Gönderen Konu: HLC 07.09.2015 (3128 greft 2051 sac + 1077 sakal )  (Okunma sayısı 58862 defa)

deinemutter

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: HLC 07.09.2015 (3128 greft 2051 sac + 1077 sakal )
« Yanıtla #75 : 11 Mayıs 2016, 10:47:37 »
Buraya en az 50 tane norwood 7 fue geçirmiş adam resmi koyup yukarıdaki yorumu hiç haline getirmek isterdim ama neyse. Herkesin kendi kişisel yorumu. Ben bu arkadaşın ekimini fue ile yapacak ve de cok başarılı sonuc alacak en az 2 yer biliyorum. Ama gidip de sahtekar ve de greft başı  2 euro 3 euro diyen sarlatanlar genelde cok tercih edilesi oluyor. Neyse konuyu saptirip senin ekim sayfani baltalamak istemiyorum. Sonuc olarak kendi secimin bize laf düşmez. Yalniz bu %35 falan gibi istatistiklerin bu kadar rahat kullanilmasina cok şaşırıyorum. Sanki dunya üzerinde yapilan tüm fue ve fut ekimler tek tek sayilmis, analiz edilmis ve bunların arasindan arkadasin sac sekline benzeyenler ayiklanmis. Sonra bu ayiklananlarin arasindan fue ve fut diye ekilenler birbirleri ile oranlanmis. Başarı yuzdelerine bakılmis ve de yüzde 35 bulunmus :)

Neyse saygi duyuyorum belki bir bildiginiz vardir.

Bence koymalisin, böylece dediklerinin dogru oldugunu somut örnekler ile kanitlamis olursun.Diger yandan o 2 klinigin isminide verirsen sevinirim.

Diger yandan black and white dedigi bir yerde dogru, mesela burada savas arkadasimiz 2700 küsür greftle norwood 6 ya da 7 olan kafayi Zekeriya kulda kapattirdi.Bakin  benim ilk sayfaya ve kafa genisligime böyle bir seyin imkanin olmadigini anlarsiniz.

Daha önce yazdim, konusmamiz aek ile 1 saat sürdü, bunun nedeni benim bht ve belki fue istemem ve kesinlikle fut a karsi cikmamdi.Kendisi bir fue daha geciririsem ki bundan en fazla 1000 greft daha cikacagini söyledi fut sansini kaciracagimi belirtti. Ticari kaygilari düsünerek benim dediklerimi kabul edebliecegeni ama bunu hair restoration olmiyacagini söyledi.Ben dediklerini inandim ve futa karar verdim.Üzerine bht eklmeyi de ben istedim.cünkü kapatilacak alan fazla idi.aek kalsa fut yapacakti sadece.

http://hairtransplantinturkey.co.uk/gallery/photos

kendi paylastigi sonuclara bakarsiniz, fut aeknin devamli uyguladigi bir prosedür.

son olarak fiyatlar icin neden bu kadar sinirlendigini anlayamiyorum. ekimde alimi kanal acimi aek yapacak greflterin yerlestirmesini hemsireler ,tek hasta ben olacagim 3 gün boyunca ve daha önce yazmistim aek plastik cerrah, sac ekimi uzmani degil !!!!

http://hairmedclinics.com/hair-transplant-prices/

ben bunlarin üstüne kendi bildigim moser klinigide ekliyim avusturyadan greft basi fue de fut 6 euro alirlar.sanirim ispanyadaki lorenzo nun klinigide 6 euro aliyor.doktor umar 8 dolar aliyor.

