Gönderen Konu: Konu: OP.DR.İLHAN SERDAROĞLU 1800 GREFT SAÇ EKİMİ 19 Temmuz 2018  (Okunma sayısı 14944 defa)

GondorArmor

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ekimini hayırlı olsun. Umarızm istediğiniz sonuca ulaşırsınız. Bu ara Serdar hoca farklı işler çıkartıyor. Sizin donör bölgenize takıldım biraz, çekimlerden midir bilemedim, sağ sol taraftan simetrik almamış sanırım. Belki o bölgedeki yoğunluğa göre almıştır. Ekimde saçlı alana girilmemesinin avantaşları var, mevcut saçların zarar görmemesi gibi. 

GondorArmor

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bu tip durumlara fazla kafa yormamanı tavsiye ederim. Şu anda kritik patikayı geçtin. Bundan sonra yapacağın kaygı, stress seni olumsuz etkileyecektir. Bu süreçte, kök gibi gelmeler olur, uçları kanca dibi yağlı tomurcuklu dökülmeler olur, saç kırığı gibi dkülmeler olur, normaldir. Ben de zamanında çok paylaşım yaptım, soru sordum şöyle dökülmem oldu böyle oldu  tarzında. Kayıp kaçınılmaz olmakla beraber % lik oranı önemli. % 10 kayıp kabul edilebilir gibi geliyor bana. Gönül isterki % 100 olsun ama hiç bir işte bu oranı sağlayamazsın.

lejyoner94

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Bu tip durumlara fazla kafa yormamanı tavsiye ederim. Şu anda kritik patikayı geçtin. Bundan sonra yapacağın kaygı, stress seni olumsuz etkileyecektir. Bu süreçte, kök gibi gelmeler olur, uçları kanca dibi yağlı tomurcuklu dökülmeler olur, saç kırığı gibi dkülmeler olur, normaldir. Ben de zamanında çok paylaşım yaptım, soru sordum şöyle dökülmem oldu böyle oldu  tarzında. Kayıp kaçınılmaz olmakla beraber % lik oranı önemli. % 10 kayıp kabul edilebilir gibi geliyor bana. Gönül isterki % 100 olsun ama hiç bir işte bu oranı sağlayamazsın.
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Farkettiğiniz üzere hoca simetrik alım yapmadı donör bölgeden. Yani doğru farkettiniz çekimden dolayı değil hoca simetrik almadı. Sanırım birkaç tane 2-3lü greft kaybı oldu benim hissettiğim gerçi 1500-1800 greft içinde 2-3 greft önemsenmez ama umarım kabuk dökme işleminde ve devam eden süreçlerde kayıp daha fazla olmaz. Zaten bence ekilen greftlerin %70-80i çıksa başarılı ve yeterli olarak kabul ederim, tüm ümidim o yönde. Bakalım zamanla göreceğiz artık...

Yarın saat 14:00 da kabuk dökme için İlhan hocanın kliniğine gideceğim, saçın ve donör bölgenin son halini yarın atarım.

lejyoner94

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ayrıca ilk mesajımda belirttim fakat pek dikkat edilmedi sanırım. Benim ekimim sırasında greft alım aşaması zorlu geçti. İlhan hoca, saç köklerimin çok ince olduğunu bu sebeple greft alırken zorlandıklarını ve greft alım sürecinin uzadığını söyledi. Benim anladığım 1800 greft ektiyse, donör bölgeden belki 2000-2500 felan almıştır çünkü bir kısmını alıp kullanamadı anladığım kadarıyla. Saç köklerim çok ince bunu hoca da belirtti umarım bu başarı oranını düşürmez...

