya ben ikna ettim pazarlikla.yani genelde disari calisan ekim merkezlerinin fiyatlari bu ülkemizde.
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2016, 19:33:21 Gönderen: deinemutter »

BlackAndWhite

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #73 : 10 Mayıs 2016, 23:07:38 »
Açıklık alanı geniş olanlar için en uygun ekim yöntemi bana göre FUT dur. FUE ile, FUT un ulaşabildiği verimin ancak %35ne ulaşılabilmektedir. FUE nin bu kadar öne sürülmesinin nedeni, bu işi hemşirelere teknisyenlere yaptırılabilmesidir. FUE merdiven altı saç ekim merkezlerinin yolunu da açmıştır. Deinemutter bana göre doğru karar veriyorsun. Diğer kliniklerin bu son seansında seni red etmelerinin nedeni, ellerinde sadece FUE olmasıdır.

FatherofSouth

• Ziyaretçi
« Yanıtla #74 : 10 Mayıs 2016, 23:57:45 »
Buraya en az 50 tane norwood 7 fue geçirmiş adam resmi koyup yukarıdaki yorumu hiç haline getirmek isterdim ama neyse. Herkesin kendi kişisel yorumu. Ben bu arkadaşın ekimini fue ile yapacak ve de cok başarılı sonuc alacak en az 2 yer biliyorum. Ama gidip de sahtekar ve de greft başı  2 euro 3 euro diyen sarlatanlar genelde cok tercih edilesi oluyor. Neyse konuyu saptirip senin ekim sayfani baltalamak istemiyorum. Sonuc olarak kendi secimin bize laf düşmez. Yalniz bu %35 falan gibi istatistiklerin bu kadar rahat kullanilmasina cok şaşırıyorum. Sanki dunya üzerinde yapilan tüm fue ve fut ekimler tek tek sayilmis, analiz edilmis ve bunların arasindan arkadasin sac sekline benzeyenler ayiklanmis. Sonra bu ayiklananlarin arasindan fue ve fut diye ekilenler birbirleri ile oranlanmis. Başarı yuzdelerine bakılmis ve de yüzde 35 bulunmus :)

Neyse saygi duyuyorum belki bir bildiginiz vardir.
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2016, 23:59:33 Gönderen: FatherofSouth »

Facebook Twitter Instagram