countdown34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #76 : 11 Mayıs 2016, 10:57:50 »
Ben de Blackandwhite a katılmıyorum. Fue fut a gore avantajları çok daha fazla olan bir teknik. İşin ornek kısmına girmeden şunu söyleyerek fut un açık alanda daha iyi olduğu iddiasını çürütebilirim. Eğer fut açık alanda daha iyi olsaydı emin ol fut tekniği kullanılırdı , çünkü bu  doktorların da işine gelir, çok daha iyi sonuç alırsa sonuçta çok daha fazla maddi fayda sağlar kendine. İkincisi, fut  teknigi doktorlar için daha kolay bi teknik, futta kısa süren bir işlemle çok daha fazla grefti kısa zamanda topluyorsun vs doktor sana iz olmaz garantisi vermiyor , fue de iz olmaz garantisi verildiği gibi, 7-8 saat süren işlemler oluyor . bir güne iki hasta anca sığar. Ayrıca bilimsel ligin dışında şunu ekliyim. Çok sayıda fut ekimine rastladım. Abartısız söylüyorum nerdeyse hiç olumlu ekim gormedim. Blackandwhite , eğer yüzde 35 in kaynağını verirsen de mutlu olurum, gerçekten merak ettim araştırmayi laf olsun diye soylemiyorum.

FatherofSouth

• Ziyaretçi
« Yanıtla #77 : 11 Mayıs 2016, 11:15:59 »
Buraya en az 50 tane norwood 7 fue geçirmiş adam resmi koyup yukarıdaki yorumu hiç haline getirmek isterdim ama neyse. Herkesin kendi kişisel yorumu. Ben bu arkadaşın ekimini fue ile yapacak ve de cok başarılı sonuc alacak en az 2 yer biliyorum. Ama gidip de sahtekar ve de greft başı  2 euro 3 euro diyen sarlatanlar genelde cok tercih edilesi oluyor. Neyse konuyu saptirip senin ekim sayfani baltalamak istemiyorum. Sonuc olarak kendi secimin bize laf düşmez. Yalniz bu %35 falan gibi istatistiklerin bu kadar rahat kullanilmasina cok şaşırıyorum. Sanki dunya üzerinde yapilan tüm fue ve fut ekimler tek tek sayilmis, analiz edilmis ve bunların arasindan arkadasin sac sekline benzeyenler ayiklanmis. Sonra bu ayiklananlarin arasindan fue ve fut diye ekilenler birbirleri ile oranlanmis. Başarı yuzdelerine bakılmis ve de yüzde 35 bulunmus :)

Neyse saygi duyuyorum belki bir bildiginiz vardir.

Bence koymalisin, böylece dediklerinin dogru oldugunu somut örnekler ile kanitlamis olursun.Diger yandan o 2 klinigin isminide verirsen sevinirim.

Diger yandan black and white dedigi bir yerde dogru, mesela burada savas arkadasimiz 2700 küsür greftle norwood 6 ya da 7 olan kafayi Zekeriya kulda kapattirdi.Bakin  benim ilk sayfaya ve kafa genisligime böyle bir seyin imkanin olmadigini anlarsiniz.

Daha önce yazdim, konusmamiz aek ile 1 saat sürdü, bunun nedeni benim bht ve belki fue istemem ve kesinlikle fut a karsi cikmamdi.Kendisi bir fue daha geciririsem ki bundan en fazla 1000 greft daha cikacagini söyledi fut sansini kaciracagimi belirtti. Ticari kaygilari düsünerek benim dediklerimi kabul edebliecegeni ama bunu hair restoration olmiyacagini söyledi.Ben dediklerini inandim ve futa karar verdim.Üzerine bht eklmeyi de ben istedim.cünkü kapatilacak alan fazla idi.aek kalsa fut yapacakti sadece.

http://hairtransplantinturkey.co.uk/gallery/photos

kendi paylastigi sonuclara bakarsiniz, fut aeknin devamli uyguladigi bir prosedür.

son olarak fiyatlar icin neden bu kadar sinirlendigini anlayamiyorum. ekimde alimi kanal acimi aek yapacak greflterin yerlestirmesini hemsireler ,tek hasta ben olacagim 3 gün boyunca ve daha önce yazmistim aek plastik cerrah, sac ekimi uzmani degil !!!!

http://hairmedclinics.com/hair-transplant-prices/

ben bunlarin üstüne kendi bildigim moser klinigide ekliyim avusturyadan greft basi fue de fut 6 euro alirlar.sanirim ispanyadaki lorenzo nun klinigide 6 euro aliyor.doktor umar 8 dolar aliyor.

