Gönderen Konu: Kabuk Dökümü (LÜTFEN YARDIM!)  (Okunma sayısı 24981 defa)

cellym

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Kabuk Dökümü (LÜTFEN YARDIM!)
« : 21 Temmuz 2018, 16:39:30 »
Arkadaşlar saç ekimimin 10.günümdeyim. 9.gün kabuk dökümüne başladım. Başladım derken sadece yıkama esnasında parmaklarımla çok hafif bastırıyorum. Sorun şu ki dökülen kabukların hepsinde saç teli var. Dünden beri 3 kez yıkama yaptım ve her yıkmada 70-80 saç teli yani toplamda 200’e yakın saç teli de geldi. Bu durum normal mi ? Bu sayı çok değil mi? Üstelik daha kabukların hepsi de dökülmüş değil onlarda döküldüğünde kafamda ekilen saç kalmaz diye tahmin ediyorum. Oldukça moralin bozuldu lütfen bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum.

cellym

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Kabuk Dökümü (LÜTFEN YARDIM!)
« Yanıtla #1 : 21 Temmuz 2018, 17:42:37 »
Arkadaşlar saç ekimi yaptırmış olup bilgisi olan arkadaşlar lütfen tecrübelerini yazarsa çok memnun olurum. Çok moralim bozuldu çünkü. Gelen saç tellerinin uçları beyaz sanki saç köküyle birlikte geliyor gibi.

green

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 22 Temmuz 2018, 16:32:53 »
Kardesim 10 gun tamamlandiysa korkma ama iyice yumsat sonra mumkun oldugunca hoyrat davranma nazikce dokmeye calis sacin cikis yonune dogru sakin oynasma usten asagiya dogru haraketler veya dairesek hafif cok hafif ce elini gezdir yumusatiktan sonra korkma sac telleridir sac koku diptedir bisey olmaz ama cikar cikmaz orasi nerede ekim yaptirdigina bagli... icini rahatlatmak istersen takviye biotin al zarari yok psikologik rahatlamis olursun hani cok buyuk etkisi olmaz onu soyleyim.
eger L seklinde geliyorsa sac benim tecrubelerime gore oradan sac gelme olasiligi dusuk. greftleri yerlestirirken bukulmus oluyor ve senin yapina gore sans..
dokulme normal kiminde 10 gunde kiminde 20 gunde basliyor ama sen yine nazik davran hangi merkezde yapildi sac ekimin ?

cellym

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 22 Temmuz 2018, 18:37:40 »
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

Hisar hastanesinde(estemylife) yapıldı. Kendim ayrıntıcı bir insanımdır. Ekimden şuanki sürece kadar bir çok eksik işlemle karşılaştım diyebilirim, açıkcası daha iyi bir süreç bekliyordum. Dönor alanı toplayan ve ekimi yapan ekibin yaş ortalaması 23ü geçmez sanırım. Bu da beni tedirgin ediyor.

Dökülen saçlar L şeklinde değiller. Yanlız 9.gün ilk kabuk dökme sonrasında gelen saçlar kabukların içinde uzun ve uçları beyaz şekildeydi (sanki kökleri ile birlikte geldiler gibi hissettim)  o yüzden 9. gün kabuk dökümü için acele ettim gibi geldi bana.
  10.gün ve 11.gün(bugün) kabuklaşma daha belirginleşti ve bu sefer kabuk içindeki saçlar daha kısa (saçlar kırılmış gibi) ve uçları beyaz değildi.
  Şuanda ise elimi saçıma tuttuğumda elime kısa kısa saç taneleri gelmekte. Bu durum normal mi bilmiyorum.

Yani 9. Gün dökülen saçları fire olarak düşünüyorum. 10. ve 11.gün dökülenler ise kırık(kısa anlamında, L değiller) şeklinde olduğundan eğerki kökleri içindeydise bir ihtimal çıkma şansları vardır gibi tahmin ediyorum. Tabi hastaneye ulaşıp soramadığım için bu durumu sadece gözlemlerimle ve kendi mantığımla yorumluyorum.

atkonr

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 22 Temmuz 2018, 19:49:24 »
Merhaba. Endişeli olmanız doğal. Ben bu süreci ikinci kez yaşıyorum. Kanama olmadığı sürece endişelenecek bir durum yok. Ben de sürekli ekim merkeziyle görüşüyor, bilgilerimi tazeliyorum. Ekim yapan yer işinin ehliyse sorun yok zaten. İlk 48 saat içinde saçlar köklere tutunuyor. 9.gün elinize gelenler kırılan, kopan saçlar. Kabuklarıyla birlikte geliyor elinize, siz kök sanıyorsunuz hepsi bu. Ben de 9. Günündeyim ekimin. Ama daha önce bu süreci yaşadığım için daha rahatım. Şimdiden geçmiş olsun.

