Gönderen Konu: Zirkonyum Diş kaplama  (Okunma sayısı 9184 defa)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Zirkonyum Diş kaplama
« Yanıtla #46 : 19 Eylül 2020, 13:31:54 »
Kesilecek diş yoksa nasıl oluyor abi? Ben bir kere porseleni söktürmek zorunda kaldım 4'ü porselen o esnada biri düştü. Porselen mantığı mı bu?

Kesilicek diş yok derken sonyto tam anlamadım?

Dişler sağlıklı ara da boşluk var sa mı demek istiyorsun?
Global Moderator

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #47 : 19 Eylül 2020, 17:14:17 »
Kesilicek diş yok derken sonyto tam anlamadım?

Dişler sağlıklı ara da boşluk var sa mı demek istiyorsun?
Hayır abi, bundan 13 sene önce ön dörtlüye porselen yaptırdım o sırada dişler kesildi/törpülendi. Kalıcı yapışkanla yapıtırıldı vs, sonra dişlerin uzunluğunu beğenmedim. Tekrar söktürdüm porselenleri biraz daha uzun olsun diye, çünkü ben biraz tavşan dişliydim kısa diş pek yakışmadı. O sırada kesik 4 dişten 1 tanesi düştü. Ama porselen yapılırken sorun olmadı yapıldı. O günden beri de kullanıyorum 1 tanesinin altında diş yok yani. Zirkonyumda da böyle olabiliyor mu, onda nasıl oluyor onu merak ettim sadece.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #48 : 19 Eylül 2020, 17:31:48 »
Hım anladım diş yoksa 1 tanesinde oraya ara bünye eklenir kısaca köprü oldu evet zirkon olur
Global Moderator

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #49 : 19 Eylül 2020, 17:39:41 »
Hım anladım diş yoksa 1 tanesinde oraya ara bünye eklenir kısaca köprü oldu evet zirkon olur
Abi yaptıracağımdan değil de, fiyat skalası nedir bunların söylemende sakınca yoksa eğer.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #50 : 19 Eylül 2020, 18:09:31 »
Abi yaptıracağımdan değil de, fiyat skalası nedir bunların söylemende sakınca yoksa eğer.

1600 euro filan  4 zirkon kaliteli olan ve estetik olan ama

400 euro ya da  yapan var ağza takılmaz:) saç gibi düşün
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2020, 13:23:55 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #51 : 19 Eylül 2020, 18:13:45 »
1600 euro filan  4 zirkon kaliteli olan ve estetik olan ama

400 euro ya da  yapan var ağza takılmaz:) saç gibi düşün
Abi sen bu işin Muttalip Keser'i Koray Erdoğan'ısın sanırım. :D İlerde bir yere gideceksek sana gelelim bari yabancıya gitmeyelim. Hem de kaliteli yapacağına emin olurum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #52 : 19 Eylül 2020, 18:26:12 »
Gelince görürsün:)  istediğin zaman kardeşim

Bak zirkon bu gün bitti Hastanın ağzı çok problemli düzgün bir ağız olsa çok daha süper olurdu ama o ağza bunu çok az kişi yapabilir. Ve rengini çok beyaz istedi ben çok aşırı beyaz diş sevmem ana diş olmadığı sürece doğal durması açısından hafif koyu ton olmalı:) en azından ful ise 1m2 2m2 gibi A1A2 dicem anlamıcan neyse:) çok teknik girmeyelim saçı öğrettim dişide öğreticem  :s

Dişin üstündeki şeffaf alanlara bak. Bu dişte beyaz ama işcilik kalitesi harici doğallık içim 7 ayrı renk kullandım:)
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2020, 18:35:49 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #53 : 19 Eylül 2020, 23:21:59 »
Gerçekten dişte bir nevi estetik op.,hastanın  görüntüsünü çok değiştirmiş.

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #54 : 20 Eylül 2020, 02:14:06 »
Gelince görürsün:)  istediğin zaman kardeşim

Bak zirkon bu gün bitti Hastanın ağzı çok problemli düzgün bir ağız olsa çok daha süper olurdu ama o ağza bunu çok az kişi yapabilir. Ve rengini çok beyaz istedi ben çok aşırı beyaz diş sevmem ana diş olmadığı sürece doğal durması açısından hafif koyu ton olmalı:) en azından ful ise 1m2 2m2 gibi A1A2 dicem anlamıcan neyse:) çok teknik girmeyelim saçı öğrettim dişide öğreticem  :s

Dişin üstündeki şeffaf alanlara bak. Bu dişte beyaz ama işcilik kalitesi harici doğallık içim 7 ayrı renk kullandım:)
Harika görünüyor abi, emeğine sağlık. Ben a-1 a-2 mevzusunu hatırlıyorum, ben de o kadar beyaz istemedim b-1 di sanırım benim porselenler. İzzet Yıldızhan dişi istemem zaten, dişin bütün doğallığı kayboluyor. Du bakalım 5-10 sene içinde piyango çıkarsa gelicem sana. :))

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #55 : 20 Eylül 2020, 10:44:41 »
Teşekkür ederim sonyto. Simdi söyle senin renk isteme şansın yok cunkü agzında kendi dişlerin var kendi dişlerinin rengi yakalanmalı ki sırıtmasın.

Ful bir agız yapılırsa renk seçimi yapabilir hasta.

Aynen çok beyaz izzet gibi:) ama anlatamıyorsun istiyorlar uyarıyorsun yok  yapıcak bir şey yok bu diş biraz koyu olsa şahane olur ve kimse anlamaz takma olduğunu.

Mesala bu biraz koyu yapıldı bir kadın hastamız  daha doğal
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2020, 11:24:45 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #56 : 20 Eylül 2020, 13:07:43 »
Teşekkür ederim sonyto. Simdi söyle senin renk isteme şansın yok cunkü agzında kendi dişlerin var kendi dişlerinin rengi yakalanmalı ki sırıtmasın.

Ful bir agız yapılırsa renk seçimi yapabilir hasta.

Aynen çok beyaz izzet gibi:) ama anlatamıyorsun istiyorlar uyarıyorsun yok  yapıcak bir şey yok bu diş biraz koyu olsa şahane olur ve kimse anlamaz takma olduğunu.

Mesala bu biraz koyu yapıldı bir kadın hastamız  daha doğal
Evet süper doğal olmuş, dişin kendi yapısındaki girintiler bile birebir aynı. Bu beyaz isteme mevzusu da çok saç ekilmesini istemekle aynı mantık. :) İnsanlarla uğraşması zor vesselam.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #57 : 20 Eylül 2020, 13:23:13 »
Evet süper doğal olmuş, dişin kendi yapısındaki girintiler bile birebir aynı. Bu beyaz isteme mevzusu da çok saç ekilmesini istemekle aynı mantık. :) İnsanlarla uğraşması zor vesselam.

Bu da beyaz ama onların istediği beyaz beyaz ötesi.:) 0m1

Evet hemde çok zor :)
Global Moderator

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #58 : 20 Eylül 2020, 17:17:11 »
Bu da beyaz ama onların istediği beyaz beyaz ötesi.:) 0m1

Evet hemde çok zor :)
Allah kolaylık versin abi, nerdeydi yeriniz pandemiden sonra çayını içmeye gelirim birgün. :)

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #59 : 06 Ekim 2020, 06:56:44 »
Bunu devlet Hastanesi'nde yapıyorlar mı abi? Bu eurolari falan verecek durumum yok ama ön üst ve alt dişlerim simetri bozukluğu ve boşluklar var. Bir de diş eti cekilmem var altta.

Facebook Twitter Instagram