Peki Deinemutter. Sonuçta saç senin, karar senin. Bence senin FUT a falan ihtiyacın yok. Resimlerden yorum yapmam zor oluyor ama senin verteks haricinde bir sorunun da yok. Verteks e belirli bir miktar ekimle bu herhangi bir sorunun kalacağınız sanmıyorum.

Şimdiden sana geçmiş olsun ve dilerim istediğinden de güzel bir sonuç alırsın. Bu arada o bahsettiğim 50 adet sonucu canlı canlı görmek istiyorsan, arada sırada gel buyur misafirim ol. Her gün sana sadece birer birer canlı sonuç göstereceğim.

% 35 olayına hala takılmış durumdayım. İstatistik sunacaksak bence sonrasında kanıtlamalıyız da

« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2016, 11:12:13 Gönderen: FatherofSouth »

deinemutter

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #78 : 11 Mayıs 2016, 11:47:41 »
alim yapilabilecek yerler burasi.koray erdogan 3800 max 3200 en fazla aliriz dedi ama kapatilacak alan 8200 oldugu icin ekime uygun degilsin dedi.
zekerriya keza benzer seyler söyledi.kapatilacak alan 6000 senden 2000 aliriz yetmez bir daha gelirsin diye girismek istemedi.

simdiye merak ediyorum eger bu safe zone disina cikmadan nereden sac bulacaksinda 6000 lik ya da diyelim 5000 lik bir acikligi fue ile kapatabileceksin.kulaklarin hemen üzerinden ya da enseden alinan saclar ile mi ? (serkan aydinin yaptigi gibi)  neyle ? anlamak mi istemiyorsunuz donör alan 3.bir fue icin uygun degil ve türkiyede o acikligi  sadece bht ile kapatabilecek bir dr yok.

Onurd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #79 : 11 Mayıs 2016, 12:12:30 »
Arkadasin doner alani neredeyse bitik durumda oyuzden fue ile fut yaptir tartismasi sacma fue yaptiricak bi doner yok sonucta .  fue ile alinacak sac miktarida en fazla 1000 greft  ve buna esdeger olarak acik alani cok fazla. Basarili bir fut operosyonu bence dogru karar. SAHSI fikrim bu operasyonu yaptir ama bekle biraz 6 7 ay kadar kafan toparlasin ve kendine gelsin finasta kullan sureci hizlandir daha sonra bahsettigin operasyona girersin doner bolgende kendini 1.5 yil kadar toplasin daha sonra 3 operasyonu yaptir bence  12 ay senin icin erken bir surec serkan aydinin basarili oldugunu dusunen arkadaslar 2 bi ekime ihtiyac duyduklarinda umarimki duymazlar  zaten fut yaptirmak zorunda kalicaklar yaptirirlarsa ozaman seni daha iyi anlarlar
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2016, 12:17:24 Gönderen: Onurd »

FatherofSouth

• Ziyaretçi
« Yanıtla #80 : 11 Mayıs 2016, 12:14:36 »
Resimde gördüğüm kişi sen değil misin? 1. sayfada ki resimden bahseidyorum.6000 grefte mi ihtiyacın varmış? Ok abi nasıl diyorlarsa öyle olsun. Serkan Aydın'on sonuçları belli. Kusura bakma ama öyle sonuçlar alınacaksa bırak kulağımın hemen üstünü, istediği her yerimden alabilir. Süslü laflar, ticari saçmalıklar ile insanları kandırmayı bıraksınlar. Eğer resimde gördüğüm senin kafan ise(1. sayfa da ekim yapılmadan önce koyduğun), ki öyle ve o bahsettiğin doktorlar 6000 lazım diyorsa ciddi anlamda yarın kendime gözlük yazdıracağım.

Ben bir daha bu konuya bir şey yazmayacağım. Bence senin çok çok büyük bir sıkıntın yok. 4 ay daha bekle. Abi ön tarafa bir sorunun yok anlamıyorum, 6000 bin nereye lazımmış? 6000 i vertekse mi öngördüler?