cellym

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 22 Temmuz 2018, 22:29:30 »
Eğerki böyleyse ve 48 saat olayı gerçekse bu süper olur. Dönor çok sağlam olmadığından ve İkinci seansı vertekse ayırdığımdan öne ekilenler yeterli olur bu durumda. Teşekkür ederim aradığım cevap buydu sanırım :) Geçmiş olsun sizede.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 15 Ekim 2018, 03:17:57 »
Saç ekiminde Kabuk dökümü saçlarım yönlerine göre ovalarayarak yapılmalıdır genelde saat yönü doğru yön. Saçlerin yönüne ters istikamet zarar verebilir.
Global Moderator

Vickman

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 15 Ekim 2018, 22:20:31 »
Takma  kafana  L olsada dökülme  sıkıntı  olmaz genel anlamda  herkesin  L şeklinde dökülüyor  benim dökülme 12.gün  başladı fazla endişelenmeye gerek yok  ektirdin  artık  sabırla  bekliyecen  uzun zaman  var
Medeks saç ekim merkezi
Saç ekimi sonuçları

Hcu1905

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 22 Ekim 2018, 13:35:17 »
Eğerki böyleyse ve 48 saat olayı gerçekse bu süper olur. Dönor çok sağlam olmadığından ve İkinci seansı vertekse ayırdığımdan öne ekilenler yeterli olur bu durumda. Teşekkür ederim aradığım cevap buydu sanırım :) Geçmiş olsun sizede.

Güncel foto var mı

kadirzm2469

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 17 Ocak 2020, 22:53:20 »
Benim anlamdığım kabuklaştıktan sonra yıkarken kendi kendine dökülmüyormu bu zaten nazik davranmamız lazım öğrendiğime göre eğer yumuşadıysa kendiliğinden dökülmesi lazım yıkanırken yoksa benmi yanlış biliyorum

Sempatick

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 29 Şubat 2020, 00:21:53 »
Benim anlamdığım kabuklaştıktan sonra yıkarken kendi kendine dökülmüyormu bu zaten nazik davranmamız lazım öğrendiğime göre eğer yumuşadıysa kendiliğinden dökülmesi lazım yıkanırken yoksa benmi yanlış biliyorum
Saç yikaninca kabuklar vs.. yumuşuyor yumusayinca  saça yapışıyor, yapışınca çıkması biraz zorlasiyor ama avuç içiyle hafif bastirmalar yapınca daha kolay dökülüyor

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 15 Aralık 2020, 20:22:36 »
saç ekimi sonrası kabuk dökümü takiben 10 yıkama dolunca olmalı  son 3 gün kala kabukları daha rahat dökmek için günde iki yıkama yapabilirsiniz  gün içinde nemli tutarak kabukların fazla kurumasını da engelleye bilirsiniz.
Global Moderator

sensin

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 15 Aralık 2020, 20:37:38 »
sanırım saç ekiminin en zor kısmı kabuk dökümü olmalı forumda inceleme yaptıkça kabuk dökümü gözümü korkutmaya başladı deneyimli arkadaşlar saç ekimi sonrası kabuk dökümü kolay mı oldu zor mu? bizlerin sorun olmadan yapabileceği bir işlem midir sonuç olarak hassas bir işlem????

Demir1940

• Full Member
« Yanıtla #13 : 02 Şubat 2021, 16:59:45 »
Aynı durumdayım bugün elime geldi çoklu greft daha da stres yaptım yarına kaldı artık bâkalim

Heyirci

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 02 Şubat 2021, 21:32:53 »
Arkadaşlar tedirgin olmayın elinize gelen kıllar kök veya greft değil kabuğuyla beraber gelen kıllardır. Bu durum gayet normal. İki günden sonra zaten kanallarınız kapanmış Kökleriniz yerlerine hapsolmuş oluyor. Kabuk dökümünü 10 gün sonrasında ve başlamadan önce 1 saat (daha uzun da tutulabilir) losyon beklettikten sonra yapmalısınız. Daha çok arkadan önce doğru yani saçların çıkış yönünde hafif bastırarak nazikçe kabukları dökmelisiniz. Herhangi bir kan pıhtısından oluşan kabuk varsa ve çıkmıyorsa zorlamayın zamanla siz yıkadıkça zayıflayıp düşecektir, aksi takdirde zorlarsanız minik sızıntı şeklinde kanama yapabilir.

Facebook Twitter Instagram