GondorArmor

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ayrıca ilk mesajımda belirttim fakat pek dikkat edilmedi sanırım. Benim ekimim sırasında greft alım aşaması zorlu geçti. İlhan hoca, saç köklerimin çok ince olduğunu bu sebeple greft alırken zorlandıklarını ve greft alım sürecinin uzadığını söyledi. Benim anladığım 1800 greft ektiyse, donör bölgeden belki 2000-2500 felan almıştır çünkü bir kısmını alıp kullanamadı anladığım kadarıyla. Saç köklerim çok ince bunu hoca da belirtti umarım bu başarı oranını düşürmez...
Hayırlısı olsun diyelim, ince telli saçlar için manuel alım mantıklı olabilirdi, ama orada da fiyatlar yükseliyor maalesef.

lothlorien

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
700 greft kayıp imkansız emin misiniz

lejyoner94

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
700 greft kayıp imkansız emin misiniz
Yanlış anlaşılma olmasın bu sadece benim kendi düşüncem ve hissiyatım. Hocayı kötülemek için vs demedim. 700 greft kayıp olduğundan da emin değilim. Ama greft alımı zorlu geçti hocanın beklediğinden uzun sürdü. Hoca da bunu bana kendisi söyledi zorlu geçti beklediğimden uzun sürdü vs saç köklerin çok ince biraz sıkıntı oldu dedi. Hocanın dediklerinden ben böyle bir yorum çıkarttım.

lejyoner94

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Konu: OP.DR.İLHAN SERDAROĞLU 1800 GREFT SAÇ EKİMİ 19 Temmuz 2018
« Yanıtla #37 : 02 Ağustos 2018, 18:46:32 »
Şuan tam 2 hafta geçti operasyondan sonra ve kabuklar döküldü. Güncel fotoğrafları paylaşıyorum. Fotoğraf sürekli ters dönüyor çok uğraştım ama düzeltemedim. Ekim bölgesindeki pembelik,kızarıklık ne zaman geçer acaba?
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2018, 18:55:26 Gönderen: lejyoner94 »

GondorArmor

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #38 : 03 Ağustos 2018, 16:01:21 »
Şuan tam 2 hafta geçti operasyondan sonra ve kabuklar döküldü. Güncel fotoğrafları paylaşıyorum. Fotoğraf sürekli ters dönüyor çok uğraştım ama düzeltemedim. Ekim bölgesindeki pembelik,kızarıklık ne zaman geçer acaba?
Pc den atmayı deneyin fotoğrafları. Kızarıklık sizin yapınıza bağlı bir miktar. Hassas ciltlerde aylarca bu görüntü kaybolmuyor. Benim 3. ayda bile  her masaj yaptıktan sonra kıpkırmızı oluyordu :)

lejyoner94

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #39 : 03 Ağustos 2018, 20:48:24 »
Fotoğrafları hep pc den atıyorum zaten ama anlamadım bu sefer ters çıktı ve ısrarla denedim düzelmedi. Hatta fotoğraf ters çıkınca bende bu sefer orjinal fotoğrafı ters çevirdim ki buraya yüklerken tekrar ters dönüp normal olsun diye ama yine olmadı :) Birkaç gün sonra donör bölgesi ile ekim bölgesinin fotoğraflarını güncelleyeceğim.

lejyoner94

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #40 : 04 Ağustos 2018, 18:14:31 »
Bugün operasyondan sonra tam 16 gün geçmiş oldu. Donör bölge ve ekim alanının güncel fotoğraflarını paylaşıyorum. Donör bölgenin fotoğrafı ters dönmüş... :-\

Mystique

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #41 : 07 Ağustos 2018, 23:22:50 »
inş istediğiniz gibi olur herşey

lejyoner94

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #42 : 20 Ağustos 2018, 20:25:40 »
32.gün güncel fotoğrafları paylaşıyorum.

lejyoner94

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #43 : 20 Ağustos 2018, 23:56:39 »
inş istediğiniz gibi olur herşey
sağolun inş.

NicholaiHel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #44 : 21 Ağustos 2018, 10:40:15 »
İnşallah güzel bir sonuç olur kardeşim. bende ilhan hocada ekim yaptırdım 100 günü geçti.

Facebook Twitter Instagram