Ya ben onu bunu bilmem, bir adam başarısı sonuçlarından ölçülür. Hep örnek veriyorum, bak Maranel84 e adam sudan ucuza ekim yaptırdı. Sonuç ortada. İsimlere konsantre olmak yerine, bence sonuçlara konsantre olmalıyız. Ayrıca bak, Alice var, ikinci ekimi. Normalde donö falan bitik olmalıydı adamda. İste özelden resim. Hemen cevap veriyor. 10 numara da ekim sonucu alacak. 110. günden belli. Tekrar ediyorum, eken isterse öz babam olsun sonuçları referanstır benim için.

Bu konuya bir daha bir şey yazmayacağım. Bence senin saçlar 3-4 ay içinde çok iyi olacak. MEdyum değilim ama baktığım ekim süreçlerini içeren resimlerden anladığım kadarıyla sende ki gelişim yavaş fakat iyi olacak. Tepeye az bir takviyeyle de bu iş çözülür ama 6000 bin olayı şaka gibi ya. benim verteks de açıktı ince ince tüyler kalmıştı, kamufle ediyordum. Serkan Aydın çok ekmeyi sever, ben diyordum heralde 3000 eker vertekse fakat, Serkan Aydın bile oraya 1500-2000 arası ekelim yeter dedi. Şu anda da şok dökülme verteks de tamamen bitti, çekiyorum gelmiyor ve küçük küçük saçlar çıkmaya başladı. Şimdi bile açık durmuyor. Ve inan benim kafam da en az senin ki kadar büyük.

Şimdiden yapacağın eylül ayında ki işlem için geçmiş olsun diyorum. İstediğin gibi bir sonuç alman dileğiyle. Dilerim seni mutlu edecek bir sonuç olur.

« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2016, 12:18:53 Gönderen: FatherofSouth »

Onurd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #81 : 11 Mayıs 2016, 12:22:04 »
Resimde gördüğüm kişi sen değil misin? 1. sayfada ki resimden bahseidyorum.6000 grefte mi ihtiyacın varmış? Ok abi nasıl diyorlarsa öyle olsun. Serkan Aydın'on sonuçları belli. Kusura bakma ama öyle sonuçlar alınacaksa bırak kulağımın hemen üstünü, istediği her yerimden alabilir. Süslü laflar, ticari saçmalıklar ile insanları kandırmayı bıraksınlar. Eğer resimde gördüğüm senin kafan ise(1. sayfa da ekim yapılmadan önce koyduğun), ki öyle ve o bahsettiğin doktorlar 6000 lazım diyorsa ciddi anlamda yarın kendime gözlük yazdıracağım.

Ben bir daha bu konuya bir şey yazmayacağım. Bence senin çok çok büyük bir sıkıntın yok. 4 ay daha bekle. Abi ön tarafa bir sorunun yok anlamıyorum, 6000 bin nereye lazımmış? 6000 i vertekse mi öngördüler?

Ya ben onu bunu bilmem, bir adam başarısı sonuçlarından ölçülür. Hep örnek veriyorum, bak Maranel84 e adam sudan ucuza ekim yaptırdı. Sonuç ortada. İsimlere konsantre olmak yerine, bence sonuçlara konsantre olmalıyız. Ayrıca bak, Alice var, ikinci ekimi. Normalde donö falan bitik olmalıydı adamda. İste özelden resim. Hemen cevap veriyor. 10 numara da ekim sonucu alacak. 110. günden belli. Tekrar ediyorum, eken isterse öz babam olsun sonuçları referanstır benim için.

Bu konuya bir daha bir şey yazmayacağım. Bence senin saçlar 3-4 ay içinde çok iyi olacak. MEdyum değilim ama baktığım ekim süreçlerini içeren resimlerden anladığım kadarıyla sende ki gelişim yavaş fakat iyi olacak. Tepeye az bir takviyeyle de bu iş çözülür ama 6000 bin olayı şaka gibi ya. benim verteks de açıktı ince ince tüyler kalmıştı, kamufle ediyordum. Serkan Aydın çok ekmeyi sever, ben diyordum heralde 3000 eker vertekse fakat, Serkan Aydın bile oraya 1500-2000 arası ekelim yeter dedi. Şu anda da şok dökülme verteks de tamamen bitti, çekiyorum gelmiyor ve küçük küçük saçlar çıkmaya başladı. Şimdi bile açık durmuyor. Ve inan benim kafam da en az senin ki kadar büyük.

Şimdiden yapacağın eylül ayında ki işlem için geçmiş olsun diyorum. İstediğin gibi bir sonuç alman dileğiyle. Dilerim seni mutlu edecek bir sonuç olur.
dostum senin acikligina 5700 ekilnesine sasirmiyosun bu acikliga sasiriyosun :) bencede gozluk kesinlikle almalisin

FatherofSouth

• Ziyaretçi
« Yanıtla #82 : 11 Mayıs 2016, 12:41:27 »
Ekim yaptırdığım yer ve  kişi ve de greft sayısı ile alakalı sana  bir şey demeyeceğim :) Cidden, ben çok gülüyorum bu duruma. 5700 greft vardı aldı, ekti, oldu kardeşim.

Bence gözlüğü, sonuç yerine greft başına 1.5 euro vermeyi öneren kişilere önermeli. Gel kardeşim beraber bakalım inceleyelim. Boşvereceksiniz diğer detayları, ben adamın sonuçlarına bakarım. İyi mi, iyi. Bunun aksini söyleyebilir misiniz? Hayır diyemezsiniz. Göz var herkeste. 5700 ü sonuçta bana kimse zorla ekmedi. Ben istedim. Hatta çıkıyorsa 6000 üstü bile olabilr dedim. Adam bana zorla 5700 ekmedi. Ayrıca 5bin küsür, 6000, 4500, 4000 kaç ekmişse ekmiş, sonuçlarını görüyoruz güzel kardeşim. 10 numara hepsi.  Yorumları, sonuç bazlı yapın. Yok kafama safe zone çizmiş, yok FUT olacakmış, yok DHI tekniği olacakmış, yok 5700 olur muymuş, yok donör alanı parçalamışmış. Boşverin abicim bunları. Amaç ne ekimden önce mutlu eden bir sonuç almak ve de iyi bir donör alana sahip olmak. İşte baz alınacak tek gerçek budur, sonuçtur.
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2016, 11:10:20 Gönderen: FatherofSouth »

deinemutter

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #83 : 11 Mayıs 2016, 13:19:47 »
Arkadasin doner alani neredeyse bitik durumda oyuzden fue ile fut yaptir tartismasi sacma fue yaptiricak bi doner yok sonucta .  fue ile alinacak sac miktarida en fazla 1000 greft  ve buna esdeger olarak acik alani cok fazla. Basarili bir fut operosyonu bence dogru karar. SAHSI fikrim bu operasyonu yaptir ama bekle biraz 6 7 ay kadar kafan toparlasin ve kendine gelsin finasta kullan sureci hizlandir daha sonra bahsettigin operasyona girersin doner bolgende kendini 1.5 yil kadar toplasin daha sonra 3 operasyonu yaptir bence  12 ay senin icin erken bir surec serkan aydinin basarili oldugunu dusunen arkadaslar 2 bi ekime ihtiyac duyduklarinda umarimki duymazlar  zaten fut yaptirmak zorunda kalicaklar yaptirirlarsa ozaman seni daha iyi anlarlar

finansa basladim doktor tavsiyesi ile (zaten kenddisi de kullaniyor) 1 haftayi gecti günde 0.5 mg aliyorum,donör alani kuvvetlendirmek icin. kullanmaya devam edecegim ekimden sonrak 1 yil boyunca da. ondan sonra duruma göre birakabilirim ya da devam ederim.o yüzden daha eylüle 4 ay var sence yeterli olmaz mi onurd yoksa erteleyim mi ekimi 2 ay daha ? bence gerek yok ertelemeye ve bende her hangi bir yan etki göstermedi simdiye kadar.

6000 grefti zekerriya kul eliyle ölcerek göz karari söyledi.2ekimden önce gittigim Koray ise bas bayagi ölcerek kapatilmasi gereken alanin 8200 grefte ihtiyaci  oldugunu söyledi.Simdi bu 8200 den 3100 düs , geriye 5100 kaliyor.Bence senin gözlüklük bir durumun yok ama bire bir gören doktorlar dedigi buydu.

Onurd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #84 : 11 Mayıs 2016, 13:33:57 »

finansa basladim doktor tavsiyesi ile (zaten kenddisi de kullaniyor) 1 haftayi gecti günde 0.5 mg aliyorum,donör alani kuvvetlendirmek icin. kullanmaya devam edecegim ekimden sonrak 1 yil boyunca da. ondan sonra duruma göre birakabilirim ya da devam ederim.o yüzden daha eylüle 4 ay var sence yeterli olmaz mi onurd yoksa erteleyim mi ekimi 2 ay daha ? bence gerek yok ertelemeye ve bende her hangi bir yan etki göstermedi simdiye kadar.

6000 grefti zekerriya kul eliyle ölcerek göz karari söyledi.2ekimden önce gittigim Koray ise bas bayagi ölcerek kapatilmasi gereken alanin 8200 grefte ihtiyaci  oldugunu söyledi.Simdi bu 8200 den 3100 düs , geriye 5100 kaliyor.Bence senin gözlüklük bir durumun yok ama bire bir gören doktorlar dedigi buydu.
hocam 1 mg  al en azindan ekime kadar .. ekimden sonrada 3 ay 1mg al sonra 0.5 yaparsin .. ama 1 mg ile 0.5  kandaki baskilamasi hemen hemen aynindiolar ama olsun ben fark oldunu dusunuyorun  ben ertelemen gerektigini dusunuyorum hocam  donerin iyice dinlensin finansin etkisi zaten 6 ay sonra gostermeye baslio  hen ekim yapilan kafadaki scar yani izlerde guzelce duzelsin  sakaldan ekimde oldu  onlarda tamamen ciksin bence en az %40 daha gelisimnolucak cunki biraz ertele sonucta agir bir ekim olucak topalarlasin 2 aydan bisi kaybetmessin hicbiseyi sansa birakma hocam yan etkiler ilk baslarda biraz ufak tefek azalma artma olaylari ve 4 ay sonra oturuyor
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2016, 13:47:27 Gönderen: Onurd »

BlackAndWhite

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #85 : 11 Mayıs 2016, 13:42:01 »
Selam arkadaşlar. Ekim sürecini araştırırken bu forumdan çok faydalandım, amacım da sadece bu foruma katkı sağlamak olduğunu baştan belirtmek isterim. Fikirlerimde ısrarcı değilim, mantıklı her düşünceye açığım.

Süren yazışmaların önemli kısımlarına yanıt yazıyorum:

Alıntı
Blackandwhite , eğer yüzde 35 in kaynağını verirsen de mutlu olurum, gerçekten merak ettim araştırmayi laf olsun diye soylemiyorum.

Bu bilginin kaynağı Dr. Emre Karadeniz'dir. Birebir görüşmemde konuştuk. Şimdiye kadar gerçekleştirdiği bin küsür kadar ekimin %80 kadarı FUE, %20'si FUT. İki yöntemin de (kendi hastaları üzerinde) verimliliğini ve sonuçlarını karşılaştıracak kadar veri ve deneyim elde ettiğini düşünüyorum. Bu oranları doğrulamak için çeşitli kongrelerde sunulmuş bilimsel makaleleri indirip okudum. Doğrudan bir sayısal bir oran verilmese de, greft kalitesi ve kapatıcılık konusunda FUT'un daha üstün olduğu, geniş açıklığı olan hastalar için çok daha uygun bir yöntem olduğu çoğu yerde doğrulanıyor. Hastaların çok sayıda seanslara girdikleri, ve buna rağmen halen binlerce greft çıkarabildiklerini görüyorum.

Ben de kendi ekim operasyonumu netleştirmeye çalışıyorum ve kesinlikle FUE tercih edeceğim. Bunun nedeni, psikolojik olarak şerit cerrahisini kabul edememem (kafamda kocaman çizgisel bir yara izini istemiyorum). Ancak kapatılacak alanım çok geniş olsaydı farklı düşünebilirdim yada tamamen vazgeçebilirdim.

Alıntı
Eğer fut açık alanda daha iyi olsaydı emin ol fut tekniği kullanılırdı , çünkü bu  doktorların da işine gelir

countdown34 kardeşim, dediğinde haklı olabilirsin ama benim de şu soru aklıma geliyor. Şerit cerrahisi işlemi operatör olmayı gerektiriyor ve bu işi hemşire/teknisyenlere devredemiyorlar. Doktorlar işi ekiplere yaptırıp, gün içerisinde daha çok hasta alıp daha çok para kazanabildikleri için sistem bu şekilde işliyor olabilir mi?..

Alıntı
Ama gidip de sahtekar ve de greft başı  2 euro 3 euro diyen sarlatanlar genelde cok tercih edilesi oluyor.

Kısmen katılıyorum. Greft başına istedikleri fiyatlar için değil, tek seans için öngördükleri uçuk greft sayıları yüzünden. Çok dar alanlar için 4500 greft gibi sayılar söylüyorlar. Bu kişinin donör rezervinin büyük çoğunluğunu tüketmek demek. Bu kişi 5-10 sene sonra tekrar ekime ihtiyacı olduğu zaman greftleri nereden bulacak?

Alıntı
simdiye merak ediyorum eger bu safe zone disina cikmadan nereden sac bulacaksinda

Bir seansta kalıcı bölgede (permanent zone) çalışmak koşulu ile çıkarılacak greft sayısı 2000'den biraz fazladır (değişkenlik gösterebilmekte). (Kaynak: http://www.ishrs.org/article/comparison-between-strip-harvesting-and-follicular-unit-extraction-fair-and-balanced-view adresindeki Number of grafts per session başlığı). Bu sayıların üzerine çıkmak için enseye kadar inmek (buralar da dökülür) yada tepeye kadar gitmek zorunda kalırsınız. Yada çok ince punchlar kullanıp hepli tekli greftler çıkarmak zorunda kalırsınız. Bir seansta çıkarılan 5000-6000 gibi rakamlar bana göre bilimsel değildir ve işin pazarlama kısmıyla ilgilidir.

Vaktim oldukça yazışmalara katılacağım. Okuğunuz için teşekkürler.

Onurd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #86 : 11 Mayıs 2016, 13:42:26 »
Ya Onur ben bu arenamed, SerkanAydın ve greft sayısı ile alakalı sana  bir şey demeyeceğim :) Cidden, ben çok gülüyorum bu duruma. 5700 greft vardı aldı, ekti, oldu kardeşim.

Bence gözlüğü, sonuç yerine greft başına 1.5 euro vermeyi öneren kişilere önermeli. Gel kardeşim beraber bakalım inceleyelim. Bak çal kapılarını Erman Bey var, ekim yaptırmış norwood 6 iken şimdi herifte George Clooney gibi saç şekli var. Boşvereceksiniz diğer detayları, ben adamın sonuçlarına bakarım. İyi mi, iyi. Bunun aksini söyleyebilir misiniz? Hayır diyemezsiniz. Göz var herkeste. 5700 ü sonuçta bana kimse zorla ekmedi. Ben istedim. Hatta çıkıyorsa 6000 üstü bile olabilr dedim. Adam bana zorla 5700 ekmedi. Ayrıca 5bin küsür, 6000, 4500, 4000 kaç ekmişse ekmiş, sonuçlarını görüyoruz güzel kardeşim. 10 numara hepsi. Hangi adresten göreceğini de biliyorsun sonuçta. Yorumları, sonuç bazlı yapın. Yok kafama safe zone çizmiş, yok FUT olacakmış, yok DHI tekniği olacakmış, yok 5700 olur muymuş, yok donör alanı parçalamışmış. Boşverin abicim bunları. Amaç ne ekimden önce mutlu eden bir sonuç almak ve de iyi bir donör alana sahip olmak. Ha bu adam ve ekibi bunu yapabiliyor mu? Cevap: Evet. İşte baz alınacak tek gerçek budur, sonuçtur.
demek istedigimi hep yanlis anliyosun Arkadasin kafasina bakip 6000 grefte ihtiyaci olduguna sasiriyosun  kendin 5700 ektirmissin normal goruyosun  Sac ekimi bunkadar vardi ektirdim le olmazki arkadasim  ayrica seni zorlamasi gerekmez dogru olani yapmasi gerekir Arkadasim senin begendigin ekimleri ben begenmiyorum  olayi kafa kapatmak yada oraya sac ekmek olarak bakmiyorum  1 cisi mikro.motora karsiyim 2 cisi ilk on sirada en az 500 tekli greft arkasina 2li onun arkasina 3 lu dizilmesi gerek .. yani olaya bakis acilarimiz cok farkli oyuzden sen 1.5 ero ile  yada 3 eroya ekenler arasindaki farki anlamazsin  yada mikro alimla manuel alim arasindaki farki . Yani kimse bosuna o parayi vermio emin ol  kafadaki ekim olan sacla normal sacin kafana elini attigindaki taradigindaki verdigi his ayni olmali yonleriyle  kullanilan panclarin iceligiyle ve kalinligiyla ayarlanir bunlar baktiginda diplerdeki bicak izleri filan  yani is ayrintida gizli kafa kapatmak degil olay  manuel olarak grefti hissederek almak veya mikroyla cart cart girip almak  bir kafada suan sende olan sac kiran gibi seyleri yapmaz...  fut a gelince bunu dogru yapan bir cerrah  emin ol fue den daha basarili olur bumuda zaten bir cerrah yapabilir sac uzmani yada su bu gibi basit kisiler degil  ha sen yaptirirmisin dersen suan gerek yok  fue ile halledebilecegim bi acikligim var olmasa evet yaptiririm  fut ile alinan saclarin tamami cikar buna en yakin olan da manuel alimdir saclari saglikli cikartmak acisindan manuel alimda %98 e kadar cikis saglanir mikroda ise dogru alimda olsa bu oran %70 dir nekadar basarili bir alim olursa olsun hem donerdeki izler bakimindan hemde saglikli sac alimi bakimindan .. yani kisiye kalmis bir bakis acisi ben bunun icin bile 3 ero verirrim sen vermessin ayri konu cunki benim greftlerim onemli  ve sunuda ekliyim alice nin ilk ekiminde var olan saclari gitti 2 ci ekimi yaptirdi ... bence bunu goz onunde bulundur var olan saclarinin okadar kisa surede gitmesi  bunlari dusun bi dostum  kafada sac varken ekim yapmak herkesin harci degil
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2016, 14:50:42 Gönderen: Onurd »

deinemutter

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #87 : 11 Mayıs 2016, 14:47:26 »
arkadaslar kapatilacak alan bu , bence bu resimlere göre greft sayisini tartisin.

Onurd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #88 : 11 Mayıs 2016, 15:52:49 »
3 ekimi yapicaniz doktorunuzla demin gorustum izlenimim cok iyi bir doktor ve cok dusurt bir insan bence cok basarili biri izlenimi yaratti bende kendisiyle gorusucem bende

deinemutter

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #89 : 11 Mayıs 2016, 16:17:48 »
yalniz bu doktor  motorised punch kullaniyor.o yüzden senin manuel alim kriterini karsilamiyor.su videoda nedeni acikliyor, ama emin degilim seni ikna edip edememiyecegini.umarim görüsürsün ve izlenimlerini paylasirsin.bende biraktigi izlenim cünkü gayet olumlu.

Facebook Twitter Instagram